Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Komodity: Vydá se zemní plyn konečně cestou na sever?
To je otázka za milión dolarů. Ale grafy diskréčním pohledem naznačují, že by tomu tak být mohlo.

Intervence ještě nevymizely
Éra kvantitativního uvolňování už pomalu končí. V USA i ve Velké Británii už tuto podporu ekonomika nepotřebuje, v eurozóně a v Japonsku spíše už není nově vytvořenými prostředky co nakupovat. Jedna centrální banka ale i nadále v tichosti na trhu nakupuje cenné papíry v objemu desítek procent domácího HDP. Jde o SNB, Švýcarskou národní banku, která je si na západní poměry drží minimální transparentnost.

Burzovní grafy: Mírný růst s kartami příliš nezamíchal
Po dvou červených týdenních svíčkách přišla jedna světle zelená. Týdenní zisk amerického akciového indexu S&P 500 (0,38 %) je ale ve srovnání s předchozí ztrátou spíše kosmetický.

Euro stahuje britskou libru níže
Zdá se, že Velká Británie má své nejlepší časy za sebou a po dvou letech nadprůměrného růstu zapadne zpět do šedého průměru starého kontinentu. A podobně to bude i s nadějemi na nějaký lepší výsledek britské libry na letošním měnovém poli.

Rizikové měny pod tlakem výprodejů
Ochlazení tržního sentimentu a vyšší citlivost při vnímání rizika je v posledních dvou týdnech cítit napříč finančními trhy. Pád dvou bank v USA a problémy švýcarského giganta Credit Suisse nasměrovaly tok kapitálu do bezpečí.

Událost roku je zde! | Investiční Memento #90
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 90. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?


Dokáže něco zastavit ropnou rally?
V právě probíhající energetické tsunami v Evropě a v Asii se netradičně dostala cena ropy mimo hlavní témata diskuze. Plyn, uhlí, elektřina a jejich volatilita jsou to, co nyní hýbe trhy. Přitom ropa funguje často jako náhrada zmíněných komodit až už při výrobě elektřiny, jako palivo do automobilů, nebo jako zdroj energie v průmyslu.

Purple Trading Club
Být o krok před ostatními a zároveň mít renomé kvalitní, férové a spolehlivé společnosti, tak přesně o to se od svého vzniku snaží jak zakladatelé společnosti Purple Trading, tak i celý fialový tým. Být napřed, zní velmi jednoduše, nicméně dostát tomuto „závazku“ vyžaduje nejen mnoho času, ale také úsilí a inovativních nápadů. A co si budeme povídat, jak čas plyne, bývá více a více složitější vymyslet něco nového. Ovšem nám v Purple Trading se to bohudík opět povedlo!

Vysněná 2 %
Tento týden jsme se dozvěděli vývoj inflace v USA i v České republice. Média se věnovala především celkovému růstu cen, který meziročně ve Spojených státech mírně zrychlil z 3,0 na 3,2 %, kdežto u nás zpomalil z 9,7 na 8,8 %. Nic nového, postupně se blížíme k cílovaným dvěma procentům a slovy centrálních bankéřů „dokud si nebudeme jisti udržitelnosti inflace v blízkosti cíle, žádné snižování sazeb nebude“.

První krok ke stabilitě trhů?
Není si co nalhávat. Nynější turbulence v emerging markets světě má na svědomí s velkým náskokem přede všemi Turecko. Obrovské zahraniční dluhy, deficit na běžném účtu a především pak tvrdohlavost při nastavení měnové politiky v Ankaře způsobily škody všude po světě. Prohlášení prezidenta Erdogana o vysokých sazbách způsobujících inflaci lze bez mrknutí oka nazvat „fake news“.

Jak na obchodování s Keltnerovými kanály
Dozvíte se, jaký je princip Keltnerových kanálů, jak se vypočítávají, jaké obchodní signály poskytují a jak se podle těchto signálů obchoduje.

Obchodování S&P 500 a EUR/USD
Americké akciové indexy v posledních dnech nechtějí (zatím) ani dolů, ke zdravějším tržním úrovním, ale ani nahoru na nová maxima. Těžko říci, na co přesně finanční trhy nyní čekají. Makrodata s nimi nijak výrazněji nehýbou, výsledky amerických korporací, geopolitika, centrální banky a Čína také ne.

Proč nás ztráty bolí víc než zisky?
Někdy to vypadá, jako by se svět zastavil kvůli jednomu špatnému obchodu, i když těch úspěšných bylo požehnaně. Je to známý pocit pro mnohé tradery: ta hořká pachuť ztráty, která často přetrvává i přes následné zisky. Proč tedy vnímáme ztráty intenzivněji?

Lehká ropa (WTI) - Kombinovaná analýza týdenního grafu
Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price Action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.

Česká koruna v měnových válkách
Po pondělním prudkém oslabení čínského jüanu a s počínajícím globálním trendem ve snižování úrokových sazeb se zcela oprávněně začalo hovořit o případných měnových válkách, kdy se při všeobecném ekonomickém útlumu snaží každá země znehodnotit svou měnu, aby si ukousla co největší díl celosvětové poptávky a měla práci pro svoje občany.

Důvěra a finanční svět
Je to věc, o které přemýšlím už hodně dlouho. Co je to „to“, co umožňuje finančnímu světu, aby fungoval a nezhroutil se? Co je to „to“ díky čemu máme alespoň základní jistotu, že když půjdeme na nákup dnes nebo za týden, tak chléb bude stát přibližně stejně?

Býci si na závěr pololetí vzali žezlo pevně do ruky, index S&P 500 přidal přes dvě procenta
Americký akciový index S&P 500 za poslední červnový týden posílil o 2,35 %, za měsíc přidal 6,47 %, za druhý kvartál zpevnil o 8,30 % a od začátku roku je 15,91 % v plusu. Závěrečný týden prvního pololetí ukázal, že předchozí zaváhání nebylo signálem k silnější korekci.

Nervozita před Vánocemi, Nasdaq i kanadský dolar padají
Trhy byly připravené na snížení úrokových sazeb ze strany americké centrální banky (Fed) i na jestřábí komentář, který nebude do budoucna slibovat žádné výrazné uvolňování měnové politiky. A přesně takové bylo i rozhodnutí představitelů Fedu na letošním posledním měnovém zasedání. I přesto byla reakce obchodníků bouřlivá.

Jak si stanovovat cíle v tradingu
Mnoho obchodníků si náhodně stanovuje denní nebo týdenní výkonnostní cíle. Takový přístup je velmi nebezpečný, protože vytváří na tradera značný tlak a především v něm vzbuzuje potřebu více obchodovat a nepřemýšlet nad jednotlivými obchody s chladnou hlavou a lehkostí, ale s využitím emocí strachu a chamtivosti. Tento přístup vede postupem času k vymazání účtu obchodníka. V tomto příspěvku se naopak dozvíte pár tipů, jak si jako trader stanovovat cíle správným způsobem.