Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Pravdepodobne každý z nás napreduje...
Za uplynulé dní prebehla v diskusnom fóre FXstreet.cz pomerne živá diskusia pod jedným z mojich článkov. Predpokladám, že takmer každý si mohol niečo odniesť. Nie som stotožnený s niektorými spôsobmi, ale aj to patrí k pluralite názorov, ako aj k mnohorakosti vyjadrovania. V tomto článku, skutočným príbehom s konkrétnymi príkladmi napíšem, že pravdepodobne sa uberáme správnym smerom. V prípade tvojho záujmu, prečítaj článok a sám posúď či sa mýlim alebo nie.

Forex a já - 3
Rok 2009 dopadl, přes všechna předsevzetí, opět neslavně...A jak jsem si o půlnoci na Silvestra 2008 při slavnostním přípitku slíbil, tak jsem také učinil.

Krízu v USA v blízkej dobe ani nečakajte
Predtým ako mi začnete písať nenávistné komentáre a hejtovať môj optimizmus sa zamyslite nad tým, čo sa môže stať po tom, keď dočítate tento článok. Tento článok vás môže ovplyvniť a to tým spôsobom, že americké akcie ešte prikúpite. Alebo si zoberiete úver a všetky peniaze vrazíte do akcií. Jedine, žeby nie, možno všetko predáte a pôjdete all short. Poďme sa na to pozrieť. 😊


Analýza EUR/USD a Dow Jones + NASDAQ oficiálně v korekci
Trhy si zvykají na agresivní styl úřadování D. Trumpa a nervozita smazává zisky na amerických akciových indexech. Přinášíme vám další týdenní analýzu z pera odborníků Purple Trading.

Aktuální největší hrozba pro trhy! | Investiční Memento #44
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 44. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Co když trh ignoruje vaši strategii?
Často pozoruji, že se traderům stává, že jejich osvědčená strategie najednou přestává být v souladu s aktuálním tržním vývojem. Je to trochu podobné jako když byste pluli delší dobu na plachetnici a zničehonic by přestal foukat vítr. Ptáte se sami: začne ještě někdy foukat?

Býci po zprávě o inflaci přešli do protiútoku
Americké akcie mají za sebou (další) divoký týden. Na jeho začátku trh navázal na předchozí pátek a v pondělí i úterý akcie posilovaly. Ve středu přišel pokles indexu S&P 500 o více než dvě procenta, ve čtvrtek ale růst o více než pět procent opět vše překlopil vzhůru nohama. Stačila míra inflace pod odhady analytiků. Celkově S&P 500 za týden přidal 5,90 %.

Strach, inflace a delta
Včerejší obchodování se neslo ve znamení výprodejů. Vybíraly se zisky na akciích napříč celým světem, oslabovaly rizikové měny a průmyslové komodity ztratily i vyšší jednotky procent. Strach z vyšší inflace již pomalu vyprchává, do popředí se znovu vrací pandemie koronaviru, nyní v jeho delta variantě.

Aktuálne FX príležitosti: USD/JPY, EUR/GBP a EUR/AUD
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na USD/JPY, EUR/GBP a EUR/AUD.

Vše, co potřebujete vědět o Odrazu mrtvé kočky
Odraz mrtvé kočky, který je znám v anglofonních státech pod termínem „Dead Cat Bounce“, je šablona indikující pokračování klesajícího trendu. Jde o poslední nádech před tím, než aktivum pokračuje v cestě na jih. Nikdy nebyla důležitější než nyní, kdy se ve světě oficiálně vyhlašují recese a zřejmě nás čeká další krize. V tomto článku si rozebereme, jak Odraz mrtvé kočky funguje a jak ho poznat.

Jak nastavit týdenní risk tak, aby vám neodplaval celý účet (obzvlášť v Prop Tradingu)
Většina traderů se zaměří na jednotlivý obchod. Jenže v prop tradingu vám neublíží jeden špatný trade. Ublíží vám celý týden plný nedomyšlených rozhodnutí. Jak si nastavit týdenní risk tak, abyste přežili i horší období – a zároveň měli šanci uspět?

Moje příležitost na zemním plynu
Zemní plyn a vše kolem něj je v současnosti aktuální téma. Není se čemu divit. Cena této komodity na týdenním grafu vykresluje nová a nová minima. Investoři již cítí svou příležitost. Sleduji tuto komoditu asi půl roku. V té době jsem zde na webu četl blog kolegy, který se mu již věnoval. Při analýze mne zemní plyn zaujal natolik, že jsem se rozhodl ho zařadit do investičního portfolia částečně jako diverzifikaci k akciím. Ovšem v případě, když se bude historie opakovat a dostanu skvělou nabídku co se neodmítá.

Je lepší investovat do komodit, či kryptoměn?
Ačkoliv popularita kryptoměn klesá, stále se najdou mnozí (dokonce i konzervativní) obchodníci, kteří na ně nedají dopustit. Například podložené stable coiny (XAUT, PAXG) mají jako podkladové aktivum zlato a nedá tak na ně dopustit mnoho komoditních obchodníků. Vyplatí se však dávat kryptoměnám přednost před komoditami? Na to odpoví dnešní článek.

Komodita plná obchodních příležitostí
Pokud se k ceně nějakého aktiva v letošním roce hodí přirovnání jízdy na horské dráze, je to zemní plyn, konkrétně americký „Henry Hub“ zemní plyn. Jeho cena se díky stále nekončící břidlicové revoluci pohybuje u historických minim. Stačí ale několik býčích nebo medvědích zpráv spolu s docela častou radikální změnou počasí v USA a kontrakty na zemní plyn mohou přidat nebo poklesnout o více než 10 % za měsíc.


Proč je dobré začít s malým účtem
Jednou z otázek každého začínajícího obchodníka, kterou si klade je, s jak velkým účtem vlastně má začít obchodovat. Tím spíš, že o obchodování toho ví zatím málo a vlastně se teprve chystá vše učit a naučit. Jak velký účet by tedy měl mít, když jeho očekávání ohledně profitu jsou tak veliká a současně z diskusí ví, že svůj účet s velkou pravděpodobností hned v začátku smaže?

Evropskou a britskou centrální banku trápí podobný problém
Evropská centrální banka (ECB) a britská centrální banka (BoE) čelí osudu, který nelichotí ani jedné z nich. Jejich měny se přibližují paritě, od níž je dělí jen pár centů. Předchozí týden se obchodoval měnový pár EUR/GBP na úrovni 93 centů za 1 libru, což je s výjimkou loňského října nejvyšší úroveň za posledních 8 let. Jenom za poslední 3 měsíce posílila cena eura proti sterlingu o 10 procent. Nejblíž se přiblížilo euro k paritě se sterlingem na konci roku 2008, kdy se obchodoval měnový pár EUR/GBP na úrovni 98 centů.

Praktická ukázka: Dvakrát TP (skoro)
Obchodování v tomto roce je pro moji strategii docela zvláštní. Výsledky jsou takové, mírně řečeno podivné. Vlastně ani ne tak výsledky jako obchody, které k nim vedou.