Příští týden bude jedním z nejdůležitějších v tomto roce. Americká centrální banka se totiž chystá poprvé v tomto cyklu ke snížení úrokových sazeb. Nad samotnou úrovní však stále visí otazník. Aktuální šance ukazují spíše na 25 bazických bodů, Fed by však určitě obhájil i dvojnásobek a trhy tak této úrovni dávají nemalou šanci. V dnešním díle si řekneme, proč může být první snížení sazeb klíčové pro další vývoj akciových indexů. Ukážeme si několik příkladů z nedávné historie, kdy měla úroveň prvního snížení sazeb velké důsledky na trhy. Může dokonce indikovat pravděpodobnost recese?
Apple event z tohoto týdne přinesl několik novinek, včetně představení nových modelů iPhone 16 a inovativní technologie Apple Intelligence, zaměřené na umělou inteligenci. Tento krok představuje důležitý posun ve snaze Apple přidat pokročilé AI schopnosti napříč svými zařízeními, čímž posiluje svou pozici na trhu. Apple však svými novými produkty a integrací AI zatím investory příliš nenadchl. Během samotné prezentace akcie padaly až o téměř 2 %, do konce seance však ztráty nakonec dohnaly a uzavřely poblíž otevírací ceny. Proč však mohou akcie Apple z umělé inteligence dlouhodobě těžit?
Že září není pro trhy obecně moc pozitivním měsícem není žádným tajemstvím. Pokud však budou trpět akciové trhy, tak kryptoměny na tom mohou být ještě hůře. Na takovou houpačku jsou již kryptoměnoví investoři zvyklí. Bitcoinu nyní však nepřeje ani slabší volume a odliv peněz. Od konce srpna z bitcoinových ETF fondů prakticky neustále investoři vybírají peníze. Bitcoin se tak nemůže opřít ani o velký zájem investorů jako dříve. Jedno eso v rukávu má však stále schované. Co může ještě letos způsobit růst bitcoinu na historické maximum? Odpověď naleznete v dnešním dílu Investičního Mementa!
Petr Lajsek
Tým Puple Trading