Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/JPY, EUR/CAD a EUR/GBP
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový páry EUR/JPY, EUR/CAD a EUR/GBP. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář svého směřování.

Dolarová jízda pokračuje
Tvrdá data ze Spojených států ukazují na pokračující silnou konjukturu v největší světové ekonomice. Tento trend potvrdila dnešní čerstvá čísla z amerického trhu práce – nezaměstnanost zůstává na 3,7 %, tvorba pracovních míst překračuje demografické možnosti a růst mezd zůstává na svižných 4,1 %.

4. MQL4 - Můj první skript
V této kapitole si zkusíme společně vytvořit první velice jednoduchý skript. Ukážeme si tak, jak se skript zakládá, seznámíme se s prvními funkcemi a nasadíme skript do platformy MetaTraderu.

Proč koruna neoslabuje?
Křivka nově nakažených v Česku jde stále prudce nahoru, velká část služeb a maloobchodu se uzavírá a druhá vlna pandemie způsobí mnohem pomalejší oživení ve tvaru W a také výrazně hlubší deficity státního rozpočtu pro letošní i příští rok. Česká měna se ale stále drží v blízkosti 27,20 koruny za euro. Na těchto úrovních se obchodovala i před měsícem, i když se od té doby vyhlídky ekonomiky i nákazy změnily výrazně k horšímu. Můžeme čekat nevyhnutelné oslabení s příležitostí na short koruny?



Praktické okénko – Řízení ziskového obchodu na EUR/JPY
Řízení obchodu je alfou a omegou ziskového tradingu. V tomto článku se dočtete, jak lze díky čtení trhu maximalizovat zisk z obchodu.

XTB představuje nový cyklus zaměřený na obchodování komodit
Toto pondělí vyšel první díl nového cyklu Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka. Jak již název napovídá, tento formát se bude zaměřovat specificky na obchodování komodit, které v posledních měsících stále více roste na popularitě díky současné vysoké volatilitě těchto trhů. Co tedy můžeme od cyklu očekávat?

Praktické okénko – Intradenní trading DAXu
V dnešním Praktickém okénku uděláme změnu a popíšeme si místo swingového obchodu obchod intradenní, a to na německém akciovém indexu DAX.

Rostoucí americká produkce brzdí růst ceny ropy
Sankce, které zavedla administrativa Spojených států na dva klíčové vývozce ropy Venezuelu, a Irán způsobily v průběhu roku výkyvy na trhu s ropou, žádných výraznějších výpadků dodávek, ke kterým mohlo dojít, nicméně nedošlo. Jedním z důvodů je rostoucí americká ropná produkce, která by mohla koncem roku atakovat 13 mil. barelů za den. Začátkem nového roku přitom OPEC a jeho spojenci kvůli obavám z příliš velkého množství ropy na trhu opět utáhly kohoutky. Saudská Arábie dokonce čerpá méně ropy, než původně odsouhlasila.

Po šialenej volatilite prinášajú exotiky nové obchodné príležitosti
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrieme sa na 3 exotické menové páry z weekly timeframe, odkiaľ tieto trhy ponúkajú jasný obchodný signal.

Multitimeframe analýza: 2.9.2021 AUD/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Na euro přichází recese
Dnešní čerstvé indexy nákupních manažerů (PMI) ukazují na další zpomalení hospodářské aktivity v eurozóně. Služby se v červenci ještě stále držely v lehce expanzivním teritoriu na 51,1 bodu, průmysl však už zažívá náraz poklesem na 42,7 bodu, což značí silnou kontrakci.

Korelace britské libry a ropy?
Britská libra za posledních 20 měsíců ztratila k americkému dolaru téměř 20 %. Zajímavé je, že měnovému páru GBP/USD se dařilo víceméně slušně stínovat vývoj cen ropy. Od posledních maxim v červnu roku 2014 přichází prudký pád, který se zastaví až ze začátku roku 2015. Klesající trend během jara téhož roku výrazně koriguje, jen aby s nástupem roku 2016 dosáhl na nová minima. Do té doby si s ropou až na pár okamžiků rozumějí (viz graf).

Aktuální Price Action obchody na měnových párech NZD/USD a USD/CAD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. NZD/USD nabízí klasický konfluenční obchod a USD/CAD reaguje na významnou trendovou čáru.

MetaTrader na počítačoch Apple
Rovnako ako mnoho ďalších programov navrhnutých pre Windows, tak aj MetaTrader 4 a MetaTrader 5 môže mať na macu problémy. V tomto článku sa pozrieme na to prečo je tomu tak, a ako môžete tieto obchodné platformy bezproblémovo používať aj na počítačoch od Apple.

Díl druhý: Rajčata z Bruselu I
Uplynula krátká doba, na tržišti už jsme znova. Těšíme se jako malí kluci, dnes jde se mnou žena, synci, vnuci. Počítáme naše kroky, připadaj nám jako roky, které dělí naše jsoucna, od procházky do budoucna. Nepřehlédnem žádný detail, nejsme přeci žádný retail. Dnes to vezmem od podlahy. Dost už bylo marné snahy, tvořit strohé básně, dneska se nám udělalo krásně.

SATS DJIA Live 04/2022
Jak jsem slíbil, tak držím slovo a uvádím seznam společností, které nakoupím první dubnový pracovní den a prodám poslední dubnový pracovní den:

Jak předejít gamblingu na finančních trzích
Finanční trhy jsou plné příležitostí, ale také rizik. Pokud se nepřipravíte a nevytvoříte si strategii, může obchodování na těchto trzích připomínat spíše hazardování než investování. Jedním z největších nebezpečí, kterému byste se měli vyvarovat, je gambling na finančních trzích. V tomto článku se podíváme na to, co je gambling na finančních trzích a jak mu předejít.

Desetileté výnosy jsou nad 3 %, hrozí inverzní výnosová křivka
Americké desetileté výnosy se dostaly na magickou úroveň 3%, ale co to vůbec znamená a proč to může trhy trápit? Především je třeba připomenout situaci z přelomu ledna a února, kdy se právě desetileté výnosy dostaly velmi blízko úrovně 3%, což bylo považováno za jeden z hlavních katalyzátorů výprodeje na akciových trzích. Již koncem minulého týdne se dostaly výnosy na dosah 3% a akciový trh byl opět pod tlakem, především kvůli nervozitě investorů. Ta se vrací na trhy i v týdnu aktuálním, kdy VIX vystoupal k 19 bodům především díky proražení úrovně 3% u výnosů.