Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 19.10.2012
Týdenní aktualizace...

TOP 5 investiční rady expertů pro rok 2022
Máme tu nový rok a s ním také příležitost začít s čistým štítem. Jak ale zajistit, aby byl tento rok lepší, než ten předchozí? Nabízí se investice do lepších informací a vzdělání obecně. V investicích, tradingu a na trzích obecně to platí dvojnásob.

Obratové formácie na viacerých menových pároch
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Teraz boli veľmi volatilné časy, takže často trh vymietol support a rezistencie a tak vzniklo niekoľko obratových príležitostí, na ktoré sa bližšie pozrieme.

Zlato útočí na 2000 USD, indexy opět oslabovaly
Tento týden pokračuje výsledková sezóna a reportovat budou giganti Meta (Facebook), Alphabet (Google), Microsoft a další. Co očekávat od indexů? To si povíme v dnešním článku.

Přijde recese? Trhy očima Štěpána Hájka, analytika XTB
Finanční trhy v posledních týdnech otočily svůj směr a po dlouhé době krvácení v grafech znovu začaly převládat zelené svíčky. Je to ale opravdu konec medvědího trhu nebo jen další falešný obrat, po kterém bude následovat pád na nová minima?

Zlato se odpoutalo od čtyřletých minim, úroveň 1200 USD rozhodne
Zlatu se v posledních několika týdnech podařilo odpoutat od svých dlouholetých minim a posunulo se blíže úrovni 1200 USD za unci.

Proč je francouzská dluhová krize nebezpečná?
Nestabilní politická situace ve Francii vytváří velmi zajímavé příležitosti na tamějším akciovém trhu. Platí to však i o dluhopisovém trhu? Odpověď zní jasně ne. Francouzským státním dluhopisům je nyní lepší se vyhnout. Dluhopisový trh totiž bude měřit hloubku francouzské politické krize. Jak je to vůbec možné? Proč je francouzský státní dluh nebezpečnější než dluhy jiných evropských zemí?

Inštitúcie vstupujú do Bitcoinu
Dnes sa pozrieme na prehľad inštitúcií, ktoré za posledné obdobie vo väčšom nakúpili Bitcoin,. Už to dávno nie je len o jednej.

Fenomén "informační demence" a její vliv na trading
Moderní člověk je každý den doslova bombardován informacemi, které ve svém životě nechce a nepotřebuje. Příliš mnoho informací tak vytváří neschopnost rozlišit realitu od fikce a nahrazuje hodnotu osobního prožitku za zprostředkovanou informaci, bez jakékoliv vnitřní hodnoty.

ČNB chce silnou korunu
Česká národní banka (ČNB) na čtvrtečním zasedání nechala hlavní úrok beze změny na 7,00 %. Tento krok překvapil trh mírně jestřábím směrem a za podpory globálního optimismu na trzích si koruna připsala slušné zisky oproti euru.

Digitálny Juan na ZOH 2022?
Čína chce umožnit zahraničním sportovcům a návštěvníkům používat digitální měnu během zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022.

Obchodná príležitosť do trendu, proti trendu a v rámci konsolidácie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Přijde do Británie recese?
V souvislosti s Brexitem se často mluví s rychlým pádem britské ekonomiky do recese, na které dříve nebo později bude muset Bank of England reagovat prudkým uvolněním měnové politiky. Proto taky libra ihned po výsledcích hlasování ztratila přes 10 %. Tyto úvahy a očekávání jsou ale z velké části šum, reálně se prozatím nic nezměnilo. Změny přijdou až za 2-3 roky a měly by být omezené. Jak velký negativní dopad tedy může ono období nejistoty na ekonomiku mít? Podívejme se na paralelu 18 měsíců starou, kdy také musela vyspělá ekonomika projít šokovou terapií.

Kam jsou centrální banky ochotny sáhnout? Jde tady o inflaci nebo devalvaci měny?
Světové úrokové sazby se pravděpodobně před svým zvýšením podívají níže, což jde ruku v ruce se zvyšující se hrozbou jménem deflace (pokles cenové hladiny) a volatilitou na finančních trzích. Vytváří se tak živná půda pro pochybnosti o schopnosti centrálních bank naplnit své cíle a politiků své předvolební sliby.

FOMO a jak mu odolat
FOMO, tento rozšířený fenomén dokáže s psychikou tradera velmi silně zacvičit. V tomto článku si ukážeme metody, jak se z jeho sevření vymanit a tak dát tradingu jasný řád.

Dolar si dává pauzu v sílícím trendu
Na americký dolar v posledních dnech přišla korekce. Ta ale příliš překvapivá nebyla, protože po soustavném devítiměsíčním posilování musela přijít chvíle, kdy si spekulanti své zisky částečně vyberou, a upustí tak trochu tlaku na apreciaci dolaru. Situaci tohoto týdne na měnovém páru EUR/USD lze navíc nazvat jako short squeeze – prodejci jsou nuceni uzavřít svou pozici na Stop-Lossu, čímž dále přispívají k růstu daného měnového páru.


Celospolečenské zaměření na chyby a problémy v tradingu z něj plynoucí
Vystoupení z neúspěšného davu je základní podmínkou jakéhokoliv úspěchu,

Príležitosť a problém nazvaná ICO
ICO (initial coin offering) je prvotná ponuka mincí využitá jeho tvoriteľmi coinu aby získali capitál na svoj biznis alebo pre budúci vývoj a staranie sa o kryptomenu. Je to jednoduchá a efektívna cesta ako vyzbierať kapitál bez zahŕňania tretích strán ako banky a VC (venture capital). Je to alternatíva IPO čo je prvotná ponuká akcií.

Forex : Obchody z pohledu korelace a síly měn
Dolar si od posledního týdne mírně oddechl. Krátkodobě nejslabšími měnami zůstává EUR a na něj navázaný CHF