Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Pohľad na trhy pred FEDom
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj vybraných inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Klíčové faktory ovlivňující obchodování na forexu
Moderní svět se vyznačuje neustálými změnami, a to jak vlivem předvídatelných událostí, tak i díky událostem, které přicházejí nečekaně. Kdykoli dojde k významné události nebo změně náhledu na hospodářství dané země, její měna kolísá. V mnoha případech po období kolísání se hodnota měny dostane zpět na předchozí cenové hladiny. Některé události však mohou vést k podstatnější změnám, které mohou mít dlouhodobější dopady.

Aktuálne trhové príležitosti na EUR/NZD, NZD/USD a USD/CHF
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Dnes sa pozrieme na ďalšie tri menové páry z najvyšších timeframeov a to EUR/NZD, NZD/USD a USD/CHF.

Praktická ukázka: Staré nastavení stále vítězí
Budu se opakovat, ale věřte mi, je to důležitá věc. Každá změna musí dávat smysl, a musí přinášet lepší výsledky v některém ze segmentů, tedy buď ve větším zisku, v nižším maximálním poklesu, případně ve stejné výši zisku, avšak při snížení velikosti rizika.

Burzovní grafy: Úspěšný start roku vrátil americké akcie na historická maxima, na řadě je výsledková sezóna
První čtyři obchodní dny roku 2017 byly pro akcie velice pozitivní, americký akciový index S&P 500 si připsal 1,7 % a je na historickém maximu. Nyní finanční trhy vyhlížejí hospodářské výsledky amerických firem za poslední kvartál minulého roku.

Jak se zachovat v cenovém propadu a neztratit hlavu
Cenové propady a korekce jsou přirozenou součástí trhu. Jak ale poznat kdy jde o korekci a kdy o down trend? To si povíme v tomto článku

Středoevropské měny skrývají slušný potenciál
V dnešním článku se podíváme na středoevropské měny z pohledu fundamentální analýzy, jelikož dle mého názoru skrývají slušný potenciál.


Môj obchodný plán - 18.3.2024
Moje oči sa upierajú na jedno z najdynamickejších prostredí na finančných trhoch - index NASDAQ. Je to miesto, kde sa inovácie stretávajú so svetlom dňa a technologické vízie sa menia na komerčný úspech. Napriek turbulentnému charakteru finančných trhov som odhodlaná naďalej hľadať príležitosti do LONG smeru na tomto indexe. Prečo? Pretože moja stratégia nie je len o momentálnom zisku, ale o dlhodobej výhode. Sú to investície a obchody, ktoré majú potenciál prekvapiť a zhodnocovať kapitál aj v dlhšom časovom horizonte.

Poslední Povídání o trzích tohoto roku je tady! Tentokrát se Jaroslav Brychta, Tomáš Vranka a Daniel Vořechovský zaměří na Čínu
Již tradičně se znovu po několika měsících sešli Jaroslav Brychta s Tomášem Vrankou, aby rozebrali nejdůležitější dění ve světě, které ovlivňuje trhy. V dnešním „Vánočním speciálu” se Tomáš s Jardou zaměřili specificky na Čínu. Z toho důvodu se také sešli i v lehce obměněné sestavě a přizvali si k sobě odborníka na tuto tématiku, Daniela Vořechovského.

Praktické okénko – Ziskový obchod v nízké volatilitě
Díky promyšlenému position sizingu lze generovat zisk i v trhu, který se pohybuje do strany. V tomto článku se podíváme na praktickou ukázku této situace.

Swingový TimeFrame výhled na týden 5. - 11. prosince 2022
Každý týden sleduji majors měnové páry a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie, a to živě a na opravdových trzích přímo před zraky diváků. Co přinesl tento týden?

Co se děje s tureckou lirou?
Volatilita na turecké liře (TRY) nezná mezí. Prezident Erdogan a jeho družina předvádí extrémní měnový hazard. Po propadu hodnoty o více než 55 % nyní lira prudce posílila a alespoň před Vánoci se její kurz relativně stabilizoval. Jak dlouho to ale vydrží?

Kam až trhy padnou?
Můj dnešní blog je spíše úvaha o aktuálním tržním prostředí inspirovaná úžasnou knihou od Howarda Markse na téma tržních cyklů, kterou nyní čtu. Myšlenky obsažené v knize krásně zapadají do aktuálního tržního kontextu a velmi mi pomohly dívat se na trhy zcela jiným způsobem než doposud.

Pozor na francouzské volby
V neděli 30.6. proběhne první kolo předčasných voleb do francouzského parlamentu, o týden později 7.7. se v druhém kole rozhodne o jeho složení. A finanční trhy jsou z politického vývoje ve Francii zaslouženě nervózní.

Růst pokračuje, index S&P 500 zpevnil o více než půl procenta
Americký akciový index S&P 500 zapsal do burzovního almanachu další zelenou týdenní svíčku. Zpevnil o 0,69 %, a to navzdory slabší výkonnosti velkých technologických titulů.

Saudská Arábie a Rusko urgují producenty k dodržování těžebních limitů
Lídři dvou největších producentů ropného kartelu OPEC+ se shodli, že je zapotřebí vybalancovat trh, aby poptávka vyrovnala nabídku na trhu. Především je pozornost upřena k ostatním signatářům dohody, kteří v některých případech nedokázaly dostatečně snížit těžbu a ropa může vzhledem k rostoucím případům restrikcí zahltit zpomalující se poptávku. Klíčový pak bude začátek příštího roku, kdy OPEC plánuje produkční škrty povolit.

Ako sa darilo indexu S&P 500 počas najväčších pádov trhu
Rovnako ako veľkolepé nárasty boli súčasťou trhu aj veľké poklesy. Sily podporujúce každý vzostup a pokles sú často menej zreteľné. Zoberme si napríklad pokles pri nástupe COVID-19. Napriek zaostávajúcemu ekonomickému rastu a historickej úrovni nezamestnanosti sa index S&P 500 za iba päť mesiacov vrátil späť na maximá a posilnil o 47%, a to v ohromujúcom zvrate.

Konec intervencí ČNB bude divoký
Česká národní banka (ČNB) už nemá na co čekat. V pátek vyprší její tvrdý závazek držet korunu oslabenou. Pro ekonomiku i podporu inflace už nedává slabá měna velký smysl a prodlužování intervenčního režimu by vedlo jen k dalšímu zvyšování devizových rezerv a potenciálních ztrát ČNB.

Koruna oslabí, nemovitosti porostou
Dnešní čerstvý předstihový ukazatel PMI potvrdil bídu a zmar v českém průmyslu. Jeho hodnota poklesla na pouhých 41,8 bodu. Je vidět, že tuzemská produkce při současném kurzu koruny a vysokých úrokových sazbách ztrácí konkurenceschopnost.