Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Praktická ukázka: Proč je dobré někdy neobchodovat?
Jednoduchou odpovědí by bylo, „protože to občas nedává smysl“. Ale, i přesto, že je trading poměrně jednoduchou disciplínou (i když plnou složitých úkolů na vyřešení), je úspěch v něm založen na pravidelnosti a vytrvalosti. A tak přerušení obchodního cyklu může být vlastně chybou.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a EUR/GBP a CAD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory a odporu a zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.

Měnový pár USD/CHF: Anylýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár USD/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/CAD, USD/NOK a EUR/JPY
V dnešní blogu se podíváme na analýzu měnových páru AUD/CAD, USD/NOK a EUR/JPY. Tyto měnové páry v současné době nabízejí poměrně spolehlivý náhled na jejích možný vývoj.

Ropa zůstává stále levná
V návaznosti na americké volby a úspěch několika vakcín vystřelily akciové indexy vzhůru. Ani průmyslové a zemědělské komodity nezůstávají pozadu a atakují letošní maxima. Jen ropa se drží při zemi, americký WTI kontrakt nemá sílu se dostat ani na letních 43 USD za barel.

Výhľad forex tradera na EUR/AUD, NZD/USD a USD/CAD
V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch a ako ich plánujem zobchodovať.

Trumpova volba do čela Fedu
V záplavě nových dat, která podle analytiků dělají tento týden nejšílenější pro finanční trhy v tomto roce, se v podstatě ztratila zpráva ze zasedání největší světové centrální banky, amerického Fedu. V očekávání je totiž bombastičtější zpráva z Washingtonu načasovaná na dnešní večerní hodiny středoevropského času – oznámení nominace na příštího guvernéra Fedu prezidentem Trumpem.

INVESTIČNÍ GLOSA: ČNB chce kupovat bitcoiny. Reakce Bruselu ilustruje, proč z Evropy investoři prchají
Evropská centrální banka (ECB) dala Česku hodně rychle najevo, co si myslí o plánu guvernéra Aleše Michla nakupovat bitcoiny do devizových rezerv. Odmítavý postoj Christine Lagardeové by snad něco znamenal, kdyby Brusel určoval směr globálních financí. Jenže v době, kdy o bitcoinových rezervách uvažují i USA nebo Švýcarsko, je to především mimořádně smutné.

Leoš, Patrik nebo TY? Kdo z vás vyhraje 200 000 Kč?
Společnost Bossa pro vás letos opět připravila pozoruhodnou soutěž na finančních trzích se zajímavým konceptem. Soutěž je speciálně navržena jak pro začátečníky, tak i pokročilé obchodníky, a proto je rozdělena na dvě kola. V prvním kole, které začíná již 1. 5. 2016, se obchoduje s fiktivními penězi na demo účtu po dobu 4 týdnů. Obchoduje se přímo na finančních trzích například s měnovými páry (například EUR/USD, EUR/CZK, USD/CZK, GBP/USD,?), komoditami (zlato, ropa, stříbro, platina, pšenice) anebo akciovými indexy (německý DAX, americký S&P 500, Dow Jones, Nasdaq,?).

Analýza S&P 500, GBP/USD, USD/JPY - Powell poslal indexy k rekordním hodnotám
Další týden si indexy jedou ve svém býčím tempu, a tak jediným překvapením bylo mírné posílení dolaru či oslabení japonského jenu. Tento týden však přijdou na trh data, která by mohla přínést další volatilitu. Pojďme se na to blíže podívat.

Přehled obchodních příležitostí pro 29. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA - obchodní příležitosti...

Jak obchodovat bez sledování zpráv, výsledků a analýz
Když jsem se před lety pouštěl do studia tradingu, měl jsem jasnou představu o tom, co chci. Mimo peněz to byl čas. Nechtěl jsem si z obchodování udělat jakési další povolání, sice výnosné, ale požírající mi čas. Nechtěl jsem být slavným traderem, který je obklopený desítkami monitorů se stovkami grafů a každý den si dávat na Facebook desítky selfie fotek se stavem svého obchodního účtu. Nechtěl jsem být tím, kdo bude nejlepší ze všech a kdo bude sypat z rukávu ekonomické informace i o té nejmenší zemičce na světě a bude téměř s jistotou předvídat, že zítra se nějaký politik vyspí tak, že to bude mít takový nebo makový dopad na světovou ekonomiku. Prostě jsem si chtěl vydělat trochu peněz a hlavně, chtěl jsem, aby mi to nezabralo více, než třeba hodinu denně.

Praktická ukázka: Další falešný (ne)průraz
V uplynulém týdnu jsem utrpěl po delší době docela pěknou ztrátu a tak jsem čekal, co na tuto ztrátu naváže. Na konec to dopadlo dobře a šlo se do plusu, nicméně jeden falešný průraz opět zahrozil.

Praktická ukázka: Tentokrát to bylo těsný
Chtělo by se říct „zatím pořád dobrý“, ale když se dívám na graf z minulého týdne, musím uznat, že to bylo hodně těsný. Ztráta, která zahrozila, by nebyla úplně největší, jak by mohla být, ale přeci jen by trochu pokazila dojem z úvodu roku.

Historie se opakuje, ale nikdy ne stejně
Dnešní blog je pokračování blogu s názvem „Kam až trhy padnou?“, potěšily mě pozitivní reakce na článek a někteří zmiňovali, že by rádi pokračování. První článek jsem napsala úmyslně hodně obecně a každému, kdo přemýšlí nad tématem cyklů a dlouhodobého výkonu trhu, je jasné, že na reálném trhu rozhodně věci nechodí takto ukázněně. Tak kdo má chuť, pojďme se ponořit o něco více do šířky i do hloubky.


Americké akcie mírně posílily, Trump ale opět střílí ostrými
Americký akciový index S&P 500 za pět obchodních dnů posílil o 0,31 %, když vzestup z první poloviny týdne zmírnily v jeho závěru změny v geopolitické situaci a také pokles cen ropy.

EUR/NOK – sentiment jde proti norské koruně
Za 1 euro se znovu platí 12 norských korun. Norská měna oslabila na úrovně silné rezistence, odkud se již dvakrát odrazila zpět.

Solídny signál na USD/JPY a iné obchodné signály
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Poďme sa pozrieť na tri menové páry a to USD/JPY, EUR/AUD a AUD/JPY a ukážeme si možné budúce pohyby.

EUR/USD: Dolar vynáší víc
Jedním z hlavních indikátorů, které hýbou měnovými trhy, jsou zajisté krátkodobé úrokové sazby. Jejich výše záleží na rozhodnutí centrálních bankéřů a jsou předmětem detailních analýz, které se snaží predikovat jejich vývoj do budoucna. Co ale dělat v dnešní situaci, kdy krátkodobé úrokové sazby jak v Americe, tak v Evropě již několik let stagnují blízko nuly a centrální bankéři slibují nechat je na dnešních úrovních „po dlouhou dobu“?