Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Tisková konference Tricheta rozhodne o krátkodobém osudu eura
Čtvrtek přinese několik velmi důležitých dat a událostí, které budou mít velký vliv na vývoj na měnovém trhu. Pro Sterling bude důležitý Halifax HPI, tedy indikátor trhu s realitami, který se očekává na 0,6% po minulém pádu o -1,5% a změna v průmyslové výrobě, která se čeká na 0,7% po minulém pádu o -0,9%. Sterling je na tom proti USD v poslední době překvapivě dobře, což můžeme přičítat obrovskému pádu na páru EURGBP. Pokud výsledky těchto indikátorů zklamou, lze očekávat výrazný pád páru GBPUSD. Dalšími kriticky důležitými ukazateleli jsou indikátor ukazující množství kvantitativního uvolňování, který by měl být 200 miliard a míra úrokových sazeb, která zůstane na 0,5%. Zvýšení množství kvantitativního uvolňování by mělo drastický dopad na vývoj GBP proti všem měnám. Žádné zvýšení se ale ve čtvrtek nečeká.
Berou trhy Trumpa vážně?
Znovuzvolený americký prezident Donald Trump přicházel v rámci volební kampaně s radikálními návrhy na řešení problémů Spojených států a pokračuje s nimi i v období před svou inaugurací. Výběrem lze zmínit masovou deportaci ilegálních migrantů, vyřešení konfliktu na Ukrajině během 24 hodin nebo zavedení 60 % cel na dovoz z Číny.
Draghi a Jackson Hole
Euro tento týždeň agresívne neposilňovalo a ani neoslabavalo. Spoločná mena len mierne rástla, no rast bol zapríčinený skôr novými pozitívnymi správami z Eurozóny, akoby išlo nevyhnutne o premyslené vytváranie pozícii do Draghiho prejavu v Jacksone Hole. Fakt, že sme nevideli euro výraznejšie posilňovať alebo oslabovať do zasadanie podopiera teóriu, že očakávania spojené s tým, čo môže Draghi povedať, nie sú také jednoznačné. No práve preto, ak príde k prekvapeniu, pohyb na eure bude o to robustnejší.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy teorie 1.7.2013
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie....
Gratulace „Bitcoiňákům“
Mám proti němu tisíc výhrad. Můj pohled na něj je skeptický, a asi mě nikdy nikdo nepřesvědčí o tom, že se jedná o něco, co dává smysl. Na druhou stranu, právě dosáhl úspěchu, o kterém jsem, jako o všem okolo něj, pochyboval.
Multitimeframe analýza: 23.2.2023 index S&P 500
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
Zhodnocení účtu 100 % za měsíc - žádný problém?
Na demo účtu asi každý, kdo se obchodováním alespoň trochu zabýval, dosáhl zhodnocení v řádu stovek procent, ale většinou nakonec podobná euforická období skončila naprostou destrukcí účtu. Co se může skrývat za stoprocentním zhodnocením, se snažím poodkrýt v následujícím článku.
6 pravidiel pre efektívne riadenie rizika
Zažívate pri obchodovaní strach, stres nerozhodnosť a neistotu? Hľadáte stále nové analýzy, čítate správy, pýtate sa ľudí na názor a neustále sledujete graf? Pokračujte takto ďalej a na 99% sa psychicky úplne zruinujete a prídete o celý kapitál. Nemusí to však tak skončiť, stačí dodržiavať týchto 6 pravidiel.
Měny v historickém kontextu – přestane v tomto týdnu libra ignorovat makrodata?
Přinášíme vám přehled nejdůležitějších fundamentálních událostí minulého týdne pro jednotlivé měny a zároveň fundamentální výhled současného týdne.
Minútové EUR/USD
D1 alebo M1? Je to jedno, funguje takmer všetko. Ako to? Ak je správna hlava funguje všetko! No nie rovnako rýchlo a to je podstatný fakt. M1 timeframe je plný pohybov a plný príležitosti. Technickú analýzu kreslí rovnako a platia naňom rovnaké princípy ako na H1, D1, M5. Treba samozrejme prihliadať na vyššie timeframe a to M5 , H1... a určite D1. Treba vedieť aké formácie a aké "sviečky" sú na vyšších timeframeoch. Vychutnajte si dnešné obchody na menovom páre EUR/USD.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 8.9.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...
Rozbehnuté trendy budú pokračovať – čo sa dá aktuálne zobchodovať?
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Aktuálne vidím príležitosť napojiť sa do trendu na troch menových pároch. Je to USD/CAD, GBP/NZD a EUR/AUD, na ktoré sa pozrieme z daily timeframe.
AUD/USD: Trojité dno jako poslední záchrana býků?
Není to tak dlouho co jsem věřil v odraz ceny od dlouhodobého supportu. No, od té doby se na grafech už několik svíček vykreslilo a vývoj ceny možná naznačuje úplně něco jiného. Ve vhodnou dobu jsem zreguloval long pozice s tím, že počkám jak se situace bude vyvíjet dále. Můj pohled na aktuální situaci tohoto páru z pohledu techniky najdete v tomto blogu.
Jak zprovoznit Purple indikátory na OS X (Mac)
V minulém článku jste se mohli dozvědět, jakým způsobem je možné vložit a zprovoznit Purple indikátory na operačním systému Windows. Naopak dnes se budeme zabývat relativně složitější situací, kdy je potřeba tyto stejné indikátory zprovoznit v rámci operačního systému MacOS, též známém pod zkratkou OS X.
Očima tradera - EUR/USD a USD/JPY
Na amerických i evropských akciových indexech máme po delší době rušněji, výrazně se v posledních dnech zvýšila volatilita. Stupňování geopolitického napětí mezi USA a Severní Koreou nemůže akciovým indexům na historických maximech prospívat.
Kolaps turecké liry
Šok forexovým obchodníkům o víkendu přinesl turecký prezident Erdogan, když bez jakýchkoliv předchozích náznaků vyhodil šéfa centrální banky Naciho Agbala. Příklon k tradiční měnové politice bojující proti inflaci mu tak příliš dlouho nevydržel, protože po 8 měsících znovu dosadil do čela turecké centrální banky muže, který není zastáncem vyšších úrokových sazeb.
Závislost na tradingu
Jakákoliv závislost je svým způsobem problematická. Dokonce i závislost na konání dobrých skutků s sebou může přinášet potenciál velkých problémů. Když potom jde o zdraví a peníze, jako v tradingu, tak je nutné mít to neustále na zřeteli a snažit se mít tuto závislost pod kontrolou.
Ktorý časový rámec je ten správny?
Timeframe, alebo inak časový rámec v cenových grafoch na finančných trhoch, je označenie pre časový horizont, v ktorom sú zobrazované ceny aktív pre konkrétne daný interval. Časový rámec môže byť nastavený na rôzne časové jednotky, ako napríklad minúty, hodiny, dni, týždne, alebo mesiace. Dlhšie timeframes, ako denný, týždenný alebo mesačný, sa všeobecne považujú za vhodné pre dlhodobých investorov a obchodníkov s dlhodobým investičným horizontom. Ja sa na tému „timeframe“ pozerám iným pohľadom a rozlišovanie medzi jednotlivými časovými rámcami nepovažujem za nevyhnutne dôležité pre trading a investovanie. Nemyslím si, že je výhodou obchodovať na základe „signálov“ z D1- denných grafoch oproti obchodovaniu a vstupom do trhu napríklad na M1- minútových grafoch. V tomto článku sa to pokúsim vysvetliť.
Řízení rizik – víte, co v tradingu znamená RRR?
Pokud s tradingem začínáte, tento koncept by vám rozhodně neměl uniknout. Jeho naučení totiž může být pomyslnou křižovatkou, ze které jedna cesta vede ke spálenému účtu a zanechání tradingu a druhá k finanční nezávislosti.