Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Purple Trading pomáhá tam, kde je potřeba
Fialový broker Purple Trading se již delší dobu snaží do našeho „moderního“ světa financí a online tradingu přinášet zcela nové a unikátní inovace. Primárně jsme v Purple Trading měli vizi vybudovat technologie a celkově služby, které budou usnadňovat život lidem a traderům po celém světě, což jak se později ukázalo, tak se nakonec opravdu podařilo.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 31.5.2012
Měsíční a týdenní aktualizace...

Dlhodobý výhľad na rok 2019 (diel 1.)
V tomto špeciálnom blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy, ktorý je orientovaný na dlhodobé pohyby.

Jak předpovědět růst na burze: Stačí sledovat trend
Finanční a ekonomické zpravodajství nás každý den neúprosně zásobuje různými předpovědmi. Čím víc tyto předpovědi jsou fantastičtější, tím víc kliků na článek přinesou. Většina článků s předpovědi se ohání slavnými jmény. Pokud předpověď se vyplní, její autor je ověnčen nehynoucí mediální slávou, která mu umožní dělat ještě víc předpovědí. Pokud předpověď nevyjde, tak se většinou nic nestane, protože se na to hned zapomene.

Ropa zatím OPEC ignoruje
Z meetingu OPEC+ na začátku prosince vzešla velká prohlášení. Pro první čtvrtletí příštího roku dojde ke škrtům v produkci ropy u členských států o 2,2 milionu barelů denně (mbd). Škrty svým objemem větší než těžba Norska měly vystrašit trh a kvůli předpokládanému nedostatku ropy vyhnat cenu výše, nejlépe jeden barel Brentu znovu nad 90 USD. Hlavní dva hráči, Saúdská Arábie i Rusko totiž kvůli zvýšeným rozpočtovým výdajům, ať už na stavební megaprojekty nebo válku, potřebují naplnit státní pokladnu.

Praktická ukázka: Zatím to ještě jen sleduji
Udělat změnu ve strategii, kterou lze považovat za dlouhodobě úspěšnou, není úplně jednoduchá věc. Tedy jednoduché to je, změní se pár parametrů, ale jde o to, aby člověk cítil, že to má smysl. Jde o to, vnitřně se se změnou ztotožnit.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy teorie 18.8.2013
Týdenní aktualizace...

Kurz koruny projde tento týden silným testem
Inflace v České republice zpomaluje a Bankovní Rada ČNB se přepíná do vyčkávacího módu. Jestřábů ubývá, na což reaguje i kurz české koruny, který už delší dobu stagnuje lehce pod 25,50 za euro a chybí mu impuls pro pokračování sílícího trendu.


Praktická ukázka: Docela to šlo
Tak se to začíná dostávat do tradičních kolejí. Střídá se zisk se ztrátou a snad to bude i tak, že se ten zisk bude objevovat častěji a častěji. Co se odehrálo v minulém týdnu, na to se mrkneme.

Ropa za 150 USD?
Ceny ropy v důsledku rusko-ukrajinské války pochopitelně zdražují. Ruské dodávky na světový trh přesahují 10 % podíl, za ropu není v průmyslu a dopravě žádná plnohodnotná náhrada a riziko embarga i na vývoz ruských energií roste.

Technická analýza: EUR/USD, USD/CAD a GBP/USD
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat hlavním měnovým párům EUR/USD, USD/CAD a GBP/USD. EUR/USD zaznamenal odraz od trojitého dna, USD/CAD dorazil k trendové čáře a silné rezistenci. GBP/USD jsem přiložil spíše jako doplněk k zamyšlení vzhledem indíciím, které můžeme na grafu vidět.

Skryté Divergence - SDIV
Objevil se zde článek na téma skrytých divergencí a protože je to pole, na kterém jsem kdysi opravdu hodně bádal, myslím, že bude dobré, když zde zveřejním svůj pohled na tuto tématiku.


Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/AUD, kryptoměna Bitcoin a akcie Tesla
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/AUD, kryptoměna Bitcoin a akcie Tesla. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Je Bitcoin pripravený na uptrend?
Valuácia celého krypto trhu klesla o viac ako 2 bilióny dolárov len za jeden rok. Aktuálna trhová hodnota všetkých kryptomien je 867 miliárd USD, zatiaľ čo samotný Bitcoin má market cap o veľkosti 332 miliárd USD. Príchod nového roka rozbieha debaty o tom, či konečne dôjde k zvratu.

Nejvíce překvapila ECB
Čtvrtek byl ve znamení zasedání centrálních bank v Evropě. Bank of England dle předpokladů zvýšila hlavní úrok z 0,25 % na 0,50 %, přičemž ve hře bylo i zvýšení o půl procenta, které neprošlo jen nejtěsnějším rozdílem. Libra tak dostává podporu své centrální banky formou vyšších úroků, což je zatím v rámci Big 4 (EUR, USD, JPY, GBP) ojedinělé.


Komplikovaná situace na trzích a obchodní příležitosti
V tomto roce již tak komplikovaná situace na trzích (USA vs. Čína, Brexit, měnové války, Irán,...) se ještě více komplikuje. Čína si nenechává líbit úplně vše a s určitým zpožděním, pro Donalda Trumpa nečekaně, také zavádí cla na další americké zboží. Americký prezident to evidentně bere osobně a v ten samý den tweetuje výkřiky typu „Čínu nepotřebujeme“, „americké podniky stáhněte se z Číny“, „čínské komponenty a materiály nahradíme jinými“ atd. Poté zvyšuje plánovaná podzimní cla na čínské boží o 5 %. A to ještě v týdnu si Donald pochvaloval, že jednání s Čínou jsou opět na dobré cestě…

Neudržitelný fixní kurz v Evropě
Historie i ekonomické teorie dávají za pravdu tezi, že fixní měnový kurz nevydrží dlouho, pokud v dané zemi bují inflace a zároveň vykazuje hluboké deficity ve vztahu k zahraničím. Do takové situace se postupně dostává Rumunsko. Rumunský lei sice není formálně svázán s kurzem eura, ale rumunská centrální banka se tak od počátku září chová a svými intervencemi drží kurz EUR/RON v blízkosti 4,9500.