Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů


Obchodní ředitel XTB: O zákazu ETF, krizi bankovního sektoru a mnohém dalším
Ve finančním sektoru se toho v průběhu března odehrálo opravdu mnoho. Viděli jsme pád velkých bank, velkou volatilitu na finančních trzích i rozpaky lokálních investorů týkajících se nabídky ETF. Na všechny tyto témata odpovídal Vladimír Holovka, obchodní ředitel XTB.

S&P 500 testuje důležitý support, dolar se vrátil pod 1,30 EURUSD
Minulý týden nabídnul rozporuplná data, když se k překvapivě dobrým makro výsledkům z USA přidala horší data z eurozóny a zklamání z korporátní Ameriky.

Doctor Doom věští malou korekci
Nouriel Roubini patří mezi finanční komentátory, kteří neustále předpovídají krach. Roubini to přesně předpověděl v roce 2008, a od té doby předpovídá jeden krach za druhým. Není tedy nic neobvyklého, že předpovídá v příštích měsících korekci na finančních trzích. Co mě však překvapuje, je, že tentokrát jde pouze o relativně malou korekci. Trhy by měly spadnout jen o 10 % podle Roubiniho.

Základní dovednosti potřebné k dosažení konzistentních výsledků
Lidé se od nepaměti snaží ze všech sil neustále zlepšovat své životy. Dříve dokonce pracovali i celé dny jen proto, aby se měli o něco lépe. Naproti tomu, dnes se doba velice změnila. I když má v dnešní době obyčejný člověk dobrý nápad, nemusí to nutně znamenat, že se bude mít lépe, protože takové nápady obvykle žádají jak nemalé peníze, tak i velikou odolnost vůči hlavní konkurenci, což bývá silnou překážkou za vytouženým cílem. Naproti tomu obchodování na finančních trzích je jiné. Zde není potřeba ani odolávat hlavní konkurenci a ani mít do začátku velké peníze. V tomto odvětví není třeba být jedinečným obchodníkem, stačí být pouze dobrým a ziskovým obchodníkem. A jak toho docílit? Není to snadná cesta, abyste zvládli umění tradingu, vyžaduje to čas, trpělivost a píli, ovšem ten výsledek za to stojí.

JPY se uklidnil a je zpět v normálu
V dnešní analytickém článku se blíže podíváme na japonský jen (JPY). Měnové zemětřesení, které Japonsko zažilo na přelomu let 2012 - 2013, bylo bezprecedentní.

Pravda jménem equity
Na světě je mnoho obchodníků. Úspěšných i neúspěšných. Někteří svůj úděl přijímají v tichosti, někteří se snaží, aby jim jejich úspěch nebo neúspěch někdo ohodnotil. Na světě je mnoho diskusních fór. Na ně chodí jak úspěšní, tak neúspěšní. Někteří jen čtou, někteří i reagují a píší své názory.


Situace přeje zlatu a dalším kovům
Americká centrální banka téměř s jistotou sníží příští týden úrokové sazby, k tomuto kroku sáhne po dlouhých 10 letech. Investoři vnímají uvolnění měnové politiky pozitivně, protože prozatím nejde o reakci na nějakou katastrofu, ale spíše o „insurance cut“, tj. preventivní snížení sazeb. Ceny akcií a průmyslových komodit tedy rostou a pozadu nezůstávají ani vzácné kovy.

Společný London Break (8. díl)
Prošli jsme základní věci, které musí mít každá strategie. Avšak už se nám začínají ukazovat některé, které bude každý obchodník používat trochu jinak (viz. zavírání opačného pokynu). K tomu budou asi patřit i částečné odprodeje, na které se podívám dnes.

Hľadáte obchodné príležitosti? Nezabudnite sa pozrieť na exotiky!
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Veľmi kvalitné obchodné signály vznikli na menových pároch EUR/PLN a USD/SGD, no na USD/HUF sa tiež rysuje. Bližšie sa na ne pozrieme z weekly a daily timeframeov.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, NZD/JPY a AUD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející týden. GBP/USD zakresluje cenové patterny před dalším růstem. Podobnou situaci můžeme vidět také na měnovém páru NZD/JPY. A měnový pár AUD/CHF ladí trendy na více časových rámcích.

Jedna velká fundamentální divergence
Korelace některých měnových párů s komoditami je starou známou skutečností odrážející fakt, že daná země je z velké míry závislá na exportu dané suroviny. Proto se třeba kurz ruského rublu dlouhodobě pohybuje stejným směrem jako ceny ropy. A když se jejich cesty rozdělí, je dobré mít se na pozoru ohledně možných obchodních příležitostí.

Česká koruna na rozcestí
Dnes proběhne další zasedání České národní banky a příliš velké překvapení se v nastavení měnové politiky nečeká. ČNB ponechá hlavní úrokovou sazbu na 0,75 % a postupně se přepne do letního spánku a bude čekat buď na výrazně lepší data z ekonomiky, nebo nečekaně jestřábí Evropskou centrální banku (ECB).

Trading analýza: Akciové indexy, ropa a EUR/USD
Po dlouhé sérii nepřerušených týdenních růstů může tento týden skončit první letošní týdenní červenou svící. Na finančních trzích stále sice nejsou vidět nějaké obavy a negativní sentiment, přestože nové geopolitické a jiné zprávy nejsou příliš povzbuzující.

Obchodování v noci, aneb jaké páry si k tomu vybírat?
O forexovém trhu je všeobecně známo, že se jedná o jeden ze světových trhů, který umožňuje obchodovat 24/5. Díky tomu, že trh s měnovými páry funguje i přes noc, tak dokáže i právě v těchto chvílích poskytovat velmi zajímavé obchodní příležitosti, na nichž dokáží den co den mnozí obchodníci velmi slušně vydělávat. Jaké měnové páry si k tomu však vybrat? O tom se rozepíšeme v dnešním článku.

Tradingová klasika, která neztrácí svou sílu - Klouzavé průměry
Klouzavé průměry jsou základním stavebním kamenem většiny obchodních přístupů. Jejich fungování by měl povinně znát každý seriózní obchodník

Kdy praskne realitní bublina?! | Investiční Memento #48
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 48. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Je ropa podhodnocená?
V návaznosti na minulý článek o návratu k průměru u zlata se dnes podíváme na podobný efekt u mnohem dynamičtějšího aktiva, kterým je ropa. Z dlouhodobého hlediska můžeme vypozorovat, že cena této komodity v souladu s vývojem spotřebitelských cen. Rozdíl je v tom, že ceny v obchodech jsou mnohem méně volatilní než ceny ropy a toho se dá v tradingu využít – index spotřebitelských cen funguje jako kotva, jako indikátor rozdělení mezi tím, jestli je ropa nadhodnocená nebo podhodnocená.

Ropa brent nad 100 USD?
Cena ropy na trhu roste 6 týdnů v řadě, ropa brent tak z červnového dna kolem 68 USD za barel vystoupala až o 20 dolarů výše. To i přesto, že snížení kreditního ratingu USA a nepříliš uspokojivé hospodářské výsledky amerických společností spustily výprodeje na amerických trzích. Co stojí za růstem cen ropy? A jak dlouho může pokračovat?