Deutsche bank
Největší německá banka odhaduje, že Británii by to ročně stálo 1 procento HDP po dobu minimálně 2 až 3 let. Vyhlídky pro sterling jsou rovněž negativní. Aktuální prognóza Deutsche bank počítá s tím, že měnový pár GBP/USD klesne do konce roku 2019 na 1,15 a EUR/GBP posílí k úrovni 82,00. V případě Brexitu bankovní analytici čekají, že libra dosáhne těchto cílových úrovní mnohem dřív.
Societe Generalle
Francouzská banka kalkuluje s poklesem ročního HDP v rozmezí 0,5 – 1 procento. Tento stav může na ostrovech trvat až dekádu.
Morgan Stanley
Vyhlídky banky Morgan Stanley jsou pochmurné. Banka se domnívá, že výrazně klesnou investice i domácí spotřeba, což odkrojí v nejbližších letech (2016 a2017) z ročního HDP 1,3 procenta. Sterling klesne proti USD na hodnotu 1,39 a výkon britských akcií by mohl spadnout proti světovému akciovému „benchmarku“ o 20 procent.
Credit Suisse
Švýcarská banka očekává utažení finančních podmínek, pokles podnikatelské důvěry, snížení reálných příjmů a prvotní negativní šok pro HDP v rozmezí poklesu 1 až 2 procent. Banka předpokládá oslabení libry proti euru na 0,83 a proti USD až na 1,20.
Citi Bank
Růst HDP by se v nejbližších 3 letech mohl snížit o 1 až 1,5 procenta. Celkově by ekonomika tímto krokem mohla ztratit až 4 procenta. Sterling proti USD by podle banky pravděpodobně spadl o 15 až 20 procent ve srovnání s aktuálními hodnotami, na nichž se obchoduje.
UniCredit
Italská banka odhaduje celkový pokles HDP o 6 procent v rozmezí nejbližší dekády.
Goldman Sachs
Americká banka vidí v Brexitu potenciál oslabení efektivního kurzu sterlingu o 15 až 20 procent, což by v propočtu znamenalo snížení kurzu GBP/USD k hodnotě 1,15 až 1,20 a proti euru na 90 – 95 pencí.
Nomura
Zahraniční investoři nebudou ochotni financovat deficit běžného účtu, což ve výsledku povede k depreciaci libry o 15 až 20 procent.
JP Morgan
Banka koketuje s myšlenkou, že britská centrální banka by mohla být nucena dokonce snížit základní úrokovou sazbu.
A co si myslí o Brexitu ratingové agentury?
Moody?s
Brexit bude pro hospodářství Británie v krátkodobém a potenciálně i v střednědobém horizontu negativní. V střednědobém horizontu bude pro království klíčové, jaké nové obchodní podmínky dokáže vyjednat s EU jakožto ne-člen unie. Kdy byl Brexit spojen i s politickou nestabilitou (další referendum Skotska o nezávislosti), bude agentura přehodnocovat úvěrové hodnocení země.
S&P
Tato ratingová agentura vidí jako největší hrozbu financování deficitu běžného účtu novými zahraničními zdroji. Ochota investorů půjčovat peníze Británii může po Brexitu a následné vyšší nejistotě a nestabilitě výrazně klesnout. V případě, že by bylo výsledkem Brexitu i vyloučení sterlingu z koše rezervních měn, přehodnotila by agentura aktuální rating země na úroveň AAA.
Fitch
Tato agentura spojuje Brexit s potenciálním oživení otázky nezávislosti Skotska a následným dalším referendem, čímž by se narušila poltická stabilita a jistota země.
Všechny banky se téměř shodují, že britská libra by po odtržení Británie od Evropské unie mohla oslabit o 15 až 20 procent proti americkému dolaru.