Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Kdy splaskne bublina na nemovitostech?
V jak velké bublině se aktuálně trh nachází? Ve srovnání s předkrizovými lety 2007-08 by dnes ještě nemuselo být tak špatně. Před 10 lety totiž výnos z nájemného nepokryl ani úroky z hypotéky, které se pohybovaly mezi 5 a 6 % (viz graf). Volné prostředky se tehdy daly lépe zhodnotit nákupem bezpečných vládních dluhopisů a kupující nemovitostí v podstatě pouze spekulovali na další růst cen, což byl jasný znak rozpáleného bublinového trhu.

Emerging markets se konce QE nebojí
Uběhl již rok a půl od té doby, kdy tehdejší šéf americké centrální banky (Fed) Ben Bernanke ohlásil, že by Fed mohl ukončit svůj program kvantitativního uvolňování (QE).

Index S&P 500 přidal půl procenta, investory zajímaly výsledky firem a vývoj jednání o mezinárodním obchodu
Hlavní americké akciové indexy (s výjimkou Dow) vzrostly a S&P 500 si připsal druhou zelenou týdenní svíčku v řadě, konkrétně posílil o 0,54 %.

Koľko veľa je jeden lot?
Znie to ako jednoduchá otázka ale mnoho nováčikov a menej skúsených traderov v tom nemá úplne jasno. Nie je sa čomu čudovať, keď rôzne typy inštrumentov majú rozdielne loty a tie sa tiež môžu medzi brokermi líšiť.

Výhľad forex tradera na XAU/USD, EUR/GBP a CHF/JPY
V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch a ako ich plánujem zobchodovať. Jednoduchá price action. Nič viac, nič menej.

5. MQL4 - Předdefinované proměnné
V této kapitole se trochu ponoříme do jazyka MQL4 a představíme si základní proměnné, pomocí kterých můžeme zjišťovat informace o cenách.

Německá automobilová anomálie
Zatímco velká část investorů pozoruje americký akciový trh a především pak u technologických akcií hledá jejich dno. V Evropě se však píše zajímavější příběh.

Geopolitické události – environmentální události (6. díl)
V dnešním článku se podíváme na environmentální události. Na začátku se zaměříme na jejich hlubší pochopení. Poté si projdeme faktory ovlivňující environmentální události a také aspekty, které s těmito událostmi souvisejí. Nakonec stručně nastíníme změny klimatu v 21. století.

Kde hledat zisky ve středoevropském regionu?
Česká národní banka (ČNB) včera překvapila trhy svým jestřábím tónem. V době, kdy Evropská centrální banka (ECB) i americký Fed snižují úrokové sazby, jde ČNB proti proudu. Dva členové bankovní rady dokonce hlasovali o zvýšení úrokových sazeb z nynějších 2,00 % na 2,25 % a zdá se, že tato diskuze bude ještě výraznější na příštím zasedání na začátku listopadu. Trh tak přestává sázet na pokles českých sazeb, což pomáhá koruně, která si od včerejší tiskové konference guvernéra Rusnoka drží zhruba 10haléřový zisk proti euru.

Plánuje Elon Musk veľký vstup do Bitcoinu?
Dnes sú kryptomenové magazíny plné iba jednej správy. Je ňou vypumpovaný Dogecoin a dôvod, prečo sa tak stalo. No a kto iný by mohol stáť za pumpou Dogecoinu, ak nie Elon Musk. Ten z nejakého dôvodu venuje tejto kryptomene pozornosť a či už ironicky alebo reálne vyjadruje podporu tomuto altcoinu. Spravil tak aj dnes, kedy sa opäť pred svojimi followermi zmienil o tejto kryptomene. Navyše sa dnes zmienil aj o Bitcoine a to hneď niekoľkokrát, pričom sa dostal do kontaktu aj s Michaelom Saylorom, CEO spoločnosti MicroStrategy alebo Tylerom Winklevossom, CEO kryptomenovej burzy Gemini.

Trading log 3 - jak se připravit o 165 pips jasného zisku
Od mého posledního příspěvku jsem pilně obchodoval, každý týden jsem zvýšil účet o 95% z původního účtu už je skoro milion což není tak špatný výsledek, měl jsem jen jeden ztrátový obchod a tak bych se s Vámi chtěl podělit o svůj skvělý systém, je to AOS a není ho třeba ani moc kontrolovat má v sobě zabudovánu automatickou zpětnou vazbu na bázi fuzzy logiky a umělou inteligenci z neuronových sítí. Sám se zapne ráno při zakokrhání kohouta a večer vám dá dobrou noc a vytiskne cheque.

INVESTIČNÍ GLOSA: Vánoce přicházejí, tak vypněte grafy. Ono to poroste i bez vás
Celý rok investoři analyzují trhy, vychytávají dno, prodávají vrcholy a začátečníci pak se železnou pravidelností kontrolují graf. Jestli se náhodou něco nepohnulo. Pod světlem vánočního stromku je ale možná na čase burzovní aplikace na chvíli vypnout. Může nám totiž utéct něco důležitějšího než pumpa na grafu.

Výnosová křivka se poprvé od roku 2007 invertovala
Po většinu letošního roku investory a také všechny ostatní účastníky trhu strašila zplošťující se výnosová křivka. Inverzní výnosová křivka totiž dokázala v minulosti velmi spolehlivě předpovědět recesi v ekonomice a zplošťující se křivka předznamenávala inverzi. Včera večer rozdíl mezi 3 a 5letými výnosy z amerických dluhopisů klesl na - 0,14 bodů a to poprvé od roku 2007. Nejsledovanější je rozdíl mezi 2 a 10letými výnosy, ten se zatím dále zplošťuje, podle historie však víme, že inverzi lze očekávat i u dalších výnosových křivek.

Apofenie dat: Zkreslení, kvůli kterému přichází obchodníci o peníze
Obchodníci jsou každý den na finančních trzích obelháváni vlastní myslí. Jedním z důležitých zkreslení, které je potřeba znát, je apofenie dat.

Praktická ukázka: Dva falešné průrazy
Stále se patlám v těch prázdninách. Nedá se nic dělat, musím to zkrátka vydržet. V každém případě jsem udělal v minulém týdnu malou změnu, kterou jsem nasadil do tohoto týdne. O tom ale až příště. Teď se mrkneme, co se to vlastně děje.

Co přichystá traderům ve čtvrtek ECB?
Jak jsem zmiňoval již v textu z minulého týdne, i přes optimistické predikce přichází do eurozóny oslabení ekonomického růstu. A to především z Německa, exportní lokomotivy, kterou začíná brzdit nedostatek kapacit, silné euro a protekcionistická opatření z USA. Od Francie ani Itálie se nějaké zázračné nakopnutí růstu čekat nedá, takže v Evropské centrální bance (ECB) se budou muset smířit s pomalejší expanzí. Jak tato negativní data ovlivní čtvrteční zasedání ECB a jaký budou mít dopad na kurz eura?

ECB nemá na co čekat
Záporné úrokové sazby v eurozóně to mají sečtené. Je zřejmé, že v dnešní době už nemají opodstatnění a mohly být již několik měsíců minulostí. Mínus půl procenta v eurozóně nyní znamená globálně nejnižší úrokovou sazbu poté, co i ve Švýcarsku přistoupila centrální banka k překvapivému zvýšení.

Obchodní příležitosti pro 27. týden
Minulý týden pokračoval v nastolených trendech. Americký dolar dále posiloval a to i přes překvapivou revizi HDP.

Amerika vylétla nad 3%, ale čeká jí tvrdé přistání
Minulý týden byl v USA zveřejněn růst HDP za první čtvrtletí, který výrazně předčil očekávání analytiků a naplnil přání Donalda Trumpa o více jak 3% růstu. Za silným prvním čtvrtletím však nestojí tradiční ukazatele silné ekonomiky, ale jednorázový nárůst zásob a exportu. Naopak tradiční tahoun HDP v podobě spotřeby domácností a podnikatelských investic zklamal. Většina z toho co první čtvrtletí vyzdvihlo do nebes ho tak v druhém čtvrtletí stáhne s výrazně nižšímu výsledku.

Proč mám rád Formuli 1
Vím, že každý příměr tak trochu kulhá. Když se ale člověk pouští do neznáma, snaží se najít něco, s čím by to neznámo ztotožnil. Díky tomu se na té cestě necítí tak moc sám a bezbranný. Zkuste se se mnou zamyslet nad tím, jak hodně je naše bytí v tradingu podobné působení týmů ve Formuli 1.