Seřadit články podle
Seznam článků kategorie / Zprávy z trhů
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Ruský rubl oceňujeme ropou
Ceny ropy nadále rostou a smazávají alespoň část ohromných ztrát, které nabraly během posledních dvou let. To má na ruský rubl pozitivní a zejména stabilizační efekt. Měnový pár USD/RUB se dostal z lednových 85 rublů za dolar výrazně níže a už několik týdnů se obchoduje v blízkosti 65 rublů za dolar. Můžeme proto říci, že aktuálně neovlivňuje USD/RUB žádná spekulativní vlna a kurz odráží fundamentální pozici ruské ekonomiky.
Jak může meditace změnit váš trading
Tradeři se honí za výsledky každý den, a to i na úkor vlastního rozumu. Je ironií, že meditace a všímavost nejen zlepší vaši náladu, ale může také zlepšit vaše obchodování. Snaha být lepší než ostatní tradeři nás nutí prozkoumat všechny dostupné cesty a tento příspěvek může být začátkem vaší cesty za zlepšením.
Jaký bude rok 2017 pro měny rozvíjejících se zemí?
Lednový cenový vzestup měn rozvíjejících se trhů by se mohl v průběhu letošního roku rychle zastavit. Nástup Donalda Trumpa do úřadu amerického prezidenta přinesl na finanční trhy hodně optimismu, který podpořil apetit po rizikových aktivech, mezi něž se řadí i měny rozvíjejících se zemí. Dokonce i mexickému pesu (MXN), které je vystavené výhrůžkám výstavby zdi na hranicích a zrušení obchodní dohody (NAFTA) s USA, se podařilo vymazat část předvolebních ztrát. Mexické peso oslabilo po prezidentských volbách proti americkému dolaru o 16 procent.
A jsou tady prázdniny
Volatilitu střídá krásné počasí, studené pivo a taková ta zvláštní atmosféra, která jakoukoliv činnost posouvá do oblasti spíše zájmové činnosti, tedy vše se odehrává, více méně, na půl plynu. A jsou k tomu i docela racionální důvody.
Za letošní 4 měsíce si obchodníci z Fintokei odnesli už přes 1 300 000 €
Během prvních 4 měsíců tohoto roku jsme stihli našim obchodníkům vyplatit rekordní sumy. Tento trend navíc nadále pokračuje. Kam míří nejvyšší payouty a co stojí za úspěchem našich traderů? O tom píšeme v dnešním článku.
Multitimeframe analýza: 7.9.2023 SUGAR (bílý cukr)
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
První máj a náš alegorický vůz
My starší si bezpochyby ještě velice živě pamatujeme oslavy 1. máje v období před více než třiceti lety. Bylo to takové… něco jako státem organizovaná pouť. Když se na to dívám dětskýma očima, nemůžu říct nic jiného, než že jsme se na to každý rok těšili. Mávátka, balónky, bezstarostnost a navíc, nemuseli jsme do školy.
Index S&P 500 mírně korigoval předchozí zisky, udržel se ale nad 5 000 body
Americký akciový index S&P 500 po většinu týdne uzavíral nad hladinou 5 000 bodů a ve čtvrtek dokázal vylepšit historické zavírací maximum, po zprávách o nečekaně vyšší spotřebitelské (úterý) a výrobní (pátek) inflaci ovšem trh měl tendenci klesat, a za celý týden tak index odepsal 0,42 %. Jde o první pokles po pěti týdnech růstu a teprve druhý za uplynulých šestnáct obchodních týdnů.
USD/JPY na križovatke a iné obchodné príležitosti
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Poďme sa pozrieť na 3 menové páry a to USD/JPY, EUR/JPY a GBP/NZD z daily/weekly timeframe. Kam sa ešte trh stihne pozrieť do konca roka? Koncoročná volatilita ešte môže ponúknuť zaujímavé príležitosti.
INVESTIČNÍ GLOSA: Zázrak jménem prop trading. Miliardový byznys tíží spousta otazníků
Prop trading je ve světě investic zřejmě nejžhavější téma současnosti. Společnosti, které nabízejí investorům obrovský kapitál výměnou za dělbu tradingových zisků, se vyhřívají v hledáčku médií a sčítají miliardy. Což nemusí být vůbec špatně. Jenže geniální nápad stále tíží až příliš mnoho otázek a morálních dilemat.
Nejzajímavější tržní pohyby v červenci: Nový meme stock, ropa i norská koruna
Letošní turbulentní rok přináší opravdu zajímavé pohyby i v typicky pomalejších letních měsících. Analytici XTB pro Vás proto v tomto článku připravili šest instrumentů, které v posledních týdnech zaznamenaly ty největší růsty a poklesy:
Bude zemní plyn? A proč zdražuje? Shrnutí a vyhlídky
Zemní plyn je v současné době velmi skloňovaným tématem, a to především kvůli současné situaci na Ukrajině a blížící se zimě. Ačkoliv je toto téma velmi aktuální, je poměrně složité se v celé věci zorientovat.
5 věcí, které by měl obsahovat checklist tradera
Jsou oblasti a profese, kde je bezpečnost a eliminace chyby lidského faktoru absolutní prioritou. Ať už jde například o jadernou elektrárnu, nebo pilotování letadla. Jasnou součástí fungování jsou v těchto oblastech tzv. checklisty, neboli kontrolní seznamy.
Investiční rady od Warrena Buffetta
Warren Buffett - šéf a ředitel investiční společnosti Berkshire Hathaway - je jeden z nejlepších investorů současné doby. Jeho zaměřením jsou dlouhodobé investice do podhodnocených společností, které mají "dobrý produkt nebo službu" a zároveň k tomu i konkurenční výhodu ve svém sektoru. Díky těmto pravidlům dokázal Buffet dlouhodobě překonávat benchmark SP500.
Dolar, ropa a politické krize
Při pohledu na americký dolar jako na bezpečný přístav v dnešní politické bouři musíme brát ohled také na jeden důležitý indikátor, kterým je cena ropy.
Praktická ukázka: Minulý týden to bylo v klidu
Konec prázdnin byl pro moji strategii hodně klidný. Nejen, že se odehrály dva pěkné obchody, které s sebou nenesly žádnou nervozitu, ale i s alternativním nastavením by výsledek byl stejný.
S&P 500: Kde se Fed zastaví?
Americká centrální banka (Fed) minulý týden poprvé od propuknutí pandemie zvýšila úrokové sazby. Koridor hlavního úroku posunula u 0,00-0,25 % na 0,25-0,50 %. K tomu centrální bankéři signalizovali, že jsou připraveni zvedat úrok na každém dalším měnovém zasedání. Do konce roku by tak měli sazbu zvýšit ještě 6krát na alespoň 1,75-2,00 %. Není totiž vyloučeno, že na některém zasedání dojde ke zvýšení o 50 bps místo klasických 25 bps. Ostatně pro takový dvojnásobný „hike“ hlasoval minulou středu vlivný šéf Fedu ze St. Louis James Bullard.
Černá labuť roku 2017 – trh dluhopisů?
Pojem černá labuť jako ekonomický termín použil prvně Nassim Taleb, který takto označil nepředvídatelné jevy a události s významným dopadem na život jedince nebo celé společnosti. Vzhledem k tomu, že černé labutě jsou těžce předvídatelné, jen zřídka jsou součástí tržních predikcí. Je proto málo pravděpodobné, že by se nám podařilo černou labuť příštího roku predikovat. Nicméně rádi bychom se věnovali dluhopisovému trhu, který by mohl projít v příštím roce většími změnami. Kromě toho nás mohou čekat další tržní novinky. Například 10. výročí finanční krize, oživení inflace a pravděpodobně se dočkáme i prvních fiskálních stimulů, když už centrální banky vyšpikovaly své bilance na maximum. Shrneme-li si rok 2016, tak mezi černé labutě můžeme zařadit brexit.
Únorový akciový sesun pokračuje, index S&P 500 je pod 4 000
Zkrácený obchodní týden v USA proběhl poměrně jednoznačně. Index S&P 500 v pondělí uzavřel pod 4 000, ve čtvrtek zastavil čtyřdenní sérii ztrát mírným ziskem, v pátek ale potvrdil pokles pod 4 000 a uzavřel na týdenní bázi se ztrátou 2,67 %.
Purple Trading pomáhá tam, kde je potřeba
Fialový broker Purple Trading se již delší dobu snaží do našeho „moderního“ světa financí a online tradingu přinášet zcela nové a unikátní inovace. Primárně jsme v Purple Trading měli vizi vybudovat technologie a celkově služby, které budou usnadňovat život lidem a traderům po celém světě, což jak se později ukázalo, tak se nakonec opravdu podařilo.