Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Tradery čeká náročný týden, připravte se!
Předvánoční týden standardně finanční trhy čeká spousta statistik, zasedání centrálních bank a jiných informací, které dokážou cenami aktiv pořádně zahýbat.

Měny v historickém kontextu – čeká nás týden NFP reportu
Přinášíme vám přehled nejdůležitějších fundamentálních událostí minulého týdne pro jednotlivé měny a zároveň fundamentální výhled současného týdne.

Na CME futures je Bitcoin cez 20 000 USD!
Dajme si trochu teoretické aj praktické okienko. Pozrime sa na významnú burzu a to konkrétne CME futures, kde sa obchoduje Bitcoin.

Multitimeframe analýza: 17.3.2021 BTC/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Rostoucí rizika mohou dostat trhy znovu pod tlak
Měsíc listopad nakonec nesplnil očekávání a zdaleka nebyl tolik nervózní, jak se původně očekávalo. Prezidentské volby proběhly bez větších zádrhelů a volitelé už příští týden mohou oficiálně prohlásit, že Biden je vítězem voleb. Pozitivní zprávy o vakcíně setřásly poslední medvědy na akciových trzích, nicméně prosince ukazuje, že korekce možná může ještě přijít. Důvodem je právě sílící pandemie, Brexit, obchodní spor USA a Číny nebo pomalý postup při jednání o fiskálním balíčku v USA, který po datech z trhu práce získal na důležitosti.

Kryptu nikto nerozumie
Podľa môjho skromného názoru krypto tak skoro nepadne. Poviem vám dôvody, prečo si to myslím.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/GBP, EUR/JPY a GBP/JPY
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry EUR/GBP, EUR/JPY a GBP/JPY. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 6.4.2015
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Výběr z nedělní přípravy: USD/JPY a EUR/GBP
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat měnovým párům USD/JPY a EUR/GBP. Cena USD/JPY dosáhla při korekci týdenního trendu rezistence a EUR/GBP se nachází v konsolidaci. Podívejme se spolu na možné obchodní příležitosti.

Intervence ještě nevymizely
Éra kvantitativního uvolňování už pomalu končí. V USA i ve Velké Británii už tuto podporu ekonomika nepotřebuje, v eurozóně a v Japonsku spíše už není nově vytvořenými prostředky co nakupovat. Jedna centrální banka ale i nadále v tichosti na trhu nakupuje cenné papíry v objemu desítek procent domácího HDP. Jde o SNB, Švýcarskou národní banku, která je si na západní poměry drží minimální transparentnost.

Co se můžeme naučit z historie výkonnosti indexu S&P 500
Investoři rádi hledí do budoucna a snaží se odhadnout, kam se trhy vydají a která akcie bude příští Nvidia, která jenom za letošní rok 2023 nadělila investorům výnos skoro 340 %. Někdy ale není od věci podívat se do historie a podívat se třeba na to, jak si vedl americký akciový index S&P 500. Historická data nám prozradí velmi zajímavé věci, které mohou zejména méně zkušeným investorům pomoci v jejich vlastním investování.

Moc (peněz) a bezmoc (v duši)
Tak tady máme podzim. Večery i rána jsou už chladná, dny se stále více zkracují, a pokud člověk nemá opravdu velké štěstí, tak už by si pivo na zahrádce v podvečerních hodinách nedal a zaměnil ho raději třeba za čaj s rumem. „..a ty rumy dva pane vrchní“. A protože tak máme více času k hloubání nad sebou samotnými, mnoho obchodníků, kteří na začátku léta své snahy, pod dojmem příjemnější zábavy, kterou léto nabízelo, vzdali, se nyní vrátilo ke grafům. Budou přeci Vánoce a co by pod stromečkem mohlo jejich ego potěšit víc, než kdyby po několika hodinovém rozbalování stovek dárků a dárečků mohli říci „..mámo, na to jsem vydělal na tom FOREXu, který tě tolik rozčiluje“.

Vzhůru dolů!
Finanční trhy si nesou v sobě paměť – kolektivní zkušenost investičních komunit, vládních institucí i jednotlivých investorů se do nich hluboko zapisuje. Přesto se zdá, že každá nová generace analytiků často podceňuje riziko opakování historických krizových scénářů. Aktuální dění ve Spojených státech amerických by mohlo být jasným ukazatelem toho, že se svět po dekádě stabilního růstu dostává do fáze turbulence, jakou jsme od roku 2008 v pravém smyslu slova nezažili.

Výběr z nedělní přípravy: GBP/USD, EUR/AUD a první signál na NZD/USD
V tomto blogu technické analýzy se podíváme na měnové páry GBP/USD, EUR/AUD a NZD/USD. GBP/USD pracuje na změně trendu, EUR/AUD vytvořil pattern 123 na týdenním supportu a na NZD/USD jsme se dočkali po dvou týdnech prvního signálu.

Praktická ukázka: Další pěkná ztráta
V minulém týdnu si se mnou trh opět pěkně pohrál, když to až do čtvrtku vypadalo, že přes všechny potíže by přeci jen mohl naplnit moje očekávání a podívat se do kladných hodnot. To se nestalo a tak se mrkneme, co se tedy odehrálo.

Martingale v tradingu a jeho PRO a PROTI
Strategie Martingale v tradingu je adaptací známé sázkové techniky, která zahrnuje zdvojnásobení velikosti pozice po každé ztrátě s cílem nakonec pokrýt všechny předchozí ztráty a docílit zisku. Předpoklad této strategie je, že dříve nebo později dojde k vítěznému obchodu, který kompenzuje všechny předchozí ztráty.

Ako sa bude dariť akciovým trhom v roku 2021?
Tento rok je pre akcie jeden z najzaujímavejších. Akcie zaznamenali vďaka príchodu koronavírusu jeden z najsilnejších poklesov, no následne jeden z najsilnejších nárastov. Aj napriek tomu, že globálna ekonomika na tom nie je najlepšie, akcie neprestávajú rásť a indexy sú v pluse dvojcifernými sumami. Ako to bude ale vyzerať budúci rok?

Multitimeframe analýza: 9.3.2023 BTC/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Shortovat nyní americký dolar?
Trendem stále zůstává slábnoucí americký dolar a nic na tom nezměnila ani zasedání ECB a Fedu. Některé hlasy považují bezprecedentně vysokou podporu ekonomiky ze strany amerického Kongresu i centrální banky za předzvěst devalvace dolaru a rozpoutání nekontrolovatelné inflace. Přitom nynější ztráty USD jsou pouhou korekcí mohutného posílení z let 2014-16 (ještě za Obamovy éry). Americký dolar je stále silnější než na začátku předchozího desetiletí (viz graf). Pamětníci si možná vzpomenou na kurz USD/CZK pod 17 a EUR/USD nad 1,50. To značí 2 věci: