Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Kryptoměny znovu rostou, co můžeme čekat v příštích měsících?
Před rokem, v listopadu 2022, padlo FTX, druhá největší kryptoměnová burza světa. Byl to poslední hřebík do rakve. Bitcoin klesl na cenu 15 tisíc dolarů, svět krypta byl na kolenou. Těžko bychom hledali v tu dobu někoho, kdo očekával, že za pouhých 12 měsíců bude BTC znovu atakovat hranici 40 000 USD, přesto tomu tak je. Je ale toto tempo růstu udržitelné? V tomto článku se podíváme čtyři hlavní faktory, které mají potenciál hýbat kryptoměnovým trhem v příštích měsících.

Denominační efekt a position sizing
Nakládání a postoj k penězům určuje i to, zda bude obchodník na finančních trzích úspěšný. V dnešním článku se seznámíme s denominačním efektem, který většina lidí praktikuje mimo finanční trhy, ale na nich z nějakého důvodu již ne.

Praktické okénko – Intradenní obchody
Letní měsíce jsou na swingové obchody poněkud skoupé, takže nastal čas se podívat na nižší časové rámce. V tomto článku si ukážeme průběh dvou intradenních obchodů.

Praktická ukázka: Drobné změny ve strategii
Několik posledních týdnů bylo k mé strategii nemilosrdných. Vlastně skoro celé prázdniny se jde od ničeho k ničemu. Někdo by z toho byl možná nervózní a nespal by z toho, nicméně stále se pohybuji v mantinelech daných backtesty, takže ačkoliv to není příjemné, není důvod ke splínu.

Bitcoin sa dotkol 35 000 USD. Čo ďalej?
Vianoce sú za nami a Bitcoin začal rok 2021 na hodnotách, ktoré by tipoval asi málokto. Vrchol bol zhruba 34 800 USD a aktuálne sa nachádzame na 31 700 USD. Čo ďalej s Bitcoinom?

Dolar – nákup nebo prodej?
Americký dolar se s uklidněním sentimentu na trzích dostal na slabší pozice, a to jak vůči zavedeným rezervním měnám, tak vůči měnám emerging markets a komoditních velmocí. Když se ale na vývoj jeho kurzu podíváme s odstupem několika let, zjistíme, že jeho pozice je stále velice silná. Jaké argumenty teď na konci března 2016 hovoří pro pokračování dlouhodobého býčího trendu či naopak krátkodobé slábnoucí tendence?

A zase prázdniny
Jedním z mnoha umění tradingu je nejen vědět, kdy a jak obchodovat, ale také vědět, kdy a proč neobchodovat. Někdy jsou rozhodnutí v tomto směru poměrně lehká, někdy naopak způsobují zahřívání ozubených koleček v mysli tradera.

Jak na backtesting v tradingu
Backtesting neboli zpětné testování obchodní strategie je jednou z nejdůležitějších věcí které obchodníci mohou udělat, aby zvýšili své šance na úspěch. Pomůže vám odhalit ziskové obchodní strategie a vyhnout se těm ztrátovým.

Hard-easy effect, aneb těžké začátky tradingu
Další díl ze seriálu o kognitivních zkresleních. Nyní si povíme o hard-easy effectu, kvůli kterému mají lidé tendenci důležité věci banalizovat a nepodstatné věci zveličovat. Jak se toto zkreslení projevuje v tradingu se dočtete v tomto článku.

Některé měny jsou více náchylné na vývoj v Číně
Probíhající obchodní válka USA a Číny a nejistota kolem vývoje vyjednávání obchodní dohody dokázala již koncem minulého roku přibrzdit růst druhé největší ekonomiky světa. Obavy ze zpomalení Číny přetrvávají i nadále a některé měny mohou být na její zpomalení více náchylné. Především se jedná o měny zemí závislých na produkci komodit, tedy měny komoditní. Hospodářský růst je klíčový pro růst poptávky po komoditách a při jeho zpomalení se vystavují riziku komoditní měny jako je australský nebo novozélandský dolar.

Už i v USA klesají výnosy
Americký dolar v rámci post-brexitového uklidnění ztrácí napříč celým měnovým spektrem – vůči euru, japonskému jenu, komoditním měnám i měnám emerging markets. Hlavním faktorem je podle mého propad amerických dlouhodobých výnosů, které se nacházejí u historických minim.

Analýza S&P 500, Stříbra, EUR/USD - DAX uzavřel měsíc na novém rekordu, stříbro padá
DAX dosáhl na novou rekordní hodnotu. Vydrží mu to? To se uvidí po zveřejnění dvou veledůležitých ekonomických indikátorů, které před měsícem způsobily paniku na trzích. V tomto článku se podíváme, jak se na ně připravit.

Praktická ukázka: Nula
Když už byl ten čas bilancování, tak jsem si procházel straré údaje a staré výsledky. Díval jsem se na nějaká stará, hodně stará nastavení a zkoušel je prohnat backtesty. Některé výsledky byly lepší, některé horší, nicméně nic z toho nedopadalo vyloženě špatně. Avšak všimnul jsem si ještě jedné věci.

Obchodný výhľad na exotické menové páry: EUR/PLN čaká dlhší pád
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Poďme sa pozrieť z daily grafov na USD/MXN, EUR/HUF a EUR/PLN.

Uspokojení z tradingu časem zmizí. Proč?
Trading je především o zvládání svých vlastních emocí. Existuje možnost, že jde trading dělat bez nich? To je hlavní téma dnešního článku.

Základní dovednosti potřebné k dosažení konzistentních výsledků
Lidé se od nepaměti snaží ze všech sil neustále zlepšovat své životy. Dříve dokonce pracovali i celé dny jen proto, aby se měli o něco lépe. Naproti tomu, dnes se doba velice změnila. I když má v dnešní době obyčejný člověk dobrý nápad, nemusí to nutně znamenat, že se bude mít lépe, protože takové nápady obvykle žádají jak nemalé peníze, tak i velikou odolnost vůči hlavní konkurenci, což bývá silnou překážkou za vytouženým cílem. Naproti tomu obchodování na finančních trzích je jiné. Zde není potřeba ani odolávat hlavní konkurenci a ani mít do začátku velké peníze. V tomto odvětví není třeba být jedinečným obchodníkem, stačí být pouze dobrým a ziskovým obchodníkem. A jak toho docílit? Není to snadná cesta, abyste zvládli umění tradingu, vyžaduje to čas, trpělivost a píli, ovšem ten výsledek za to stojí.

Obchody na zkoušku
Obchody na zkoušku s mikroloty spíše obchodníkům škodí, než že by díky nim rostli. Proč to tak je, se dočtete v tomto článku.

USD/JPY skočil nad solídny level uprostred klebiet BoJ
Vyzerá to, že dolár by sa mohol vzchopiť smerom k 200-DMA uprostred obnoveného oslabenia JPY. Japonský jen sa v pondelok prepadol a počas frankfurtskej seansy stratil pol percenta, keď investori predali menu po tom, čo z Bank of Japan (BoJ) unikli nejaké dovish správy.

Jak budu obchodovat akciové indexy, ropu a měnový pár EUR/NZD
Americkým indexům se podařilo dostat opět více nahoru, než jsem očekával. Od včerejška již akciové trhy oslabují, když vyprchává optimismus z potenciální americko-čínské dohody o omezení či odstranění uvalených i zamýšlených celních opatření. Navíc Donald Trump aktuálně připravuje dekret k vyloučení čínských technologií z budování telekomunikačních sítí v USA.

Kam se vydá koruna po ČNB?
Česká národní banka (ČNB) na svém čtvrtečním zasedání snížila úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,75 %. Krok byl očekávaný, přesto si koruna během odpoledne připsala proti euru zhruba 10 haléřů.