Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Praktické okénko – JOLTS a obchod na zlatě, menší scalp na AUD/USD
Nerad obchoduji při vyhlášení fundamentu, ale udělal jsem výjimku. Jak obchod dopadl, se dozvíte v článku.

Praktická ukázka: Každý obchod špatně
Pestrost v tradingu je veliká a jistota žádná. A tak jsem se v minulém týdnu dočkal obchodů, které by v případě on-line sledování zabrnkaly na nervy. Dovedu si představit, kolik nových šedivých vlasů by to přineslo. Mimochodem, ne že bych je už neměl.

Praktická ukázka: Skoro nula, ale trochu jinak
Po týdnu, ve kterém mě podmínky AOS nepustily do obchodu, přišel další, docela normální, který sice udělal celkem tři obchody, avšak s výsledkem podobným tomu předchozímu, tedy blížícímu se nule.

Burzovní grafy: Americké akcie posílily, o mnoho jasněji ale není
Americké akciové indexy v uplynulém týdnu vzrostly, S&P 500 konkrétně o 3,04 %, Nasdaq Composite dokonce o šest procent. Druhý týdenní zisk v řadě býky jistě potěšil. Před dvěma měsíci by šlo o dramatický pohyb, v současnosti ale nejde o nic překvapujícího.

Australský dolar nachází dno
Austrálii sužují katastrofická vedra s mohutnými požáry a už delší dobu musí hasit problémy i australská vláda a centrální banka. Ty tam jsou doby, kdy Austrálie mohla nenasytné Číně prodávat uhlí a železnou rudu za přemrštěné ceny a zároveň si dovolit o téměř 5 % vyšší úroky v porovnání s USA a dokonce mít silnější domácí dolar než ten americký. V dnešní době už nepředstavitelné.

INVESTIČNÍ GLOSA: I nejlepší investice se musí prodat. Buffett na Applu vydělal už dost
Zpráva o tom, že Warren Buffett skrze svou Berkshire Hathaway odprodal více než polovinu akcií Applu znervózněla nejen investory, ale možná i vedení jablíčkové společnosti. Všichni experti už řeší, proč to Buffett udělal. Pravý důvod prodeje ale možná bude méně šokující, než se může zdát.

Ostrý začátek prázdnin na trzích
Ve školách již po rozdání vysvědčení nastal dvouměsíční klid. Mezi investory však žádná okurková sezóna nezačíná. Ke standardní smršti makroekonomických dat ze začátku měsíce totiž přibývají další kurzotvorné události.

Známy krypto influencer odporučil Bitcoin a 3 malé kryptomeny
Marec býva často najkrvavejším kryptomenovým mesiacom. V histórii Bitcoinu sa stalo hneď 8x, že sa práve počas tohto mesiaca cena dostala do červených čísiel a marec sa uzavrel na nižších číslach, ako sa otvoril. Rovnako stále platí, že kryptomenový svet je vo veľkom ovplyvnený práve najväčšou kryptomenou, pričom je takmer pravidlom, že akým smerom sa hýbe Bitcoin, takým sa hýbe aj väčšina altcoinov. To ale neznamená, že pokiaľ sa Bitcoin má počas marca dostať do červených čísiel, tak sa v tomto svete nenájdu iné kryptomeny, ktoré majú potenciál na rast. Zopár z takýchto kryptomien iba prednedávnom zverejnil jeden z najväčších kryptomenových influencerov, Ben Armstrong.

Analýza kanadského dolaru (CAD)
Americký dolar (USD) má za sebou úspěšnou sérii zisků, kdy za posledních 11 týdnů neskončil ani jednou ve ztrátě, což je pro něj nejlepší výsledek za posledních 40 let. Sílu amerického dolaru lze pozorovat na všech frontách. USD je čím dál tím dražší nejen vůči euru (EUR), ale i vůči japonskému jenu (JPY), britské libře (GBP), australskému (AUD), novozélandskému (NZD), ale i kanadskému dolaru (CAD).

Průvodce typologie tradera 5. část: dlouhodobý obchodník
Dlouhodobý obchodníci neboli také poziční obchodníci na sebe berou (ostatně jako všichni tradeři) velkou míru rizika. Většinou otvírají menší pozice úměrně ke svému účtu, ale o to delší dobu je drží a nechávají se „unášet“ trendem.

Obchodujeme s Ichimoku indikátorem
Velmi často obchodníci pokládají otázky typu: „Jaký ukazatel bychom měli používat při tradingu?“ nebo se také obchodníci často ptají „Bez kterého indikátoru se nedá obchodovat?“.

Jaká je nálada na trzích po volbách v USA a co můžeme čekat dál?
Prezidentské volby v USA máme za sebou, ale trhy stále vstřebávají výsledky a hledají rovnováhu. Jak se na situaci dívají investoři, co to znamená pro různé tržní sektory, a hlavně – jaký přístup bychom měli zvolit v tomto dynamickém prostředí?

Pohled do budoucnosti – technologické inovace (1. díl)
V dnešním článku přejdeme k dalšímu pilíři fundamentální analýzy, a to k pohledu do budoucnosti. Konkrétněji se dnes podíváme na technologické inovace a podrobně si rozebereme některé oblasti, které tam spadají, jako je umělá inteligence nebo třeba blockchain. Nakonec si projdeme faktory, které technologické inovace ovlivňují, a také jejich dopad na ekonomiku.

Konfirmační zkreslení
Často si kladu otázku, jak asi člověk pozná, že to, co dělá, dělá správně. A zatím si odpovídám, že nepozná. Jistě, pokud se nejedná o úplného hlupáka, snaží se vše dělat podle svého nejlepšího vědomí, zkušeností a dovedností. Ale stačí to? Nestačí. Vzpomeňme si, kolikrát jsme něco dělali s obrovskou vírou, že právě to je to správné a za pár hodin, dnů, měsíců nebo roků jsme se sami nad sebou museli pozastavit a položit si otázku, proč jsme udělali takovou hloupost. A upřímně, byly to kolikrát věci, o kterých si říkáme, že člověk se zdravím rozumem by je nemohl nikdy udělat.


Podle čeho se rozhoduje Fed?
Inflační data ze Spojených států tento týden přilila optimismu do aktuální euforie na trzích. Meziroční růst cen poklesl na 3,1 %. Byť toto číslo navazuje na rekordní srovnávací základnu ve výši 8,9 % z loňska a jádrová inflace zůstává vysoko na 4,9 %, začaly ihned klesat sázky na zvýšení úrokových sazeb americkou centrální bankou.

Index S&P 500 odepsal bezmála procento, uzavřel ale daleko od minim
Americký akciový index S&P 500 neudržel směr z předchozího týdne a s výjimkou pondělí neatakoval rezistenci na 4 200. Až do čtvrtka klesal směrem k 50dennímu klouzavému průměru a minimům ze středy 26. dubna. Od pondělí do čtvrtka ztratil 2,6 %, páteční obrat a silný růst ale omezil jeho ztrátu na 0,80 % a ze čtvrtečního propadu na grafu udělal dvěma gapy izolovaný "ostrůvek".

Jedna investiční rada George Sorose
George Soros patří v Česku mezi kontroverzní postavy. Jedna část populace ho má ráda a chválí ho za boj pro otevřenou společnost. Druhá pak nenávidí a vidí v něm člověka, který financuje různé společenské aktivity razící jeho soukromou agendu. Nebudu se snažit obě znepřátelené strany smiřovat. Je trochu škoda, že jen zlomek lidí se zajímá o jeho investiční rady. Přitom právě jedna z nich může být v dnešní nejisté době velmi užitečná.

Libra černým koněm léta
Po dlouhé době se v našem fundamentálním okénku zaměříme na někdejší královnu měnových trhů, britskou libru. Ta v letošním prvním pololetí prošla velkým obratem, kdy v zimě prudce oslabovala, ale od konce února již pouze stagnuje či mírně sílí.

Index S&P 500 mírně korigoval předchozí zisky, udržel se ale nad 5 000 body
Americký akciový index S&P 500 po většinu týdne uzavíral nad hladinou 5 000 bodů a ve čtvrtek dokázal vylepšit historické zavírací maximum, po zprávách o nečekaně vyšší spotřebitelské (úterý) a výrobní (pátek) inflaci ovšem trh měl tendenci klesat, a za celý týden tak index odepsal 0,42 %. Jde o první pokles po pěti týdnech růstu a teprve druhý za uplynulých šestnáct obchodních týdnů.