Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Multitimeframe analýza: 10.8.2022 Měď
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Přijde recese? Trhy očima Štěpána Hájka, analytika XTB
Finanční trhy v posledních týdnech otočily svůj směr a po dlouhé době krvácení v grafech znovu začaly převládat zelené svíčky. Je to ale opravdu konec medvědího trhu nebo jen další falešný obrat, po kterém bude následovat pád na nová minima?

Index DAX: 48. týden z pohledu technické analýzy
Dnes to bude poměrně snadné... stále čekáme na průraz rezistence na hodnotě 10 800. Při pohledu na denní graf stále vidíme poměrně silnou rezistenci, která nechce cenu pustit výš.

Jak na indikátor RSI
Pokud se pohybujete na akciových trzích, ve světě investic a krátkodobého obchodování určitě víte o technických indikátorech a nástrojích, které jsou pro krátkodobé obchodování nezbytné. Nástrojů je však mnoho a často má problém se ve výběru vhodného nástroje zorientovat i pokročilý obchodník. V tomto článku se zaměříme na jeden z nejzákladnějších technických ukazatelů vůbec.

Může být Bitcoin kvůli twitterovému podvodu zakázán či silně zregulován?
Proběhl útok na společnost Twitter. Díky sociálnímu inženýrství se povedlo útočníkům dostat se k 130 účtům. Mezi nimi byl exprezident Obama, zpěvák Kanye West nebo miliardář Bill Gates. Společnost kvůli útoku musela přijmout drastické opatření. Jde o další ránu pro sociální sítě v boji proti reprezentantům Spojených států Amerických. Mohlo by zneužití sítě a kryptoměny vést k ilegalitě Bitcoinu?

Rally se zarazila, čtvrteční výprodej srazil index S&P 500 z rekordu
Od pondělí do středy index S&P 500 přidal přes dvě procenta, čtvrteční propad o 3,5 % ale předurčil týdenní svíčku k červenému zabarvení. Po rozkolísané páteční seanci a další ztrátě 0,8 % nakonec S&P 500 za týden odepsal 2,31 %.

Swingový výhled - 51. týden
V pravidelném týdenním swingovém výhledu se podíváme optikou technické a fundamentální analýzy na vybrané finanční trhy a chybět nebude ani shrnutí minulého týdne. Společně se podíváme na příležitosti, které trhy nabízí ze swingového hlediska, tedy pro delší držení pozice. Probrány jsou především nové páry EUR/USD, GBP/USD a USD/JPY a akciové indexy.

Americké akcie na dalších rekordech, investoři vítají první fázi obchodní dohody
Americký akciový index S&P 500 má za sebou druhý lednový ziskový týden. Připsal si 1,97 % a čtyřikrát uzavřel na novém historickém maximu.

Technická analýza měnových párů AUD/USD, GBP/USD a EUR/NZD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Na denním grafu měnového páru cena minulý týden konsolidovala na významné S/R úrovni. Několik týdnů tvoří konsolidaci i další měnový pár GBP/USD. Naopak k vyšším hodnotám míří křížový pár EUR/NZD.

Osamělost v tradingu aneb, blízcí nám nepomohou
Trading je osamělou činností pouze do té doby, než si získá obchodník dostatečnou důvěru v sebe sama. Poté již není potřeba berličky, v podobě dalších obchodníků.

Trading ideas: EUR/AUD, GBP/JPY a USD/CHF
V tomto blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných menových pároch a ako je možné ich zobchodovať pomocou jednoduchej price action. EUR/AUD long, GBP/JPY long a USD/CHF long/short.

Iracionálne rozhodnutia - súčasť investičného diania
Iracionálne rozhodnutia vo svete tradingu a investovania sú bežným javom, ktorý môže mať vážne dôsledky na finančné portfóliá jednotlivcov, ale aj inštitucionálnych investorov. V zákutiach investičného sveta sa odohrávajú príbehy, ktoré spájajú ľudí a ich rozhodnutia s pohybom trhu. Niekedy sú to emócie, ktoré tancujú medzi ziskom a stratou. Strach, chamtivosť, panika – tieto pocity sa môžu zmocniť aj najskúsenejších obchodníkov, vyvolávajúc lavínu neuvážených rozhodnutí a prešľapov.

Euro dolů k 1,2300 ?
Situace okolo problémů s Eurem se neuklidňuje naopak, začíná gradovat. Zatím co píši tyto řádky propadá se pár EUR/USD na minimum z 30.4. Co se děje ?

Velká analýza EUR/USD
Většina mých sledovaných a obchodovaných trhů se i nadále pohybuje v obtížně obchodovatelném a někdy až iracionálním módu. Velkou měrou k tomu přispívá americký prezident Donald Trump, který dle toho, jak se právě vyspí, vydává prohlášení a komentáře skoro ke všemu, co se nějak hýbe… A navíc vůbec není žádný problém otočit náhled na danou věc o 180 stupňů během pár dnů.

Co bychom neměli přehlédnout ve výsledcích Applu
Výsledky Applu lehce překonaly očekávání analytiků. I přes nepříznivý makroekonomický kontext zůstávají solidní tržby (94,8 miliard dolarů). Meziročně lehce klesly, což vedení Applu dává na vrub především silnému dolaru. A zřejmě má pravdu. Silné růsty totiž zaznamenaly především regiony, které dolar nepoužívají. A to je klíčová informace.

Praktická ukázka: Staré nastavení stále vítězí
Budu se opakovat, ale věřte mi, je to důležitá věc. Každá změna musí dávat smysl, a musí přinášet lepší výsledky v některém ze segmentů, tedy buď ve větším zisku, v nižším maximálním poklesu, případně ve stejné výši zisku, avšak při snížení velikosti rizika.

Krátké obchodní analýzy - S&P 500, eurodolar a ropa
Americký akciový index S&P 500 opět překonal předchozí historická maxima a vytvořil nová. I přes nepříliš optimistická data a komentáře k americké ekonomice z posledních dnů S&P 500 na těchto úrovních konsoliduje, což je indikací dalšího pohybu nahoru.

Kedy začať investovať do akcií
Aj keď v posledných dňoch zažívame na trhoch zaujímavé nárasty, stále to nič nie je oproti tomu ako predtým padli indexy. Často sa dočítame rôzne pozitívne správy ako sa darí bojovať s vírusom alebo ako budú vlády vo veľkom pomáhať ľuďom a firmám v problémoch ale nezabúdajme, že dôležité čísla ešte len budú publikované.

Mají ropné společnosti budoucnost?
Dřevo bylo nahrazeno uhlím, uhlí předalo štafetu ropě a ropa? Tu může nahradit vodík, obnovitelné zdroje, částečně jádro, nebo také v dohledné době nic. Pro společnost těžící ropu, jako je BP, Shell, Exxon a jiní jde ale o velmi důležitou otázku. Budou schopni tito energetičtí giganti udržet aktuální zisky ještě 10, 20 nebo 30 let?