Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Praktická ukázka: Pěkný „obchůdek“ v novém roce
„Jak na Nový rok, tak po celý rok...“, toto pořekadlo známe myslím všichni. Protože ale na Nový rok trhy „nepracují“, dovolím si přivlastnit si, pro toto přísloví, den následující, tedy 2.1.. A proč? Protože by se mi líbilo mít po celý nadcházející rok, takové pěkné obchody.

Dluhopisová bublina?
Záporné výnosy na některých evropských vládních dluhopisech poslední dobou rozšiřují debaty ohledně možné bubliny na tomto trhu, kterou živí centrální banky svou neortodoxní politikou kvantitativního uvolňování a neustálým poklesem úrokových sazeb.

Burza Nasdaq je pod prísnym dozorom ženy, ktorá dokázala transformovať svet financií
S viac ako 20 rokmi odbornej kariéry a významného vedenia v oblasti finančných trhov, Adena Friedman prevzala v roku 2017 pozíciu prezidentky a generálnej riaditeľky spoločnosti Nasdaq, a stala sa hybnou silou transformácie spoločnosti na poprednú globálnu entitu v oblasti obchodovania a technologických riešení. Svoje skúsenosti a vedúcu úlohu uplatnila nielen v Nasdaq, ale aj v iných renomovaných inštitúciách. Tento článok sa zameriava na pozoruhodnú kariéru a významné prínosy Adeny Friedman v oblasti finančného sektora a transformácie Nasdaq na svetového lídra.

Stínování Evropské centrální banky
Na dnešním zasedání Evropské centrální banky (ECB) se zřejmě rozhodne nejenom o budoucím nastavení měnové politiky v eurozóně, ale také v ostatních evropských zemích, které euro ještě nepřijaly.

Hrozba z Čcheng-tu: Ovládne Čína za dva týdny Bitcoin?
Technologie sítě Bitcoin založená na decentralizaci a rozvržení sil na základě výpočetního výkonu se paradoxně stává pro kryptoměnu hrozbou. Ustavičná honba za levnou elektřinou totiž nahnala drtivou většinu těžařů do Číny, což dává celou síť na pospas tamním poměrům. Investoři si problému začínají všímat a dávají tak rozhodnutím Země středu velkou váhu. Co můžeme očekávat, až se odměna za jeden blok v polovině května sníží na polovinu a mnoho těžařů bude nuceno opustit podnik? Kam až může dominance Číny zajít?

Akcie Uber: Kdo má pravdu – trh, nebo Bill Ackman?
Společnost Uber patří mezi nejúspěšnější technologické firmy na trhu. Jen málokdy se stane, že se název společnosti stane synonymem pro ekonomický jev – uberizace společnosti. Tento fenomén popisuje využívání služeb přes digitální platformu, která přímo propojuje poskytovatele služby se zákazníkem. Uberizace zásadně změnila fungování trhu, šlo o radikální přeměnu. Nyní se však Uber bude muset v nejbližší době vyrovnat s další zásadní změnou – příchodem samořiditelných elektroaut.

Zlato a striebro vo veľkej korekcii. Do kedy?
Dnes sa v našej analýze pozrieme na drahé kovy a to konkrétne na zlato a striebro. Obidva drahé kovy si v posledných dňoch prešli poklesom. Dalo sa to čakať? Je pokles už na konci? To si povieme v dnešnej analýze.

Jak řídit svá rizika dle profesionálních traderů?
Obchodování na finančních trzích, potažmo na trzích měnových je velmi riskantní činností, která se do značné míry podobá, co se týče emocí, extrémních sportům. Samozřejmě záleží na tom, jakým typem obchodníka jste. V případě, že využíváte maržových produktů je nesmírně důležité mít solidní strategii řízení obchodních rizik. Dnešní příspěvek se bude zabývat tím, jak na rizika nahlíží profesionální tradeři a jak si z nich vzít příklad pro své vlastní obchodování.

Full-Time Trading vs. Zaměstnání
V tomto článku bych chtěl popsat rozdíl mezi Full-Time tradingem a zaměstnáním.

Zelený seriál – díl první: Co víte o ESG investicích?
Každý investor nebo trader určitě už zaznamenal silný trend týkající se ESG (Enviromental, Social and Governance) investic. Ať už člověk souhlasí nebo nesouhlasí s podstatou ESG investování, faktem zůstává, že vliv ESG sílí a rozhodně sílit bude. Už dlouho mě lákalo ponořit se do tématu zelených investic, které jsou součástí ESG trendu. A protože se jedná o široké a aktuální téma a přišlo mi škoda věnovat mu pouze jeden blog, rozhodla jsem se pro malý „zelený“ seriál.

Týden pravdy je zde – blíží se souboj akciových titánů?
Výsledková sezóna je v USA v plném proudu a tento týden je nabitý velkými jmény. Pojďme se bez otálení podívat, které akcie se vyplatí tento týden sledovat.

Panika – práce flákačů
Můj oblíbený zdroj Wikipedia píše, že panika je sociálně psychologický jev, který se dá charakterizovat spontánním, nekorigovaným chováním lidí, u kterých došlo k porušení duševní rovnováhy. Také říká, že paniku vyvolává nedostatek informací, uvnitř určité sociální struktury, což ve spojení s extrémním napětím či očekáváním, může nabýt někdy i formy davové psychózy.

Býci se toho nebojí, americké akcie dále posouvají rekordy
Přestože obchodní rok 2021 začal denním poklesem o 1,48 %, další čtyři seance posunuly týdenní svíčku indexu S&P 500 do zisku 1,83 %. Historická maxima se tedy posouvají i zkraje nového roku.


Špatné výsledky u Goldman Sachs, investiční příležitost na long?
Výsledková sezona v USA je v plném proudu. Jelikož hlavním hybatelé trhu zůstávají centrální banky, tak většina publikovaných výsledků nedokáže změnit nebo ovlivnit náladu na trhu. Do podvědomí investorů se dostanou jen firmy, které buď výrazně uspěly a nebo naopak publikovaly výsledky daleko za odhady analytiků. Dnes se podíváme na jednu firmu, která svým akcionářům překvapila nemilé překvapení. Touto firmou je slavná investiční banka Goldman Sachs. Jen málokdo by čekal špatné výsledky od žraloka světových financí v době, kdy akciové trhy a ekonomické zpravodajství se čím dál víc objevuje v hlavních zprávách.

Emocionálně chytřejší
Maturoval jsem na samé jedničky jako jediný z celého svého ročníku. Když jsem o pár let později odevzdal svoji diplomovou práci, ředitel školy si mě zavolal do své kanceláře a tam se mi přiznal, že to byla za celý jeho život jediná diplomka, kterou skutečně celou přečetl a hned mi nabídl práci.

Týchto 5 Solana memecoinov má obrovský potenciál
Solana memecoiny vzrástli z trhovej hodnoty 1 miliardy dolárov koncom roka 2023 na viac ako 10 miliárd dolárov dnes.

Inflační historie se opakuje
Prudký růst cen základních materiálů, inflace prostupující globálním dodavatelským řetězcem zotavujícím se z ekonomické krize a do toho extrémně uvolněná měnová politika ve Spojených státech. Tento ekonomický mix dneška byl realitou i přesně před 10 lety. Co si z této zkušenosti můžeme vzít?

Proč najednou trhy začaly padat o prázdninách?
Historicky letní měsíce patří na světových trzích k těm, kdy se obchoduje v ospalém tempu. Je to logické – investoři jsou lidé jako ostatní, a tak rádi jezdí na dovolenou, kde vypínají mobily a nečtou zprávy. To platí i pro centrální banky. Americký Fed bude v klidovém režimu až do zahájení sympozia v Jackson Hole na konci srpna. V létě je tedy všechno připraveno pro klidový režim. Nyní je však všechno jinak. Proč?
