Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Bitcoin může těžit z napětí mezi Čínou a USA
Napětí mezi Čínou a Spojenými státy Americkými roste. Je to důsledek přitvrzujících amerických sankcí a zostřující se situace, která nebere konce. V neblahém jádru se ocitly technologické společnosti ByteDance a Huawei. Bitcoin z této krize může těžit. A stejně tak celý trh s kryptoměnami jako celek.

Praktická ukázka: Když jde trh do strany
Jsou v trhu situace, které dávají každé ze strategií větší či menší naději na úspěch. Všechny mohou být úspěšné, no pro tu moji je výhodnější, když si trh vybere nějaký směr a v něm setrvá co nejdéle. Což se v minulém týdnu až tolik nepovedlo.

Swingový TimeFrame výhled na týden 7. - 13. listopadu 2022
Každý týden sleduji majors měnové páry a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie, a to živě a na opravdových trzích přímo před zraky diváků. Co přinesl tento týden?

Bitcoin v roku 2021?
Aj napriek koronakríze a chaosu na finančných trhoch, ktorý bol spôsobený touto udalosťou, sa Bitcoinu a kryptomenám tento rok nesmierne darí. Bitcoin prekonal svoje ATH na niekoľkých burzách a už istý čas útočí na hranicu 20 000 dolárov. Tú sa mu zatiaľ nedarí prekonať, avšak ďaleko určite nie je, veď aj dnes sa nachádzal už na hranici 19 850 dolárov (podľa coinmarketcap). Aj kvôli extrémnemu rastu kryptomien v tomto roku sa všetci snažia odhadnúť, ako sa bude dariť Bitcoinu v nasledujúcom roku, ale takisto aj v najbližšej dekáde. No a názory sa poriadne líšia.

NZD/USD: Kombinovaná analýza denního grafu
Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price Action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.

News Trading 5
Kdo bude dnes těžit z velmi příznivé startovní situace na EUR/USD po vyhlášení statistiky měsíce - NonFarm Payroll?

Japonský jen zůstává podhodnocený
Americký dolar od května relativně prudce oslabuje proti ostatním měnám vyspělých zemí. Až na jednu výjimku, a tou je japonský jen. Měnový pár USD/JPY se obchoduje bez trendu a kromě několika volatilních korona-dnů zůstává v pásmu 104-110 jenů za dolar již více než rok.

Swingový výhled - 25. týden (Zasedání Fedu)
Zasedání amerického Fedu skutečno dostalo trhy z lehké dekadence a korelace všech akciových titulů je najednou pryč. FED naznačil, že bude zvyšovat sazby o rok dříve a technologické tituly se dostaly na nová rekordní maxima. Dow Jones mezitím smazává zisky za poslední dva měsíce a může být zajímavou příležitostí. Sledujeme tak dále výnosy a vývoj amerického dolaru, který má za sebou nejziskovější týden v tomto roce.

Technická analýza: XAU/USD zůstává pod 1 480 USD
V pátek kurz zlata (XAU/USD) klesl na úroveň 1 460,00. Během dnešního rána zlato testovalo Fibo 23,60% na 1 462,89.

Akcie pod tlakem, měny v pohybu: Je čas na revizi portfolia?
Poslední dny přinesly na světové akciové trhy výraznou nejistotu. Pokud patříte mezi investory nebo aktivně sledujete finanční trhy, určitě jste zaznamenali prudké výkyvy, které připomínají krizová období z minulosti. Na trzích začíná převládat panika. Je ale oprávněná? Jsou tyto propady skutečně horší než ty, které jsme zažili během pandemie v roce 2020 nebo energetické a inflační krize v roce 2022?

Prehľad trhov za august 2021
Aký bol vývoj na najdôležitejších finančných trhoch v priebehu augusta, ktorým inštrumentom darilo najviac a ktorým naopak najmenej? Pozrieme sa na rôzne nástroje, od hlavných menových párov, českú korunu, cez akciové indexy až po komodity.

Index S&P 500 je v korekci
Americký akciový index S&P 500 zaznamenal další výraznější týdenní ztrátu (4,03 %) a ze svých podzimních historických maxim odepsal již přes 10 %. Druhá korekce roku 2018 je tedy na světě.


Moje cesta prop tradingem - ukázka otevřeného obchodu a novinky z prop tradingu
V tomto článku se podíváme na dva stále běžící obchody, vývoj balance křivky a žebříček nejpopulárnějších amerických prop společností.

Kolik je dost?
Nedávno jsem tohle téma probíral s jedním svým kamarádem, kterému jsem pomáhal v jeho forexových začátcích. Prostě jen malé nedělní zamyšlení nad tím, kolik vůbec chtít...

Proč je americká ropa tak levná?
Ceny ropy v rámci včerejší obchodní seance vyskočily na nejvyšší úrovně od konce roku 2014. Kromě rychle zvyšující se poptávky po ropě v Asii jsou důvodem také obavy o eskalaci konfliktu v Sýrii, kde se znovu řinčí raketami. V aktuálním převisu poptávku nad nabídkou je ropný trh na jakákoliv rizika omezení dodávek citlivý a volatilita v nejbližších dnech a týdnech proto může dále růst.

Burzovní grafy: Býci zabrali a americké akcie jsou na nových maximech
Americké akciové trhy v uplynulém týdnu posílily. Index Dow pokořil metu 20 000 bodů a S&P 500 intradenně vystoupal nad 2 300 bodů. Širší index si za celý týden připsal zisk 1,03 %.

Euro je na dně
Záplava negativních komentářů, snižování odhadů růstu HDP i odklad zvýšení úrokových sazeb na rok 2020. Taková je nyní nálada v eurozóně, kde konec kvantitativního uvolňování ani mírné utažení finančních podmínek nepomohly euru na vyšší úrovně.

Chytrák hlupákem v pěti minutách
Také by se tento článek mohlo jmenovat „O pokoře“ a to ať už v běžném životě, tak i v tradingu. Kdo čte trochu pravidelněji moje příspěvky, tak ví, že se nesnažím příliš poučovat, a že se spíše jedná o popis mých vlastních zkušeností a prožitků. Nikdy netvrdím, že můj pohled je ten jediný správný a pokud se někomu něco nedaří, určitě se mu nevysmívám, protože ani já nevím, jestli sám všechno správně dělám. No a o víkendu se teď stalo něco, co mi připomnělo, že tato filozofie je správná, i když také já na ni občas pozapomenu.

XTB Research patří mezi nejlepší analytické týmy na světě
Analytické oddělení XTB se může pochlubit skvělými výsledky v prestižním hodnocení přesnosti předpovědí FX Forecast agentury Bloomberg. Analytici XTB dopadli nejlépe ve svých prognózách pro měnové páry CEE. Na základě celkové přesnosti analýz se ukázalo, že XTB je i v tomto ohledu na předních příčkách globálního žebříčku.