Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Našel EUR/USD již své dno?
Jaro ukazuje na první známky stabilizace v eurozóně. Byť otázka brexitu ještě zdaleka není vyřešená, mírný optimismus se vrací po zimě, která zchladila i ty největší eurové býky. Zdá se, že sektor služeb je tím ostrůvkem, který ubrání evropskou měnovou unii před recesí. Je to ale dostatečné pro obrat klesajícího trendu na euru?

Multitimeframe analýza: 27.10.2023 COFFEE (káva)
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

„Základné“ podmienky pre obchodovanie na DAX-e
V dnešnom článku popíšem „základné“ podmienky pre obchodovanie na DAX-e mojím spôsobom. Jedná sa o súbor pravidiel, ktorými sa riadim a ktoré na základe nových poznatkov priebežne dopĺňam. Nie je to návod ako obchodovať, ale len ako príklad možnosti zostavenia vlastného obchodného plánu. V článku sú podmienky jednak risk manažmentu (RM) ako aj money manažmentu (MM), ktoré však nie je možné v niektorých prípadoch pri detailnejšom určení rozdeliť.


Praktická ukázka: To jsem zase neviděl
Snažíme se v trhu hledat věci, které se opakují. Najít nějakou výhodu, která nás nechá něco si vydělat. Postavíme na tom strategii a jedeme. Vždycky se ale v grafu objeví něco, co jsme ještě neviděli a co rozšíří náš pohled na celé obchodování. Jako v minulém týdnu.

Dolar přichází o roli bezpečného přístavu
S příchodem nového roku se změnilo uspořádání měnových trhů a byly rozdány nové karty. Zdá se, že ortodoxní rozdělení hlavních měn na bezpečné a rizikové je u konce a každá z nich se vydává svou vlastní cestou.

Psychika tradera – zisk stojí na místě
Všem se nám to někdy stalo. Máme dobrou strategii, která má jasné opodstatnění a pravidla. Máme vyladěné parametry a máme za sebou stovky backtestů, abychom se ujistili, že jdeme správným směrem. Plni optimismu začneme obchodovat, jenže úplnou náhodou v době, kdy se něco stalo a náš zisk se „motá“ okolo nuly. Co s tím?

Praktické okénko – Ztráty, Stop-Lossy a odvrácená strana ředění obchodních pozic
Tento článek se zabývá nepopulárním tématem stop lossů při tradingu. Praktické ukázky jsou doplněny o komentář k nevýhodám ředění obchodní pozice.

Studená válka o ropu. Bude stát 140 nebo 40 dolarů?
Jako studená válka by se dal v současnosti popsat stav trhu s ropou. Na jedné straně stojí USA, které se snaží zoufale srazit ropu na co nejnižší hodnoty v rámci svého boje s inflací. Nebojí se tak uvolnit své ropné zásoby, které jsou již na nejnižších hodnotách za posledních 40 let. Co se stane, až USD nebudou mít jak se říká “kde brát”? Na druhé straně pak stojí Rusko, které v rámci své odpovědi na západní sankce omezí svou ropnou produkci o 500 tisíc barelů denně s platností od března. To představuje přibližně 5 % ruské produkce a 0,5 % celosvětové denní produkce. Na vše se z povzdálí dívá kartel OPEC, který má cenu ropy ve svých rukou. Pojďme se ale blíže podívat na jednotlivé faktory, které budou letos ovlivňovat cenu ropy.

Analýza akciového indexu S&P 500 a měnových párů EUR/USD, USD/JPY a GBP/USD
Finanční trhy nadále jedou v zaběhnutém módu z posledních týdnů, kdy jakékoliv poklesy jsou záhadně a až podezřele rychle dorovnávány zpět, aby nedejbože nedošlo k náznakům paniky a spuštění větších tržních propadů, pro které existuje mnoho relevantních důvodů.

Nastal na trzích okamžik zlomu? | Investiční Memento #28
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 28. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Investiční strategie a hypotéza (2.)
Při formulaci hypotézy a zejména při její transformaci do investiční strategie se často zapomíná na vliv speadu a případných dalších nákladů nebo se jejich vliv výrazně podceňuje. Investiční strategie pak může v testovací variantě nabízet velmi dobré výsledky. Při reálném obchodování se vše ukáže ale jinak.

Příběh obchodníka – díl první
Nedávno jsme se potkali s Ondřejem Hartmanem a dohodli se, že napíšu „něco“ pro FXstreet.cz. Přemýšlel jsem o tom, jak napsat „něco“, abych nepsal nezáživnou teorii nebo stokrát řečená pravidla. Ačkoliv se obojího asi občas nevyvaruji, tak se pokusím, zdůrazňuji slovo pokusím, být záživný a praktický.

Výběr z nědělní přípravy: Akciový index S&P 500 a vybrané FX měnové páry
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory a odporu a zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.

Swingový TimeFrame výhled na týden 14. - 20. listopadu 2022
Každý týden sleduji majors měnové páry a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie, a to živě a na opravdových trzích přímo před zraky diváků. Co přinesl tento týden?

Bank of Japan vyhrává nad tradery
Japonský jen prošel tento týden vysokou volatilitou. Celý proces zažehlo rozhodnutí japonské centrální banky Bank of Japan (BoJ) v pátek 26. dubna o ponechání úrokových sazeb na dně v koridoru 0,00 – 0,10 %. Bylo to od japonské měnové autority relativně naivní zhodnocení situace, pokud nezvedla alespoň symbolicky úrokové sazby. Tradeři si totiž tento holubičí krok přeložili jako volnou cestu k útoku na jen. Měnový pár USD/JPY prudce rostl ze 155 jenů za dolar před rozhodnutím BoJ až na dlouholeté maximum 160,20 v pondělí 29.4.

Britská ekonomika se začíná vzpamatovávat
Britská ekonomika se i navzdory předpovědím různých agentur začíná rozjíždět a výhled se najednou začíná zlepšovat. Britská obchodní komora ještě koncem června odhadovala nejpomalejší růst od roku 2009. Na zlepšující se fundament poukazují čísla zveřejněná od začátku aktuálního týdne a především pak dnešní PMI za sektor služeb. Právě sektor služeb je dominantním v britské ekonomice a rostl nejrychlejším tempem za posledních 8 měsíců. Především to s dalšími pozitivními výsledky za sektor stavebnictví a výroby zvyšuje pravděpodobnost, že by mohla Bank of England na zasedání již příští měsíc zvýšit úrokové sazby.


Co by znamenal Brexit pro britskou ekonomiku a sterling?
Zaujal nás průzkum, který provedla společnost Reuters mezi předními světovými bankami, o němž bychom se s vámi rádi podělili. Reuters se dotazoval záměrně mimo britských devíti předních bank na potenciální dopad Brexitu (Británie vystoupí z Evropské unie) na britskou ekonomiku a britskou měnu. Analytici všech bank se jednomyslně shodli, že odtržení Velké Británie od Evropské unie bude mít na ostrovní hospodářství stejně jako domácí měnu „sterling“ negativní dopad.

Peníze = Droga?
Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.