Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Historie se opakuje, ale nikdy ne stejně
Dnešní blog je pokračování blogu s názvem „Kam až trhy padnou?“, potěšily mě pozitivní reakce na článek a někteří zmiňovali, že by rádi pokračování. První článek jsem napsala úmyslně hodně obecně a každému, kdo přemýšlí nad tématem cyklů a dlouhodobého výkonu trhu, je jasné, že na reálném trhu rozhodně věci nechodí takto ukázněně. Tak kdo má chuť, pojďme se ponořit o něco více do šířky i do hloubky.
Propady pokračují, index S&P 500 odepsal přes 3 % a je pod 4 000
Americký akciový týden byl na přelomu srpna a září nadále pod tlakem hrozby dalšího rychlého zvyšování sazeb a index S&P 500 odepsal 3,29 %.
Měny v historickém kontextu - NFP report z USA určoval směr měnám
Přinášíme vám pravidelný přehled nejdůležitějších pohybů měn a událostí minulého týdne včetně klíčových cenových úrovní tickINSIDER analýzy pro nadcházející vývoj měnových párů EUR/USD, GBP/USD a USD/CAD.
Technická analýza: XAU/USD zůstává pod 1 480 USD
V pátek kurz zlata (XAU/USD) klesl na úroveň 1 460,00. Během dnešního rána zlato testovalo Fibo 23,60% na 1 462,89.
Praktická ukázka: O (ne)falešném průrazu
V minulém týdnu jsem psal o situaci, kterou přinesla moje strategie a trochu jsem se zamyslel nad tím, co je to vlastně ten falešný průraz. Dnes už víme, jak to celé dopadlo.
Pár EUR/USD zavřel pod 1,300. Další jeho možný vývoj.
Včera jsem napsal článek o možnosti poklesu EUR/USD na support = cca 1,2300. Dnes bych se pokusil podívat se na více možností týkajících se vývoje v EUR/USD.
USD/JPY - další anomálie
Japonský jen během března prudce oslabuje, měnový pár USD/JPY za poslední 4 týdny vzrostl ze 115 na 124 jenů za dolar. To je překvapivě prudká volatilita kurzu mezi dvěma „majors“ měnami. A překvapivý je také směr pohybu. Není už japonský jen ten bezpečný přístav, který má tendenci v době krizí posilovat? A neměla by nízká inflace v Japonsku (0,9 %) místní měnu spíše podpořit, když v ostatních vyspělých zemích rostou ceny po desetiletí nevídaný tempem?
Trading analýza vybraných hlavních měnových párů
Měnový pár EUR/USD na technických medvědích signálech, v kombinaci s aktuálními fundamenty (ještě holubičí rétorika ECB + blízkost zvýšení amerických úrokových sazeb a také určité překvapení z výsledků britských voleb) korigoval z půlročních maxim 1,1280 +/- výrazněji pod 1,1200, když pokles by měl ještě pokračovat. Ať s korekcemi nahoru či jen postupně dolů. Cílem samozřejmě oblast 1,1100 +/-.
Proč je psychologie v tradingu tak důležitá?
Pro úspěšné obchodování na finančních trzích je zapotřebí mnoho dovedností. Mimo jiné zahrnují schopnost vyhodnotit fundamenty námi obchodovaného trhu a určení cenových trendů a významných úrovní supportů a rezistencí na trhu. Ovšem žádná z těchto technických dovedností není tak důležitá jako myšlení obchodníka. Udržování emocí v určitých mezích, rychlé rozhodování a cvičení disciplíny jsou součástí toho, co bychom mohli nazvat psychologií obchodování. Existují dvě hlavní emoce, které je třeba pochopit a udržet pod kontrolou: strach a chamtivost.
Hľadáte obchodné príležitosti? Nezabudnite sa pozrieť na exotiky!
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Veľmi kvalitné obchodné signály vznikli na menových pároch EUR/PLN a USD/SGD, no na USD/HUF sa tiež rysuje. Bližšie sa na ne pozrieme z weekly a daily timeframeov.
Podhodnocená libra hledá support
Zdá se, že britská libra už má to nejhorší za sebou. Ze začátku října zažila prudké výprodeje s přílivem negativního sentimentu a obav investorů ohledně budoucnosti britského zahraničního obchodu a statutu londýnské City po vystoupení Británie z Evropské unie.
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár AUD/CAD, akcie Boeing a kryptoměnu Ethereum
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/CAD, akcie Boeing a kryptoměnu Ethereum. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
Multitimeframe analýza: 24.8.2021 GBP/NZD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
Čo sa oplatí sledovať budúci týždeň: EUR/USD, USD/JPY a GBP/AUD
V tomto tradingovom blogu sa pozrieme na minulý vývoj vybraných trhov a pomocou technickej analýzy sa určia najpravdepodobnejšie budúce pohyby trhov. Poďme sa teda pozrieť na EUR/USD, USD/JPY a GBP/AUD cez daily timeframe.
Elliottova vlnová teorie pro kryptoměny Bitcoin a Ethereum a měnový pár EUR/USD
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro kryptoměny Bitcoin a Ethereum a měnový pár EUR/USD. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář svého směřování.
Proč je výběr brokera důležitý?
Uplynulého půl roku jsem testoval jeden svůj obchodní systém před jeho nasazením na reálný účet na demo účtu u dvou brokerů. A rozdíl v celkovém zisku mezi nimi dosáhl 17 %!
Bojovník Jiří Procházka se stal novou tváří brokerské společnosti XTB
Jiří Procházka, jeden z nejlepších MMA zápasníků současnosti, se stal novým globálním ambasadorem společnosti XTB. Nová kampaň předního globálního brokera se zaměří na budování povědomí Čechů o investicích a podpoří růst klientské základny.
Elliottovy vlny: Měnový pár USD/JPY a akcie Meta a Moderna
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/JPY a akcie Meta a Moderna. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
65 týdnů praktických ukázek: Bilance
Dalších 13 týdnů uplynulo jako voda, a tak tady máme další bilanci, tentokrát za 65 týdnů, tedy za rok a čtvrt. A tak se bez zbytečností můžeme mrknout, co se tedy odehrálo.
Jak se projeví vyšší sazby Fedu na ceně aktiv?
16. prosinec 2015 se zapíše do ekonomické historie jako den, kdy americká centrální banka (Fed) ukončila po 9 letech politiku ultra nízkých úrokových sazeb, se kterou bojovala proti recesi způsobenou finanční krizí, a posunula základní úrokovou sazbu z rozmezí 0 - 0,25 procenta do zóny 0,25 – 0,50 procenta.