Seřadit články podle
referent
Záznamů na stránku
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Index S&P 500: Dosedly akcie na dno?
Americký trh má za sebou nejpernější týden za několik posledních let. Zvláště pondělí s otevíracím odskokem o zhruba 6 % do mínusu bylo opravdu výživné. Ve středu a ve čtvrtek ale trh korigoval opačným směrem a v pátek se nic mimořádného nedělo.
Jak připravit podklady pro tvorbu AOS (6. díl)
Je mnoho obchodníků, kteří by si chtěli svoje obchodování zautomatizovat. Jenže sami neumí programovat a současně si myslí, že jejich myšlenka naprogramovat ani nejde. Budeme tedy pokračovat v tom, jak si pro náš AOS připravit podklady, respektive co předat programátorovi.
Obchodný výhlad na exotiky: EUR/HUF, EUR/SEK and EUR/TRY
Takmer všetky exotické meny zatiaľ tento rok oslabili voči americkému doláru či dokonca euru. Je to z viacerých dôvodov, ale Fed bol jednou z prvých centrálnych bánk, ktoré pravidelne zvyšovali úrokové sadzby. Ostatné centrálne banky potom nasledovali a tiež sprísnili svoje ekonomiky aby posilnili svoje meny. Je teda posilňovanie týchto mien na ceste?
Zlato táhnou nahoru centrální banky
Pokud investoři čekají uvolněnou měnovou politiku a chtějí při rostoucích globálních rizicích uložit své prostředky bezpečně, nakupují vládní dluhopisy… a zlato. Tyto dva trhy jsou dlouhodobě úzce propojeny a jejich korelace v letošním roce ze zjevných důvodů ještě více roste.
Aktuálne FX príležitosti: USD/JPY, EUR/NZD a EUR/GBP
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na USD/JPY, EUR/NZD a EUR/GBP cez denné časové rámce.
Býci na indexech měli opět převahu
Akciové indexy rostou Powellově rétorice navzdory a jejich “býkovitost” přebírá také dolar. Můžeme tedy očekávat mírnou korekci na akciích? To záleží na jedné klíčové informaci, kterou se dozvíme tento týden.
Bude ako nebolo
Krásny deň prajem všetkým účastníkom veľkej zmenárne! Priznám sa, že diskusia k prvému článku bola nad moje očakávania uspokojivá... Áno!
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/JPY, GBP/NZD, NZD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory, odporu, zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.
Společný London Break (5. díl)
Práce na strategii je zdlouhavá a nudná. Nicméně v budoucnosti obchodník vždy sklidí plody tohoto úsilí a na to je nutné myslet. Jinak by se u toho člověk unudil. A tak se mrkneme, kam jsme postoupili.
TOP 5 akcií pre rok 2022
Ak nechcete aby vaše portfólio záležalo len od tradingovej výkonnosti, môžete určitú časť portfólia zainvestovať do dobrých akcií. V tomto blogu by som rád ukázal zaujímavé investičné príležitosti skôr ako tie tradingové a to na 5 vybraných akcií, pomocou grafov, rôznych ukazovateľov a dát. Poďme sa spolu pozrieť na akcie KnowBe4, Nio, PayPal, Coca-Cola a Altria. Treba brať ale na vedomie, že FED má zvyšovať sadzby niekoľkokrát a to môže spôsobiť celkový pokles akciového trhu. Ak však nakúpite správne akcie alebo vstúpite na akciách ktoré sú za lepšie ceny, môžete zarobiť aj tak.
EUR/NZD: Kombinovaná analýza denního grafu
Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price Action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.
Aké zmeny na kapitálových trhoch môžeme čakať v najbližšej dekáde?
Švajčiarska investičná banka UBS očakáva na akciových trhoch v nasledujúcom desaťročí nižšie ročné výnosy na a vyššiu volatilitu. Čo by to znamenalo pre tradera alebo investora, keby sa tieto očakávania naplnili?
Úspešný začiatok 24. týždňa 2020
V tomto článku zhodnotím dôležitosť vykročenia správnym spôsobom. Dnes do nového týždňa a v mojom prípade aj do nového obdobia. 6 obchodov počas rannej 90 minútovej seansy = 6 ziskových obchodov, plus 7. ziskový, intradenný obchod. Pridám niečo vážne, ale aj na odľahčenie – upozorním na neustálu možnosť (hrozbu) „Čiernej labute“ a syndrómu „Varenej žaby“.
Krátkodobý tržní sentiment – jak na něm vydělat?
Pokud jste už někdy pročítali nejrůznější fundamentální analýzy a jejich závěry, pak jste v nich téměř jistě narazili i na nějaká ta doporučení, která se týkala obchodování s tržním sentimentem a bez něho. Jestli to slyšíte nyní poprvé, tak jste možná zaskočeni zjištěním, že i trh může mít své pocity. Samozřejmě, že samotné trhy pocity nemají, v tomto případě se má na mysli totiž převažující sentiment lidí, kteří do těchto trhů vstupují, tedy obchodníků. Pravdou nakonec, ať chceme nebo ne, je, že finanční trhy stojí na emocích, které chytří obchodníci dokáží využívat k vydělávání „rychlých“ peněz. A my se zde dnes proto společně podíváme na to, jak to někteří z nich dělají.
Tři faktory, které mohou ještě zkomplikovat rozhodování Fedu
Trhy už téměř počítají s tím, že se úrokové sazby amerického dolaru sníží 18. září 2024. Podle nástroje FedWatch Tool je pravděpodobnost snížení o 25 bazických bodů na úrovni 71,5 %. Šance, že Fed sníží sazby o 50 bazických bodů, je 28,5 %. Pro trhy je tedy otázkou, zda půjde o snížení o 25 nebo 50 bazických bodů. Možnost, že sazby zůstanou beze změny, si prakticky nikdo nepřipouští.
ECB provádí agresivní QT
Evropská centrální banka (ECB) často reaguje se zpožděním za americkým Fedem, ať už jde o uvolnění nebo zpřísnění měnové politiky. Jak už se ale k něčemu ve Frankfurtu odhodlají, snaží se napravit předchozí liknavost razancí svých kroků. Kromě zvýšení základní úrokové sazby meziročně z 0,00 % na 4,25 % totiž ECB razantně snižuje svou rozvahu a provádí tzv. kvantitativní utahování (QT).
Jak obchodovat S&P 500, Nasdaq a další americké indexy?
Akciové indexy lze použít ke sledování vývoje akciových trhů jako celku, a jsou tedy částečně odrazem ekonomiky. Je logické, že pokud se ekonomice daří, daří se i společnostem, a tím pádem i indexům, které se z nich skládají. Samozřejmě, že vývoj není vždy úplně stejný, zejména v posledních letech například váha technologických firem v indexech roste výrazně více než jejich podíl v reálné ekonomice, takže i tato skutečnost může mít určitá omezení. Nicméně stačí se podívat na hlavní finanční webové stránky nebo televizní vysílání a uvidíte, že hodnoty indexů uváděné v bodech jsou jednou z prvních věcí, které se probírají. Dá se tedy říct, že indexy jsou jedním ze základních pilířů finančního světa. Každá významná ekonomika má obvykle několik hlavních akciových indexů, u nás v Evropě je to hlavně německý DAX nebo evropský Euro Stoxx, v Asii pak hlavně japonský Nikkei a USA má několik hlavních indexů, na které se nyní podíváme, jelikož právě ty patří k těm vůbec nejpopulárnějším.
London Breakout a podobné strategie
Jednou z klasických intradenních obchodních strategií obchodovaných na FOREXu je tzv. London Breakout. Jedná se o jednoduchou obchodní strategii, založenou na principu průrazu časového pásma. Pro ty, kdo neznají tuto strategii, popíši krátce její obsah.
1. MQL4 - Úvod do automatizovaného obchodování
Automatizované systémy jsou jistě populární a kdo by nechtěl mít jeden takový. Cílem článku není vás naučit úspěšně obchodovat, ale jak si napsat takový systém sám. Třeba právě vy máte tu nejlepší strategii, jenom nevíte, jak využít možností MetaTraderu a plně ji zautomatizovat.