Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Motivácia obchodovať a investovať
V oblasti investovania a obchodovania na finančných trhoch sa úspech nestane náhodou. Vyžaduje si to nielen finančné prostriedky, ale aj motiváciu, disciplínu a neustále vzdelávanie. Pre mnohých je táto cesta plná výziev, ale aj potenciálnych odmien, ktoré môžu prísť za tvrdú a poctivú prácu. V tomto článku sa pozrieme na niektoré kľúčové faktory, ktoré vytvárajú motiváciu dosiahnuť úspech pri investovaní a obchodovaní na finančných trhoch. Plánujem napísať niekoľko článkov o motivácii v obchodovaní a investovaní. Určite sa máte na čo tešiť.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/NZD, EUR/USD a NZD/CAD
V dnešním blogu se podíváme na pokračování Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry AUD/NZD, EUR/USD a NZD/CAD. Zrekapitulujeme si předcházející vývoj a probereme další pravděpodobný vývoj.

Střednědobý S&P 500 Big Picture
Při střednědobém a dlouhodobém portfoliovém investování je vhodné si udělat základní obrázek o vývoji důležitých trhů v delším časovém horizontu, analyzovat vývoj (nyní již s pomocí známých skutečností a událostí v uplynulém období) a stanovit pravděpodobný a logicky zdůvodnitelný výhled na další období.


Index S&P 500 je na dvouletém maximu, býci se perou o rekord
Pokles z prvního lednového týdne je zapomenut, k žádné korekci předchozího dvouměsíčního prudkého růstu zatím nedošlo a index S&P 500 za týden přidal 1,84 %.

Co se děje s kryptoměnou Ethereum? Je nyní vhodná doba nakoupit?
Většina světa obrací svůj zrak ke králi kryptoměn – Bitcoinu. V tomto krátkém článku se však podíváme na aktuální situaci na druhé největší kryptoměně, kterou se nyní jistě vyplatí sledovat nejen traderům, ale i dlouhodobým investorům. Řeč je samozřejmě o kryptoměně Ethereum, která to v posledních dnech rozhodně nemá jednoduché.

EUR/USD – čo ďalej po NFP?
V piatok sme videli dáta NFP, ktoré boli pomerne pozitívnym prekvapením. Avšak napriek tomu sa nám EURUSD otočil smerom nahor. Je to známka vyčerpanosti medveďov? Ako tieto dáta a piatkový pohyb zapadajú do celkového naratívu trhu? Aj o tom sa dočítate v tejto analýze.

Čeká nás záplava ropou?
Zítra čekají Spojené státy důležité volby do Kongresu a na stejný čas nezištně naplánoval prezident Trump i znovuzavedení sankcí proti Íránu, které by měly výrazně snížit vývoz ropy tohoto klíčového producenta. Prvotní strach komoditních traderů, který vyhnal WTI benchmark přes 75 dolarů za barel, však v posledních týdnech velmi rychle vyprchal a ropa se obchoduje na minimech od dubna. Ostatní producenti totiž využili situace a na trh posílají nové a nové barely. Přitom dopad na komoditní i měnové trhy je s takto kolísající cenou ropy zásadní.

O posílení USD rozhodne realitní trh
V dnešním článku o fundamentální analýze se znovu zaměřím na provázanost forexu a realitního trhu.

Ako na anti-Martingale
V dnešnom blogu by som Vám chcel ukázať výhody aj nevýhody obchodníckej metódy zvanej anti-Martingale a ako ju obchodujem ja na reálnom účte. Som veľký priaznivec tejto metódy a veľký odporca Martingale. Poďme si ukázať na reálnych príkladoch ako to funguje.

Praktická ukázka: Další falešný průraz
Minulý týden jsem o tom psal. V současném nastavení strategie, jsou ztráty hodně limitující. Pokud jich není moc, je to v pohodě, pokud jich začne být více, začíná to celkové výsledky docela hodně brzdit. V podstatě tak, jako se to stalo na konci předminulého a na začátku minulého týdne.

Hasit, i když nehoří
Americká centrální banka (Fed) na svém středečním zasedání dle očekávání zvýšila úrokové sazby do rozpětí 1,00 – 1,25 %. Co se však nečekalo, byl veskrze pozitivní a optimistický pohled členů Fedu na budoucí vývoj americké ekonomiky i inflaci. Centrální bankéři tak stále plánují letos ještě jedno zvýšení sazeb a konkrétně již představili plán, jakým způsobem se budou zbavovat dluhopisů nahromaděných během tří programů kvantitativního uvolňování.

Jak obchodovat s patternem Opuštěné dítě (Abandoned Baby)
V tomto článku se seznámíte se silným obratovým patternem svíčkové analýzy, který je známý pod pojmem Abandoned Baby (Opuštěné dítě). Podívejme se na rysy jeho tvorby na grafu a techniky obchodování tohoto vzorce.

Kdo bude mít pravdu ohledně Fedu? Akcie nebo dluhopisy?
Ve středu se konečně rozlouskne hádanka, kterou si kladou všichni, kdo sledují finanční trhy. Od vystoupení Jeroma Powella v Jackson Hole, kdy oznámil, že přišel čas snížit úrokové sazby, se spekuluje, zda toto snížení bude standardních 25 bazických bodů, nebo zda se dočkáme většího snížení o 50 bazických bodů. Trhy se ponořily do určité schizofrenie. Názory se mění prakticky každý den. Co nám však říkají fakta?

Multitimeframe analýza: 10.11.2022 AUD/NZD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Překonejte vlastní hlavu: Proč jsou vaše očekávání odlišná od reality
Tradeři, velmi rád bych podpořil váš trading i tento týden, a proto jsem si pro vás připravil další článek.

Aktuálne shortové príležitosti na FX
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Dnes sa pozrieme na AUD/JPY, AUD/NZD a GBP/USD z daily/weekly timeframe. Príležitosti na zisky o veľkosti stovky pipov sú na dosah, no nezabudnite hlavne kontrolovať riziko.

Index S&P 500 se udržel nad důležitou podporou
Americký akciový index S&P 500 za uplynulý týden odepsal 1,61 %, když naděje na pozitivní posun v jednáních USA a Číny o vzájemném obchodu byly vyváženy poklesy velkých technologických firem.

Studená válka o ropu. Bude stát 140 nebo 40 dolarů?
Jako studená válka by se dal v současnosti popsat stav trhu s ropou. Na jedné straně stojí USA, které se snaží zoufale srazit ropu na co nejnižší hodnoty v rámci svého boje s inflací. Nebojí se tak uvolnit své ropné zásoby, které jsou již na nejnižších hodnotách za posledních 40 let. Co se stane, až USD nebudou mít jak se říká “kde brát”? Na druhé straně pak stojí Rusko, které v rámci své odpovědi na západní sankce omezí svou ropnou produkci o 500 tisíc barelů denně s platností od března. To představuje přibližně 5 % ruské produkce a 0,5 % celosvětové denní produkce. Na vše se z povzdálí dívá kartel OPEC, který má cenu ropy ve svých rukou. Pojďme se ale blíže podívat na jednotlivé faktory, které budou letos ovlivňovat cenu ropy.

Co kdyby došlo k neřízenému brexitu?
Téma brexitu rezonuje finančními trhy už notně dlouhou dobu a dnes si jeho tvrdou verzi zkusíme navázat na vývoj kurzu britské libry, která není v posledních týdnech v souvislosti se spojenými nejistotami úplně miláčkem investorů.