Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Vzpomínky jako živé
V minulém týdnu jsem se zúčastnil akce, na které měli tradeři možnost seznámit se se zajímavými věcmi. Vzhledem k tomu, že mezi nimi bylo mnoho začínajících obchodníků, bylo milé sledovat, jak se dozvídali informace, nad kterými stojí za to se zamyslet. Sledovali, ptali se, diskutovali, prostě bylo to moc pěkné. Co však bylo nejzajímavější pro mě, to byl takový malý výlet do minulosti.

Já chci také svoji vlastní měnu
Dnešní svobodomyslná doba, podpořená technologiemi, které posouvají hranice možného stále dál a dál, vlévá mnoha lidem do žil tolik víry ve vlastního génia, že v sobě dokáží s absolutní lehkostí potlačit soudnost, pokoru a stud a snaží se světu dokázat, že jejich doposud zneuznané ego je zcela opodstatněně větší, než antarktický ledovec. Jsou to lidé, kteří jsou přesvědčeni o tom, že pokud by žili v roce 1492, objevili by Ameriku oni, nikoliv nějaký Krištof Kolumbus. A tak se stane, že čas od času někdo z nich přijde s nápadem, například na vytvoření vlastní měny. Ale nejedná se o nějaké papírky sloužící k nákupu nemovitostí v rámci jakési stolní hry. To skutečně ne. Vždyť přeci když už něco dělají, tak to musí ocenit celý svět, takže se zákonitě musí jednat o globální platidlo.

Měnový pár GBP/NZD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/NZD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

EUR/USD podle Elliotta 25.12.2010
Že by změna? EuroDolar pokračoval do konce týdne v cestě opilého námořníka a když se podívám pozorně na 1h TF graf, tak myslím že má na chvíli doshortováno.

Co žene ceny kávy, kakaa a zemního plynu vzhůru? Vše, co potřebujete vědět
V posledních týdnech zažívají finanční trhy dramatické pohyby, které se netýkají jen akcií nebo kryptoměn, ale také komodit. Změny na trzích s kávou, kakaem a zemním plynem ovlivňují nejen globální ekonomiku, ale i každodenní život spotřebitelů. Pojďme se podívat na to, co stojí za prudkým nárůstem cen těchto tří klíčových komodit a jaký je jejich očekávaný vývoj do budoucna.

Stejné chyby, stejné známky
Toto klasické připodotknutí, které jsem použil v nadpisu, si určitě všichni vybaví jako slavný výrok z filmu „Marečku, podejte mi pero“. Tuček a Šlajs – „stejné chyby, stejné známky“. Přemýšlel jsem, jak vystihnout podstatu toho, o čem chci psát a i když souvislost je trochu jiná, mně se prostě tato „hláška“ ohromně líbí.

Pasivní obchodník je ztrátový obchodník
Strach z obchodování nebo pasivita při řízení obchodu. To jsou vše negativní záležitosti, o kterých si více povíme v tomto článku.

Praktická ukázka: Kdy se cena otočí, kdo to ví?
V některých z minulých článků jsem psal o tom, že neposlouchám a nečtu analýzy a ani si je sám nedělám (tedy čtu, ale nedělám si z nich pro sebe žádné závěry). Tento týden se stala věc, která mi do jisté míry dala zapravdu. Cena na páru EUR/USD nabrala jižní kurz a překonávala předpovídatelné hranice odrazu jednu za druhou. Celé to začalo v pondělí, kdy se jako jediný aktivoval short pokyn. V podstatě až do pátku se potom cena velmi pozvolným pádem ubírala k hladinám, o kterých jsem samozřejmě věděl, ale vůbec jsem s nimi pro svůj obchod nikterak nepočítal.

Historie se opakuje, ale nikdy ne stejně
Dnešní blog je pokračování blogu s názvem „Kam až trhy padnou?“, potěšily mě pozitivní reakce na článek a někteří zmiňovali, že by rádi pokračování. První článek jsem napsala úmyslně hodně obecně a každému, kdo přemýšlí nad tématem cyklů a dlouhodobého výkonu trhu, je jasné, že na reálném trhu rozhodně věci nechodí takto ukázněně. Tak kdo má chuť, pojďme se ponořit o něco více do šířky i do hloubky.

Hlava-ramena na NZD/CAD a iné obchodné signály
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

RBNZ: Analýza očakávaní a ako obchodovať NZD
Tak ako sa približujeme tento týždeň k zasadaniu RBNZ, novozélandský dolár je nepretržite po všetky tri dni vypredávaný. Takto je už na prvý pohľad zrejmé ako sú na trhu zadefinované očakávania a pootvárené pozície. Riziká sú jednoznačne naklonené na stranu holubičej komunikácie banky. Potenciálne riziká predstavujú predovšetkým: zmeny slovníka voči silnému kurzu NZD, uznanie horších ekonomických dát a v neposlednom rade oddialenie zvýšenia sadzieb v rámci výhľadu banky.

Britská libra se nečekaně propadla
Ve čtvrtek se britská centrální banka Bank of England odhodlala k prvnímu zvýšení úrokových sazeb od roku 2007. Hlavní sazba vzrostla z 0,25 % na 0,50 %. Ani tento krok však trhu nestačil a libra ztratila na páru s dolarem přes 200 pipů. Ve stejnou dobu učinila totožný krok i Česká národní banka (ČNB).

Aktuální nálada na trhu
Nervozita na trzích lehce opadává. Další indikátor ukázal, že inflace v USA nestartuje směrem vzhůru ani po prosincovém stimulačním balíčku Kongresu. Jádrová složka bez potravin a energií, preferovaná inflační statistika americké centrální banky (Fed), klesla v únoru z 1,5 na 1,4 %.

Recept ako teraz obchodovať veľké altcoiny – ETH, LTC a EOS
Ahojte traderi. Dnes sa znova pozrieme na kryptomeny a to konkrétne na Ethereum, Litecoin a EOS.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 21.6.2012
Týdenní aktualizace....

Kopírování strategií nefunguje, důležitá je vlastní myšlenka
Přijímání informací od zkušenějších obchodníků je velmi důležitá součást procesu učení. Ovšem příjem informací by měl doplňovat a rozšiřovat osobitý pohled na trading nikoliv jej utvářet.

EUR/CZK: Oslabila už koruna dostatečně?
Jak jsem zmiňoval ve forexovém výhledu na rok 2021, velkou roli hrají v letošním roce výnosy amerických vládních dluhopisů. Jejich růst nyní ovlivňuje snad téměř všechna obchodovatelná aktiva od zlata, přes měnové páry, akcie až samozřejmě po samotné dluhopisy. A ani měnový pár EUR/CZK, který zdánlivě s dolarem a jeho úrokovými sazbami nemá nic společného, nebyl této vlny ušetřen.

Praktická ukázka: Obchody na sever i na jih
Nedávno se mi stalo, že mi jeden člověk položil následující otázku. Jestli si prý myslím, že má smysl ostatním obchodníkům a čtenářům prezentovat svoje obchody, které už proběhly, když až tak úplně do detailu neznají moji obchodní strategii a vlastně jim to skoro nic nedává pro jejich budoucí trading.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 6.7.2015
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

GBP – hlavní indikátor zrychluje
Včerejší výsledky zasedání americké centrální banky (Fed) jen potvrdily sérii slabých dat přicházejících z USA. Fed snížil odhad růstu největší světové ekonomiky a naznačil, že v utahování měnové politiky bude postupovat velice opatrně a pomalu, čímž poslal dolar na slabší hodnoty takřka ke všem světovým měnám. O zvyšování úrokových sazeb se naopak začíná znovu spekulovat u anglosaského partnera Spojených států – ve Velké Británii.