Seřadit články podle
sarge
Manuálne backtestovanie
Mnohí z vás sa často trápia s backtestovaním vlastných stratégií, či hľadaním ďalšieho edge. Na internete je možné nájsť množstvo software umožňujúcu túto činnosť, ja som sa však rozhodol pre vlastné riešenie. Vyvinúť vlastný backtestovací software, ktorý bude šitý na môj štýl obchodovania a dokáže verne simulovať dianie na trhu niekoľko rokov dozadu, tick po ticku, s jednoduchým používateľským rozhraním podobne ako MT4 avšak bez obmedzení na veľkosť historických dát. V článku sa vám pokúsim priblížiť hlavné funkcie a výhody mojej backtestovacej aplikácie.
Záznamů na stránku
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Praktické okénko – Využití korekční aktivity v praxi
U protitrendových obchodů je velmi důležité brát zisk na nejbližších logických úrovních. Jak na to, si ukážeme v tomto článku.

Trading log 3 - jak se připravit o 165 pips jasného zisku
Od mého posledního příspěvku jsem pilně obchodoval, každý týden jsem zvýšil účet o 95% z původního účtu už je skoro milion což není tak špatný výsledek, měl jsem jen jeden ztrátový obchod a tak bych se s Vámi chtěl podělit o svůj skvělý systém, je to AOS a není ho třeba ani moc kontrolovat má v sobě zabudovánu automatickou zpětnou vazbu na bázi fuzzy logiky a umělou inteligenci z neuronových sítí. Sám se zapne ráno při zakokrhání kohouta a večer vám dá dobrou noc a vytiskne cheque.

Korekce na akciových trzích se zdá být u konce
Během včerejší seance byla zveřejněna nová data inflace v USA. A nervozita na akciových trzích se dala krájet. Byla to právě inflace, která měla napovědět o dalším vývoji napříč všemi trhy. Inflace každopádně příjemně překvapila americký dolar, ale pozitivní situace na americkém dolaru netrvala dlouho. Jak se totiž ukázalo, inflace nebyla až takovým nebezpečím pro akciové trhy a ty po krátkodobé korekci pokračovaly v pozvolném posilování. To potvrzují i samotná čísla, která hovoří o třech dnech po sobě, kdy trh S&P 500 dokázal uzavřít v zelených číslech.


Dunning-Krugerův efekt, démon ztrátového obchodníka
Lidská mysl je plná tajů, ve kterých je obvykle velmi složité se vyznat. Finanční trhy nám svojí agresivitou a nekompromisností pomáhají rozvíjet náš psychický potenciál, který bychom v běžném životě velmi složitě objevovali.

Mapa 44/10
Je číslo 1,3930 magické? No asi ne, ale pokud jsme si všimli, tak EURo již třetí týden v pátek zavíralo kolem této hranice.

Bartův pattern: O co jde a jak se mu vyhnout
Slyšeli jste někdy termín „Bart pattern“? Ti z vás, kteří se pohybují ve světě kryptoměn, zřejmě ano. Jde o pojem z technické analýzy, který referuje o vytvořené šabloně připomínající Barta Simpsona z populárního kresleného seriálu. Avšak je potřeba si na něj dávat velký pozor. A já vám řeknu, proč!

Může pokles na amerických akciích pokračovat?
Krátká odpověď je jistě ano. Od roku 1960 měl index S&P 500 39 dvouciferných propadů, což je zhruba každý druhý rok. Naposledy jsme mohli zaznamenat od léta do podzimu 2023 kolem 10 % a tak se nelze divit i tomu stávajícímu. Aby se dalo hovořit o medvědím trhu, byl by nutný drawdown více jak 20 %. To však bez příchozí recese ekonomiky je velmi vzácné a došlo k němu v historii rámci velmi překoupených trhů a technických problémů „flash crash“ jako 1962, 1987 nebo náhlém šokovém zásahu centrální banky (Fed) zvýšením sazby v 2022.

Kam zmizely problémy Evropy?
Jeden z největších problému Evropy v roce 2018 byl italský rozpočet a zadlužení italské vlády. Při pohledu na vývoj finančních trhů v Evropě se zdá, že největší problém Evropy někam zmizel. Alespoň tak lze usuzovat z vývoje italských akcií a dluhopisů, které na tom nejsou od začátku roku nijak zle. Hrozba z Itálie je však stále reálná a může vyvolat paniku napříč finančním sektorem v Evropě. Nejnebezpečnější veřejný dluh v hodnotě 1,5 bilionu euro je koncentrován v italských bankách v Římě a Miláně. Dluh země již přerostl 132% ročního HDP.

Trhy korigují výprodej ze začátku týdne
Včerejší seance se nesla v duchu korekce výprodejů, kterými si finanční trhy prošly začátkem tohoto týdne.

ECB poslala euro zpět nad 1,32 EURUSD, japonská vláda naopak znovu potopila JPY
Pozitivní sentiment na trzích i nadále dominuje.

Co nás (ne)naučí úspěch
Všichni, kdo jsme se pustili do velkého boje nejen s finančními trhy, ale především se sebou samými, směřujeme k jedinému cíli a tím je úspěch vyjádřený nějakou pěknou, mnoho nul obsahující částkou. Chceme být úspěšní a i když si připouštíme, že cesta k tomuto úspěchu může být poměrně dlouhá a nesnadná, chceme ke svému cíli dojít co nejdříve.

Mayové dochází čas a o brexitu zdaleka není rozhodnuto
Velká Británie spolu s britským sterlingem čelí neustálé nejistotě ohledně podoby brexitu a jakým způsobem se chystá opustit EU. Podle posledních zpráv se britská premiérka Theresa Mayová bude snažit protlačit dohodu parlamentem do dvou týdnů, aby zamezila množícím se obavám o jejím sesazení z postu premiérky. Právě za dva týdny, konkrétně 17. řijna se sejdou lídři 27 zemí EU a budou diskutovat o vývoji jednání kolem brexitu. Druhý den, tedy 18. října, následuje řádný summit, který bude klíčový pro následné finální rozhodnutí na mimořádném summitu v listopadu.

AOS a obchodné stratégie
Základným stavebným kameňom obchodníka by mala byť jeho obchodná stratégia. Veľká väčšina obchodníkov – začiatočníkov, si nevie svoju obchodnú stratégiu nájsť, navrhnúť, otestovať a tak to častokrát končí zhlukom indikátorov či trendových čiar, ktoré viac či menej fungujú. No dlhodobá udržateľnosť a ziskovosť je minimálna. Preto sa v tomto článku pozrieme viac na to prečo mať obchodnú stratégiu ako ju možno naprogramovať, backtestovať a dostať až do podoby AOS – automatizovaného obchodného systému.

Multitimeframe analýza: 30.9.2021 CAD/JPY
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Čo očakávať v letných mesiacoch na trhoch?
Ahojte traderi. Dnes to nebude len o technickej analýze, ale skôr sa pozrieme na trh ako celok. Nasledujúci článok bude moja úvaha a moje očakávanie od letných mesiacov.

Objektívna a subjektívna analýza finančných trhov: Porozumenie ich rozdielu a významu
Hodnotenie finančných trhov a identifikácia investičných príležitostí patria medzi zložité úlohy, ktoré vyžadujú zručnosti a vhodné prístupy. Podľa mnohých obchodníkov a investorov existuje objektívna a subjektívna analýza finančných trhov. Každá z týchto analýz prináša svoj jedinečný pohľad na trhové podmienky a investičné rozhodnutia. Je však dôležité si uvedomiť, že žiadna z týchto metód nie je absolútne dokonalá a správna.

Silný obchodný signál na USD/CAD a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

EUR/GBP ide prelomiť dlhodobú stranovku a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Tento krát sa pozrieme na EUR/GBP, GBP/JPY a USD/CAD z daily a weekly grafov. Leto skončilo a volatilita sa nenápadne vracia na trhy.

Příběh obchodníka – díl první
Nedávno jsme se potkali s Ondřejem Hartmanem a dohodli se, že napíšu „něco“ pro FXstreet.cz. Přemýšlel jsem o tom, jak napsat „něco“, abych nepsal nezáživnou teorii nebo stokrát řečená pravidla. Ačkoliv se obojího asi občas nevyvaruji, tak se pokusím, zdůrazňuji slovo pokusím, být záživný a praktický.