Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

EUR/GBP ide prelomiť dlhodobú stranovku a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Tento krát sa pozrieme na EUR/GBP, GBP/JPY a USD/CAD z daily a weekly grafov. Leto skončilo a volatilita sa nenápadne vracia na trhy.

Dolar, ropa a politické krize
Při pohledu na americký dolar jako na bezpečný přístav v dnešní politické bouři musíme brát ohled také na jeden důležitý indikátor, kterým je cena ropy.

Jak investovat do zlata v roce 2023?
Zlato se dlouhodobě v České republice řadí hned vedle nemovitostí jako jeden z nejpopulárnějších instrumentů. Od začátku února tento drahý kov zaznamenal propad o 7 %, jedná se o dobrý čas k nákupu nebo se podíváme na nová minima? A jakými způsoby můžeme vlastně do zlata investovat?

Praktické okénko – Příprava levelů ve směru dlouhodobých trendů
"Trend je tvůj přítel", toto odvěké pravidlo tradingu je zcela platné i v dnešní době, a proto se v tomto Praktickém okénku zaměříme na vyhledávání zajímavých cenových úrovní ve směru dlouhodobého trendu.

Data z trhu práce vrátila index S&P 500 pod důležitou rezistenci, akcie čekají na impulz k pohybu z úzkého pásma
Americký akciový index S&P 500 zakončil týden opět těsně pod 2 100. Ve čtvrtek nad touto hladinou uzavřel, to je ale prozatím vše. Květnová data z amerického trhu práce negativně překvapila a index se intradenně posunul téměř o procento níže, v druhé polovině obchodního dne ale ztrátu výrazně snížil. Tento scénář se opakuje – začátek seance ve znamení poklesu a v závěru dne mazání ztrát, případně posun do zisku.

Geopolitické události – politické změny (3. díl)
V dnešním článku se podíváme na politické změny a jejich fungování. Budeme hovořit o tom, kdo řídí politické změny a co je ovlivňuje. Nakonec nastíníme, na co si dnes dát pozor a jaké faktory politické změny nejvíce ovlivňují.


Bitcoin zaznamenal najlepší január za posledných 10 rokov!
Bitcoin v januári vyletel zo 16 500 USD na takmer 24 000 USD, čo naznačuje relief rally a možno aj začiatok ďalšieho bull runu. Zdalo sa, že medvedí trh je nekonečný, no všetko sa zmenilo s príchodom nového roka. Vtedy sa kryptotrh vrátil z mŕtvych a Bitcoin vzrástol o viac ako 43 % za menej ako mesiac.

Fundamentální analýza kryptoměn – psychologické faktory a analýza tržních nálad (4. díl)
Tento článek zkoumá, jak veřejné mínění a média ovlivňují hodnotu kryptoměn. Pozitivní sentiment může zvýšit ceny, zatímco negativní je snižuje. Média hrají klíčovou roli při šíření informací, které formují náladu trhu, například zprávy o regulacích nebo hackerských útocích. Psychologické aspekty, jako je strach z promeškání (FOMO), a vliv influencerů jsou také významné. Článek dále představuje nástroje pro měření nálady na trhu, které pomáhají investorům pochopit krátkodobé i dlouhodobé trendy.

Short EUR/CZK - je čas oprášit obchod desetiletí?
Po skončení intervencí České národní banky v dubnu 2017 naskočila koruna na posilující trend. Komu se tehdy podařilo prodat eura za 27 korun, tomu se povedl výjimečný obchod s nízkou mírou rizika. Česká i globální ekonomika se nyní znovu vrací do normálu a ČNB i ekonomická veřejnost mluví o dalším trendovém posilování koruny.

Ropa Brent na nejvyšších úrovních od roku 2014
Ropa Brent dnes poprvé od prosince roku 2014 pokořila hranici 71 dolarů za barel. Americká ropa WTI se již včera podívala nad 66 dolarů za barel, dnes již testovala úroveň 66,40 dolarů za barel, také zde jde o 3 letá high. Růst ropy nastartoval již v pondělí IMF, který upravil svůj výhled pro ekonomický růst na 3,9% a to jak pro rok 2018, tak 2019. Jednalo se o nárůst o 0,2%, oproti říjnovým odhadům.


S ropou cloumá fundament, přetahovaná o hodnoty kolem 50 USD za barel pokračuje
Americká ropa WTI je stále pod drobnohledem investorů, kteří (dosud marně) vyhlíželi impuls, který by její téměř půlroční pád zastavil a zejména nastartoval trend opačným směrem. O raketovém růstu ceny však zatím nemůže být řeč ani přes to, že se černému zlatu podařilo dočasně překonat hranici 50 USD za barel.

Býci dominovali, nové zavírací maximum indexu S&P 500 je ale ještě potřeba potvrdit
Index S&P 500 za uplynulých pět obchodních seancí smazal ztráty z předchozích dvou týdnů. Týdenní svíčka je sytě zelená s hodnotou 3,82 % a do burzovního almanachu byla zapsána další rekordní zavírací hodnota.

Elliottovy vlny: EUR/USD, GERMAN DAX, S&P 500, GBP/USD, ROPA, USD/CAD, ZLATO a STŘÍBRO
Tradeři, vítejte u dalšího týdenního updatu dle Elliott Wave Teorie. Dnes se podíváme na EUR/USD, GERMAN DAX, S&P 500, GBP/USD, ROPU vs. USD/CAD, ZLATO a STŘÍBRO.

Povídání o trzích: Jak analytici XTB hodnotí výsledky Big techu?
Aktuální výsledková sezóna je prakticky u konce. Jedinou velkou americkou společností, která ještě neoznámila své výsledky, je Nvidia. To ale nic nemění na tom, že už máme čísla z trhu jako celku. Jak si tedy společnosti vedly? Opravdu přichází prasknutí AI bubliny? Současnou situaci detailně probrali analytici XTB Tomáš Vranka, Marek Nemky a Tomáš Cverna v novém díle Povídání o trzích. V tomto článku přinášíme souhrn témat, které v epizodě zazněly.

ČNB koruně zatím nijak nepomáhá
Včerejší zasedání České národní banky (ČNB) nepřineslo žádné velké překvapení. Bankovní rada zvýšila úrokové sazby z 1,25 % na 1,50 % a naznačila, že do Vánoc může přijít ještě jeden krok směrem vzhůru. Kurz koruny však reagoval spíše negativně, protože z projevu guvernéra Rusnoka bylo znát, že dosavadní vývoj kurzu EUR/CZK je pro centrální banku dostatečný. Žádná slovní intervence za silnější korunu se tedy nekonala.

Najčastejšie chyby pri investovaní do akcií
To, čo si málokto uvedomuje pri investovaní je, že investor je sám sebe nepriateľom. Jeho emócie, strach, chamtivosť či prehnané očakávania môžu narobiť veľkú škodu na jeho finančných rozhodnutiach. Preto je dobré poučiť sa nielen zo svojich vlastných chýb, ale počúvať rady skúsených. V nasledujúcich riadkoch sa dočítate o najčastejších chybách pri investovaní a ako jednoducho sa im vyvarovať.

Americký dolar dohání ztráty
Od amerických prezidentských voleb vyhnal tzv. Trumpův efekt úrokové sazby, inflační očekávání a především dolar významně výše. Do toho přichází Fed s takřka jistým zvyšováním sazeb v prosinci a ekonomika Spojených států začíná po přestávce způsobené snižováním investic v těžebním průmyslu a snižováním skladu zásob nabíhat na slušné tempo.

Co udělá klesající inflace s eurem?
Za posledních 12 měsíců se situace v eurozóně obrátila vzhůru nohama. Růžové projekce expanze měnové unie vzaly po zahájení obchodních válek, nových automobilových emisních limitech i nekonečném brexitu za své. Německo i Itálie víceméně stagnují, Francie se plíží velmi pomalu vpřed a jedinou větší rostoucí ekonomikou je Španělsko.