Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Měnové války 2.0
V letech 2009-14 se centrální banky celosvětově snažily o oslabení vlastní měny. Slabá globální poptávka i nízká inflace vybízely k tomu, aby se země ze svého ekonomického útlumu „vyexportovaly“. Zcela logicky tato strategie „ožebrač o poptávku souseda svého“ nemůže fungovat pro všechny. Situace si zasloužila nálepku Měnové války a výsledkem bylo velmi pomalé oživení po globální finanční krizi, které nakonec v tuzemsku vyústilo i v devizové intervence.

Obrat na emerging markets
Dnes se v rámci fundamentální analýzy zaměříme na měny problémových zemí emerging markets. Od těchto zemí v čele s Tureckem a Brazílií se investoři během loňského roku odvrátili, protože další financování jejich deficitů pro ně bylo příliš rizikové a jejich měny prudce oslabily.

Hard-easy effect, aneb těžké začátky tradingu
Další díl ze seriálu o kognitivních zkresleních. Nyní si povíme o hard-easy effectu, kvůli kterému mají lidé tendenci důležité věci banalizovat a nepodstatné věci zveličovat. Jak se toto zkreslení projevuje v tradingu se dočtete v tomto článku.

Zlato testuje rezistenci – další vývoj určí inflace
Tento týden budou reportována vysoce očekávaná data o inflaci v USA - co to udělá s cenou zlata?

Praktické okénko – Ziskový obchod a ukázka jeho řízení
Tento článek nabízí pohled do obchodní přípravy a řízení ziskového obchodu.

Zlato jako další oběť vysokých úroků
Klesající inflace, silný americký dolar, přetrvávající vysoké úrokové sazby i výnosy vládních dluhopisů – všechny tyto faktory hovoří pro prodeje vzácných kovů.

Elliottova vlnová teorie v praxi a vyhodnocení obchodních příležitostí
V dnešním blogu se podíváme na Elliottovu vlnovou teorii v praxi a vyhodnocení obchodních příležitostí.

VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 20. týden
Pravidelný týdenní videokomentář společnosti BOSSA.

Přinese hluboké učení zásadní impuls do odvětví HFT?
Vysokofrekvenční obchodování (HFT) je druh algoritmického obchodování charakterizovaný složitými počítačovými algoritmy, které vstupují a vystupují z obchodních pozic ve zlomcích sekund. Těží přitom ze strategií arbitráže za účelem zisku z veřejných trhů. Obchodníci běžně využívají spread mezi bid-ask cenou akcie. Pro typického retailového obchodníka se to může jevit jako nadbytečné, protože výdělek by byl nepatrný. U HFT se zisk ze spreadu akumuluje a jelikož provedou tisíce obchodů je možné vydělat vysoké sumy peněz.

Co je Dollar-Cost Averaging a jak funguje?
Dollar-cost averaging (DCA) se stává v poslední době čím dál tím víc oblíbenou strategií pro investování. Velký podíl na tom má volatilita některých trhů. Například u trhu kryptoměn se jedná o jednu z hlavních zásad při dlouhodobém investování. Nicméně své jméno razí i ve světě akcií a komodit, do kterého vstupují každým dnem noví investoři všech demografických skupin. O co vlastně jde a jak to funguje?

Ako začať obchodovať Forex na reálnom účte
Pre mnohých ľudí je prechod z demo účtu na reálny veľmi náročný a často sa stáva, že ziskový demo trader začne po prechode na live účet prerábať. Pozrime sa na to, čo môžu byť dôvody a ako prejsť bezpečne na live účet.

Finanční trhy - utopie dokonalosti nebo nelítostné prostředí
Finanční trhy jsou prostředím, které umí brát, ale které dokáže také štědře dávat. To, jaká se nakonec bude realizovat cesta, záleží pouze na obchodníkovi.

Backtesty – peníze nebo bezpečí?
Nezpochybnitelnou výhodou našeho obchodování je to, že si můžeme na minulých datech otestovat, jestli to, co jsme vymysleli má alespoň nějakou naději na úspěch. Jistě, nedá nám to jistotu, že se nezmění podmínky a to, co fungovalo doposud, bude fungovat i nadále, nicméně proč by k takovému zlomu mělo dojít právě v tu chvíli, kdy si provedeme onen backtest.

Jak je to s tou umělou inteligencí?
Před pár dny jsem slyšel jakýsi rozhovor o horkém tématu aktuálních dnů, tedy o umělé inteligenci. Takových komentářů jsem v posledních měsících slyšel mrak, ale tento mě pobavil tak, že jsem si z toho málem cvrknul. Člověk, který o tématu mluvil, totiž mluvil i o investicích do firem, které se touto technologií zabývají.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 22.12.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

EUR/JPY – souboj deflačních králů
S neustále stagnující ekonomikou a plíživým příchodem deflace je ekonomika eurozóny takřka nerozpoznatelná od Japonska. Obě ekonomiky jsou totiž založené na vývozu kapitálového zboží a nutnosti dovážet energie. I jejich centrální banky si notují – úrokové sazby na dně po několik dlouhých let a snaha o podporu ekonomiky všemi možnými prostředky.

Moje cesta prop tradingem – konečně se po zvýšení lotáže začalo dařit
V článku se podíváme na ziskový obchod a dlouhodobý vývoj balance křivky. Také si povíme více informací o obchodování fundamentálních zpráv na prop účtech.

Bloomberg oznámil vytvorenie vlastného nástroja umelej inteligencie - BloombergGPT
AI vojna sa nedávno začala a jeden z najväčších finančných gigantov na svete, Bloomberg, oznámil vytvorenie vlastného nástroja umelej inteligencie (AI) s názvom BloombergGPT.

Multitimeframe analýza: 31.10.2024 Stříbro
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Britská libra je překvapivým vítězem
V době, kdy evropská i americká centrální banka snižují úrokové sazby a stimulují zpomalující ekonomiku, si dává Bank of England načas. Hlavní úrok ve velké Británii zůstává na 0,75 %, což je dokonce o čtvrt procentního bodu více než v době referendu o brexitu. Zdá se tedy, že neustálá nejistota a odklady samotného vystoupení Velké Británie z Evropské Unie nemají na ostrovní ekonomiku tak negativní vliv, jak by se na první pohled mohlo zdát.