Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Praktická ukázka: Dva falešné průrazy
Stále se patlám v těch prázdninách. Nedá se nic dělat, musím to zkrátka vydržet. V každém případě jsem udělal v minulém týdnu malou změnu, kterou jsem nasadil do tohoto týdne. O tom ale až příště. Teď se mrkneme, co se to vlastně děje.

Ropa, dolar, břidlice
Ceny ropy se v polovině března odpoutaly ode dna a od té doby nezadržitelně rostou. Americký typ WTI se zdražil ze 44 na 61 dolarů za barel. V tuto chvíli se nabízí silná paralela s rokem 2009, kdy se také po prudkém poklesu cen během předchozího roku ropa zotavila.

Mýtus jménem trading beze ztrát
Trading beze ztrát, to je to, co bychom všichni moc rádi měli. A potom bychom také chtěli hezkou princeznu (pro čtenářky samozřejmě prince), půlku království a žít a žít a žít. Jenže jak funguje život? Nic z toho neexistuje a nám tak nezbývá, než se s tím vyrovnat. A jak to v životě bývá, někdo to zvládne, někdo ne.

Multitimeframe analýza: 7.7.2022 SOYBEAN
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Měnové indexy, aneb náhled do tajemství centrálních bank
Jak získat ucelenější přehled o vlivu nejaktuálnějších fundamentů na vámi obchodovanou měnu a prohloubit tak své znalosti směrem k informovanějším obchodním rozhodnutím? To vám poradí dnešní článek, na jehož čtenáře čeká také dárek!


Dělají vám starosti divoké americké akciové trhy? Zkuste změnit perspektivu
Není žádným tajemstvím, že rok 2022 i ten letošní, jsou náročné a divoké roky na amerických akciových trzích. Kdybych uměla kreslit karikatury, vypadaly by s nadsázkou asi takto: Jerome Powell lehce zvedne koutky úst nahoru a trhy optimisticky vystřelí nahoru, za pár dní Jerome Powell lehce koutky úst otočí směrem dolů a trhy se propadnou. Na tyto výkyvy ale můžeme mít jeden lék na uklidnění, a tím je změna perspektivy, z jaké se na trhy díváme.

Technická analýza měnových párů USD/CHF, AUD/JPY a CAD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Cena měnového páru USD/CHF se přiblížila ke konfluenční oblasti. AUD/JPY opět reaguje na střednědobou rezistenci a cena měnového páru CAD/CHF formuje dno.

Jsme připraveni na další krizi?
Česká ekonomika podle posledních údajů ČSÚ roste 5procentním tempem a z pohledu na vyluxovaný trh práce víme, že tento růst není udržitelný a zpomalení chtě nechtě přijde. Záleží, jestli půjde jen o zdravé zpomalení růstu nebo rovnou o recesi. Jsme na případný pokles HDP připraveni? A jak by reagoval kurz koruny?

Pomôže kauza Tether rastu kryptomien?
Kryptomenový trh sa po niekoľkých týždňoch ponoril do červených čísel. Tie sme v takomto rozsahu nevideli už istý čas a tak sa všetci začínajú pozerať na to, čo prepad na kryptomenovom trhu spôsobilo alebo to, kam až môže ísť. Dokonca sa začínajú ozývať aj hlasy, ktoré hovoria o tom, že sa skončil bull market a nastáva bearish obdobie, čo je však trošku urýchlené konštatovanie. Aj keď sa aktuálne v kryptomenách asi nehovorí o ničom inom, ako o tomto prepade, dnes uzrela svetlo sveta aj jedna veľmi zaujímavá správa, ktorá sa týkala najväčšieho stablecoinu, Tether, a jeho takmer dvojročného súdneho sporu, ktorý sa dnes oficiálne skončil.

Praktická ukázka: Vydatné drobečky
Člověk má docela radost, když vidí, jak se krůček po krůčku, přes drobné překážky, sune ke svému vytyčenému cíli, a co je podstatné, k onomu cíli ho posouvají drobnosti, maličkosti, drobečky, které, když se posčítají, dají dohromady pěkný koláč.

Jak se stát sofistikovaným traderem
V tomto příspěvku se dozvíte několik zásadních kroků, které je třeba udělat na začátku vaší cesty za profesionálním tradingem. Ať už máte ekonomické vzdělání či nikoliv, můžete se stát velmi úspěšným obchodníkem, pokud dokážete postupem času potlačit své emoce a být disciplinovaný a precizní v realizaci svých obchodních příkazů. Doufáme, že vám tento článek pomůže zkrátit jinak zdlouhavou cestu vzdělávání a nabírání zkušeností reálným obchodováním na finančních trzích.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, USD/JPY a EUR/CAD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory, odporu, zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.

Výnosy hledejme v Latinské Americe
Po mírném oslabení v loňském roce se zdá, že Latinská Amerika znovu nabírá na síle a celkově se v regionu čeká zrychlení růstu HDP na 3,5 %. Na tom můžou profitovat i měnoví investoři, protože silná ekonomika je často doprovázena sílící měnou.

Tradery čeká náročný týden, připravte se!
Předvánoční týden standardně finanční trhy čeká spousta statistik, zasedání centrálních bank a jiných informací, které dokážou cenami aktiv pořádně zahýbat.

Výzva – pre náš všetkých
Začal nový mesiac a pomaly sa blížime k tým, ktoré budú predzvesťou končiaceho sa roka. Iste, je to ešte ďaleko, takže môžeme urobiť ešte „kus“ práce. Dnešný článok bude skôr etickou záležitosťou pre nás všetkých, čo by nám mohlo umožniť ľahšiu a predovšetkým prospešnejšiu komunikáciu.



Co může zabrzdit dolarovou rally?
Při poklesu HDP v Německu i Japonsku a řádění koronaviru v Číně se zdají být Spojené státy posledním velkým ostrovem stability, kde mohou investoři bez obav zaparkovat své peníze. Trumpova vláda navíc trh notně zásobuje novými bondy, takže je co kupovat, a akciové trhy trhají jeden rekord za druhým. Není se co divit, že americký dolar v poslední době posiluje. Může si ale momentum udržet? Není jeho kurz už příliš vysoko? Jak se k tomu postaví americká centrální banka (Fed)?

Může pokles na amerických akciích pokračovat?
Krátká odpověď je jistě ano. Od roku 1960 měl index S&P 500 39 dvouciferných propadů, což je zhruba každý druhý rok. Naposledy jsme mohli zaznamenat od léta do podzimu 2023 kolem 10 % a tak se nelze divit i tomu stávajícímu. Aby se dalo hovořit o medvědím trhu, byl by nutný drawdown více jak 20 %. To však bez příchozí recese ekonomiky je velmi vzácné a došlo k němu v historii rámci velmi překoupených trhů a technických problémů „flash crash“ jako 1962, 1987 nebo náhlém šokovém zásahu centrální banky (Fed) zvýšením sazby v 2022.