Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Je parita na eurodolaru obchodní příležitostí?
V dnešním blogu technické analýzy se zaměřím na měnový pár EUR/USD. Jak informovala včera média, společná evropská měna euro sestoupilo na paritu s americkým dolarem. Krátkou chvíli se tedy prodávalo jedno euro za jeden americký dolar. Parita je psychologickým levelem. Otázkou je, zda technický obchodník má k dispozici dostatečnou Price Action k tomu, aby tuto cenovou úroveň využil k realizaci obchodu.
Intuitivní a instinktivní obchodování – nikdy!
Nedávno jsem četl článek, ve kterém autor, mimo jiné, mluvil o intuitivním obchodování. Dokonce hovořil o tom, že zadávání obchodů na základě intuice a instinktu je znakem profesionality tradera. Už když jsem to četl, říkal jsem si, že to tak rozhodně není. Ale pár dnů jsem o tom ještě trochu uvažoval, no a dospěl jsem k závěru, že k tomu musím něco říct.
Multitimeframe analýza: 23.3.2023 BTC/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
Cesta vede tam, kam se bojíš jít
"Všechny cesty vedou do Říma", ale ne všechny cesty vedou k úspěšnému tradingu.
Analytické fórum 2021 se blíží!
Již ve středu 26.5.2021 od 17:30 začíná živé vysílání online diskuze předních tuzemských analytiků a investorů. Cílem celé akce je poskytnout veřejnosti kompletní přehled o trzích a ekonomických poměrech nejen u nás, ale také ve světě.
Prečo majú brokeri rôznu cenu ropy?
Posledné týždne sa často stretávam s otázkou prečo sa ceny ropy medzi brokermi niekedy viac alebo menej líšia. Je to jednoduché, obchoduje sa viacero rôznych kontraktov a každý broker a poskytovateľ likvidity si môže zvoliť ako podkladové aktíva rôzne kontrakty. Preto sa určite oplatí poznať rozdiely medzi kontraktmi, pozrime sa na to bližšie.
Swingový výhled - 50. týden
V pravidelném týdenním swingovém výhledu se podíváme optikou technické a fundamentální analýzy na vybrané finanční trhy a chybět nebude ani shrnutí minulého týdne. Společně se podíváme na příležitosti, které trhy nabízí ze swingového hlediska, tedy pro delší držení pozice.
Pohled tradera na EUR/USD, USD/CAD a ropu WTI
Měnový pár EUR/USD nám nadále pokračuje v pohybu do boku. Širší obchodní range od poloviny ledna je tvořena úrovněmi 1,2150 a 1,2550, nejvíce obchodů však probíhá v užším pásmu 1,2200 – 1,2450. Základní fundamenty tohoto měnového páru zůstávají nezměněné, mnohem vyšší dolarové úrokové sazby nedokáží posunout eurodolar i pouze na několik dní dolů. Avšak jakékoliv pozitivnější zprávy k euru či jen náznaky (především z ECB) hned pomáhají trhu nahoru.
ECB nemá na vybranou
Euro se v posledních dnech zotavilo a na páru s americkým dolarem se odrazilo od pomyslného supportu 1,1111. Šlo ale spíše o důsledek zhoršujících se dat v USA než pozitivní obrat v eurozóně. Navíc několik centrálních bankéřů ve Spojených státech začalo otevřeně hovořit o snížení úrokových sazeb, které trh už delší dobu očekává, což také pomohlo posunout eurodolar o několik desítek pipů výše.
Strašák pro akcie
Dnešní report z amerického trhu práce vyzněl pro největší světovou ekonomiku lehce pozitivně. Nejsledovanější číslo o přírůstku pracovních míst 199 tisíc sice zastalo za očekávanými 426 tisíci, ale minulé měsíce byly revidovány vzhůru a do toho statistiky ukázaly na silný růst mezd a další pokles nezaměstnanosti na 3,9 %.
Která komodita je v letošním roce zatím nejziskovější?
Hliník, průmyslový kov, který je široce využíván ve všech oblastech výroby od produkce plechovek na nápoje, až po automobilové karoserie, se letos řadí mezi nejziskovější komodity. 15 procentním nárůstem ceny překonal v prvních 4 měsících letošního roku výkon zinku, a to o 2,7 procenta a mědi o 3,7 procenta. Tento kov zatím dosáhl v letošním roce nejvyšší ceny na úrovni 1 980 amerických dolarů za tunu.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.5..2012
Měsíční a týdenní aktualizace...
Začala krize nebo je to tentokrát jiné?
Vysoká inflace, stagnující ekonomika, klesající ceny nemovitostí a první krachy bank. Aktuální situace až nápadně připomíná situaci ve Spojených státech a eurozóně na přelomu let 2007-08. V předvečer globální finanční krize také nejdříve padaly vysoce zapákované banky a hedgové fondy, než se celý systém propojený vzájemnými pohledávkami a závazky položil jako domeček z karet. V čem se aktuální situace liší a měli bychom se bát panických výprodejů?
Moje obchody: Short na indexech a nákupy na forexu
Horší americká data z posledních dnů (ISM PMI, ADP) a Trumpovo prohlášení o možnosti odložení dohody s Čínou po volbách poslala nadhodnocené americké indexy v první polovině týdne strmě dolů.
Tržní analýzy – rizika, která přináší následování jednotlivých analýz, zpráv a vlivných lidí
Novodobý svět tradingu prošel v posledních letech významnou proměnou. A nemáme na mysli pouze samotné fungování trhů. Značně se totiž proměnilo i demografické složení komunity, která se o trhy a trading aktivně zabývá.
Algoritmické obchodování: pochopení základů a klíčových pojmů
Při procházení příspěvků na různých webech a fórech věnovaných algoritmickému obchodování jsem postupně dospěl k závěru, že jejich autoři ne vždy v plném rozsahu chápou algoritmické obchodování jako takové. Proto jsem se rozhodl osvětlit tento fenomén sérií krátkých vhledů do této problematiky.
Tradingová analýza indexu S&P 500 a měnového páru USD/JPY
Na amerických indexech nic nového, jejich pozitivní vývoj se poslední dny snaží rychle dohnat i evropské indexy, které v minulých týdnech a měsících brzdil v rozletu bankovní sektor. V sektoru se však nic nezlepšilo, po italských bankách a německé Deutsche Bank se o problémech mluví i u druhé největší německé banky Commerzbank. Evropské zátěžové testy bank, i přes měkká kritéria, nedopadla pro mnoho velkých bank moc dobře (2 nesplnily, dalších cca 10 bank tak tak prošlo, mezi nimi např. velikáni jako Raiffeisenbank, Société Générale, UniCredit Bank či Erste).
Můj život s robotem (AOSem)
V dnešním příspěvku bych se rád zaměřil na naše obchodování z hlediska vstupu emocí do procesu zadávání příkazů. Všichni víme, že naše obchodní systémy jsou vypilované do nejmenších detailů. Přesně víme jak spočítat velikost pozice, v jaké situaci vstoupit do trhu, kdy posunout SL na BE, s jakým ziskem, respektive RRR odejít, atp. Všichni ale také víme, jak silné emoce, nabité pochybami, nejistotou a mnohdy i panikou, prožíváme, když na připravený příkaz máme skutečně kliknout. Zodpovědnost ke svému účtu je obrovská a někdy je to opravdové peklo. Přiznejme si, že kdyby nám doktor v té chvíli měřil tlak, tak nás velmi často pošle okamžitě na JIP-ku. Pokud nejsme bezhlaví a nezodpovědní „střelci“, je to pro každého z nás mnohdy nepříjemný zážitek.