Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů


Elliottova vlnová teorie pro měnový pár GBP/CHF, kryptoměnu Bitcoin a akcie Tesla
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár GBP/CHF, kryptoměnu Bitcoin a akcie Tesla. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 14.9.2012
Týdenní aktualizace....

Přichází druhá komoditní vlna
Z jistého pohledu na celou inflační ságu byly poslední dva měsíce loňského roku optimistické. Během listopadu a prosince prudce zlevňovala ropa i americký zemní plyn. Ceny hlavních průmyslových komodit – uhlí, železné rudy a dřeva – se pak pohybovaly až o 60 % níže oproti maximům dosaženým během roku 2021. Proto začínaly být znovu relevantní diskuze o dočasnosti rychlejšího růstu spotřebitelských cen, který nebudou muset světové centrální banky v čele s americkým Fedem zabrzdit prudkým utažením měnové politiky.

Čínský Evergrande & spol. - a je tu domino efekt
Když jsem psala první blog na téma čínský Evergrande a jeho dluhové problémy, nenapadlo mě, jak bohatý materiál na další blogy to bude. Od posledního blogu na toto téma ze 7. října 2021 se opět semlelo hned několik zajímavých věcí a vše nasvědčuje tomu, že celý problém nabírá na dynamice a obávaný domino efekt přichází, protože problém nemá jenom Evergrande, ale už i další čínští developeři.

Nové obchodné príležitosti na komoditách
V tomto blogu sa pozrieme na historický vývoj vybraných komodít a podľa pár faktorov vám dám môj odhad na budúci cenový vývoj. Konkrétne sa pozrieme na kukuricu, ropu a plyn.

Trading analýza indexu S&P 500, měnového páru EUR/USD a ropy WTI
Středeční snížení amerických úrokových sazeb zastavilo prudký růst akciových indexů z minulých týdnů, ovšem při současném velmi podivném módu, ve kterém se trhy poslední měsíce nachází, nelze určit, zda jde o konečnou či uvidíme jen krátkodobou konsolidaci, na kterou to technicky vypadá (býčí praporek) s následným posunem trhů výše.

Špatné výsledky u Goldman Sachs, investiční příležitost na long?
Výsledková sezona v USA je v plném proudu. Jelikož hlavním hybatelé trhu zůstávají centrální banky, tak většina publikovaných výsledků nedokáže změnit nebo ovlivnit náladu na trhu. Do podvědomí investorů se dostanou jen firmy, které buď výrazně uspěly a nebo naopak publikovaly výsledky daleko za odhady analytiků. Dnes se podíváme na jednu firmu, která svým akcionářům překvapila nemilé překvapení. Touto firmou je slavná investiční banka Goldman Sachs. Jen málokdo by čekal špatné výsledky od žraloka světových financí v době, kdy akciové trhy a ekonomické zpravodajství se čím dál víc objevuje v hlavních zprávách.

Praktická ukázka: To byl moc pěkný týden
Tedy vlastně nevím jak pro koho, ale pro moji strategii byl. Po několika týdnech ne úplně skvělých výsledků se tento povedl. Je to jako s těmi ztrátami. Občas se to zkrátka povede a člověk může mít důvod k o trochu větší radosti, ačkoliv i když je ztráta podle pravidel, i tak je to v pořádku.

Analýza S&P 500, EUR/USD a WTI: Trhy pod vlivem amerických voleb
Už za týden se budou trhy zmítat pod volatilitou způsobenou americkými volbami. První záchvěvy však lze pozorovat už teď. Pojďte se s námi podívat na poslední předvolební analýzu trhů. Příští týden totiž vysíláme naživo!

Na čo sa zamerať pri obchodovaní dát z amerického trhu práce?
Prvé tri dni tohoto týždňa americký dolár agresívne posilňoval. Tento krátkodobý trend bol poháňaný pozitívnymi ekonomickými dátami, miernejším slovníkom americkej administratívy v súvislosti s provokáciami Severnej Kórei a očakávaním, že Trump môže prejavom o daňovej reforme prekvapiť. Vo štvrtok však Trump nepovedal nič prelomové a boli zverejnené slabšie výsledky FEDom preferovaného indikátora inflácie PCE, čo malo za následok ďalší výpredaj amerického doláru.

INVESTIČNÍ GLOSA: Vykradená burza nebo zlatý asteroid. Aneb jak důležitá je v investicích nabídka
Zkrachovalá burza Mt. Gox začne v červenci po více než deseti letech vyplácet klientům kryptoměny, o které přišli při sérii hackerských útoků mezi lety 2011 a 2014. Do oběhu se tak vrátí až 140 tisíc bitcoinů, z nichž mnohé budou hned na prodej. Bitcoin přitom není jediné aktivum, které to má s nabídkou dlouhodobě divoké.

Divoká jízda na kryptu vyžaduje pevné nervy
Je to tu. Po několikaměsíční rally, kdy racionálně uvažující investoři kroutili hlavou nad tím, kam až může cena bitcoinu a dalších kryptoměn růst, přišel pád. Pád, kterému pomohlo pár fundamentálních střípků, ale také naivita některých investorů, kteří kupovali kryptoměny na páku a při propadu se uvolnilo tisíce bitcoinů na trh, pro které nebyla poptávka. Především se ukázalo, že trh s kryptoměnami je trh jako každý jiný a ani zde nejsou trendy nekonečné. Důvěra ve vyšší ceny však zatím zůstává, ale trh má před sebou pár složitých týdnů.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy teorie 15.7.2013
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Měnové války 2.0
V letech 2009-14 se centrální banky celosvětově snažily o oslabení vlastní měny. Slabá globální poptávka i nízká inflace vybízely k tomu, aby se země ze svého ekonomického útlumu „vyexportovaly“. Zcela logicky tato strategie „ožebrač o poptávku souseda svého“ nemůže fungovat pro všechny. Situace si zasloužila nálepku Měnové války a výsledkem bylo velmi pomalé oživení po globální finanční krizi, které nakonec v tuzemsku vyústilo i v devizové intervence.


Britská libra je nejvíce podhodnocená za tři desetiletí
Britská libra neudržela krátkodobý rostoucí trend, který ji během listopadu dovolil smazat část po-brexitových ztrát. Ani ona se nevyhnula všeobecně sílícímu americkému dolaru, který po zvolení Donalda Trumpa prezidentem získává oproti všem světovým měnám.

Hyperbolické diskontování – Jako z učebnic tradingu
Od dnešního dne bude mít předčasné vybírání zisků název. Jedná se o fenomén hyperbolické diskontování, který si v tomto článku více přiblížíme.

Výběr z nedělní přípravy: Longy na křížových párech
V dnešním blogu technické analýzy se zaměřím na možné buy obchodní příležitosti, které vidím v cenových grafech křížových měnových párů AUD/NZD, EUR/CAD a EUR/JPY.

Akcie, ktoré vládnu všetkým ostatným: Veľká Technologická 5ka (Big Tech 5)
Americkí technologickí giganti upútali pozornosť verejnosti. Štyria z veľkej päťky sa nedávno predstavili pred americkým Kongresom, aby prediskutovali svoje protisúťažné obchodné praktiky a obavy o súkromie.