Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 21.4.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Úvod do Price Action II: Které instrumenty zvolit?
Price Action je jednou z nejstarších a nejprověřenějších metod obchodování, kterou lze obchodovat v podstatě na jakémkoliv instrumentu. Avšak některé z instrumentů se pro Price Action přecejen hodí více než jiné. O které instrumenty jde, si povíme v dnešním článku.

Proč jsem stále na nule?
Odlepit se od dna je mnohdy tou nejtěžší zkouškou v tradingu. Klíčem k budování zisků je totiž totiž opomíjená disciplína, řízení obchodní pozice.

Praktická ukázka: Málem jsem neměl o čem psát
Jsem si jistý, že by nastalo velké zklamání, pokud bych jeden týden vynechal se svými výsledky. Mnoho fanoušků i „fanoušků“ by se začalo obávat, jestli je to první krok k tomu, že by třeba slunce mohlo vyjít na jiné světové straně, zkrátka že je tady konec starého dobrého světa… mimochodem, jsem rád, že všichni tady máme smysl pro nadsázku.

Dlhodobý výhľad na hlavné menové páry na rok 2020
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na majors menové páry EUR/USD, USD/CHF a USD/JPY z weekly a monthly timeframe.

Když se cítíš být na dně, musíš přestat kopat – efekt zpětného rázu
Čím více je tvůj názor okolím popírán, tím více mu věříš. Efekt zpětného rázu je velmi destruktivní záležitost jak v osobním a profesním životě, tak především tradingu.

Stiglitz zkritizoval Fed: Sazby by měly klesat rychleji
Ekonom a držitel Nobelovy ceny Joseph Stiglitz nepotřebuje dlouhé představování. V nedávném rozhovoru pro stanici CNBC kritizoval americký Fed za to, že zvyšoval své sazby příliš rychle a příliš vysoko. Z logiky věci by nyní měl své sazby snižovat mnohem rychleji. Paradoxně by podle Stiglitze snížení sazeb mohlo dokonce snížit inflaci. Jak je to možné?

Dolarové páry: EUR/USD, NZD/USD, USD/CAD
Pondělí nám zpravidla poskytne prodloužený čas k přípravě obchodů. Dnešní nevolatilní den k tomu přímo nabádá. Podívejme se na další dolarové páry. Cena měnového páru EUR/USD má za sebou hodně zajímavý up trend. Bude pokračovat i nadále? Kromě mého pohledu na měnový pár EUR/USD najdete v tomto blogu i další dolarové měnové páry NZD/USD a USD/CAD.

Fundamentální analýza kryptoměn – makroekonomické faktory ovlivňující hodnotu kryptoměn (2. díl)
Tento článek zkoumá, jak makroekonomické faktory ovlivňují trh s kryptoměnami. Popisuje vliv inflace, změn úrokových sazeb a fiskální politiky na hodnotu kryptoměn ve srovnání s fiat měnami. Dále se zaměřuje na dopady geopolitických událostí, jako jsou obchodní války a politická nestabilita, na atraktivitu kryptoměn jako investičního nástroje.

Je risk off vlna u konce?
Ačkoliv minulý týden zakončily akciové indexy v zelených číslech, nemusí to znamenat konec risk off sentimentu. Tento týden nás totiž čeká ještě několik důležitých fundamentů, které mají potenciál vyvolat další vlnu korekce. Které to jsou, si povíme v dnešním článku.

Analýza S&P 500, DAX, EUR/USD - Indexy pod tlakem, zopakuje se situace z počátku srpna?
Když Dax nedávno dosáhl na all-time high, možná se mohlo zdát, že americké indexy by mohly brzy následovat. To se ale zatím nestalo a indexy si připsaly ztrátový týden. Částečně k tomu přispěla i smíšená data z americké ekonomiky. Trh práce ale pozitivně překvapil a s blížícím se snížením sazeb v USA by mohly indexy nabrat druhý dech.


Co je za obzorem?
Představte si sami sebe. Před několika tisíci lety stojíte na břehu oceánu a nevíte, že je to oceán, protože do školy jste nikdy nechodili a nikdo vám nevysvětlil, co jsou řeky, moře, oceány. Vidíte jen vodu, o které ani nevíte, proč je tak slaná když o kus dál je také voda, které sice není tak velké množství, oproti tomu však chutná jinak. Neumíte číst, neumíte psát, nevíte co je to zeměpis a nevíte spousty dalších věcí. Jen se díváte do nekončící dálky, kde vidíte modrobílý horizont a říkáte si, co tam asi je? Vždy když na to místo přijdete, je to jako okamžik odpočinku a naděje, protože tam, kde nyní žijete, nejste spokojeni. Utiskuje vás ten, kdo má větší sílu. Co mělo vyrůst, nevyrostlo a celkově je potravy málo, takže vaše devítičlenná rodina má co dělat, aby přežila. Pořád se vracíte k onomu místu na pobřeží a zvažujete, jestli je pro vás lepší jistota bídy, ačkoliv i ta může být hodně nejistá, anebo by dávalo smysl vydat se někam, kde je mnohem lépe. Ale je tam skutečně lépe? A co tam vlastně je?

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 20.1.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Praktická ukázka: Tak si pluju těmi cly...
Občas nám do těch našich obchodních lodiček plujících po trzích, zafouká tak silný vítr, že to hrozí převrácením a namočením si trička. Bývá to nebezpečné období, tím spíš, když je to všechno podporováno silou, kterou vidíme na trzích nyní. V takovém případě nám nezbývá než se spoléhat na to, jak dobrou strategii jsme vymysleli.

Rizikové parametry v tradingu
Mnoho obchodníků tráví spoustu času zjišťováním, kdy a jak vstoupit do trhu, ale bohužel vynakládají mnohem menší úsilí pro určení úrovní pro výstup z pozice a výši kapitálu, který riskují při svých obchodech. Zasažení stop lossů v obchodníkovi přirozeně vyvolává pocit lítosti. Následuje proud myšlenek o tom, co si vše mohl trader za ztracené peníze koupit apod. Takovýto vzorec myšlení jasně naznačuje, že jsou vaše pozici příliš velké ve vztahu k vaší osobní toleranci rizik.

Blížící se krize či pokračující růst?
V současné době se svět nachází na křižovatce, kde se prolínají naděje na ekonomický růst s obavami z potenciálních krizí. Centrální banky, jako jsou americký Fed nebo Evropská centrální banka (ECB), již nějakou dobu signalizují možnost snižování úrokových sazeb v září, což by mělo podpořit ekonomiku a znovu nastartovat růst. Avšak i přesto, že bankéři projevují optimismus, geopolitické a ekonomické riziko ve světě stále narůstá.

Plánujete navýšit objem obchodů do nového roku? Tak byste měli zbystřit
Začátek nového roku vybízí obchodníky k zásadnějším změnám v jejich strategiích a money managementu. V tomto článku se podíváme na stěžejní bod celého tradingu, a to je objem (lotáž) obchodních příkazů.

Co čekat od Fedu?
Americká centrální banka (Fed) má v plánu měnové zasedání tento týden ve středu, přičemž jeho výsledky se dozvíme ve 20:00 středoevropského času? Meziroční inflace se ve Spojených státech od minulého zasedání Fedu zvýšila z 2,6 % na 4,9 %! Byť se dočasný růst inflace očekával a hrozivě vypadající číslo je taženo z velké části volatilními energiemi a nízkou srovnávací základnou, takový skok v cenách nemohou centrální bankéři nechat bez povšimnutí.

Praktická ukázka: Středa pokazila celý týden
V posledním období je to jako na houpačce. Ziskové týdny střídají ztrátové a účet se nikam moc významně neposouvá. Na jednu stranu je to dobře, protože účet netrpí, na druhou stranu, všichni chceme vydělávat a to se v poslední době moc nedaří.