Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Praktická ukázka: Klidný týden
Ačkoliv minulý týden začal na vlas stejně, jako týdny předcházející, tedy první obchod byl plná ztráta, z mého pohledu ho lze považovat za docela klidný. V podstatě se nestalo nic překotného jak v můj prospěch, tak ani v můj neprospěch. Prostě pohoda.

Backtesty – peníze nebo bezpečí?
Nezpochybnitelnou výhodou našeho obchodování je to, že si můžeme na minulých datech otestovat, jestli to, co jsme vymysleli má alespoň nějakou naději na úspěch. Jistě, nedá nám to jistotu, že se nezmění podmínky a to, co fungovalo doposud, bude fungovat i nadále, nicméně proč by k takovému zlomu mělo dojít právě v tu chvíli, kdy si provedeme onen backtest.

Vítězové a poražení: Euro a DAX zaznamenaly masivní pohyby opačnými směry
Evropská centrální banka sice depozitní sazbu snížila, očekávání trhů však byla nastavena velmi ambiciózně, a to nejen na poli depozitních sazeb. Ze záporné hodnoty -0,20 % se sazba posunula pouze o jednu desetinu procentního bodu níže na -0,30 %, konsensus ale počítal s poklesem o 1,5 – 2 desetiny, tedy do pásma -0,35 až -0,40 %.

Multitimeframe analýza: 12.7.2024 NZD/JPY
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Algoritmy stojí za výprodeji na akciových trzích
Akciové trhy jsou opět pod tlakem a to navzdory pozitivním výstupům z víkendového summitu G20 v Argentině, kde se prezidenti dvou největších ekonomik Číny a USA dohodli na 90denním příměří v obchodním sporu, během kterého na sebe nebudou zavádět další cla. Akciové trhy vnímaly zprávy pozitivně a v pondělí otevřely silným nákupním gapem. Pozitivní nálada však příliš dlouho nevydržela a hned druhý den se akciové indexy opět ocitly pod prodejním tlakem. Důvodů může být hned několik v čele s klesajícími výnosy z amerických dluhopisů. Čím dál častěji se však hovoří o vysokofrekvenčním obchodování, které může stát za nedávnými výprodeji.

RRR a průběh equity křivky
Jednou z charakteristik obchodní strategie je Risk Reward Ratio (RRR), tj. poměr maximální akceptovatelné ztráty a minimálního požadovaného zisku. Obchodní strategie se stejným průměrným ziskem na obchod, ale s rozdílnými hodnotami RRR, mohou vykazovat značně odlišnou volatilitu svých equity křivek. V tomto blogu je tento fakt ilustrován na jednoduché simulaci pro strategie s fixním stop lossem a profit targetem.

Môj dnešný obchod na Bitcoine
Ahojte dnes rozoberieme konkrétne môj set-up a obchod na Bitcoine. Bude sa jednať o obchodný pár BTC/USD na hodinovom grafe.


Býci měli navrch, americké akcie těžily z nadějí na podporu ekonomiky
Čtyři výrazně ziskové a jen jeden výrazně ztrátový den znamenají, že akciový index S&P 500 za týden celkově posílil o 3,84 % a zapsal do burzovních statistik druhou zelenou týdenní svíčku v řadě.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry AUD/USD a USD/CAD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Cena měnového páru AUD/USD se na vyšších časových rámcích pohybuje ve stranovém trendu. Na těch nižších převládá býčí momentum. Na týdenním grafu měnového páru USD/CAD probíhá pull back k nové rezistenci.

Aktuální Price Action obchodní příležitosti (7.12.2023)
V dnešním blogu se podíváme na možné Price Action obchodní příležitosti pro závěr týdne. Důležitá je situace na indexu S&P 500, jehož cena stagnuje po dosažení střednědobé S/R úrovně. Dále se podíváme na situaci na měnových párech NZD/USD a GBP/USD na čtyřhodinovém grafu. Blog uzavřu multitimeframe analýzou měnového páru EUR/NZD.

Obrovská volatilita finančních trhů
Totální kolaps. Tak by se dal popsat pohyb cen u většiny měnových párů s USD. Měnové páry s JPY by se snad ještě výstižněji daly popsat jediným slovem: masakr.


Nový normál: 50 USD za barel ropy
Tak stabilní ceny ropy jsme již dlouho nezažili. Od počátku roku fluktuuje cena jednoho barelu v těsné blízkosti 50 amerických dolarů a nic nenasvědčuje tomu, že by mělo dojít k jakémukoliv počátku trendu. Křivka ropných futures je mimořádně plochá a neindikuje téměř žádný pohyb z pásma 53-55 USD za barel pro celých následujících 12 měsíců.

Kde na forexu hledat vyšší výnosy?
Americká centrální banka včera zvýšila úrokovou sazbu na 1,50-1,75 %. To je v rámci vyspělých zemí velice slušná hodnota, která bude dávat americkému dolaru slušnou podporu. Když se ale podíváme na měny emerging markets, tak ty tradičně nabízejí mnohem lepší zhodnocení ve vyšších jednotkách procent.

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár NZD/CAD, kryptoměnu Bitcoin a akcii Netflix
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/CAD, kryptoměnu Bitcoin a akcii Netflix. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Akciový index S&P 500 dosáhl 2 000 bodů. Co teď bude dál?
Nejširší americký akciový index S&P 500 zakončuje letní prázdniny ve velkém stylu. Poprvé v historii se mu podařilo prolomit psychologickou hranici 2 000 bodů a uzavřít nad ní. Zdá se tedy, že expanzivní monetární politika americké centrální banky (Fed) zafungovala více než výborně.

Obchodný signál pre pokračovanie trendu na NZD/USD a iné obchodné signály
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Tentokrát sa pozrieme na NZD/USD, USD/CHF a EUR/GBP cez daily a weekly timeframe. Obchodné príležitosti ponúkajú klasicky niekoľko stoviek pipový potenciál na zisk.

Ropná rally je přehnaná
Sentiment na trhu s ropou je nyní jednoznačně býčí. Tradeři se bojí plánovaných sankcí na Írán, které by měly drasticky snížit exporty tohoto producenta. Ne všechny zprávy však zapadají do mozaiky vyšších cen. Trh je akorát ignoruje.

Brexit znovu zkouší libru
Za první měsíc české vlády už skončili dva ministři. V Londýně je teď situace podobná, ministři odstupují jako na běžícím pásu. Na rozdíl od České republiky znamenají tyto přesuny pro britskou vládu existenční problémy. A na kurzu libry už je to znát.