Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Padá dolar? | TimeFrame výhled (13.3. - 19.3. 2023)
Každý týden sleduji instrumenty jako měnové páry a indexy, a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie. Co přinesl tento týden? A co se děje s dolarem?
Koruna končí cyklus oslabování
Česká koruna k euru slábne už několik měsíců a dostala se do blízkosti několikaletých minim. Co hovoří pro změnu trendu a jaký výhled má pár EUR/CZK z hlediska fundamentu a možného intervenčního zásahu centrální banky?
Ropa v klesajícím trendu
Cena americké ropy WTI se dostává pod 90 USD za barel, je tak levnější než před zahájením ruské invaze na Ukrajinu. Sestupný trend by mohl navíc dále pokračovat, zvlášť pokud restriktivní politika americké centrální banky (Fed) bude držet poptávku utlumenou a dolar silný.
Praktické okénko – Ziskový obchod a ukázka jeho řízení
Tento článek nabízí pohled do obchodní přípravy a řízení ziskového obchodu.
Volatilita pokračuje, index S&P 500 oslabil popáté za sebou
První květnový týden nevybočil z trendu, který americké akcie nastoupily v dubnu, a pro index S&P 500 skončil opět ztrátou, byť tentokrát mírnou (-0,20 %). Benchmark tak má za sebou nejdelší sérii týdenních poklesů od přelomu května a června 2011.
Aktuálne trhové signály: EUR/USD, EUR/CHF a USD/CAD
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na EUR/USD, EUR/CHF a USD/CAD cez denné časové rámce.
Multitimeframe analýza: 16.12.2021 USD/CAD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
Dlhodobé obchodné príležitosti na forexe – CAD/CHF, USD/CHF, NZD/USD
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Poďme sa pozrieť CAD/CHF, USD/CHF a NZD/USD z weekly a daily timeframe. Príležitosti ponúkajú obrovské možné zisky.
Co dělat až se na podzim vrátí volatilita na trh? Tato strategie vám poradí!
Pokud se stejně jako většina obchodníků těšíte na podzimní návrat volatilních trhů, tento článek by vás mohl zajímat. Ukážeme si v něm strategii, díky které budete schopní využít navrátivší se volatility ve svůj prospěch a vstoupit tak na podzimní trhy s patřičnou statistickou výhodou.
Tipy jak zbavit vaší obchodní seanci špatných návyků
Jedním z hlavních úkolů každého obchodníka by mělo být zbavení se špatných obchodních návyků, které jsou brzdou pro dosažení tolik zmiňovaného obchodníkova „svatého grálu“.
10 Tajomstiev, Ktoré Tradingový Priemysel Nechce Aby Ste Vedeli (časť 1.)
Dnešná lekcia bude trochu kontroverzná a môže zamotať nejaké perie. Mám v úmysle vyraziť doširoka otvorene a odhaliť veľa informácií, ku ktorým ste s najväčšou pravdepodobnosťou dostali na svojej obchodnej ceste.
Jak zvolení Bidena ovlivní energetický sektor?
Volby v roce 2020 mohou být zásadní pro budoucnost energetického sektoru na celém světě. Nový prezident bude buď pokračovat ve stávající politice, nebo v případě zvolení Bidena, dojde k otočení směru o 180 stupňů. Sám Trump několikrát uznal, že průmysl a jeho podpora vede k znečištění planety, ale preferuje ekonomický růst a nízký cen komodit. Biden má však opačný pohled na věc a otočil by postavení USA k fosilním palivům a politice klimatu.
Co znamená výměna v čele Fedu?
Janet Yellenové už pomalu končí její 4letý mandát a na přelomu ledna a února příštího roku předá žezlo nejmocnějšího centrálního bankéře světa Jerome Powellovi. Jak se historicky chovají trhy při takovém předávání funkce a co můžeme čekat v následujících týdnech?
Jdeme si my pro peníze nebo peníze pro náš život?
Všichni si určitě pamatujete, jak jsme jako puberťáci čekali, až budeme mít dostatečný věk na to, abychom se mohli pustit do nějaké brigády a vydělat si, tenkrát docela hodně stokorun na jakýsi magneťák, desku, kolo a já nevím na co ještě. Jistě, rodiče nás zabezpečili a nic nám nechybělo, mimo zmíněného, ale to bylo právě to, co oni považovali za zbytné a u naší žádosti celkem rozumně (z dnešního pohledu) řekli, „tak si na to vydělej“.
Akcie jako v roce 1999?
Americký akciový trh se začíná chovat čím dál více iracionálně. Při svých vysokých úrovních se zvyšuje i volatilita a spekulační hry s akciemi Gamestop na ospravedlnění aktuálních cen příliš jistoty nepřidává. Vnucuje se otázka, jestli třeba taková Tesla není jen jeden velký Gamestop založený na mesiášském vnímání Elona Muska. Celá situace tak připomíná rok 1999, kdy své peníze na trh vrhají i nezkušení investoři a namísto fundamentu a očekávaných zisků obchodují impulzivně na základě předchozího růstu a „hot tips“.
Praktické okénko – Pohled na vyšší časové rámce a tvorba obchodního plánu
Absence obchodního plánu zvyšuje pravděpodobnost emočního obchodování. V tomto díle se proto podíváme na příklad obchodního plánu.
Zlato: Anomálie na trhu
Ani zlato nebylo ušetřeno extrémním turbulencím na finančních trzích v posledních dnech. V situaci, kdy někteří prodávat musejí, aby splnili požadavky brokera při margin call nebo potřebují hotovost na úhradu svých jiných závazků, a nemají dostatek likvidní protistrany, vznikl na trhu se zlatem prostor pro arbitráž.
Kam budú smerovať trhy po Amerických prezidentských voľbách?
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrieme sa na 3 trhy cez daily timeframe potom ako vyhral voľby Joe Biden. Neprevláda taká volatilita ako minulé voľby keď padli akciové indexy o 10% a potom prišiel extrémny nárast, ale aj tak sa objavili nejaké obchodné príležitosti.
IPO společnosti Teads - Alternativa společnosti Google na reklamním trhu
Trh digitální reklamy ovládají velké korporace, které vlastní sociální sítě, vyhledávače a cloudové služby. V důsledku toho můžeme pozorovat oligopolizaci tohoto odvětví.
Makrodata přehledně aneb co číhá v kalendáři? (2. díl)
V prvním díle miniseriálu, ve kterém se soustředíme na zveřejňovaná makrodata, jsme se zaměřili na data z trhu práce. Zmíněna byla také ostatní makrodata, která jsou s určitou pravidelností publikována, jako například zásoby ropy a ropných destilátů, data z realitního trhu a měkká data ve formě indexů z Chicaga, filadelfského Fedu či michiganské univerzity