Seřadit články podle
Seznam článků kategorie / Money-Management
Základy Money-Managementu – Manažovanie pozície
Ahojte traderi v prvom článku o Money-Managemente som vám ukázal základy a hlavne ako kombinujem RRR čiže risk to reward ratio. Túto stratégiu odporúčam všetkým začiatočníkom, kým nebudú v tradingu pokročilejší. Na začiatku robí človek často krát chyby a unáhlené rozhodnutia. Je veľmi dôležité aby mal začiatočník pevne zadaný target a pevne zadaný stop-loss.
Napsal Jakub Kraľovanský 18.12.2019 10:42 Počet zobrazení: 23185
Základy Money-Managementu
Money-Management je absolútnym základom úspešnej obchodnej stratégie. V tomto článku sa pozrieme na to ako túto robustnú tému uchopiť.
Napsal Jakub Kraľovanský 11.12.2019 11:55 Počet zobrazení: 23208
Záznamů na stránku
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Čtyři nejlepší metody na vnitřní klid při tradingu
Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.
Ako obchodovať prejav Poloza (BOC)
Kanadský dolár bol najslabšou menou minulého týždňa a to aj napriek tomu, že ropa uzavrela týždeň pozitívne. Hlavnou príčinou výpredaju bol prejav člena BOC Lane, ktorý do veľkej miery poprel interpretáciu trhu z posledného zasadania centrálnej banky, kedy boli prekvapivo zvýšené úrokové sadzby na 1 % (trh očakával zvýšenie sadzieb len na 50 % - OIS). Lane zrelativizoval pohľad na ďalšie zvyšovanie sadzieb v Kanade pre tento rok a Poloz bude musieť tento pohľad potvrdiť alebo negovať.
Technická analýza LTC a ETH
Pokud se pohybujete ve světě kryptoměn, určitě vám nebude nutné představovat Litecoin (LTC) a Ethereum (ETH). Oba coiny mají za sebou roky fungování a výzkumu. Ethereum, druhá největší kryptoměna, šlape Bitcoinu na paty.
Akciový index S&P 500 po malých krůčcích vystoupal na další maxima
Americký akciový index S&P 500 od úterý do pátku mírně posiloval a celkově za uplynulý týden zpevnil o 0,71 %. Poprvé tak uzavřel nad hladinou 4 450 bodů.
Ako to sype pri použití manuálu? (časť1.)
Obchodujete manuálne, alebo spoliehate na automat? Výhody a nevýhody, ako aj prezentácia výsledkov našich snažení oboma metódami si postupne predstavíme v sérii článkov. Úvodný článok do manuálnej sekcie je tu pre vás...
Index S&P 500: Nejhorší začátek roku v historii otevírá prostor rychlé reakci, negativní trend nemusí trvat dlouho
Lepší vstup do roku 2016 si snad tradeři ani nemohli přát. Americký akciový index S&P 500 v prvním týdnu odepsal 5,96 %, zažil volný pád a navázal na konec prosince 2015. Krátkodobá opačná reakce může přijít kdykoli, ale vyznění grafu se změní na pozitivní až ve chvíli, kdy se cena vrátí nad 2 080.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 19.10.2012
Týdenní aktualizace...
Výsledková sezóna: Jak se daří výrobcům čipů a luxusním značkám?
Zhruba před týdnem a půl začaly mnohé významné světové společnosti zveřejňovat své hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Tentokrát jsou výsledkové zprávy obzvláště zajímavé, protože se zároveň výrazně mění očekávání snížení úrokových sazeb v USA, což má na mnohé, zejména dražší růstové akcie, zásadní negativní dopad. Podívejme se na nejzajímavější výsledky, které byly dosud zveřejněny.
Letní klid pokračuje, býci mají stále navrch
Před týdnem měl za sebou americký akciový index S&P 500 kosmetický pokles, za uplynulých pět obchodních dnů naopak mírně posílil (+0,19 %) a drží se v úzkém rozpětí.
Jak a jak moc diverzifikovat své portfolio kryptoměn?
Před nedávnem jsem narazil na citát Warrena Buffetta, ve kterém se vyjadřoval k přílišné diverzifikaci portfolia. Napadlo mě se tedy se sama sebe zeptat, co by řekl na diverzifikaci kryptoměnového portfolia? Pravidla znám velmi dobře. Četl jsem o tom nesčetněkrát. Tak proč bych se o svých železných poznatcích v tomto textu nepodělil.
Kam zmizely problémy Evropy?
Jeden z největších problému Evropy v roce 2018 byl italský rozpočet a zadlužení italské vlády. Při pohledu na vývoj finančních trhů v Evropě se zdá, že největší problém Evropy někam zmizel. Alespoň tak lze usuzovat z vývoje italských akcií a dluhopisů, které na tom nejsou od začátku roku nijak zle. Hrozba z Itálie je však stále reálná a může vyvolat paniku napříč finančním sektorem v Evropě. Nejnebezpečnější veřejný dluh v hodnotě 1,5 bilionu euro je koncentrován v italských bankách v Římě a Miláně. Dluh země již přerostl 132% ročního HDP.
VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 13. týden
Pravidelný týdenní videokomentář společnosti Bossa.
Dohoda o brexitu je na spadnutí
Británie a Evropská unie odsouhlasily návrh politické deklarace o budoucnosti vztahů po odchodu Británie z unijního bloku. Donald Tusk dnes novinku oznámil na twitteru s tím, že od něj členské státy unie dostaly zmíněný návrh. Vyjednávací týmy Británie a unie návrh textu odsouhlasily, podle Tuska panuje shoda i na politické úrovni a na mimořádném summitu v Bruselu zbývá text odsouhlasit lídrům zbylých 27 zemí. Na zprávy pochopitelně reaguje britská libra spolu s dalšími měnami a také britský akciový trh.
Jak kvantifikovat trpělivost?
Je to zajímavá věc, trochu jsem hledal na internetu, ale ani takové opory jako je Wikipedia nebo Wikislovník žádnou definici trpělivosti, na které by panovala všeobecná shoda, nenabízejí. Přitom trpělivost je v lidském konání tak často zmiňována ve všech druzích snažení a současně je také často spojována dosaženým úspěchem. Přiznejme si, že i nám by se hodila, ale jak k ní přistupovat, když o ni vlastně nic nevíme? Dá se změřit? Je možné ji vidět? Kde se dá najít? Má ji nějaký e-shop?
Co může zabrzdit dolarovou rally?
Při poklesu HDP v Německu i Japonsku a řádění koronaviru v Číně se zdají být Spojené státy posledním velkým ostrovem stability, kde mohou investoři bez obav zaparkovat své peníze. Trumpova vláda navíc trh notně zásobuje novými bondy, takže je co kupovat, a akciové trhy trhají jeden rekord za druhým. Není se co divit, že americký dolar v poslední době posiluje. Může si ale momentum udržet? Není jeho kurz už příliš vysoko? Jak se k tomu postaví americká centrální banka (Fed)?
Nejsou investoři kvůli americkým volbám zbytečně nervózní?
Jeden z největších potencionálních katalyzátorů a zdrojů aktuální nervozity jsou volby na prezidenta Spojených států. Volby sebou přináší obrovskou várku nejistoty ohledně vítěze amerických voleb, jaká politika bude implementována a jestli vůbec současný prezident výsledek uzná a oficiální stanovisko nebude trvat déle, než je zvyklé. Podle některých investičních bank z Wall Street jsou však investoři možná příliš nervózní a většina rizik je již započítána v aktuálním vývoji.
Prečo nežijeme v deflačnom svete?
Nie ľahko sa pozerá na to ako sa časom vytráca kúpna sila peňazí snáď každému už niekedy napadlo, že by bolo lepšie keby to bolo naopak. Pozrime sa na to bližšie
Rostoucí americká produkce brzdí růst ceny ropy
Sankce, které zavedla administrativa Spojených států na dva klíčové vývozce ropy Venezuelu, a Irán způsobily v průběhu roku výkyvy na trhu s ropou, žádných výraznějších výpadků dodávek, ke kterým mohlo dojít, nicméně nedošlo. Jedním z důvodů je rostoucí americká ropná produkce, která by mohla koncem roku atakovat 13 mil. barelů za den. Začátkem nového roku přitom OPEC a jeho spojenci kvůli obavám z příliš velkého množství ropy na trhu opět utáhly kohoutky. Saudská Arábie dokonce čerpá méně ropy, než původně odsouhlasila.