Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Plány, cíle, příležitosti
Každý člověk má nějaký plán pro svoji budoucnost, pro svůj cíl. Někdo ambiciózní, někdo skromný, někdo nějaký jiný. Jaké jsou ale skutečně cíle a jaké jsou plány vedoucí k jejich naplnění, to vlastně neví nikdo nikdy.
Forexem hýbou vyšší úroky
Včerejší zdvojnásobení základní úrokové sazby Českou národní bankou (ČNB) z 0,75 % na 1,50 % posunulo korunu vůči euru téměř o procento výše na postpandemická maxima. Naše centrální banka dala jasně najevo, že má z rostoucích cen v ekonomice obavy. Česká koruna se tak může spolehnout na vysoké úroky, které ji nejspíše pomůžou k dalším ziskům.
Supply a demand zóny, jak je identifikovat?
V minulém článku jsme si ukázali strategii supply a demand zón. Dnes si povíme, jak tyto zóny identifikovat a kvalifikovat jako level. Supply a demand zóny najdeme na každém časovém rámci.
Akcioví býci v USA si to před výsledkovou sezónou užívají
Americké akcie mají za sebou druhý růstový týden v řadě, index S&P 500 posílil o 2,06 %.
Burzovní grafy: Býci zabrali, americké akcie přidaly kolem 4 %
Zkrácený obchodní týden americkým akciím svědčil, index S&P 500 navzdory nárůstu počtů nově nakažených Kvidem-19 v USA posílil o 4,02 %.
Ropa opět trochu levnější
Ropa začala klesat v reakci na předpovědi, že zásoby ropy v USA se rozšiřují již čtvrtý týden v řadě. Také se objevují otázky ohledně úspěchu OPECu v omezování těžby podporující růst na ropě. Ropa dokázala realizovat minulý týden menší zisky v reakci na pomaleji rostoucí zásoby v USA a zprávu ze Saudské Arábie, která by mohla snížit exporty o dalších 100 000 barelů denně. Již se zdálo, že ropa společně se zklidňujícím se akciovým trhem naváže na předchozí zisky a začne minimálně likvidovat ztráty ze začátku února. Nakonec opět koriguje své zisky a fundamenty z USA ji brzdí v dalším růstu.
Trio sell signálov podľa technickej analýzy
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
WTI: Analýza více časových rámců (D1-H1)
V dnešním blogu se blíže podíváme na WTI (lehká ropa) a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Tradingové tipy pro nováčky
Trhy mohou být nepředvídatelné vlivem volatility trhu, ekonomickým tlakům či globální nejistotě. Obchodování na derivátových trzích, stejně tak jako například obchodování na akciových trzích, je ze své podstaty riziková činnost, u které je třeba zvážit míru rizika, kterou s sebou nese. Proto je tak důležité, aby noví obchodníci a investoři zvážili míru rizika, které jsou ochotni podstoupit. V příspěvku se dozvíte další aspekty, které je nutné jako začínající obchodník zvažovat.
Praktické okénko – Swingový trading opět v akci
Po kratší obchodní stagnaci ze začátku roku, se trading vrátil do svých zaběhlých kolejí a již můžeme obchodovat i swingové strategie.
Index S&P 500: Návrat do červených čísel, korigují i technologičtí giganti. Důležité supporty jsou na dohled
Týdenní pokles akciového indexu S&P 500 3,1 % hovoří sám za sebe. Před oslavou Nového roku v Číně přitom bývá na trzích klid a únor v posledních letech byl "bezproblémový". Tentokrát je to podle všeho jiné.
Padá dolar? | TimeFrame výhled (13.3. - 19.3. 2023)
Každý týden sleduji instrumenty jako měnové páry a indexy, a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie. Co přinesl tento týden? A co se děje s dolarem?
Praktická ukázka: Týden, který se mi líbil
Trading je vlastně otrava. Pokud ho člověk dělá spořádaně, bez nějakých hloupostí založených na emocích, tak se jedná vlastně o docela pěknou nudu. Při dodržování pravidel se odehrává vše tak nějak samo a v podstatě jen testování je práce, kterou člověk může přispět k celkovému výsledku. Ale to je vlastně dobře.
INVESTIČNÍ GLOSA: Bitcoin vystřelil po čtyřech letech přesně podle příručky. Trump byl jen bonus
Kryptoměnoví příznivci znovu prožívají snové období. Bitcoin prorazil rekordní hranici a tluče na kdysi mýtickou metu 100 000 dolarů za jednu digitální minci. Média připisují zásluhy především vítězi amerických voleb Donaldu Trumpovi. Jenže výstřední republikán pouze sehrál roli katalyzátoru. Proč?
Měnové války si dávají pauzu?
Po dlouho trvajícím závodu o nejslabší měnu vypadají hlavní aktéři měnových válek v čele s centrálními bankéři eurozóny a Japonska, že místo neustálé snahy o depreciační hru nulového součtu se postupně zaměřují více na podporu růstu skrz vyšší úvěrovou aktivitu doma*. To je dobrá zpráva pro globální ekonomiku.
105 týdnů praktických ukázek: Bilance
Čas stále a stále běží a tak tady máme rekapitulaci obchodů za dva roky. Dopředu říkám, že výsledky prezentuji způsobem, kterým to dělám a o něm už nebudu diskutovat. Takže jaká je tedy situace?
Sentiment kvalifikovaných investorů
Nálada účastníků trhu a jejich chuť nakupovat nebo prodávat jednotlivá aktiva, je jedním z nejužitečnějších nástrojů na finančních trzích. Poskytuje informace o aktuálním rozložení býčích a medvědích sil na trhu, které je vhodné zohlednit v obchodním rozhodování.
INVESTIČNÍ GLOSA: Microsoft versus Apple. Odvěký souboj má na burze novou zápletku
Microsoft s Applem kralují burzám už několik dekád, s příchodem umělé inteligence ale jako by jejich odvěký souboj chytil druhý dech. Gatesova firma se zkraje roku vyšvihla na vrchol tabulky společností s největší tržní kapitalizací a Apple má zase o čem přemýšlet.