Čtvrtek 21. listopadu 2024 11:32
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
SAB Finance
reklama
eightcap trade smarter

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.06.2022

13.06.2022 10:27  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

SHRNUTÍ

  • SPX i SXXP během minulého týdne klesaly
  • SPX předvedl nejvýraznější týdenní pokles od ledna
  • ECB na konci června ukončí APP a v červenci přistoupí k hiku o 25 bps, v září pravděpodobně o 50 bps
  • Výnosy italských vládních bondů (BTP) nejvýše od začátku 2014 – obavy z fragmentace EMU
  • Na trzích převažují rizika: opět vévodí utahování politiky, dále také slabší růst a covid v Číně
  • Fed zvedne sazby o 50 bps a aktualizuje dot plot, jumbo-hike o 75 bps nepravděpodobný
  • Trh čeká, že v tempu +50 bps zasedání bude Fed pokračovat do konce roku
  • Pod vlivem širší averze k riziku oslabuje krypto, bitcoin okolo $26k

Výhled 

Futures zelené i asijské indexy červené – Fed a lockdowny v Číně 

Trhy

Během minulého týdne burzy citelně oslabily. S&P 500 odepsal 5,1 %, což představuje nevýznamnější týdenní pokles od ledna. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 28). Klíčovým faktorem během minulého týdne bylo americké CPI, které vyžaduje důraznější akci ze strany Fedu. Trh se tak začíná opět obávat, že centrální banky budou muset udělat více, než investoři v tuto chvíli zaceňují, aby dokázaly zkrotit inflaci. Rizika zůstávají dále asymetricky nakloněna směrem dolů. Kromě utahování měnové politiky se investoři obávají, jak na burzy dopadne synchronizované zpomalení globálního ekonomického růstu. Stále více burziánů i  ekonomů začíná pochybovat, zda dokáží centrální banky zpomalit inflaci bez toho, aniž by spustily recesi. K nervozitě přispívají i nové lockdowny v Šanghaji. Přestože v posledních týdnech došlo k uvolnění, jde vidět, že v boji s covidem čínské autority prozatím nezvítězily. V následujících týdnech tak nejspíše budeme svědky pokračování zvýšené volatility. Stále platí, že pro uklidnění trhů musí investoři vidět, že inflace vyvrcholila a nachází se na sestupné trajektorii. To se prozatím nekoná. 

Fed

Ve středu by měla FOMC opět zvednout úroky o 50 bps. Do rozhodování Fedu se promítne i poslední inflační report, který popřel tezi o vyvrcholení růstu cen v USA. CPI rostlo tempem 8,6 %, zatímco trh očekával pouze 8,3 %. Zároveň květnová statistika překonala dosavadní březnový report – inflace tedy prozatím není na ústupu. Růst cen byl poměrně plošný. Proto někteří investoři nevylučují ani jumbo-hike ve výši 75 bps. Osobně se k takovému scénáři nepřikláním. Nicméně vývoj cen znamená, že současné tempo 50 bps / zasedání bude takřka s jistotou pokračovat i po červenci. Trh v tuto chvíli zaceňuje hiky o půl procentního bodu na všech následujících zasedáních (dohromady 5). Úroky se tak letos vyšplhají na tři procenta – podle trhu 3,125 % - 3.25 %. Fed taktéž zveřejní aktualizovanou prognózu sazeb, tzv. dot plot. Aktualizuje se kvartálně. Na středečním zasedání dojde k přiblížení dot plotu tržnímu pricingu. Výnos desetiletého amerického vládního bondu (UST) se vyšplhal na 3,17 %, jde o letošní maximum. Na zasedání budou důležité komentáře – zejména, jak vnímají představitelé FOMC ekonomiku, zda stále věří hladkému přistání nebo jak výrazně nad úroveň neutrálních sazeb chtějí úroky posunout

Trh zaceňuje deset dodatečných hiků do konce roku – sazby se tak dostanou nad tři procenta


Zdroj: Bloomberg

Krypto

S ohledem na širší averzi k riziku ztrácí i bitcoin, jehož cena v tuto chvíli dosahuje cca $25k. Kurz nejznámější kryptoměny se tak nachází na nejnižší úrovni od prosince 2020. Tentokrát jsou hlavním faktorem výprodeje na trzích rizikových aktiv – nikoliv faktory specifické pro krypto, které odstartovaly předchozí poklesy.

 

ECB

ECB dle očekávání ukončí ke 30.6. program nákupu aktiv a de facto před-oznámila, že na červencovém zasedání zvedne sazby o 25 bodů. Centrální banka však vyloučila, že by v červenci přistoupila ke zvýšení o 50 bodů –  Lagardeová takový krok ospravedlňuje tím, že se s úroky nehýbalo nahoru 11 let a nepřímo přiznává, že se obává reakce trhů. K dalším hikům ECB přistoupí v září, kdy bude k dispozici aktualizovaná ekonomická i inflační prognóza. Pokud se inflační výhled nezlepší sáhne v září rada guvernérů k razantnějšímu zvýšení sazeb. Jelikož dramatické zlepšení inflační projekce zůstává velmi nepravděpodobné, lze tyto výroky chápat tak, že hike o 50 bps je v září prakticky jistý. ECB by měla zvedat úroky i na dalších zasedáních (říjen a prosinec) – intenzita pohybů bude záviset na příchozích makrodatech.  Přestože ECB zmínila, že má k dispozici nástroje, které pomohou zabránit hrozící fragmentaci eurozóny, výnosy periferních evropských vládních bondů prudce rostou. Výnos desetiletého italského vládního bondu se v reakci na zasedání vystoupal až na 3,75 %. Nachází se tak na nejvyšších hodnotách od začátku roku 2014. Euro proti dolaru nejdříve posilovalo, své zisky však odevzdává – roli hraje fakt, že Lagardeová během konference pohřbila šance na hike o 50 bps v červenci. Proti koruně jednotná evropská měna spíše přešlapuje na místě. 

Výnosy 10Y BTP na nejvyšších úrovních od začátku 2014


Zdroj: Bloomberg 

S&P: týdenní vývoj v jednotlivých sektorech


SXXP: týdenní vývoj v jednotlivých sektorech


Indexy pohyb


Zdroj: Bloomberg

Tomáš Pfeiler, CFA, CYRRUS, a.s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.4.2022
    Ve čtvrtek zasedá ECB – neočekává se, že by došlo ke zvýšení sazeb nebo náhlému ukončení APP. Investoři však budou bedlivě sledovat komentáře Lagardeové, která by mohla poodhalit směr, kterým bude centrální banka navigovat politiku. Lze předpokládat, že v této fázi již musí představitelé ECB vyslat signál, že inflaci vnímají jako citelnou hrozbu. Měli by proto nastínit případné načasování ukončení APP a prvních hiků.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.5.2020
    Rozvolňování karantén se zatím daří bez opětovného nárůstu nových infekcí. Přestože návrat k normálu ještě potrvá, lze pozorovat, že se ekonomická aktivita odrazila ode dna. Právě optimistický vývoj a další uvolňování v tomto týdnu drží akciové indexy na současných úrovních.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.02.2024
    Burzy během minulého týdne opět posilovaly. S&P 500 přidal 1,4 %. Hlavní americký akciový benchmark uzavřel týden na historickém maximu a zároveň překonal hranici 5 000. Bezprostředním faktorem byly výsledky společnosti Arm – ta potvrdila zájem o čipy ze strany Big Tech firem. Očekává se, že velké technologické firmy budou masivně nakupovat čipy s ohledem rozvoje infrastruktury okolo umělé inteligence. Aktuálně se však indexy nachází na úrovních hraničící s překoupeností – určitá korekce je tak pravděpodobná.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.09.2022
    Během minulého týdne burzy silně posilovaly. S&P 500 přidal 3,6 % a přerušil tak předchozí třítýdenní pokles v řadě. Aktuálně se obchoduje cca 15 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita sestoupila pod hranici 25 bodů. Index posiloval navzdory jestřábí rétorice centrálních bank. Hlavním faktorem je v tomto případě pozicování. Sentiment byl v posledních týdnech extrémně medvědí – to bývá často signál k obratu. Podobně jako uprostřed června jsme i od září byly svědky vysokých hodnot pull ratia, což signalizuje, že se investoři pojišťovali proti poklesu / resp. sázeli na pokles. Od 7.9. poměrně značná reverze (z 0,75 na 0,52). Aktuální růst má tedy svůj původ především v technických faktorech a proto lze pochybovat o jeho udržitelnosti. S jestřábími centrálními bankami a ochabující globální ekonomikou je velmi pravděpodobný další pokles indexů do konce roku.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.10.2020
    V následujících dnech investoři opět upnou svůj zrak k přicházejícím makrodatům. Netrpělivě očekávají zejména maloobchodní tržby v USA, které budou zveřejněny v pátek. Předpokládá se, že ty udrží rostoucí tempo a během září se zvětší o 0,8%. V eurozóně vyjde ve středu průmyslová produkce za srpen. V osmém měsíce by se měl tento indikátor meziměsíčně zvětšit o 0,7%. V obou regionech však rostou obavy, že se přibývající infekce covid-19. Hrozba těchto obav se naplno projevuje zejména v eurozóně, kde nové infekce přibývají rychlejším tempem. Na souhrnném indexu ekonomických překvapení v USA i EU jde vidět pokles – to signalizuje určité zpomalení probíhajícího hospodářského zotavení.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.12.2022
    Během minulého týdne burzy rostly. S&P 500 odepsal 3,4 %. Nyní se SPX obchoduje cca 18 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita opět vzrostla nad psychologickou hranici 20 bodů. Výprodeje byly korekcí předchozího příliš euforického vývoje. Aktuálně je podle našeho názoru euforie přehnaná a rizika zůstávají nakloněna směrem dolů. Tento týden se uskuteční řada zasedání centrálních bank. Kromě Fedu a ECB zasedá i BoE. Jakákoliv prohlášení centrálních bankéřů mají potenciál stát se kurzotvornými událostmi. 
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.2.2021
    Přehnaná aktivita retailových investorů pravděpodobně přetrvá i v následujících dnech. U retailových brokerů dochází k opětovnému uvolnění restrikcí na nákup některých titulů. Znovu tak můžeme být svědky nárůstu volatility na titulech s vysokým short interestem. Nicméně lze očekávat i tvrdší regulaci diskusních fór, jelikož praktiky retailových traderů, kteří jednají ve shodě, připomínají manipulaci s trhem. Shortovat některé přepálené tituly, jako například GME však nedoporučuji. Květnová at the money put opce na akcie GME odpovídá cca na 68 %, ceny akcií!!! To souvisí s obrovskou volatilitou. Pro srovnání stejný kontrakt by v případě Apple vyšel na cca 10 % z ceny akcie. Některé firmy se snaží masivního cenového vzestupu využít a emitují nové akcie. Například American Airlines vydaly nové akcie za 1,1 mld. dolarů
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.4.2021
    Velké banky tento týden tradičně zahájí americkou výsledkovou sezónu za první kvartál. Ve středu reportují JP Morgan, Goldman Sachs a Wells Fargo. Ve čtvrtek Bank of America a Citigroup. Vše napovídá tomu, že americké finanční instituce zažily velmi úspěšný první kvartál. Vyšší prognózy ekonomického růstu znamenají, že peněžní ústavy mohly během 1Q přistoupit k významnému rozvolňování rezerv, což se propíše do lepších profitů. Horečnatá aktivita na kapitálovém trhu se promítne do pozitivního výsledku segmentu investičního bankovnictví. Pro celý index S&P 500 se předpokládá meziroční nárůst zisků o téměř 25 %. To představuje poměrně výraznou revizi směrem nahoru – ještě na konci roku se pro 1Q21 očekávalo meziroční zvýšení profitů o 16 %. Je však nutno dodat, že očekávání jsou velmi vysoká. Vzhledem k našponovaným valuacím může být jakékoliv klopýtnutí následováno značně negativní povýsledkovou reakcí.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.7.2021
    Během minulého týdne se na burzách začaly objevovat pochybnosti ohledně udržitelnosti robustního ekonomického růstu. Na obou stranách Atlantiku vidíme určitou rotaci z cyklických do defenzivních sektorů. V posledním týdnu výrazněji ztrácely energetické akcie, zatímco posilovaly defenzivní nemovitosti. Investoři se obávají varianty delta – rostoucí počet nových infekcí by mohl vést k zavedení dalších lockdownů, což by se podepsalo na slabší ekonomické dynamice. Podle mnohých ekonomů jsme nyní dosáhli vrcholného tempa hospodářského růstu. V dalších kvartálech se již staneme svědky zpomalování. Do budoucna již nelze počítat s dodatečnými fiskálními impulsy. Vidíme robustní výkonnost defenzivních aktiv: dolar, americké nebo německé vládní dluhopisy, stoupla i cena zlata. Na druhou stranu akcie zůstávají na historických maximech a dařilo se i velkým technologickým korporacím. K dobré výkonnosti akciových titulů přispívá i pozicování. Řada investorů vyčkává na korekci a proto využívá sebemenšího poklesu – viz. čtvrteční propad a páteční růst. Retailoví spekulanti mají tendenci vstupovat do trhu obzvláště brzy po korekcích.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.03.2023
    Během minulého týdne burzy oslabovaly. S&P 500 poklesl o 4,5 %. Nyní se SPX obchoduje cca 19 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku 2022. Volatilita během minulého týdne vzrostla nad psychologickou hranici 20 bodů. Evropské akcie odepsaly 2,3 %. Dění v závěrů týdne zásadně ovlivnila situace kolem Silicon Valley Bank. Tu již v pátek převzal FDIC. Aktuálně se řeší, kdo převezme aktiva banky. Podle posledních zpráv by měly být v plné výši odškodnění i nezajištění věřitelé (s vklady nad $250k). Futures nyní rostou, jelikož investoři přistřihli sázky na další hiky. Jde však o příliš euforické očekávání – Fed musí v prvé řadě plnit cenovou stabilitu.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.09.2021
    Z Číny chodily opět spíše negativní zprávy. Herní společnosti typu Tencent významně ztrácely poté, co čínské autority důrazně vyzvaly k omezení hraní mladistvých. Podle některých zdrojů dokonce vyhlásily zákaz vydávání nových her, což by mohlo mít na řadu firem z tohoto sektoru zhoubné dopady. Velké fondy většinou redukují expozice vůči čínským aktivům - např. Ark Invest. Obavy, že se čínské vedení snaží zcela překreslit dosavadní sociální kontrakt.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.1.2020
    Donald Trump s nejvyšší pravděpodobností ve středu podepíše první fázi dohody o ukončení obchodní války. Toto dílčí příměří by mělo zastavit uvalování dalších cel a vést k navýšení nákupů amerických zemědělských komodit ze strany Číny.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.12.2021
    Evergrande nezaplatila dlužné kupónové platby ani po uplynutí 30-denní lhůty. Fitch shodila rating bondů na tzv. restricted default. V praxi to znamená, že společnost na některých závazcích formálně zdefaultovala, proces jednání s věřiteli ještě nezačal. Podobně jednala agentura i v případě dluhopisů druhého nejvíce zadluženého developera, společnosti Kaisa.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.3.2021
    Hlavní téma, které rozhodne o dalším směřování trhů, je vývoj výnosů amerických vládních bondů. Desetiletá splatnost se nyní drží na úrovni okolo 1,4 %. Zvýšení souvisí především s citelným nárůstem reálných dluhopisových výnosů. Ty vystřelily až na -0,6 % a poté opět spadly o něco hlouběji do záporu. Současně dochází k propadu inflačních očekávání. Taková konstelace značí obavy, že se investoři navzdory rétorice Jeroma Powella obávají obratu v měnové politice. K růstu výnosů vedly i specifické faktory. Vzhledem k vyšším sazbám výrazně poklesl podíl refinancovaných hypoték a bankám tak vzrostla durace portfolií. Aby tento ukazatel opět stlačily, přistupovaly finanční domy k výprodejům delších vládních obligací. Nárůst výnosů vedl k poklesu cen rizikových aktiv. Cena zlata, která velmi citlivě reaguje na úroveň reálných výnosů, spadla na nejslabší úrovně od června. Výrazně ztrácely technologické tituly, které jsou jako tzv. long duration stocks nejcitlivější na změny dluhopisových sazeb. Očekáváme, že nákupy institucionálních investorů a americké centrální banky nezřízený nárůst výnosů opět utlumí.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.5.2019
    Data z americké ekonomiky včetně korporátních výsledků vykreslují celkem pozitivní obraz, ovšem chmurný je pohled na eskalaci vyjednávání mezi Čínou a USA. Obě strany se snaží dopad kolapsu jednání mírnit, ale prozatím je třeba přijmout fakt, že vidíme nejhorší možný scénář. USA v pátek zvýšily cla na dodatečných 225 mld USD a dnes oznámí detaily plánu zavedení cel na zbývající dovozy z Číny tedy zhruba 300 mld USD. Připomeňme, že jejich faktické zavedení je proces na několik měsíců. Sám ekonomický poradce Trumpa Larry Kudlow uvedl, že se jedná především o nástroj vyjednávání a nečeká, že by existovaly trvale. Mezitím se Čína chystá oznámit vlastní opatření, kterým chce kontrovat clům z USA. Jednání budou pokračovat, ale na programu zatím není žádná schůzka.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.7.2020
    Ve Spojených státech stále narůstají významným tempem nové infekce covid-19. V některých státech tak dochází k pozvolnějšímu uvolňování restriktivních opatření. Nicméně uvalování plošných karantén se nejeví jako pravděpodobný scénář. I tak se druhá vlna infekcí může promítnout do dočasného zpomalení ekonomické aktivity. Přestože některé sektory, jako např. cestovní ruch, mohou být obavami z druhé vlny výrazně zasaženy, prudký propad širších indexů neočekáváme. Můžeme se dočkat volatilních reakcí na některá makrodata.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.10.2019
    Fed zahájí od 15.10. nákupy krátkodobých dluhopisů ve výši 60 mld. USD měsíčně po dobu nejméně šesti měsíců. Jerome Powell důrazně upozornil, že vzhledem k výhradní orientaci na krátké splatnosti nelze považovat za kvantitativní uvolňování. Jediným cílem této operace je stabilizovat situaci na trhu s repo obchody. Analytiky však objem nakupovaných pokladničních poukázek překvapil.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.11.2022
    Během minulého týdne burzy silně posilovaly. S&P 500 přidal 5,9 %. Ve čtvrtek předvedly indexy nejlepší růst od jara 2020. Nyní se SPX obchoduje cca 17 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita se nachází pod hranici 25 bodů. Za růstem stála inflační čísla. Investoři věří, že příznivější inflační čísla odradí Fed od agresivnějšího utahování politiky. Jelikož investoři udržovali na svých portfoliích vysokou úroveň cashe, tak nyní jeho část zapojily a výsledkem byla robustní reakce. Je otázkou, jak vyjdou další cenové statistiky. Zdaleka nelze tvrdit, že Fed v boji nad inflací zvítězil. V pátek vyšla vyšší než předpokládaná inflační očekávání domácností: 3 % vs est. 2,9 %.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.2.2022
    Ani víkend nepřinesl progres v jednáních mezi Ruskem a zeměmi NATO. Přímá invaze zůstává méně pravděpodobným scénářem, v této fázi ji však nemůžeme zcela vyloučit. Obavy z geopolitického rizika již začínají prosakovat do širšího tržního dění. Byla to právě geopolitika, která určila trhům rytmus v pátek. Byli jsme svědku ukázkového úprku ke kvalitě. Investoři se zbavovali rizikových aktiv a mohutně investovali do dluhopisů. Výnos 10Y UST se během pátku snížil o téměř 10 bps na 1,94 %. Posiloval i americký dolar, který uzavřel týden na páru s EUR pod hladinou 1,1400.
  • RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.3.2022
    Zatímco v uplynulých týdnech byla geopolitika prakticky jediným faktorem, který určoval trhům rytmus, nyní začínají investoři pozvolna přecházet do normálnějšího režimu a opět se zaměřují na klíčové makroudálosti, zejména zasedání centrálních bank. Přestože údajně probíhají jednání o příměří, tuhé boje pokračují a narůstá počet civilních obětí. Konflikt zřejmě vstupuje do poziční fáze – tj. nebudou výrazné postupy, avšak může pokračovat ostřelování měst za použití těžké vojenské techniky. V tomto momentě se nejeví jako pravděpodobné uzavření vzdušného prostoru nad Ukrajinou nebo přímá vojenská podpora ze strany NATO. Proto roztržka zůstane lokálním konfliktem a hlavní dopad na trhy tak probíhá přes zaceňování dopadů ekonomických sankcí.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI