Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

174 týdnů praktických ukázek: Bilance
Je skoro neuvěřitelné, jak dlouho to je. Víc jak tři roky vás tady každý týden prudím s obchody, které dělá moje strategie. Svým způsobem musím poděkovat za vaši trpělivost a věřím, že alespoň pro pár obchodníků to je něco, nad čím se dá zamyslet... Minimálně by to mohlo být potvrzením toho, že vytrvalost a kontinuita v tradingu dává určitý smysl.

AUD/USD: Trojité dno jako poslední záchrana býků?
Není to tak dlouho co jsem věřil v odraz ceny od dlouhodobého supportu. No, od té doby se na grafech už několik svíček vykreslilo a vývoj ceny možná naznačuje úplně něco jiného. Ve vhodnou dobu jsem zreguloval long pozice s tím, že počkám jak se situace bude vyvíjet dále. Můj pohled na aktuální situaci tohoto páru z pohledu techniky najdete v tomto blogu.

Měnový pár GBP/USD: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/USD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Každá změna přináší i nové příležitosti
Rozhovor s Magdalénou Korniovou, generální ředitelkou společnosti Dom Maklerski BOS SA (Bossa).

Price Action a Homma Munehisa – „Boh“ trhov
Pre dnešný článok som zvolil tému obchodníka Hommu Munehisu, ktorý je považovaný za zakladateľa technickej analýzy. Keby aj len polovica informácií bola o ňom pravdivá, tak jeho príbeh je fascinujúci. Hovorí sa o ňom, že za svoj život zarobil ekvivalent 100 miliárd dolárov dnešnej doby.

Výběr z nedělní přípravy: USD/CHF a USD/CAD
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat měnovým párům USD/CHF a USD/CAD. Ceny obou párů se nachází na silných supportech a mohou nabídnout zajímavé obchodní příležitosti.

Evoluční adaptace – Proč více vnímáme ztrátové obchody?
Obchodníci velmi často přikládají větší důraz ztrátovým obchodům, což může vést až k přeoptimalizaci obchodní strategie. Odkud se tato tendence, vidět spíše negativní věci, bere a jak je možné se tomuto zkreslení vyvarovat? Na tyto otázky odpovíme v článku.

Stanfordský väzenský experiment a Trading
Na prvý pohľad, možno nie úplne priamo súvisiaca téma s obchodovaním. Zdanie v tomto prípade klame úplne dokonale. Tak ako trhy, ktoré nás klamú denno-denne. Z pohľadu nášho myslenia určite. Paralela medzi činnosťou na trhoch a uvedeným neslávne, ale ortodoxne známym experimentom, po dočítaní tohto článku, sa prejaví v celej svojej sile.

USD/CAD: Dlouhodobý uptrend, určení supportu a čekání na pattern
Při dnešní přípravě jsem narazil na tento měnový pár. Nachází se v dlouhodobém uptrendu a aktuálně se cena pohybuje nedaleko dlouhodobého S/R úrovně. Myslím, že stojí za to se na něj podívat z blízka.

Zápisky tradera – Přeobchodování – jakou roli v něm hraje dopamin?
Trochu jsem se odmlčel. Důvod je, že jsem se potřeboval zamyslet nad tím, proč ze zisků, které se mi povede vytvořit, nakonec dělám ztráty. Poslední týden v červenci byl v tomto přímo ukázkový. Celý týden jsem byl ziskový a to dokonce do té míry, že k poslednímu dni v měsíci, tedy k pátku 31.7.2020, jsem již během dopoledne nastřádal týdenní zisk přes 1000 Kč. Všechno směřovalo k tomu, že půjde o můj nejlepší týden, který mi navíc pomůže smazat ztráty z počátku července. Stačilo jen přestat obchodovat, jenže to se snáze řekne, než vykoná...

Obrat na emerging markets
Dnes se v rámci fundamentální analýzy zaměříme na měny problémových zemí emerging markets. Od těchto zemí v čele s Tureckem a Brazílií se investoři během loňského roku odvrátili, protože další financování jejich deficitů pro ně bylo příliš rizikové a jejich měny prudce oslabily.

Aktuálne FX príležitosti: EUR/CAD, GBP/JPY a USD/CAD
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na EUR/CAD, GBP/JPY a USD/CAD cez denné časové rámce.

Úprava strategie
Také by se tento článek mohl jmenovat „jak jsem opět nepoužil demo účet“, ale nechci nikoho popichovat, takže jsem zvolil název pragmatičtější.

NZD ujíždí na mléku
Zdá se to až neuvěřitelné, ale i takový zanedbatelný ukazatel, jako je cena mléka, dokáže obrátit vzhůru nohama celou ekonomiku. Tou ekonomikou je Nový Zéland, který na mléku doslova ujíždí - přes 30 % exportů této ostrovní země tvoří mléčné výrobky.

Fedu se zamlouvá vyšší inflace
Prezident vlivné sanfranciské pobočky americké centrální banky (Fed) John Williams se v pondělí nechal slyšet, že ekonomika USA by si na základě výzkumu jeho týmu zasloužila vyšší inflační cíl. Williamsova slova umocňuje fakt, že nejde o žádného zarputilého levicového ekonoma krugmanovského typu, ale o muže uznávaného oběma tábory balancujícího mezi nálepkou holubice a jestřába. Posun jádra Fedu do diskuze tímto směrem už tedy něco znamená.

Jak vás obchodování mění jako člověka: Pět lekcí, které mi daly trhy
Trading není jen o grafech a strategii. Je to zrcadlo, které nám ukazuje, kdo doopravdy jsme – jak zvládáme stres, jak reagujeme na nečekané situace a jak umíme pracovat sami se sebou. Co jsem si z trhu odnesl do běžného života?

Růst v Evropě bude impozantní!
Hrubý domácí produkt eurozóny klesl za první dvě čtvrtletí kumulovaně o hrozivých 15,5 %, což je bezprecedentní i ve srovnání s globální finanční krizí, během které klesla ekonomika měnové unie o 5,7 %. Jak je vidět z grafu, uzavření ekonomiky na jaře vymazalo veškerý růst během 10. let.



Něco ze statistik o traderech (2. díl)
Jak už jsem uváděl v prvním dílu, tak tyto statistiky jsou důležité především pro naši víru, případně nevíru v to, že trading je perspektivní disciplína a je možné v něm být dlouhodobě úspěšným. Obecně vzato v nich není nic převratného, na druhou stranu jsou v nich někdy zajímavé věci. A tak se podíváme, co v nich uvidíme dál.