USOil
Technická analýza: Týden bohatý na události rozhoupal trh s ropou
14.12.2017 Obchodování s černým zlatem v tomto týdnu formovala řada událostí. Od těch běžných, kterými jsou pravidelně zveřejňované statistiky ohledně stavu zásob až po nenadálé události spojené s transportem ropy. Na začátku týdne za výraznějšími pohyby stála odstávka jednoho z hlavních severomořských ropovodů Forties, kterým protéká přibližně 450 tis. barelů denně. Důvodem byl únik ropy, jehož oprava může trvat i několik týdnů.
Technická analýza: Nadšení z ropné dohody postupně vyprchává
07.12.2017 Týden po skončení vídeňského zasedání členů ropného kartelu OPEC se cena ropy vrátila do "výchozí" pozice. Optimismus z výsledku jednání pomalu vyprchává a trh zase opět sleduje tvrdá data ohledně vývoje stavu zásob. Poslední report ze včerejška přinesla americká vládní agentura EIA, která sice poukázala na odbourávání zásob surové ropy, nicméně za cenu vysokého růst ropných derivátů, které zchladily další růst cen WTI. Na klidu rozhodně nepřidá ani neochota amerických břidlicových těžařů přispět svým dílem ke stabilizaci nabídky.
Technická analýza: Ropa WTI sleduje psychologickou hranici 60 dolarů za barel zatím jen zpovzdálí
30.11.2017 V centru pozornosti nejen dnes je samozřejmě zasedání členů i nečlenů ropného kartelu OPEC ve Vídni. To by mělo přinést dlouho očekávané prodloužení útlumu těžby ropy až do konce roku 2018. Za zmínku ale stojí fakt, že Rusové prosadili pro větší flexibilitu dohody její tříměsíční revizi. Ve výsledku to znamená, že platnost nové dohody po březnu 2018 může skončit kdykoliv v této revizní době. Proto je velmi důležité sledovat doprovodný komentář, který bude novu smlouvu provázet a především pak odhodlání zemí mimo OPEC držet svoji produkci na uzdě.
Technická analýza: Cena ropy zůstává stabilní. Přinese změnu zasedání OPECu?
16.11.2017 I přes růst zásob ropy, který včera zveřejnila americká vládní agentura EIA, cena černého zlata zůstává relativně stabilní. Na jednu stranu za to může fakt, že trh byl díky americké agentuře API nastaven na růst podstatně vyšší. Negativní zprávy jsou v poslední době upozaděny kvůli blížícímu se listopadovému zasedání ropného kartelu OPEC, na kterém se bude jednat o dalším prodloužení útlumu těžby. Dá se očekávat, že OPEC bude chtít dohodu prodloužit i v kontextu posledních zpráv od mezinárodní energetické agentury IEA, která stále vidí velký převis produkce nad spotřebou i v začátcích roku 2018. Navíc růst cen z poslední doby agentura IEA připisuje spíš jednorázovým výpadkům spojeným se zeměmi Irák, Venezuela, Nigérie, USA apod.
Technická analýza: Cena ropy WTI bude konsolidovat. Nemá sílu na velký růst
26.10.2017 Včerejší růst zásob ropy trh nechal více méně v klidu, když na druhé straně došlo k poklesu ropných produktů. Kromě toho ropě v tomto týdnu významně pomohl saúdský ministr Falíha, který potvrdil odhodlání země přispět k odbourávání zásob ropy. Počínání Saúdské Arábie není zcela nezištné. Jednak chce jít příkladem pro nadcházející období, ve kterém se v rámci kartelu OPEC bude jednat o prodloužení smlouvy o útlumu těžby a zadruhé se stále více mluví o případném prodeji části státní ropné společnosti ARAMCO, ze které vyšší ceny ropy budou dělat atraktivní zboží.
Technická analýza: Vyšplhá cena ropy na letošní maximum?
19.10.2017 USOil: Lehká americká ropa se úspěšně udržela nad psychologickou hranicí padesáti dolarů za barel, nicméně úroveň 52...
Technická analýza: Ropa bojuje o psychologickou hranici 50 dolarů za barel
05.10.2017 I přes výrazný propad zásob surové ropy, který včera reportovala mezinárodní energetická agentura EIA, ropa své zisky neudržela. Bylo to dáno na druhou stranu výrazným růstem zásob ropných produktů a především pak růstem exportů ropy z USA. To jen potvrzuje, jaký význam dnes má nová ropná produkce v USA pro světový trh s ropou. Tento fakt může chladit nové sázky a brzdit budoucí růst.
Technická analýza: Americké zásoby a turecký vykřičník, ideální koktejl pro růst cen ropy
28.09.2017 Data Amerického ropného institutu API naznačila možný pokles stavu zásob ropy, který včerejší oficiální report EIA potvrdil. Trh byl nastaven na růst zásob o 2,9 milionů barelů. O to větší překvapení tudíž bylo, když realita poukázala na pokles o 1,8 milionů barelů. Spolu s varováním Turecka o možném zablokování ropovodu v souvislosti s kurdským referendem o nezávislosti tu máme ideální koktejl podporující růst cen.
Technická analýza: Krátkodobé vlivy přírodních živlů přestávají ovlivňovat cenu ropy
21.09.2017 Včerejší zasedání centrálních bankéřů výrazně podpořilo dolar, který se částečně promítl negativně i do večerního obchodování. Na včerejší výsledek ohledně stavu zásob ropy trh moc nehleděl, i když zásoby rostly víc, než bylo očekávání trhu. Za tím mohou stát dozvuky série hurikánů, které ovlivnily spotřebu ropy. O to více bude zajímavé sledovat trh s fyzickou ropou v nadcházejících období, kdy krátkodobé vlivy přírodních živlů by měly odeznít a dát tak ucelenější představu o trhu s černým zlatem.
Technická analýza: Je Harvey hrozbou nebo příležitostí na ropě?
31.08.2017 Lehká americká ropa je pod tlakem kvůli hurikánu Harvey. V oblasti, kde hurikán řádí nejvíce, se nachází významná část amerických rafinerií a jejich výpadek citelně působí útlum na straně poptávky. Dočasně se tak vytváří tlak na růst zásob, který se negativně promítá do cen černého zlata. Na druhou stranu, takto vzniklá situace může přinést zajímavou investiční příležitost, protože přírodní vlivy mívají na ceny jen krátkodobý vliv.
Technická analýza: Blíží se změna trendu na ropě?
25.08.2017 Za poslední dva týdny je vidět, že utahování produkce ropy nese své ovoce a zásoby surové ropy se pomalu daří odbourávat. Nicméně na cenách to zatím není znát. Lehké americké ropě se nepodařilo vrátit na hodnotu 50 dolarů za barel i přes včerejší report stavu zásob v Americe, který poukázal na další pokles o 3,3 mil. barelů. Pozornost se tak dnes bude hlavně upírat na odpolední data ohledně aktivity amerických producentů, která minulý týden dokázala silně posunout ceny ropy vzhůru.
Evropa neudržela své zisky, ale daří se komoditním titulům
08.07.2017 Evropské akciové trhy zůstávají na stejné hladině, indexy neudržely své zisky, jakmile Wall Street zaznamenala přibližně jednoprocentní růst. Pozitivní vývoj ale pokračuje u ropy a cena se neustále zvyšuje aktuálně na hodnotu 45,10 USD za barel. Podobně je na tom i euro, které se opět dostává na nejvyšší hodnoty letošního roku. Euro roste vůči dolaru o 0,4 % na 1,142 EUR/USD. Daří se zejména komoditním titulům a zpevňují o 1,9 % především díky růstu ceny železné rudy. Ta se zvyšuje několik dní po sobě v řadě. Anglo American posiluje o 4,2 %, Rio Tinto o 3,2 % a Glencore a Antofagasta o 3 %.
Technická analýza: Prodloužení dohody o omezení těžby ropy je na spadnutí
25.05.2017 Schůzka zemí vyvážejících ropu, OPEC, ve Vídni skončila. Ale výsledek už byl předběžně znám. Členové ropného kartelu OPEC spolu s dalšími nečleny v čele s Ruskem totiž potvrdili omezení těžby na dalších devět měsíců do března 2018. Ropný kartel vidí pozitivní vliv dosavadního útlumu ve stabilizacích cen ropy v úrovni kolem 50 dolarů za barel, což by bez listopadové dohody možné nebylo. Nicméně prodloužení dohody je jedna strana a její plnění je věc druhá. Pokud členové dnešní dohody projeví pevnou vůli a odhodlání, mohlo by být dosaženo pětileté rovnováhy dříve. To by se samozřejmě mohlo pozitivně projevit na cenách černého zlata již v průběhu letošního roku a v neposlední řadě poněkud negativně v peněžence koncového spotřebitele.
Technická analýza: Den „D“ ropy se pomalu blíží
23.05.2017 Tento týden proběhne dlouho očekávaná schůzka členů OPEC, na které by se mělo dohodnout prodloužení závazku o omezení produkce těžby ropy o dalších 9 měsíců. Cílem je snížit zásoby ropy na pětiletý průměr a v neposlední řadě i podpora cen černého zlata. Nejslabší článek současné dohody Irák potvrdil, že také podporuje prodloužení období omezené produkce do března 2018. Očekávané prodloužení závazku na další období je jedna věc a samotné dodržování této restrikce je věc druhá. Nicméně než nadejde den „D“, budou cenou ropy hýbat hlavně komentáře vyslanců jednotlivých zemí OPEC. Komentáře z posledního týdne se už postaraly o nemalý růst cen, tak uvidíme co přinesou nadcházející dny.
Technická analýza: Ropa vyhlíží prodloužení dohody členů OPEC
18.05.2017 Lehce schizofrenní bylo vyznění dvou statistik energetických agentur API a EIA, které jsme tento týden dostali. Mezinárodní agentura EIA reportovala data za květen, ve kterých slovně podporovala počínání členů ropného kartelu OPEC, že díky jejich omezení těžby skutečně vzniká deficit na straně nabídky a díky tomu by mohlo postupně dojít k odbourávání obrovských tržních zásob.
Technická analýza: Našla WTI pevnou půdu pod nohama?
11.05.2017 Oficiální data amerického úřadu pro energetiku EIA včera potvrdila údaje americké API z předchozího dne o výrazném poklesu zásob jak surové ropy, tak i ropných produktů. Tyto statistiky také nejspíš stojí za růstem cen v posledních dvou dnech. Určitou zásluhu lze přičítat i slovním intervencím významných ropných producentů v podání Ruska a Saúdské Arábie. Zároveň se také blíží konec listopadové dohody ohledně omezení těžby, na jejíž prodloužení dnes trh evidentně sází. A není divu, když sami Rusové se nechali slyšet, že není nereálné omezení dodržovat i za horizont roku 2017.
Technická analýza: Našla WTI pevnou půdu pod nohama?
11.05.2017 Oficiální data amerického úřadu pro energetiku EIA včera potvrdila údaje americké API z předchozího dne o výrazném pok...
Technická analýza: Mění ropa trend?
04.05.2017 Lehká americká ropa zvolna opouští trendové formace budované od loňského roku a vyhlíží směrem dolů. Statistika stavu zásob ropy sice ukazuje na snížení zásob surové ropy, ale trh byl nastaven na větší pokles. Ropě nedokázala pomoci ani informace o důsledném dodržování dohody ohledně omezení těžby, kterou členové vzorně plní. Je sice pravda, že se těží méně, ale ropy se vyváží pořád dost. To spekulantovi stačí k tomu, aby si vydedukoval, že i země vyvážející ropu sedí na určitých zásobách, které se jen tak neodbourají. Bezpochyby se tak bude pozornost ubírat ke konci května, kdy se OPEC bude znovu scházet a projednávat prodloužení současných dohod o omezení těžby.
Technická analýza: Ropa na hraně
27.04.2017 Kurzotvorné prvky cen ropy jsou stále stejné. Na jedné straně mezinárodní a americké agentury měřící zásoby ropy a na druhé straně rovnice účastníci dohod o omezení těžby. S určitou nadsázkou lze říci, že se vlastně o rovnici nejedná. Je to spíše nerovnice, na jejímž konci je vítězem pouze spotřebitel. Euforie, která přišla po včerejším zveřejnění poklesu zásob surové ropy, zmizela tak rychle, jak přišla. Zásoby klesly jen proto, že ropu z trhu odsály rafinérie, které ji transformovaly do obrovských zásob ropných derivátů. Tady hra s nulový součtem končí a WTI teď bojuje o udržení v trendovém kanálu.
Technická analýza: Cena ropy dostala od IEA studenou sprchu
20.04.2017 Po dvoutýdenní rally dostala WTI studenou sprchu od mezinárodní energetické agentury IEA. Samotná předzvěst vysokých zásob ještě na začátku týdne nechávala trh v klidu. Zlom přišel až s prvním zveřejněním statistik, nejprve od amerického institutu API, který naznačil růst zásob ropných produktů. K.O. cenám zasadila mezinárodní agentura IEA. Vyšší než očekávaný růst zásob dokázal ropu poslat o 4 % níže. A tak se v tuto chvíli obrací prosebné pohledy opět k ropnému kartelu OPEC, kterému se v květnu blíží konec dohody o omezení těžby.
Technická analýza: Vybere si cena ropy svůj oddechový čas?
13.04.2017 Cenám ropy od začátku týdne nahrávala i vyhrocená situace kolem Sírie, která se pomalu vytrácí, a do popředí se tak opět vsouvá dohoda kolem omezení těžby. Energetická agentura IEA dále nabádá k trpělivosti, že důsledné dodržování závazku OPEC snížit těžbu skutečně dokáže dostat cenu ropy do tržní rovnováhy. Na to a na další prodloužení závazku tlumit těžbu doposud sázel i trh. Není divu, historicky v letech 2011-2013 se totiž kartelu skutečně povedlo ceny stabilizovat.
Technická analýza: Výpadek produkce v Severním moři cenám ropy pomohl
06.04.2017 Statistika amerického ropného institutu API vykázala mírný pokles zásob ropy a ropných produktů, což v kombinaci s odstávkou těžby v Severním moři vytvořilo živnou půdu pro býčí spekulanty. Uvidíme, jak dlouho tento optimismus přetrvá, protože na druhou stranu Libye a Irán opět dokázaly zvednout svoji ropnou produkci. Nejspíše se tak pomalu budeme vracet k našim starým známým proměnným: OPEC vs. břidlicová těžba.
Technická analýza: Ceny ropy vstávají z mrtvých
30.03.2017 Americký ropný institut API připravoval trh na další růst zásob, který naštěstí mezinárodní agentura IEA rozptýlila. Toto překvapení pozitivně ovlivnilo ceny a poslalo WTI k dnešním 50 dolarům.
Týden technicky: Tento týden většina instrumentů spíše konsolidovala
24.03.2017 Euro hned v úvodu týdne potvrdilo možný útok na hodnotu 1,0800 EURUSD a aktuálně se mu extra nechce opouštět tyto hodnoty. Ukazatel RSI nevykazuje překoupenou oblast a posilování eura může spíše brzdit rezistenční úroveň. Následující týden tak boj o hodnotu 1,0800 EURUSD ještě končit nemusí.
Týden technicky: Tento týden většina instrumentů spíše konsolidovala
24.03.2017 EURUSD
Euro hned v úvodu týdne potvrdilo možný útok na hodnotu 1,0800 EURUSD a aktuálně se mu extra nechce opouštět t...
Technická analýza: Další růst zásob mění sentiment na trhu s ropou
23.03.2017 Ropa marně čeká na pozitivní impulzy, které by cenám pomohly zpět nad 50 dolarů. Pomyslné klacky pod nohy poslala včera mezinárodní energetická agentura EIA, která reportovala další růst zásob. Jediným světlem na konci tunelu tak dále zůstává trvající platnost smlouvy ropného kartelu OPEC ohledně omezení těžby ropy, i když odbourat přezásobený trh se jí zatím stále nedaří.
Týden technicky: Poraženým týdne je dolar. Klesal i přes zvýšení sazeb
17.03.2017 Tento týden byl ve znamení zasedání americké centrální banky a voleb v Nizozemsku. I přes zvýšení úrokových sazeb je poraženým dolar. Trhy totiž na 100 % očekávaly, že Fed sazby zvýší, ale nová jestřábí rétorika nepřišla a naopak sázky na rychlejší růst sazeb v dalších měsících spíše klesly.
Technická analýza: Dohoda OPEC a spol. trhu nestačí
16.03.2017 Za propadem cen ropy krom dalšího růstu zásob nejspíš mohla i sama Saúdská Arábie, která v únoru zvýšila produkci nad 10 mil. barelů denně. Toto zjištění působí vcelku protichůdně proti stanovisku, které Saúdská Arábie prezentovala na ropné konferenci v Houstunu. Co se týče zprávy Mezinárodní energetické agentury (IEA) z trhu s ropou, tak ta potvrdila, že členské země OPEC i přes únorové škobrtnutí Arábie dohodu plní na sto procent. Dlužno podotknout, že přes veškerou jejich snahu se deficit na trhu stále neobjevuje a cenu ropy tak dál podrývá rostoucí produkce amerických břidlicových těžařů.
Týden technicky: Tento týden je ropa a zlato na červené cestě, která nemusí být ještě u konce
10.03.2017 Americký trh práce tento týden nezklamal a i páteční data potvrzují silný přírůstek zaměstnaných. Ke konci druhého březnového týdne však mírně překvapila ECB, která zdá se přelaďuje na jestřábí notu, i když se Mario Draghi snažil své výroky korigovat.
Technická analýza: Ropa nejníž od začátku letošního roku
09.03.2017 Poprvé od začátku roku jsme se dočkali výraznějšího pohybu na ropě, pro některé bohužel jižním směrem. Těžko říct, jestli propad přičítat dalšímu růstu zásob surové ropy, protože v předchozích dnech podobné informace trh dokázal absorbovat s větším klidem. Je možné, že k pesimistické náladě přispívá nejistota ohledně dohody ropného kartelu OPEC, která má platnost do letošního jara. Účastníci současné dohody jsou nejspíš nastaveni závazek ještě podržet, ale nejedná se o žádný slib a tak je trhu dán prostor k průchodu emocí.
Týden technicky: Na proražení významných úrovní dolar zatím není moc silný
03.03.2017 Dění na trzích se začíná točit kolem Fedu. 15. března nás čeká zasedání této významné instituce a trhy již téměř jistě (pravděpodobnost 88 %) vidí, že dojde ke zvýšení úrokových sazeb v USA. Dolaru však tato situace zatím moc nepomohla.
Technická analýza: Ropa může zamířit pod 53 USD za barel
02.03.2017 Z technického pohledu ropa opět dorazila na hodnotu 54 USD za barel, která její růst brzdí. Černému zlatu nepomáhají ani fundamentální zprávy a je tedy zcela reálné, že ropa využije odrazu od zmíněné hodnoty a zamíří zpět směrem k 51 USD za barel.
Technická analýza: Ropa může zamířit pod 53 USD za barel
02.03.2017 Z technického pohledu ropa opět dorazila na hodnotu 54 USD za barel, která její růst brzdí. Černému zlatu nepomáhají...
Týden technicky: Zlato prorazilo technickou úroveň 1 250 USD za unci
24.02.2017 Zlatu se závěrem týdne podařilo prorazit hodnotu 1 250 USD za trojskou unci, což mu může otevřít cestu k dalším ziskům. Naopak dnes se nevede dobře akciím, které zahajují drobnou korekcí. Z technického pohledu se tato korekce může přenést i do začátku následujícího týdne.
Technická analýza: Po pěti týdnech tu máme pokles zásob
23.02.2017 Kombinovaná spekulativní pozice v kontraktech na ropu WTI dosáhla v minulém týdnu nového maxima. Trh je tak stále pozitivně nastaven díky dohodě OPECu a obstojně ignoruje výrazné oživení produkce v jiných zemích. Irán zbaven sankcí má v úmyslu navýšit těžbu na 4 mil. barelů denně. V Americe roste produkce břidlicových těžařů, kteří nasadili do provozu nejvíce vrtných souprav za posledních 16 měsíců. Nabízí se tedy otázka, co se stane až dojde spekulantům jejich optimismus a začnou zavírat své dlouhé pozice.
Technická analýza: USOil může předvést s cenou další pohyb stranou
16.02.2017 Cenové determinanty USOil mají stále stejné jmenovatele i pro tento týden. Jsou to statistiky mezinárodní energetické ...
Týden technicky: Závěrem týdne se daří americkým akciím a pozitivní nálada je vidět také na dolaru
10.02.2017 Konec týdne probíhá na měnových trzích bez výrazného překvapení. Dolar využívá své síly a na většině měnových párů posiluje. Daří se také americkým akciím a zlatu. Pozitivní nálada je i na ropě, která atakuje 54 USD za trojskou unci.
Technická analýza: Sázky na růst se zvyšují, to ale zásoby taky!
09.02.2017 Nabídková strana na ropě hlásí útlum produkce, ale bohužel ta poptávková hlásí útlum také. O co méně OPEC a Rusko vytěží, o to méně největší spotřebitel Čína poptává. Mezinárodní energetická agentura EIA potvrdila výrazný růst zásob ropy v USA za minulý týden, ke kterému pomohly i rostoucí dovozy ropy. Světlem na konci tunelu byl pro spekulanty nečekaný pokles zásob benzínu a mírný pokles využití kapacit rafinerií. Současný růst cen ropy spíše odpovídá tomu, že trh byl díky americkému petrolejářskému institutu nastaven na mnohem horší zprávy.
Týden technicky - Negativní zprávy ze zámoří dopadají pozitivně na tamní akcie
03.02.2017 Makrodata z USA dopadla spíše hůře. Nárůst nezaměstnanosti na 4,8 % a slabý růst mezd se nelíbí především dolaru, který reaguje oslabením. Naopak pozitivní dopad je znatelný u amerických akcií, které těží z poklesu sázek na brzké utažení tamní měnové politiky.
Týden technicky: Negativní zprávy ze zámoří dopadají pozitivně na tamní akcie
03.02.2017 Makrodata z USA dopadla spíše hůře. Nárůst nezaměstnanosti na 4,8 % a slabý růst mezd se nelíbí především dolaru, kt...
Technická analýza: Ropa bude čekat na výsledky EIA, ale i na Fed
01.02.2017 Na světový trh má údajně mířit o 900 tis. barelů ropy za den méně. Poprvé tento fakt potvrzují i subjekty mimo řady ropných těžařů a to od přepravců. O to paradoxnější jsou informace, které zní od API (American Petroleum Institut) o zásobách ropy. Ty měly opět za minulý týden růst. Cena černého zlata na tyto zprávy příliš nereagovala a spíš to vypadá, že vyčkává na finální statistiku mezinárodní energetické agentury EIA. Nemalý vliv na dnešní obchodování by dnes mohlo mít i zasedání amerického Fedu. Ten může být z hlediska ceny spíše negativní.
Technická analýza - I když se těží méně, zásoby ropy jsou pořád značné
26.01.2017 Mezinárodní energetická agentura EIA reportovala růst zásob ropy, ale i ropných produktů. Je to další důkaz toho, že trh je skutečně ropou výrazně předzásoben a taky poukazuje na malou dynamiku poptávky. Pozitivní vyznění víkendové schůzky členů, kteří vykonávají dohled nad dodržováním omezování těžby ropy, trh absorboval s naprostou apatií. I když se daří dosahovat plánovaného omezení rychleji než byl plán, zásoby ropy i cena samotného černého zlata zatím tomuto vývoji neodpovídá. Zbožné přání členu ropného kartelu OPEC vrátit ceny na pětiletý průměr se tak zatím zdá jako příliš ambiciózní plán.
Týden technicky: Týden ve znamení konsolidace zasáhl většinu instrumentů
20.01.2017 Třetí lednový týden přinesl řadu významných událostí a to především těch politických. Výraznou volatilitu zažila libra...
Týden technicky: Týden ve znamení konsolidace postihl většinu instrumentů
20.01.2017 Třetí lednový týden přinesl řadu významných událostí a to především těch politických. Výraznou volatilitu zažila libra, která reaguje na slovní projev premiérky o Brexitu. V centru pozornosti byli bankéři nejvýznamnějších centrálních bank (Yellenová, Draghi). A v neposlední řadě porušil nastupující americký prezident nepsané pravidlo a zmínil, že dolar je příliš silný.
Technická analýza - Poptávka na trhu s ropou roste, ale bohužel velmi pomalu
19.01.2017 USOil: Ropy z utažených kohoutků členů OPEC teče méně, ale na druhé straně Atlantiku je tomu naopak. Od prosince rop...
Týden technicky - Eurodolar od Trumpovy tiskové konference umazal ztráty, dolar s jenem svádí boj
13.01.2017 Euro od projevu D. Trumpa dokázalo posílit až nad hodnotu 1,0600 EURUSD. Konec týdne pravděpodobně nepřinese výraznější změnu a měnový pár se zvládne udržet nad zmíněnou hodnotou. Následující týden se však měnový pár může vydat zpět k 1,0500 EURUSD, kde leží v současné době významná supportní úroveň.
Technická analýza - Prosincová dohoda drží cenu ropy
12.01.2017 Ropa USOil: Začíná se z toho stávat nepsané pravidlo. Už podruhé za sebou v úvodu týdne cena lehké americké ropy padá ve velkém stylu, aby pak měla týden prostor k umazávání ztrát. Z propadu 5,4 % už ropa smazala 3 % a k výchozí stanici jí chybí jen kousek.
Týden technicky - Zlato zahájilo i tento rok pozitivně a přidává zatím přes 2 %
06.01.2017 Měnový pár se závěrem týdne drží stále nad hodnotou 1,0500 EURUSD a nic na tom nemění rychlejší růst mezd v USA (+ 0,4 % m/m), který je naopak chlazen nižším počtem přírůstku pracovních míst. Tento týden se měnový pár pohybuje v stranou při týdenním pivotu. Druhý odraz od 50denního exponenciálního klouzavého průměru (EMA) může pomoci v následujícím týdnu dolaru zpět pod 1,0500 EURUSD.
Technická analýza - Utahování kohoutků už nese první ovoce
05.01.2017 USOil: Americká lehká ropa pomalu smazává 5% propad z úvodu týdne a šplhá po dolní hranici regresního kanálu směrem vzhůru. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje uptrend a současná cena je jen lehce nad jednoduchým sedmidenním průměrem.
Týden technicky - SPX500 ustoupil ze svých historických maxim, cena ropy společně se zlatem naopak stoupla
30.12.2016 EURUSD: Dolar má nakročeno směrem zpět k úrovním poblíž 1,0400 EURUSD, kde by se postupně mohl vůči euru ustálit. Nestabilní politická situace v eurozóně a ochota Fedu k dalšímu zvyšování sazeb budou tento trend nadále podporovat. Za poslední týden se měnový pár díky svátkům pohyboval převážně do strany. Až ke konci týdne došlo k chvilkovému posílení eura, které ale nemělo dlouhého trvání.
Ohlédnutí s Patria Forex za rokem 2016 a výhled pro 2017 – komodity (video)
30.12.2016 Včerejší článek byl věnován měnám. Konkrétně měnovým párům EURUSD, GBPUSD a USDJPY, ohlédnutí za rokem 2016 a výhledu do roku 2017. Dnes se zaměříme na komodity, které naleznou klienti Patria Forex pravidelně ve svých mailech a čtenáři portálu Patria.cz na tomto webu.
Týden technicky - Většina instrumentů se pohybuje blízko pondělních otevíracích cen
23.12.2016 Euro se včera pokusilo atakovat hodnotu 1,0500 EURUSD, kterou však dolar bezpečně ubránil a dnes se tak měnový pár drží při hodnotě 1,0440 EURUSD. Od minulého týdne má tedy dolar pořád přibližně stejnou cestu ke zdolání parity. Následující týden se na této situaci také nemusí moc změnit a měnový pár se může stále držet při hodnotě 1,0400 EURUSD s pokusy dolaru posílit.
Technická analýza - Vypadá to, že ropná dohoda funguje
22.12.2016 Ropa USOil: Cena ropy od minulého týdne přidala kolem 4 % a i přes nečekaný růst zásob ropy v USA v minulém týdnu, směřuje lehká americká ropa stále výše. Zdá se být pravděpodobné, že současná dohoda o snížení těžby bude na rozdíl od těch předchozích dodržena a tak bychom se mohli dočkat pokoření dalších ročních maxim.
Týden technicky - Fed pomohl dolarovým býkům. Zlato dál v medvědím trendu
16.12.2016 EURUSD
Fed svým jestřábím komentářem ve středu pomohl dolarovým býkům a na měnovém páru s eurem se dolar přiblížil k ...
Technická analýza - Jestřábí Fed poslal ropu WTI o 3 % níže
15.12.2016 Ropa USOil: Silný fundament nakonec pomohl ropě prorazit rok nedobytnou rezistentní hranici, která se vytvořila na hodnotě 51,30 dolarů za barel. Dlouho se nad touto hranicí neohřála a ze svých pondělních maxim na úrovni 54,40 dolarů se rychle sesunula zpět k 50 dennímu průměru.
Týden technicky - Trendy pokračují: dolar roste, i ceny akcií. Ropa stále na maximech, zlato stagnuje
09.12.2016 EURUSD: Zasedání ECB kromě rozhodnutí o základní sazbě přineslo zásadní vyjádření banky ohledně dalšího pokračování programu nákupu dluhopisů. ECB jej hodlá prodloužit o devět měsíců do prosince 2017, přičemž upravila měsíční objem z 80 na 60 miliard euro. Nadále počítáme s dalším oslabováním eura.
Technická analýza - OPEC euforie opadá a ropa se sune níže
08.12.2016 USOil: Americká lehká ropa pomalu vyklusává po týdenním rally, které odstartovalo zasedání OPEC. Cena ropy se stále nachází vysoko nad padesátidenním klouzavým průměrem a indikátor relativní síly RSI se nachází ve středním pásu při 58 bodech.
Týden technicky - Dolar ustoupil ze svých maxim, stejně jako SPX500. Ropa lámala rekordy, zlatu se nadále nedařilo
02.12.2016 EURUSD: Euro se vůči dolaru dokázalo odrazit od týdenní hodnoty S1 při 1,0552 EURUSD. Následně se pohybovalo dle vyznačeného trendového kanálu, převážně mezi úrovněmi týdenního pivotu při 1,0587 EURUSD a R1 při 1,0695 EURUSD. Aktuálně může mít dolar tendenci opět posilovat.
Týden technicky - Akciím se daří, naopak zlato hledá dno zahájeného poklesu
25.11.2016 Euro v závěru týdne drží pozice dokonce mírně nad 1,0600 EURUSD. Dolar před sebou už nemá tak klidné posilování, jaké předváděl v minulých týdnech. Následující týden se může svádět boj o hodnotu 1,0600 EURUSD. Měnový pár by tak mohl začátkem týdne konsolidovat mezi 1,0500 – 1,0700 EURUSD.
Technická analýza - Silný dolar cenám ropy nesvědčí
24.11.2016 USOil: Americká ropa dnes předvádí jasný pohyb stranou. Denní rozpětí se smrsklo na padesát centů a technický indikátor RSI ukazuje neutrální úroveň 56 bodů. Jen MACD signalizuje, že by se ropa mohla podívat výš.
Týden technicky - Americký akciový index S&P 500 má nakročeno překonat historické maximum
18.11.2016 Dnes dopoledne se evropské měně podařilo vytvořit mírný zisk, ale odpoledne již své pozice opět ztrácí. Měnový pár se tak opět vrací pod 1,0600 EURUSD. Dolar se tedy postupně přibližuje k paritě s eurem a je možné, že se o dosažení bude snažit v následujících týdnech. Aktuálně však bude pro dolar důležité, zda se dokáže dostat pod hodnotu 1,0500 EURUSD.
Technická analýza - Ropa si i přes nárůst zásob v USA připisuje zisky
17.11.2016 USOil: Americká lehká ropa drží pozice nad týdenní rezistencí R1. Oscilátor relativní síly RSI se nachází ve vyšším neutrálním pásmu. Aktuálně při 62 bodech. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje uptrend.
Týden technicky - Týden plný volatility přinesl zisky dolaru a ztráty zlatu
11.11.2016 Dolar má za sebou velmi volatilní týden. Nejprve na páru s eurem dosahovalo několika týdenních maximálních hodnot, aby následně zamířil zpět k 1,0800 EURUSD. U této hodnoty se vytvořila zajímavá podpora, která krátkodobě může pomoci euru, a to by se mohlo posunout začátkem týdne mírně výše.
Technická analýza - Ropa si po odrazu od týdenního pivotu otevřela cestu zpět k 43,50 USD za barel
10.11.2016 USOil: Americká lehká ropa drží pozice pod týdenním pivotem. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrálním pásmu. Aktuálně při 48 bodech. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje uptrend.
Týden technicky - Následující týden v nejistotě při čekání na výsledek boje o Bílý dům
04.11.2016 Měnový pár se dostal zpět k 1,1100 EURUSD po rostoucích preferencích Donalda Trumpa. Zároveň se u této hodnoty nachází 100 denní exponenciální klouzavý průměr. Ten tak společně s 200 denním může pomáhat jako rezistentní úroveň. V následujícím týdnu však může mít výsledek voleb v USA na trhy velký vliv a technické bariéry tak trh nemusí brát v potaz.
Týden technicky - Uplynulý týden přinesl pro většinu instrumentů pohyb stranou, poraženým tak zůstává pouze jen
28.10.2016 EURUSD
Dolar i přes lepší data o tamním HDP se na páru s eurem pohybuje stále u týdenního pivotu. A to i přesto, že ...
Týden technicky - Uplynulý týden přinesl pro většinu instrumentů pohyb stranou, poraženým tak zůstává pouze jen
28.10.2016 Dolar i přes lepší data o tamním HDP se na páru s eurem pohybuje stále u týdenního pivotu. A to i přesto, že sázky na zvýšení úrokových sazeb na prosincovém zasedání jsou nad 74 %. Pro dolar však aktuální scénář může být nádechem k posílení. Aktuálně se ukazatel RSI dostal z přeprodané oblasti a to bez výrazného posílení eura. Je tedy možné, že v následujícím týdnu dolar prorazí hodnotu 1,0800 EURUSD.
Technická analýza - Ropě technická analýza ani fundamenty nedávají prostor pro růst
27.10.2016 USOil: Americká lehká ropa drží pozice okolo úrovně týdenního supportu S1. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrálním pásmu. Aktuálně při 48 bodech. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje uptrend.
Týden technicky - Rostoucí pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb na prosincovém zasedání Fedu byla tento týden patrná na většině instrumentů
14.10.2016 Dolar na páru s eurem posílil až k 1,1000 EURUSD. Dolar však může posilovat i pod tuto úroveň s tím, jak poroste pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb na prosincovém zasedání Fedu. Ukazatel RSI a takto významná supportní úroveň však indikují, že pro výrazné posílení pod 1,1000 EURUSD bude dolar potřebovat fundamentální zprávy.
Týden technicky - Ropa WTI nad 50 USD za barel, zlato se naopak těsně brání 1 250 USD za trojskou unci
07.10.2016 Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb na prosincovém zasedání FOMC roste. A dolar tak mohl tento týden testovat hranici 1,1100 EURUSD. I přes páteční odraz by však mohl v následujícím týdnu mohl zkusit opět atakovat tuto úroveň a pokusit se zamířit i pod ní.
Týden technicky - Ropa WTI po zasedání OPECu míří k maximálním hodnotám z léta na hladině 48,9 USD za barel
30.09.2016 Euro s dolarem pokračovalo v tvorbě trojúhelníkové formace při horní hranici, kterou se pokoušelo atakovat. Dnes se měnový pár dostal až na hladinu týdenního supportu S1, od které se odrazil a zamířil zpět nad exponenciální klouzavé průměry (EMA). Následující týden se euro může pokusit opět atakovat horní hranici trojúhelníkové formace s možným proražením.
Týden technicky - Zlato a ropa na lokálních maximech, technika jim pro následující týden nevěří
23.09.2016 Tento týden měnový pár konsolidoval u exponenciálních klouzavých průměrů (EMA) a v závěru týdne posiluje směrem k 1,1250 EURUSD. Na měnovém páru se začíná vykreslovat trojúhelníková formace, která je zespodu bráněna silnou supportní úrovní na hodnotě 1,1125 EURUSD. Následující týden tak euro s dolarem může pokračovat ve formování trojúhelníkové formace a atakovat její hranice.
Týden technicky - Následující týden bude trh upínat pozornost směrem k zasedání Fedu
16.09.2016 Inflace v USA mírným tempem roste, což je dobrá zpráva pro dolar. Ten v závěru týdne na páru s eurem opouští hladinu 1,1200 EURUSD a vrací se k hodnotám ze začátku září. V příštím týdnu proběhne zasedání Fedu, které může výrazně ovlivnit dolar. Ale i přes dnešní čísla se neočekává utahování měnové politiky. Měnový pár tak spíše bude konsolidovat u exponenciálních klouzavých průměrů a vyčkávat na možné kroky ze strany Fedu.
Týden technicky - ISM služeb zklamalo, ECB naopak trhy podpořila
09.09.2016 EURUSD: Měnový pár byl tento týden ovlivněn výsledkem indexu služeb ISM a tiskovou konferencí ECB. "Vítězem" bylo tento týden euro, které přibrzdilo až při týdenním R2 při hodnotě 1,1310 EURUSD. Dolar se bude pravděpodobně snažit získat ztracené pozice zpět, protože šance na zvýšení sazeb v USA dále rostou. Technicky na posílení dolaru ukazuje i indikátor MACD, signální linka je "rychlým" průměrem protínána shora.
Technická analýza - Cena WTI díky slabému dolaru dál roste
08.09.2016 USOil: Cena ropy WTI dál rostla v souladu s poklesem stavu zásob komodity v USA. Dle American Petroleum Institute (API) byl pokles 12,1 mil. barelů za minulý týden, oficiální data od vládní Energy Information Administration (EIA) v očekávaném přírůstku 600 tis. barelů nás čekají dnes v 17:00 CET. Průzkum agentury Bloomberg očekává 905 tis.
Týden technicky - Americký trh práce opět způsobil volatilitu na trzích
02.09.2016 Makrodata z trhu práce v USA hýbají trhy. Aktuálně se však euro s dolarem obchoduje u včerejšího závěru. Zároveň s horšími makrodaty klesá i šance na růst úrokových sazeb ze strany Fedu na zářijovém zasedání. Tento stav může svědčit evropské měně, která může následující týden zamířit zpět k 1,1300 EURUSD. Tento signál potvrzuje také odraz od týdenního supportu S1.
Týden technicky - Slabý dolar pomohl ropě, ta připisuje další cenná procenta při 48 USD za barel
19.08.2016 Americkému dolaru se po dlouhých šesti dnech porážek od eura podařilo dostat z tlaku a pokouší se o atak hodnot pod R2. Druhá rezistence se nachází na hodnotě 1,1300 EURUSD a pokud se dolaru podaří nahlédnout pod tuto úroveň, může připsat zisky. Pomoci by mohl Williams %R a blížící se klouzavé průměry.
Týden technicky - Ropa WTI zpět nad 40 USD za barel, naopak zlato se vrací zpět k 1300 USD za trojskou unci
05.08.2016 Závěr týdne patří dolaru. Ten se i s pomocí makrodat dokázal odrazit od 1,1233 EURUSD a zamířit zpět pod 1,1100 EURUSD. Měnový pár se tak nachází zpět u postbrexitových hodnot. Následující týden může euro bránit dalšímu poklesu a pomoci měnovému páru udržet se v pásmu 1,1000 – 1,1100 EURUSD.
Týden technicky - Americká lehká ropa WTI má za sebou špatný týden, odepsala přes 7 %
29.07.2016 Měnový pár jako by počítal s tím, že Fed zvedne v červenci úrokové sazby. Od zasedání centrální banky v USA euro stále mírně posiluje. Pozitivně na něj působí i odpolední předběžná data o HDP v Americe za druhé čtvrtletí 2016. Ty dopadla za očekáváním a současné dění signalizuje spíše na konsolidace v pásmu 1,1100 – 1,1130 EURUSD.
Týden technicky - Index SPX pokračuje ve zdolávání dalších historických hodnot, ropa brání lokální minima
22.07.2016 Měnový pár dokázal začátkem týdne posílit až k týdennímu pivotu. Následně začal oslabovat k týdennímu supportu S1. Euro i díky neutrálnímu komentáři Maria Draghiho vyčkává u této hladiny, která se zároveň nachází při 1,1000 EURUSD. Dalšímu posílení dolaru může pomoci odraz od Fibonacciho úrovně 23,6 %.
Týden technicky - All-time-high pro americký benchmark SPX, jen i zlato zaznamenávají ztrátový týden
15.07.2016 EURUSD
Měnový pár se již více než tři týdny pohybuje v úzkém pásmu mezi 1,1000 EURUSD a 1,1177 EURUSD. Dá se říci, že...
Týden technicky - Americké akcie se ptají co je Brexit, zlato na letošních maximách a ropa stále drží hodnoty nad 45 USD za barel
01.07.2016 EURUSD
Euro umazávalo tento týden část brexitových ztrát a zacelilo gap, který vznikl pondělním otevřením. Závěrem týd...
Týden technicky - Japonský jen navyšuje zisky proti dolaru, SPX podržel druhý support
17.06.2016 EURUSD
V podstatě celý týden se eurodolar držel v rozmezí týdenního pivotu a prvního supportu. Nebýt včerejšího dne, ...
Technická analýza - Ropa WTI klesá již šestý den v řadě pod 47 USD za barel
16.06.2016 USOil: Americká lehká ropa WTI drží pozice nad týdenní hladinou S2. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v přepro...
Týden technicky - Americký akciový index S&P 500 na nových lokálních maximech může signalizovat rostoucí trend
10.06.2016 Euro začátkem týdne mírně posilovalo až do čtvrtka, kdy se vrátilo zpět k 1,1300 EURUSD. Trhy dokázala uklidnit čtvrteční data z amerického trhu práce (žádosti o dávky v nezaměstnanosti). Oproti minulému týdnu, kdy v pátek trhy vstřebávaly pouze minimální nárůst nových pracovních míst, jsou aktuální data pro dolar dobrou zprávou. Dolar by postupně mohl posilovat až k hodnotě 1,1200 EURUSD, kde se nacházejí EMA 100 a EMA 200. Měnový pár však může výrazně ovlivnit blížící se zasedání Fedu v příštím týdnu.
Technická analýza - Ropa WTI pravděpodobně zamíří zpět pod 50 USD za barel
09.06.2016 USOil: Americká lehká ropa WTI drží pozice nad týdenní hladinou R1. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrá...
Týden technicky - Negativní data z amerického trhu práce významně ovlivnila měny, zlato a také akciové indexy
03.06.2016 EURUSD
Konec týdne měnový pár výrazně roste, kdy po špatných datech z amerického trhu práce (přírůstek pracovních sil...
Technická analýza - OPEC opět potvrdil svoji nejednotnost, i přesto se WTI drží nad 48 USD za barel
02.06.2016 USOil: Americká lehká ropa WTI drží pozice nad týdenní hladinou S1. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v nižší ...
Technická analýza - Ropa při hranici 50 USD. Podrží ji fundament?
26.05.2016 USOil:
Ropa za poslední dny a týdny zažívá skutečně spanilou jízdu. Pomyslnou bariéru při 50 USD sice včera neudržel...
Týden technicky - Dolar zakončuje vítězný týden mírným oslabením, ropa atakuje 50 USD za barel
20.05.2016 EURUSD
Vítězný týden si připisuje americký dolar, který dokázal euro přetlačit ve třech seancích z pěti. Dokázal se...
Týden technicky - Požáry v Kanadě pomáhají ceně ropy v růstu, technická formace na SPX naznačuje pokles
13.05.2016 EURUSD
Dolar koncem týdne sbírá zisky po komentářích centrálních bankéřů z Fedu, které se nesly v jestřábím duchu. EUR...
Týden technicky - Zlato a ropa opět překonávají svá letošní maxima
29.04.2016 EURUSD
Měnový pár předvedl ukázkový odraz od EMA 50 a atakuje několika měsíčním maxima. Aktuálně se přibližuje k týden...
Týden technicky - Americký akciový index S&P 500 má možnost překonat historická maxima
22.04.2016 Dolar od středy posiluje a to i přes velice volatilní týden, za který částečně může ECB. Americké měně by měla pomáhat holubičí rétorika ze strany ECB a případně možné zvýšení úrokových sazeb ze strany Fedu. Dolar však k dalšímu posílení potřebuje také dobrá makrodata z USA, kdy případně budou narůstat sázky na zvýšení úrokových sazeb během příštího zasedání.
Týden technicky - Americký akciový index S&P 500 a ropa WTI na letošních maximech
15.04.2016 EURUSD
Dolar v současné době zastavil svůj růst a konsoliduje okolo EMA 21. Zároveň euru pomohla týdenní podpora S2. ...
Týden technicky - Ropa tento týden umazala téměř veškeré ztráty z minulých týdnů
08.04.2016 EURUSD
Euro překonalo svá únorová maxima. Tento týden se obchoduje nejvýše od října minulého roku. V současné době, kd...
Týden technicky - Dolar v těžké defenzívě bude napravovat zaváhání, SPX stojí na prahu letošních maxim
18.03.2016 Úvod týdne patřil dolaru, kdy se dokázal odpoutat od 1,1200 EURUSD, avšak ve středu a den po jednání Fedu se dolar sesypal a odepsal přes 200 bodů...
Týden technicky - Protnutí dvou průměrů na zlatě se zpožďuje, indexy může čekat výběr zisků
04.03.2016 EURUSD
Přestože do týdne vstoupil lépe americký dolar, tak nezvládl své zisky udržet a jeho posílení se zastavilo tě...
Týden technicky - Ropa dokázala najít podporu směrem vzhůru a v současné době atakuje lednová maxima
26.02.2016 EURUSD
Dolar s eurem svádí boj o 1,1000 EURUSD. Na této klíčové úrovni dolar nenachází podporu a nedaří se mu delší d...
Technická analýza - Ropa se dostala do růstového trendu
25.02.2016 USOil: Americká lehká ropa drží pozice pod úrovní denního pivotu a současně ve vzestupném regresním kanálu. Oscilátor...
Týden technicky - Akciové trhy předvedly nejsilnější ucelený růst od začátku roku
19.02.2016 EURUSD
Dolar celý týden vůči euru odmazává pozvolna zisky z minulého týdne a přiblížil se tak k hladině EMA 21. Zde ...
Související klíčová slova:
FOREX | Technická analýza | Bitcoin | Intervence | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | HDP | Obchodní plán | Fibonacci | Divergence | Kanada | Austrálie | Pražská burza | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Býčí trh | Poptávka | Rizika | Politika | Komoditní měny | XAU/USD | Export | Akciové trhy | SPX500 | USD/TRY | Elliott | Intradenní obchodníci | Binární opce | Spready | Eurodolar | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Aussie | ADX | Bank of Japan | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bull | Burza | CCI | CFD | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Channel | Commodity Channel Index | Konsolidace | DAX | Denní rozpětí | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Downtrend | ECB | EMA | Ekonomika | Elasticita | Elliott Wave | Euro | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | FX | Fed | Figúra | Flat | Fundamentální zprávy | Futures | Gap | Grafy | Hedging | High | Hlava a ramena | Index DAX | Indikátor | Indikátory | Intraday | Investice | Japonský jen | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Long | Long pozice | Low | MACD | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Neckline | Obchodník | Opce | Order | Oscilátor | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Resistence | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short Term | Long Term | Short pozice | Stochastic | Support | Swing | Trader | Trading | Trading systém | Trend | Trendline | Trendová čára | Ukazatel | Uptrend | Volatilita | Volume | Wall Street | Yield | Zlato | Úrokové sazby | Americká měna | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Forex trading | Evropa | Japonské akcie | Cena zlata | Cena ropy | Investiční příležitosti | Patria | Komoditní trhy | Americký prezident | Patria Forex | Admiral Markets | Indexy | Americká lehká ropa | Spekulanti | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | EU | Klouzavé průměry | Babypips | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Spekulant | Sázka | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Investiční příležitost | IEA | Japonská měna | Santa Claus Rally | Intervenovat | ČSOB | Gold | Obchodovat | Online trading | Investovat | Makro | Index PPI | Makrodata | BTC | Donald Trump | Burzy | FX trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURJPY | Formace hlava a ramena | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Americká burza | Analýzy | Anglické libry | Australská měna | Banka | Barel ropy | Bollingerova pásma | Brent | Brokers | CAD fórum | CAD kurz | Cena | Cena anglické libry | Cena elektřiny na burze | Cena euro | Cena libry | Cena ropy 2015 | Cena ropy aktuálně | Cena ropy WTI | Cena za dolar | Ceny akcií Pražská burza | Ceny zlata | Co je dluhopis | Co je to bitcoin | Co je to fundamentální | Co je to komodita | Co je to marže | Co je to opce | Co je trojská unce | Co jsou binární opce | Co jsou komodity | Co jsou peníze | Cyrrus | CZK | CZK euro | CZK to EUR | CZK to USD | Daň z prodeje akcií | Day trading | Dolar | Dolary | Eura | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Forex online | GBPNZD | Graf | CHF HUF | CHF kurz | CHF PLN | Index S&P 500 | Indikátor MACD | Instrument | Instrumenty | Investiční | ISM | Jeden dolar | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Korelační koeficient | Libra | Market | Markets | Obchodujeme | Patria.cz | Pivot | Prezidentské volby | Pro investory | Rates | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | RUB | Rubl | Ruská měna | Sázky | Signály | SPX | Stochastický oscilátor | Stochastický | Švýcarská měna | Těžba ropy v USA | Throwback | Top Stocks aktuální kurz | Top Stocks Patria | Trading platform | Trh | Tržní podíl | Unce zlata | USD index | USDRUB | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj ropy | WTI | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | DXY | EIA | Daily order | Buy | Bytové družstvo (BD) | C/I | Capital Expenditures | Cenný papír listinný | Cenný papír na doručitele | Cenný papír na jméno | Cenný papír zaknihovaný | Cenová mapa | Cenově vážená průměrná cena | Centrální depozitář | Co je dluhopis - půjčka | Costs/Income ratio | Debt Ratios | Depozitář | Free float | Index relativní síly | Měď | MIC | Obchodní den | Překoupení | ROCE | Sell | Využití kapacit | Vybírání zisků | Černé zlato | Kód trhu | Převis | Býčí trh, trend (bull) | Cena / tržby | Cena / účetní hodnota | Cenová elasticita nabídky | Cenová elasticita poptávky | Cenová hladina | Coverage Initiated | Coverage Reiterated | Coverage Resumed | Tržby | Bod zlomu | QE | Bohatý | Jan Kovalovský | Double top | Trendový indikátor | Majors | Overbought | Volby | S/R zóny | Burze | Candlestick charts | Clearingový kód | Co je edge | Commodities | Commodities trading | Commodity brokers | ČSOB fond konzervativní | Currency | Currency broker | Currency calculator | Currency conversion | Currency convertor | Currency day trading | Currency exchange | Currency exchange rate | Currency exchange rates | Currency exchange trading | Currency forex | Currency forex online trading | Currency forex trading | Currency charts | Currency online trading | Currency option trading | Currency options trading | Currency rate | Currency rates | Currency trader | Currency traders | Currency trades | Currency trading | Currency trading account | Currency trading basics | Currency trading courses | Currency trading for dummies | Currency trading forex | Currency trading charts | Currency trading market | Currency trading news | Currency trading online | Currency trading platform | Currency trading software | Currency trading strategies | Currency trading system | Currency trading tips | Cyrrus zkušenost | Cyrrus zkušenosti | Daily-trades.com | Forex online trading | FX market | Option trading | Traders | Trading forex | Aramco | Baker Hughes | Členové OPEC | Technické indikátory | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | S/R zóna | Zig Zag | Brazílie | Zasedání centrální banky | XAG/USD | Top Stocks | Averze k riziku | Trading software | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Fundamentální ukazatele | Severomořská ropa | Oscilátor RSI | Klid | Volby v USA | Americké trhy | US akcie | Vývoj ceny ropy WTI | Pozornost investorů | Den D | Glencore | Cenné kovy | Dollar Index | Americký akciový index | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Bezpečnější investice | Rizikovější aktiva | Nervozita | Americké burzy | Utahování měnové politiky | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | TradingView | Země OPEC | S&P | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Historická maxima | Index SPX | Evropský trh | Nejistota | Saúdská Arábie | Indikátor Stochastic | Zajištění | Tesla | Nákupní signál | Prodejní signál | Odhodlání | Výhled | Bankéři | Konsensus | Dobré výsledky | Americký trh práce | Predikce | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Výběr zisků | Výnosy | Institut API | Měnový pár USD/JPY | Americký index S&P 500 | TRY | Oslabování dolaru | Přeprodaný trh | Zasedání americké centrální banky | Zobchodované objemy | Očekávání | Trump rally | Obchodování ropy | Sázkaři | Vydělávat peníze | Crypto | Vzácné kovy | Geopolitická rizika | Obchodní války | Pokles ceny | Long obchod | Short obchod | GOLDEN POCKET | Elliott Wave analýza | Marek Vaňha | Elliott Wave Teorie | Akcie klesají | Elliottovy vlny | Fibo retracement | NATGAS | US dluhopisy | Ropa USOIL | US500 | Denní graf | 10Y US NOTES | US NOTES | EXY | EURO INDEX | Konfluenční oblast | Bílý dům | Obchod | Crypto trhy | Time Frames | Swingová maxima | Trendová linie | FX Analýza | Oblast rezistence | Oblast supportu | Překoupené podmínky | Dvojité dno | Formace dvojité dno | SMA | Statistika | Impuls | ABC | Hlavní trend | Klíčová rezistence | COPPER | Elliott Wave predikce | Trendline support | EW | Přeprodané podmínky | Symetrický trojúhelník | Konec roku | Týdenní analýza FX | Týdenní analýza | Currency index | Klesající trend | Silný support | Commodity index | German DAX | Krátké (short) pozice | Koronavirus | Pokles | Dobrý obchodní plán | Swingová minima | Medvědi | Pokračování klesajícího trendu | Vývoj | Změny trendu | Historie | Další pokles | Negativní korelace | Tým Admiral Markets | Další růst | Růst | Dlouhé (long) pozice | Klid před bouří | Posílení | SMA 100 | Psychologické hladiny | Oblasti rezistence | Průraz | Vyčerpanost medvědů | Rostoucí trend | Ceny | Využití korelace k obchodování | Korelace k obchodování | Akcie a cenné kovy | Zlato a AUD/USD | Zlato a USD/CHF | Zlato a USD/JPY | Ropa (USOIL) | Prolomení supportu | SMA 200 | Nákupní obchod | Linie neckline | Trendové linie | Přeprodané oblasti | Oslabení | Nákupní příležitost | Úrovně Fibonacciho retracementu | Úrovně Fibonacciho | Konfluenční oblasti | Zahájení nového trendu | TIM | S/R oblast | Obdélníkové formace | Oblasti supportu | Změna trendu | Klíčové S/R zóny | Otestování rezistence | WTI (USOIL) | Ropa WTI (USOIL) | Překřížení klouzavých průměrů | Rezistence kanálu | Zahájení nového krátkodobého trendu | DNO | Silná konfluenční oblast | Obchod s vysokým potenciálem | Pullback oblasti | D1 | Nákupní oblasti | Ceny ropy WTI
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot