Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Trading a emoce – Praktická ukázka toho, jak ovládnout své emoce
Emoce nejsou ve své podstatně ani dobré ani špatné. Záleží na tom, jak na ně člověk reaguje. V tomto článku si popíšeme metody, jak získat nadvládu nad svými emocemi.

Společný London Break (8. díl)
Prošli jsme základní věci, které musí mít každá strategie. Avšak už se nám začínají ukazovat některé, které bude každý obchodník používat trochu jinak (viz. zavírání opačného pokynu). K tomu budou asi patřit i částečné odprodeje, na které se podívám dnes.

Proč jsou komerční aosy nefunkční?
Rozhodl jsem se v tomhle blogu podělit o svoje názory a domněnky, proč si myslím, že drtivá většina komerčních aosů (často i s na první pohled nádherným backtestem) je v reálu nefunkční. Budu vycházet z mých dosavadních poznatků a zkušeností s komerčními aosy. Sám jsem na nich začínal - i když to většinou byly vyhozené peníze, zkušenost, kterou jsem tím získal je podle mě k nezaplacení.

Index S&P 500 vyčkává v trojúhelníku
Americký akciový index S&P 500 za uplynulých pět obchodních dnů ztratil 1,04 %, čtyři červené svíčky v řadě lehce napravil páteční mírný zisk.

Akciové indexy zakončily růstový duben poklesem. Bude vzepětí medvědů v květnu pokračovat?
Týdenní ztráta 1,26 % indexu S&P 500 nic nezměnila na tom, že duben skončil zelenou svíčkou. Čtvrtek a pátek ale ukázaly, že bezstarostné období končí a volatilita je zpět. Růst bez korekce od poloviny února se již několik týdnů vyznačuje nízkými objemy obchodů a vyprchávajícím entuziasmem.

Společný London Break (5. díl)
Práce na strategii je zdlouhavá a nudná. Nicméně v budoucnosti obchodník vždy sklidí plody tohoto úsilí a na to je nutné myslet. Jinak by se u toho člověk unudil. A tak se mrkneme, kam jsme postoupili.

Makrodata přehledně aneb co číhá v kalendáři? (1. díl)
Ať už obchodujete akcie, měnové páry nebo komodity, důsledné sledování důležitých makroekonomických událostí by nemělo být v žádném případě opomíjeno. Fundamentální informace, které jsou v pravidelné periodicitě zveřejňovány buď státními autoritami, statistickými úřady či soukromými organizacemi, jsou totiž velmi důležitým hybatelem trhu a často mají kurzotvorvnou povahu.

Co se děje na trzích? Čeká nás finanční krize?
Rizika ve světové ekonomice se zvyšují, akcie se obchodují příliš vysoko, čínský růstový dluhově-investiční model už přestává fungovat a nad Evropou se zase stahují mračna. Tyto titulky se v ekonomickém zpravodajství objevují už několik let. Recese ale pořád nepřichází. Je tedy teď něco jinak, co by mohlo zastavit růst globální ekonomiky a způsobit finanční krizi?

Co přichystá traderům ve čtvrtek ECB?
Jak jsem zmiňoval již v textu z minulého týdne, i přes optimistické predikce přichází do eurozóny oslabení ekonomického růstu. A to především z Německa, exportní lokomotivy, kterou začíná brzdit nedostatek kapacit, silné euro a protekcionistická opatření z USA. Od Francie ani Itálie se nějaké zázračné nakopnutí růstu čekat nedá, takže v Evropské centrální bance (ECB) se budou muset smířit s pomalejší expanzí. Jak tato negativní data ovlivní čtvrteční zasedání ECB a jaký budou mít dopad na kurz eura?

Praktické okénko II.
Druhý díl praktických obchodních ukázek s vysvětlením swing styl, popsáním money managementu a řízení obchodní pozice.

Medvědí dominance pokračuje, americké akcie jsou poblíž letošních minim
Americký akciový index S&P 500 má za sebou další propad, v uplynulém týdnu klesl o 4,65 %. Rychlý sesun jen potvrdilo další výrazné zvýšení úrokových sazeb Fedu a také komentáře Jeromea Powella. Akciový trh se tak přiblížil k červnovému minimu.

Zaujímavé akciové tituly z portfólia Warrena Buffetta
Warren Buffett je známy svojou dlhodobou investičnou stratégiou, mnohé akcie zhodnotil o stovky až tisícky percent vrátane dividendových príjmov a pre mnohých obchodníkov je vzorom. Aké akcie preferuje tento legendárny investor z Omahy?

Jaký je smysl Bitcoinu?
Ať je to jak je to, každá věc, každá aktivita má při svém zrodu do vínku vloženu jednu podstatnou nutnost. Bez této nutnosti by to nikdy nevzniklo a tak je vždy důležité poznat ji, aby bylo možné pochopit podstatu celé věci. Tou nutností je smysl. Definice toho, čím dojde k jeho naplnění.

Bude ako nebolo
Krásny deň prajem všetkým účastníkom veľkej zmenárne! Priznám sa, že diskusia k prvému článku bola nad moje očakávania uspokojivá... Áno!

Měny v historickém kontextu – centrální banky rozvlnily trhy
Přinášíme vám přehled nejdůležitějších fundamentálních událostí minulého týdne pro jednotlivé měny a zároveň fundamentální výhled současného týdne.

Známý investor Paul Tudor Jones varuje: Akcie jsou v dnešní době příliš riskantní
V minulém týdnu v rozhovoru pro CNBC investor a miliardář Paul Tudor Jones varoval, že dnešní doba není ideální pro investice do akcií. Cena akcií je vzhledem k aktuálním rizikům vysoká. Upozornil na dva klíčové důvody: geopolitickou situaci ve světě a fiskální situaci Spojených států.

Technická analýza měnových párů: EUR/GBP, AUD/JPY a EUR/CAD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Na měnovém páru EUR/GBP probíhá falešné proražení předchozího vrcholu (W1). Cena AUD/JPY překonala střednědobou rezistenci a růstový pohyb zakončila Pin barem. EUR/CAD může nabídnout short obchodní příležitost v klesající trendové struktuře.

USD/JPY stále pod tlakem
Japonský jen je i nadále atraktivní k nákupu a faktory působící v jeho prospěch postupem času nabírají na síle. A to i přesto, že od měnových turbulencí způsobených devalvací čínského jüanu v posledním srpnovém týdnu již na měnovém páru USD/JPY osciluje spíše okolo 120,00 než blízko původních 124,00.

Praktická ukázka: Jak jsem zůstal viset v obchodě
Často o tom mluvím. Volatilita je něco, co dopřává naším strategiím možnost vydělat, případně prodělat peníze. No takový klid a mrtvo, které jsem viděl několik dnů v minulém týdnu, to tedy bylo něco. Skoro ani lístek ve větru se nepohnul.

Skandál ve statistice už i ve Švédsku
Švédský statistický úřad si zadělal na pořádný průšvih. Kvůli obrovské nepřesnosti v datech o nezaměstnanosti dostává co proto od místního ministerstva financí i centrální banky (Riksbank), které na základě těchto čísel dělaly důležitá makroekonomická rozhodnutí včetně nastavení úrokových sazeb. Tato chyba by ale měla mít pozitivní dopad na kurz švédské koruny.