Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Nové obchodné príležitosti na komoditách
V tomto blogu sa pozrieme na historický vývoj vybraných komodít a podľa pár faktorov vám dám môj odhad na budúci cenový vývoj. Konkrétne sa pozrieme na kukuricu, ropu a plyn.
Pár EUR/USD a index NASDAQ 100, týždenný výhľad od 3cAnalysis
Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
Čo je Bitcoin Cash a prečo vznikol?
Historicky prvú kryptomenu Bitcoin vytvoril v roku 2009 človek známy ako Satoshi Nakamoto a postupom času sa dočkal aj mladšieho brata - Bitcoin Cash. V tomto článku sa pozrieme na to prečo vôbec BCH vznikol, aké sú rozdiely medzi Bitcoinom a Bitcoin Cash, aké sú výhody BCH oproti BTC a čo by mohlo hovoriť do budúcna v prospech jeho rastu.
Neobchoduj jako gramofonová deska
Ukončení nefunkčních vzorců chování a vystoupení z negativních cyklů, je první podmínkou k tomu, přilákat do svého života nové příležitosti. V tomto článku se podíváme jak na to.
Praktická ukázka: Co se ještě nestalo
Říká se, že když člověk žije dostatečně dlouho, tak se dočká všeho. Občas to vypadá, že jsme v tradingu viděli už skoro všechno. Jenže skutečnost je taková, že neviděli a stejně jako nikdo nikdy nevyčerpá možnosti osmi tónů stupnice, tak nikdo nikdy nevyčerpá situace, které nám náš trading umí ukázat.
Trading ideas: AUD/USD, NZD/CAD a GBP/CHF
Teraz sa spolu pozrieme na to ako sa vybrané trhy správali v minulosti s tým, že takisto poukážem na možný budúci vývoj trhov a ako na nich profitovať. AUD/USD long a potom short, NZD/CAD short a GBP/CHF short.
Kedy začať investovať do akcií
Aj keď v posledných dňoch zažívame na trhoch zaujímavé nárasty, stále to nič nie je oproti tomu ako predtým padli indexy. Často sa dočítame rôzne pozitívne správy ako sa darí bojovať s vírusom alebo ako budú vlády vo veľkom pomáhať ľuďom a firmám v problémoch ale nezabúdajme, že dôležité čísla ešte len budú publikované.
Dlhodobý výhľad na USD meny v roku 2021
V tomto blogu vám ukážem aké pohyby očakávam na USD menových pároch v tomto novom roku. Samozrejme budú moje výhľady založené na technickej analýze, takže berte v úvahu aj to, že môže tento výhľad byť ovplyvnený neočakávanými fundamentmi. Tak poďme sa pozrieť na vybrané trhy za najvyšších timeframeov a to USD/CAD, USD/JPY, AUD/USD a NZD/USD.
Ktorý časový rámec je ten správny?
Timeframe, alebo inak časový rámec v cenových grafoch na finančných trhoch, je označenie pre časový horizont, v ktorom sú zobrazované ceny aktív pre konkrétne daný interval. Časový rámec môže byť nastavený na rôzne časové jednotky, ako napríklad minúty, hodiny, dni, týždne, alebo mesiace. Dlhšie timeframes, ako denný, týždenný alebo mesačný, sa všeobecne považujú za vhodné pre dlhodobých investorov a obchodníkov s dlhodobým investičným horizontom. Ja sa na tému „timeframe“ pozerám iným pohľadom a rozlišovanie medzi jednotlivými časovými rámcami nepovažujem za nevyhnutne dôležité pre trading a investovanie. Nemyslím si, že je výhodou obchodovať na základe „signálov“ z D1- denných grafoch oproti obchodovaniu a vstupom do trhu napríklad na M1- minútových grafoch. V tomto článku sa to pokúsim vysvetliť.
Burzovní grafy: Mírný pokles uzavřel rekordní červen a nejlepší první pololetí za dvacet let
Americký akciový index S&P 500 uzavřel týden pátečním ziskem, týdenní svíčka je ale červená (-0,29 %).
Draghi a Jackson Hole
Euro tento týždeň agresívne neposilňovalo a ani neoslabavalo. Spoločná mena len mierne rástla, no rast bol zapríčinený skôr novými pozitívnymi správami z Eurozóny, akoby išlo nevyhnutne o premyslené vytváranie pozícii do Draghiho prejavu v Jacksone Hole. Fakt, že sme nevideli euro výraznejšie posilňovať alebo oslabovať do zasadanie podopiera teóriu, že očakávania spojené s tým, čo môže Draghi povedať, nie sú také jednoznačné. No práve preto, ak príde k prekvapeniu, pohyb na eure bude o to robustnejší.
Takto vypadají masivní intervence
Proti inflaci centrální banky bojují především zvyšováním úrokových sazeb nebo prodejem cenných papírů ze své rozvahy, tzv. kvantitativním utahováním (QT). Ti šťastnější centrální bankéři, kteří měli z minulosti našetřen dostatek devizových rezerv, mohou růst cen krotit i devizovými intervencemi, při kterých prodávají zahraniční měnu za svou domácí, kterou tím uměle posílají na silnější úrovně.
Co čekat od čínské stimulace?
Čínská ekonomika se celý letošní rok potýká s problémy. Ve zkratce jde o příliš vysokou nabídku a nízkou poptávku. Důsledkem je realitní krize s klesajícími ceny nemovitostí, spotřebitelská deflace a snaha za cenu nízkých marží exportovat přebytečné zboží v čele s elektromobily do zahraničí. Není se co divit, že čínský akciový trh byl až do září v útlumu, protože společnosti jako Temu, BYD nebo Alibaba čelily i přes rostoucí obrat kontrakci zisků.
Změnil se na EUR/USD trend? A kam se vydá EUR/CZK?
Americký dolar dokázal udržet svou sílu i v tomto týdnu, euro naopak zůstává (k většině měn) dále slabší než obvykle. To posílá měnový pár EUR/USD hluboko pod důležitý breakLevel 1,2100, když dnes atakoval i důležitou support hladinu 1,1910 +/-, která zatím nápor odrazila.
Rozhodujúci moment pre NZD/USD a pokračovanie trendu EUR/CAD a AUD/NZD
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Tieto príležitosti som dávnejšie spomínal a teraz je v nich buď možnosť pokračovať – napojiť sa na trend. Všetko bude samozrejme ukázané z vyšších timeframe H4, D1 a Weekly.
Euforie na trzích díky jedné statistice
Brutální „game changer“. Takový byl včerejší americký inflační report, který zalil optimismem akciové i dluhopisové trhy a strhl prudkou vlnu výprodejů amerického dolaru. Přitom stačilo relativně málo, místo 0,5 % očekávaného růstu jádrové inflace se mezi zářím a říjnem v USA zvedly tyto ceny očištěné o potraviny a energie jen o 0,3 %.
Americké akcie stále čekají na impulz. Přinese ho výsledková sezóna?
Zkrácený obchodní týden nic výrazného nepřinesl. Data z amerického trhu práce byla solidní, očekávání spojená s Fedem se nemění a hlavní indexy v pátek uzavřely s mírnými zisky.
Obchodní grafy, které se neřídí časem
Časové grafy, které vznikají na základě určitých předem stanovených časových period, patří aktuálně mezi nejvíce rozšířené tradingové grafy vůbec. Přesto, že jsou tolik oblíbené, je třeba si položit jednu velmi důležitou otázku.
Jak obchodovat S&P 500, Nasdaq a další americké indexy?
Akciové indexy lze použít ke sledování vývoje akciových trhů jako celku, a jsou tedy částečně odrazem ekonomiky. Je logické, že pokud se ekonomice daří, daří se i společnostem, a tím pádem i indexům, které se z nich skládají. Samozřejmě, že vývoj není vždy úplně stejný, zejména v posledních letech například váha technologických firem v indexech roste výrazně více než jejich podíl v reálné ekonomice, takže i tato skutečnost může mít určitá omezení. Nicméně stačí se podívat na hlavní finanční webové stránky nebo televizní vysílání a uvidíte, že hodnoty indexů uváděné v bodech jsou jednou z prvních věcí, které se probírají. Dá se tedy říct, že indexy jsou jedním ze základních pilířů finančního světa. Každá významná ekonomika má obvykle několik hlavních akciových indexů, u nás v Evropě je to hlavně německý DAX nebo evropský Euro Stoxx, v Asii pak hlavně japonský Nikkei a USA má několik hlavních indexů, na které se nyní podíváme, jelikož právě ty patří k těm vůbec nejpopulárnějším.
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/CAD, GBP/AUD a kryptoměnu Bitcoin
Po týdnu se mi podařilo dát dohromady můj počítač a rád bych se s vámi podělali o další analýzy na základě Elliottových vln. V dnešním blogu se podíváme na analýzy měnových páru NZD/CAD, GBP/AUD a kryptoměny Bitcoin.