Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Sledujte americkou inflaci
Tento týden bude nejdůležitějším příchozím makročíslem vývoj spotřebitelských cen v USA za říjen. V úterý se dozvíme, jak rychle probíhá zpomalování cenového růstu, na základě kterého se pak bude americká centrální banka (Fed) rozhodovat o nastavení úrokových sazeb.
AUD/USD: Analýza více časových rámců (W1-H4)
V dnešním blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/USD a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Je pokles komoditních měn novým trendem, nebo jde pouze o korekci?
Pokud bychom se podívali na letošní vývoj cen komodit, zjistíme, že takřka všechny zaznamenaly pokles. Důvodem je nejenom silnější americký dolar, ale také slabší růst největšího komoditního konzumenta, Číny, a absence nabídkových šoků. Nižší ceny produkce však těžce doléhají na komoditní měny, které v poslední době zažívají pokles. Otázkou tedy je, jestli se řídit nastaveným trendem, nebo si kontrariánsky tyto měny koupit při aktuální slevě.
Slibné akcie na pražské burze - banky
V souvislosti s pražskou burzou se mluví o možném úpisu akcií Seznamu, který by po odchodu Avastu na parket BCPP vrátil pro investory významnou technologickou domácí společnost. I mezi obchodovanými akciemi se ale dají najít perspektivní investice s nadstandardním výnosem.
Dlhodobý výhľad na komoditné meny na rok 2020
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na librové páry AUD/CAD, CAD/JPY a NZD/JPY z weekly a monthly timeframe.
Co plánuji obchodovat - long ropa WTI, long GBP/USD a short USD/CAD
Víra v obchodní dohodu USA vs. Čína drží americké akciové indexy na současných poměrně optimistických úrovních. Případné komplikace, neurčité výsledky jednání, nedohoda apod. pošlou akciové trhy opět dolů. Osobně nevidím do dalších měsíců nic, co by mělo poslat americké akcie výrazněji a na delší dobu nahoru. Spíše naopak, dle mě mnohem více převažují rizika poklesu.
Proč vlastně obchodujeme? (1. díl)
Na otázku v nadpisu se dá odpovědět mnoha způsoby a nepochybuji o tom, že všechny budou k zamyšlení. Nicméně pouze jedna odpověď bude prostá a bude vyjadřovat skutečnost. Obchodujeme kvůli tomu, abychom si vydělali peníze. Hodně peněz. A když už si to takhle hezky přiznáme, pojďme se podívat, co se těmi penězi dá příjemného udělat.
Úprava ve velikosti range
Trh je něco jako řeka. I když vypadá stejně, tak nikdy stejný není. A proto je potřeba neustále drobně upravovat strategii tak, aby v tom proudu dokázala setrvávat na stejném místě, tedy aby nebyla ztrátová.
Libru čeká těžký konec roku
Britská premiérka Theresa Mayová včera pomyslně utekla z bojiště, když odvolala dnešní hlasování dolní komory britského parlamentu o brexitové dohodě. Důvodem je podle premiérky potřeba dále jednat s Bruselem o tzv. irské pojistce. Dolní sněmovna by potřebovala od Bruselu dostatečné záruky, které by jí uspokojily. Britská libra se dostala po zveřejnění zprávy o odložení hlasování pod další prodejním tlak. Nijak výrazně jí nepomohly ani dnešní velmi solidní data z britského trhu práce, což naznačuje, že libru čeká velmi složitý závěr letošního roku.
Technický výhľad na drahé kovy
V tomto blogu sa pozrieme na vývoj vybraných kovov z weekly/daily timeframe a to na zlato, striebro a platinum. Podľa technickej analýzy vám ukážem kam si myslím, že tieto inštrumenty smerujú.
Index S&P 500 je na startu výsledkové sezóny na dalším rekordu
Americké akcie mají za sebou rozkolísaný týden. Obavy z varianty delta covidu-19 a pomalejšího hospodářského ožívání vedly ke čtvrtečnímu prodejnímu tlaku, páteční výrazný růst ale vrátil index S&P 500 na rekord. Za týden tak benchmark přidal 0,36 %.
Dimenzování na základě vývoje otevřené pozice (postupné dimenzování) – 2. část
V předchozím článku („Různé způsoby dimenzování pozice v závislosti na riziku“) jste se mohli seznámit se základními informacemi o dimenzování pozic a o tom, jak může dimenzování ovlivňovat konečný zůstatek traderova obchodního účtu.
Eroze britské libry
Megalomanské plány nové britské vlády financované dluhem i smrt panovnice Alžběty II., která by mohla posílit skotské separatistické tendence - tyto dva faktory spolu s relativně vlažnou reakcí centrální banky Bank of England poslaly britskou libru na historická minima vůči americkému dolaru. Parita na měnovém páru GBP/USD není daleko, v pondělí se libra obchodovala pouze za 1,0340 dolaru.
Můžeme si dovolit silnou korunu?
Česká národní banka (ČNB) na svém čtvrtečním zasedání snížila úrokovou sazbu o 50 bps na 4,75 %. Výrazně se tak přiblížila hlavní úrokové sazbě v eurozóně, která je aktuálně nastavena na 4,25 %. Úrokový diferenciál se snížil z obrovských 7,00 % v červenci 2022 na minimum.
Makroekonomické faktory - inflace a deflace (2. díl)
V článku se dozvíte, jak funguje inflace a deflace. Vysvětlíme si základní cenové indexy a indexy výrobních cen. Probereme dopady na ekonomiku a příklady z historie. Nakonec se podíváme na faktory ovlivňující inflaci a deflaci.
Long príležitosť na pšenici
Začiatkom decembra som znanalyzoval short príležitosť, ktorá bola viac riziková pretože to bol obchod proti trendu. Každopádne pokles pšenice naozaj prišiel, teraz sa však zdá že pšenica je pripravená znovú rásť. Dôvodom je podhodnotenosť pšenice voči ostatným zrninám. Celú analýzu si zhrnieme v tychto bodoch:
USD/CAD: Kombinovaná analýza denního grafu
Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.
Index S&P 500 odepsal necelé procento, konsolidace na maximech výhled nemění
Během zkráceného obchodního týdne se index S&P 500 pohyboval povětšinou do strany s minimálními denními pohyby. V úterý vystoupal na nová historická maxima, týden ale nakonec zakončil slabší o 0,72 %. Od začátku roku i tak drží zhruba 5% zisk.