Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Co se vaří ve Fedu?
Vzhledem k tomu, že mezi březnovým a dubnovým měnovým zasedání americké centrální banky (Fed) vychází pouze jeden NFP report z amerického trhu práce, na který se centrální bankéři spoléhají ve svých rozhodnutích, hodí se aktualizovat pozici amerického dolaru po pátečním zveřejnění těchto čísel.


Poptávka po americkém dolaru může ještě růst
Americký dolar opět využívá své nálepky bezpečného přístavu a rostoucí poptávka v prostředí geopolitických rizik mu jen prospívá. Dolar by tedy mohl zopakovat scénář z minulého roku, kdy byl na devizových trzích suverénně nejsilnější měnou. Za nejaktuálnějším růstem poptávky stojí zveřejněná data z Číny, která poukazují na zpomalení růstu druhé největší ekonomiky spolu s dalším zhoršením výhledu Mezinárodního měnového fondu pro růst globální ekonomiky. Za dolarem však nebude v letošním roce pravděpodobně stát FED, který ustoupil ze svého původního záměru dále zvyšovat úrokové sazby.

EUR/TRY – nezastavitelný trend
Turecká lira se od počátku roku až překvapivě držela stabilní vůči euru. Přitom inflace rozežírá tureckou měnu zdaleka nejvíce ze zemí OECD, v dubnu vyskočila na 70 % meziročně. Je proto zřejmé, že lira bude proti „nízkoinflačnímu“ euru muset oslabovat, aby tento cenový nárůst vykryla.

Je pokles komoditních měn novým trendem, nebo jde pouze o korekci?
Pokud bychom se podívali na letošní vývoj cen komodit, zjistíme, že takřka všechny zaznamenaly pokles. Důvodem je nejenom silnější americký dolar, ale také slabší růst největšího komoditního konzumenta, Číny, a absence nabídkových šoků. Nižší ceny produkce však těžce doléhají na komoditní měny, které v poslední době zažívají pokles. Otázkou tedy je, jestli se řídit nastaveným trendem, nebo si kontrariánsky tyto měny koupit při aktuální slevě.

Psychologická stránka obchodovania
Ak sa porozprávate s desiatkami obchodníkov na ich pohľad na vec, tak zistíte rôzne názory. Väčšina obchodníkov podceňuje psychologický aspekt obchodovania a dávajú veľký význam stratégii, money managementu, risk managementu, vstupom či výstupom, ale ten najdôležitejší aspekt obchodovania je práve psychológia. Vraví sa, že až 70% je psychológia a ostatných 30% je money management, stratégia a vstupy s výstupmi. Obchodovanie je v podstate veľmi jednoduchá činnosť. Stačí si preštudovať a otestovať rôzne stratégie a vybrať si to čo funguje, no vedieť držať zisky a zatvárať straty nie je jednoduché.

Index S&P 500 vyskočil o vyše 5%, čo ďalej?
Akciové trhy si užili silné zisky a posunuli index S&P 500 o 5 % vyššie, keďže investori nakupovali akcie po zverejnení údajov o inflácii z USA.

Přichází konec experimentu negativních úroků?
Záporné úrokové sazby ordinované centrálními bankami od Japonska přes Švýcarsko až do většiny zemí Evropské Unie ani po několika letech nepřinášejí své ovoce. Jedna země se rozhodla i přes utlumenou inflaci a riziko přicházející recese s touto praxí skoncovat, a tou je Švédsko.

Výběr z nedělní přípravy: USD/CAD
Měnový pár USD/CAD se již dva týdny snaží překonat pásmo rezistence. Pokles ceny během pátku potvrdil doji svíčku z předchozího dne jako krátkodobý vrchol. Bude druhé odmítnutí růstu ceny stačit ke změně trendu aspoň na denním grafu?

Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/USD, kryptoměna Ethereum a index S&P 500
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/USD, kryptoměnu Ethereum a index S&P 500. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Pro a proti koupi zlata
Cena žlutého kovu se v letošním roce stabilizovala v blízkosti 1300 USD za unci. Otázka zní, zda je tato cena i po 30procentním poklesu z maxim roku 2011 stále vysoko, nebo již přišel čas zlato nakoupit a postavit se do zástupu býků. Dnes se proto v rámci fundamentální analýzy podíváme na dva hlavní ukazatele na trhu zlata – reálné úrokové sazby a poptávku.

Proč nebývá moudré následovat tvrzení některých analytiků
V reportážích, článcích, či v dalších jiných nejrůznějších publikacích, které se vztahují k investičním analýzám, se můžeme velmi často v souvislosti s aktivy, měnovými kurzy, či jejich prognózami, setkat s výrazy typu (ne)férový, či pod/nadhodnocený. Hlavním tématem tohoto článku však nebude to, zda je, či není trh pod/nadhodnocen, nýbrž se zde budeme zabývat lidmi, kteří tuto informaci podávají veřejnosti a také tím, co je možné od jejich publikací očekávat.

Výrazný pokles ukotvil index S&P 500 v novém rozpětí. Na jak dlouho?
Americký akciový index S&P 500 v uplynulém týdnu odepsal 3,40 %. Navzdory vysoké volatilitě se již dva týdny obchoduje v novém rozpětí 1 870 až 1 990.

Nasdaq 100 e-mini challenge duben 2018
Jako věčný začátečník se pokusím vykročit se souhlasem tradera Mizushirazu v jeho šlépějích.

TOP 3 edukační materiály XTB na léto 2024
Letní sezóna začala a s ní i čas dovolených a odpočinku. Léto bývá klidnějším obdobím s přebytkem volného času, ale kromě možností relaxu také skýtá možnost rozšířit si své znalosti z oblastí, které vás zajímají. Pokud se chcete soustředit na svět investic a tradingu, máme pro vás tři bezplatné materiály, které vám pomohou zdokonalit se a stát se zběhlým investorem či traderem.

Sledujte americkou inflaci
Tento týden bude nejdůležitějším příchozím makročíslem vývoj spotřebitelských cen v USA za říjen. V úterý se dozvíme, jak rychle probíhá zpomalování cenového růstu, na základě kterého se pak bude americká centrální banka (Fed) rozhodovat o nastavení úrokových sazeb.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/AUD, EUR/JPY a GBP/AUD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Ve všech případech se cena po korekci vrací zpět do hlavního trendu.

Burzovní grafy: Vzestup amerických akcií pokračuje
I přes poklesy v druhé polovině týdne americký akciový index S&P 500 za posledních pět obchodních dnů posílil o 0,61 %.

Čína se otevírá
Uvolnění protipandemických opatření v Číně znamená pro globální ekonomiku pozitivní poptávkový šok.

Burzovní grafy: Takhle si spekulanti představovali reakci na brexit
Trh si užil rychlý a šokující návrat amerického akciového indexu S&P 500 k rezistenci 2 100. Trvalo to přes tři dny. Čekal by to někdo v pátek po britském referendu, když akciové trhy po celém světě padaly jako shnilé hrušky? Byl vůbec výsledek referenda ve Spojeném království pro trh takovým překvapením?