Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Kam se chystá euro?
Euro se již od počátku minulého týdne pohybuje v konsolidačním pásmu mezi úrovněmi 1,2200 a 1,2292. Dané konsolidační pásmo se zformovalo již v prvních dvou dnech minulého týdne a až na dvě výjimky se nepodívalo na delší dobu na jeho high nebo pod jeho low. Pásmo se během posledních dní také výrazně zužuje a očividně panuje nervozita před čtvrtečním zasedáním ECB.

Blow - Off Top
Cenový pattern Blow - Off Top je jednou z méně častých tržních formací, která rozděluje obchodníky na ty, co tyto patterny přímo milují, jelikož jim nabízí v relativně krátké době dosáhnout velmi zajímavého zhodnocení, a pak také na ty, pro které je naopak Blow - Off Top opravdovou noční můrou, která v rámci jejich strategií doslova decimuje jimi nastavené Stop Lossy.

Multitimeframe analýza: 8.12.2022 LTC/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

BOE: Prehľad a obchodné stratégie
Dnes budeme svedkami zasadania Bank of England (BOE) bez inflačnej správy a tlačovej konferencie, kde by mohol guvernér Carney podrobnejšie vysvetliť rozhodnutie centrálnej banky. Aj keď sa neočakáva žiadna zmena aktuálnych parametrov moentárnej politiky, bude to predovšetkýmí pomer hlasovania pri rozhodovaní o sadzbách a slovník BOE, čo rozhodne o osude GBP pre najbližšie obdobie.

Prečo nežijeme v deflačnom svete?
Nie ľahko sa pozerá na to ako sa časom vytráca kúpna sila peňazí snáď každému už niekedy napadlo, že by bolo lepšie keby to bolo naopak. Pozrime sa na to bližšie

Praktické okénko – Lézt do cesty rozjetému vlaku se nevyplácí
V tomto článku se budeme věnovat situaci, kdy vstupovat proti rozjetému trendu nemusí být zcela výhodné. Také se podíváme na obchod, ve které bylo vše provedeno správně, ale i tak skončil ve ztrátě.


Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, AUD/NZD a NZD/CAD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnového páru USD/CHF se už dva týdny drží pod W1-Klíčovým levelem. Na týdenním grafu měnového páru AUD/NZD probíhá korekce rostoucího trendu a na NZD/CAD cena koriguje po breaku střednědobé S/R úrovně.

Týdenní výhled - 9. týden (Propady na akciích a slábnoucí zlato)
Další týden přinesl nervozitu, kterou napumpoval růst výnosů z amerických dluhopisů. Pod tlakem byla hlavně riziková aktiva v čele s technologickými akciemi v USA. Nervózní sentiment se dostal časem i do dalších sektorů a korekce na trzích byla mnohem širší. Na devizových trzích si vzal slovo opět americký dolar, který dostal pod tlak euro, libru nebo zlato, které prorazilo několikaměsíční minima.

Obrat na emerging markets
Dnes se v rámci fundamentální analýzy zaměříme na měny problémových zemí emerging markets. Od těchto zemí v čele s Tureckem a Brazílií se investoři během loňského roku odvrátili, protože další financování jejich deficitů pro ně bylo příliš rizikové a jejich měny prudce oslabily.

Praktická ukázka: Staré nastavení stále vítězí
Budu se opakovat, ale věřte mi, je to důležitá věc. Každá změna musí dávat smysl, a musí přinášet lepší výsledky v některém ze segmentů, tedy buď ve větším zisku, v nižším maximálním poklesu, případně ve stejné výši zisku, avšak při snížení velikosti rizika.

6 pravidiel pre efektívne riadenie rizika
Zažívate pri obchodovaní strach, stres nerozhodnosť a neistotu? Hľadáte stále nové analýzy, čítate správy, pýtate sa ľudí na názor a neustále sledujete graf? Pokračujte takto ďalej a na 99% sa psychicky úplne zruinujete a prídete o celý kapitál. Nemusí to však tak skončiť, stačí dodržiavať týchto 6 pravidiel.

Proč ropa výrazně oslabuje?
V minulém týdnu došlo k nezanedbatelnému poklesu na ropě WTI i Brent. Kam až tento pokles může pokračovat a na co se tento týden ještě připravit? Čtěte dnešní článek.

Dobrý interpret měnové politiky Fedu: Nick Timiraos
Pro mnohé bylo možná překvapivé, že Fed snížil své sazby rovnou o 50 bazických bodů. Čistě z přísně makroekonomického pohledu dávalo větší smysl snížení o 25 bazických bodů. Názory na to, o kolik Fed sníží sazby, se několikrát během měsíce změnily. Vyznat se v rozhodnutích a projevech jednotlivých centrálních bankéřů a celkové makroekonomické situaci není zrovna jednoduché. Avšak objevil se jeden specialista, který se trefil. Tím někým byl novinář z Wall Street Journal, Nick Timiraos.

Historický milník: Zlato poprvé za 2500 USD!
Ačkoliv většina pozornosti je v tomto roce věnována především akciovým trhům, i další instrumenty zažívají období nebývalého růstu. Jedním z nich je i zlato, které vzrostlo od ledna přibližně o 20 %. Cena tohoto drahého kovu se před několika dny dostala na nová maxima a poprvé překonala hranici 2 500 USD. Je možné, že poroste ještě výš?

Praktická ukázka: Úrokové sazby v klidu a v pohodě
Vyhlašování výsledků a nejrůznější události umí docela solidně zamávat s trhy a dopřává nám to, co pro své obchodování potřebujeme, tedy volatilitu. Ta je někdy však tak velká, že nám moc nepomůže, naopak nám hodně pocuchá výsledky. K takovým umí patřit i vyhlašování úrokových sazeb FEDu a ECB.

Kdy dojde k obratu na eurodolaru?
Nůžky mezi eurozónou a Spojenými státy zůstávají i nadále rozevřené. Byť nízké ceny ropy a zemního plynu by měly brzdit americký průmysl a podpořit evropského spotřebitele, tento pozitivní dopad zatím v tvrdých číslech není vidět. Zatímco podle středečních čísel agentury ADP vytvořila americká ekonomika v lednu 291 tisíc pracovních míst (výrazně nad odhadovanými 157 tisíci), eurozóna v čele s Německem se i přes uklidnění okolo řízeného brexitu dále trápí.

Jestřábí ČNB žene korunu vzhůru
Od včerejšího zasedání bankovní rady České národní banky (ČNB) se nečekaly změny v úrokových sazbách ani v rétorice centrálních bankéřů. O to překvapivější bylo vyjádření guvernéra Jiřího Rusnoka, že růstem sazeb v letošním roce si je na 100 % jistý a k tomuto kroku může přijít na jakémkoliv dalším zasedání. A to i přes výrazné snížení odhadu růstu letošního HDP, který ČNB ve své prognóze odhaduje pouze na 1,2 %.

Proč vůbec vlastnit eura?
Pravidelní čtenáři okénka fundamentální analýzy si zřejmě všimli, že často píšu o pokračování dlouhodobého klesajícího trendu na eurodolaru, pro který hovoří spousta indikátorů v čele s americkou břidlicovou revolucí a rekordní nezaměstnaností v eurozóně. Je však čas si zahrát na ďáblova advokáta a tuto tezi se snažit vyvrátit. Jedna z hlavních makroekonomických veličin totiž do obrázku silnějšího dolaru nezapadá a tím je dynamika bilance běžného účtu na obou stranách Atlantiku.

Elliottova vlnová teorie pro měnový páry GBP/USD, USD/JPY a EUR/NZD
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový páry GBP/USD, USD/JPY a EUR/NZD. Tyto měnové páry se zdají být blízko změny hlavního trendu.