Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Obchodní hříchy, které mohou dostat obchodníka na buben
Trading, jakožto pracovní příležitost na plný úvazek, má lidem opravdu mnoho co nabídnout. Kromě toho, že zde obvykle odpadá starost o zaměstnance, tak další, bezesporu tou největší výhodou, kterou tato příležitost může nabídnout, je vlastní volba času a místa, kde bude obchodník obchodovat. Samozřejmě trading nabízí ještě spoustu dalších výhod, nicméně, stejně jako v případě jiných prací, ani zde není nic zadarmo. Nejenže obchodníci by měli v případě této pracovní příležitosti dobře znát její problematiku a být i připraveni na nemožné, ale zároveň by se měli pokusit vyvarovat špatným obchodním návykům, které je jinak mohou přijít velmi draho. Úspěšní obchodníci se totiž nevyznačují pouze konstantním dosahováním zisků, ale zároveň za jejich úspěchem stojí také tvrdá práce, disciplína, vyvarování se opakovaných chyb a také takzvaných „neodpustitelných“ obchodních hříchů, které si tu dnes v dalším pokračování níže vyjmenujeme a rozebereme.

Bitcoin: Proč roste? (a bude pokračovat?)
Nelze popřít, že od konce února 2024 cítíme na trhu s Bitcoinem jistý nádech optimismu. Je to, jako kdyby se celý krypto svět probudil ze zimního spánku a opět očekával slunečné dny plné zisků. Tento pozitivní nádech může být podpořen přílivem institucionálních peněz, které Bitcoin nejen stabilizují, ale dávají mu i novou váhu v očích tradičního finančního světa. A není to jen o velkých hráčích; každý článek, každé zmínění Bitcoinu v mainstreamových médiích přitahuje nové zájemce, kteří chtějí být součástí této digitální revoluce.

Klesající inflace živí risk on sentiment
Trhy dostaly v minulém týdnu velice silný impuls, když americká inflace v měsíci říjnu zpomalila více než se čekalo. Následovalo významné oslabení amerického dolaru, a naopak posilovala riziková aktiva, kam patří také akciové indexy. Risk on sentiment tedy pokračuje a aktuálně to nevypadá, že by býky mělo s blížícím se koncem roku 2023 něco výrazně ohrozit.

Měnové páry na supportech: NZD/USD, GBP/AUD a NZD/CAD
V dnešním blogu techniclé analýzy se budu věnovat měnovým párům, které mají společnou jednu věc. Nachází se právě na supportu. Podmínky pro buy obchody a možná rizika najdete níže. Jdeme na to...

Moje cesta prop tradingem – vyhodnocení obchodního roku 2024 z pohledu prop tradingu
V tomto článku jsem provedl hodnocení mého prop tradingu v roce 2024.

Praktická ukázka: Ani ťuk
Tak opět něco netradičního. Za celý týden nebyly splněny podmínky pro to, abych mohl udělat nějaký obchod. Jen pro informaci, pokud bych byl v paralelním nastavení, tedy v tom, které změkčuje podmínku minimálního range, byl bych mínus cca. 10 %.

Konec r. 2011 a malé mrknutí na rok 2012 v páru EUR / USD
Tak jako v předcházejících letech bych se i letos na závěr roku chtěl malinko podívat zpět .

USD/JPY: Japonsko znovu intervenuje
Japonský jen si prochází vysokou volatilitou. Japonské ministerstvo financí se v pátek odpoledne rozhodlo intervenovat na trhu a při nižší likviditě utnout slábnoucí trend, který vynesl měnový pár USD/JPY nad 150 jenů za americký dolar.

Zasadanie ECB: čo sa dá očakávať a ako ho obchodovať?
Prehľad, zadefinovanie očakávaní, ako aj alternatívy obchodovania pre dnešné zasadanie ECB.

Multitimeframe analýza: 9.2.2022 ropa BRENT
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

AOS strategie EURJPY H1-1
Dnes se podíváme na první AOS obchodovanou na reálném účtu. Jde o měnový pár EURJPY a timeframe H1. Tato strategie využívá indikátory Stochastic a Bolinger Bands. Její zisk na 0,1 lotu je v průměru 923 USD ročně.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY, EUR/USD a GBP/AUD
V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na měnové páry USD/JPY, EUR/USD a GBP/AUD. Cena prvního měnového páru reagovala na důležitou rezistenci nedaleko dlouhodobé trendové čáry. Na EUR/USD se rozhoduje o pokračování trendu stejně jako na GBP/AUD. To vše na denních časových rámcích.

Peníze z vrtulníků už padají
Úrokové sazby už jsou ve Spojených státech, eurozóně i v Japonsku na nule nebo i pod ní. Nákup aktiv v rámci kvantitativního uvolňování jede na plný výkon. Zdálo by se, že hlavním světovým centrálním bankám zbývá pro znovunastartování ekonomik už jen „shazovat peníze z vrtulníku“, tj. připisovat ničím nekryté nové peníze přímo na bankovní účty občanům, aby bylo za co utrácet.

Lze změnit to, že za chyby jednotlivců platí celá společnost? Aneb, jak potrestat Českou národní banku?
V uplynulém týdnu jsem dočetl knihu How Markets Fail. Kniha mi dodala několik nových poznatků a zamyšlení. Jedno z těch zamyšlení mě po dlouhé době inspirovalo napsat něco veřejně.


Výběr z nedělní přípravy: GBP/USD, AUD/USD a EUR/JPY
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Dolarové páry naznačují posilování dolaru a návrat ceny zpět do klesajícího trendu. Na týdenním grafu měnového páru EUR/JPY cena reagovala na konfluenční oblast.

Fakt to nejde?
Rozhodl jsem se, že se podělím o výsledek jednoho ze svých účtů, kde obchoduju pomocí aosů. Prvně jsem se od toho odrazoval, ale nakonec jsem si řekl, že to sem dám. Nic sice neprodávám, ani se ničím nechci chlubit (ne že bych měl čím), ale chci ukázat, že to je věc, která je (po technické stránce věci) realizovatelná.

Měnící se fundament na EUR/USD a jeho stálá cena
Na nejobchodovanějším měnovém páru se toho od začátku roku příliš nezměnilo. Především se příliš nezměnila cena, ale celkový náhled na měnový pár se od prvního kvartálu možná trochu ano. Americký dolar z pohledu úrokového diferenciálu zůstává ve výhodě, i když by se fundament mohl v následujících měsících mírně změnit. Ekonomiky obou měn v druhém kvartálu vykazují známky výraznějšího ochlazení, a proto tak bude záležet na investorském sentimentu a také na tom jak ovlivní následnou poptávku po měnách.

Proč dnes nakupuji EUR/USD
Dnes ráno se v diskusi objevil dotaz, jak se dívám dnes na měnový pár EUR/USD. Ještě než jsem udělal svůj dnešní obchod, napsal jsem do této diskuse (článek News Trading 1), jak jsem na něj připraven. Nyní jsem v obchodní pozici přesně dle plánu. Stále po mě chcete konkrétní věci, a tak jsem se rozhodl, že vám sem uvedu krátký popis mého dnešního uvažování na trhu EUR/USD.

Heuristika dostupnosti – První dobrá
Pokračujeme v seriálu o kognitivních zkresleních. Dnes se podíváme na heuristiku dostupnosti, podle které naše uvažování zkreslují snadno zapamatovatelné informace.