Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Využití nástrojů futures pro obchodování CFDs (část 1.)
Běžní obchodníci, kteří obchodují na populárním mimoburzovním trhu OTC (Over The Counter) mají pro odhad budoucí ceny finančního instrumentu řadu nástrojů. Ať už to je technická analýza se všemi dostupnými indikátory, tak i podrobný přehled a rozbor makroekonomických zpráv a rovněž expertní výhledy analytiků. Navíc se v poslední době poměrně hodně rozšířily analýzy na základě tržní aukce, která je již schopná přesněji určit a popsat aktivitu velkých obchodníků, kteří významným způsobem ovlivňují trh.
AUD/NZD na parite a iné obchodné príležitosti
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Bližšie sa pozrieme na AUD/NZD, CAD/CHF a USD/JPY z weekly,daily a H4 timeframe. Tento výhľad bude skôr dlhodobejší (trvanie niekoľko týždňov či mesiacov).
Makro prostředí podporuje akcie
Makroekonomická data z minulého pátku byla skutečně výživná, jak to tradičně na přelomu měsíce bývá. Jejich mix pak z fundamentálního pohledu vyznívá skutečně dobře pro americké akcie. Index S&P 500 reagoval mírným růstem a pohybuje se na historických maximech nad 4400 body.
Zkreslení slepé skvrny – Obraťme pozornost na sebe
Vidíte okolo sebe samé problémy, nedokonalé věci nebo chyby ostatních lidí? Gratuluji. Vaše mysl podléhá zkreslení slepé skvrny. Jak se tohoto zkreslení zbavit, se dočtete v tomto článku.
Burzovní grafy: Index S&P 500 ztratil nejvíce od ledna 2016
Americké akciové trhy byly v týdnu pod prodejním tlakem a index S&P 500 odepsal 5,95 %. To je již opravdu pozoruhodný výkon.
Obrat na EUR/USD
Eurodolar se odrazil od svého 20letého minima dosaženého v září a od té doby přidává 8 %. Stále více fundamentálních faktorů potvrzuje, že nedávný pohyb kurzu eura proti americkému dolaru by neměla být pouze korekce, ale nový obrat v trendu.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 13.1.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie.....
Je výprodej technologických akcií varovný signál nebo příležitost?
V minulém týdnu reportovaly své čtvrtletní hospodářské výsledky přední technologické společnosti. Nejprve zveřejnil své hospodaření Alphabet, mateřská společnost Google, která sice doručila růst tržeb, ale pokles zisku byl natolik významný, že po zveřejnění dat akcie odepisovaly přes 11 %. Ke konci týdne své ztráty korigovaly jen na -6 %. Další velkou technologickou společností byl Microsoft, který sice také z pohledu tržeb roste, ale i zde je pokles zisku, navíc s negativním výhledem.
Černá díra na peníze – Iracionální eskalace
Nutkání mít neustále pravdu je destruktivní chování jak na finančních trzích, tak mnohdy i v běžném životě. V tomto článku se blíže podíváme na fenomén iracionální eskalace.
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár USD/JPY a akcie Apple a Baidu
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/JPY a akcie Apple a Baidu. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 37. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA.
Zase ta Itálie…
Italská populistická vláda se minulý týden shodla na státním rozpočtu na příští rok. Plánovaný schodek 2,4 % HDP výrazně převýšil očekávání trhů ve výši 1,9 % HDP, což spustilo výprodeje italských i všech ostatních evropských rizikových aktiv.
Burzovní grafy: Index S&P 500 uzavřel na hranici supportu, je blízko letošních minim
Americký akciový index S&P 500 si připsal druhou týdenní ztrátu v řadě, tentokrát odepsal 1,26 %. Snahy býků o udržení letošních mírných zisků vzaly zasvé ve čtvrtek a v pátek.
Zlatá horečka – kam bude dále směřovat zlato?
Zlato a s ním i ostatní vzácné kovy se těší s nástupem léta obrovskému zájmu ze strany investorů. Zvlášť po bezprecedentním záchranném balíčku z dílny americké vlády a centrální banky se zvýšily obavy veřejnosti z vyšší inflace a z oslabení dolaru, které standardně hrají do karet právě zlatu.
Burzovní grafy: Série růstů vynesla americké akcie na nové rekordy
Tržní Trump efekt stále funguje, obchodníci stále nakupují sliby amerického prezidenta.
Vyplatí se ještě investovat do Nvidie, Applu a dalších Big tech gigantů?
Technologické společnosti jako Nvidia, Apple, Alphabet (Google) a další nejenom že mění svět kolem nás, ale také se stávají čím dál populárnější volbou mezi akciovými investory. Není se čemu divit, většina těchto firem se veze na vlně nadšení ze sektoru AI. Ceny jejich akcií jen od začátku roku rostou o desítky procent a válcují zbytek trhu. Do jaké míry je ale tento růst udržitelný? Je možné, že se nacházíme v bublině podobné té ze začátku milénia? Analytik XTB Tomáš Vranka po nedávné výsledkové sezóně aktualizoval svůj report nazvaný Investování do Big Tech společností, ve kterém podrobně rozebírá společnosti Apple, Microsoft, Alphabet (Google), Amazon, Meta, Nvidia a Tesla. V tomto článku přinášíme krátký souhrn aktualit ze světa těchto gigantů.
Zápisky tradera: Obchodování podle ebooku - čekal jsem, že to půjde líp
Už měsíc se snažím obchodovat podle ebooku Purple Trading, který slibuje možnost být výdělečným i na menších účtech. I když je moje celková ziskovost prozatím kolem 12 %, musím přiznat, že jsem čekal, že to půjde líp.
Silný dolar potápí kanadský průmysl
Kanadský dolar za posledních deset let posílil ke svému americkému protějšku o úctyhodných 40 % a od odeznění finanční krize se oba severoamerické dolary obchodují na podobných úrovních.