Neděle 05. ledna 2025 07:35
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
eightcap zlato
reklama
RebelsFunding

Dilema u H4 grafů

Napsal:   Sekce: Články Purple Trading

Nejsou grafy jako grafy. Svíčkové formace na vyšších časových rámcích nemusí nutně vypadat u každého brokera stejně. Jsou tyto rozdíly podstatné? A jak to může ovlivnit výsledky obchodované strategie?

Když trader začíná s obchodováním, většinou si vybere brokera, založí si demo účet, reálný účet a následně sbírá zkušenosti. Ne každý si vytvoří několik účtů u několika brokerů k porovnání.


To přitom může hrát velmi důležitou roli ve výsledcích samotného obchodování.

Nechci psát o rychlosti exekuce, skluzech, poplatcích a podobně, o tom už jsme napsali spoustu článků. Chci poukázat na další důležitý faktor, který může ovlivňovat především obchodní signály ke vstupu/výstupu, a to zejména na vyšších časových rámcích. Jde o časové pásmo, ve kterém funguje serverový čas v platformě brokera.

Různé časy serveru se projeví na týdenních, denních a čtyřhodinových grafech. A pokud obchodník zohledňuje ve svém rozhodování technickou analýzu a využívá přitom některý z těchto časových rámců, měl by se dobře rozhodnout jaké časové pásmo je pro jeho obchody nejvhodnější.

Pro úspěch technické analýzy je důležité, aby stejný pattern nebo signál obchodovalo co nejvíce obchodníků. Zjednodušeně lze říci, že nejvhodnější je vybrat si ten úplně nejpoužívanější serverový čas. Samozřejmě je potřeba zohlednit další aspekty strategie.

Já osobně mám nejvíce zkušeností s brokery, kteří využívají časy GMT+2 a GMT+3, tedy čas, který je shodný s tím, který standardně používáme v ČR, a ten, který je o hodinu napřed. Zásadní rozdíl mezi těmito časy je ten, že GMT+2 začíná obchodní týden v neděli ve 23:00, kdežto GMT+3 až v pondělí 0:00. Na denním grafu podle GMT+2 tedy můžeme vidět i malou nedělní svíčku a celkově máme tedy šest denních svíček každý týden.

Na obrázku je vidět rozdíl.


Denní graf GMT+2


Denní graf GMT+3

Uznávám, že malá nedělní svíčka na denním grafu není zas až takový problém, ostatně nejvíce by jí byl ovlivněn pravděpodobně výpočet pivotních bodů, u kterých však lze jednoduše nastavit Ignore Sunday.

Podívejte se ale na rozdíl zobrazení grafů na čtyřhodinovém časovém rámci. H4 svíčky začínají vždy o půlnoci serverového času. To znamená, že nejenže bude v grafu podle GMT+2 opět přítomna hodinová nedělní svíčka, ale také, že během celého týdne budou open a close svíček ve srovnání s GMT+3 o hodinu opožděné.

A to už dokáže s tvarem svíčky pěkně zamávat!

Ať už jste Price Action obchodník nebo využíváte indikátory, které jsou vypočítávány z OHLC minulých svíček, je jasné, že v mnoha případech budou na jednom z těchto grafů viditelné patterny / signály a na druhém ne. Pokud obchodujete nějakou breakoutovou strategii, budou vaše vstupy jinde, než vstupy ostatních obchodníků z jiných časových zón.


H4 graf GMT+2


H4 graf GMT+3

Podíváte-li se pořádně na obrázky výše, asi vám dojde, že „není pin bar na H4 jako pin bar na H4“. Samozřejmě, že na hodinových a nižších grafech nehraje čas serveru žádnou roli, nicméně na vyšších časových rámcích se často stává docela zásadním faktorem, který může ovlivnit výsledky obchodované strategie. Z toho vyplývá, že často úspěšné strategie mohou dosahovat rozdílných výsledků v závislosti na časové zóně serveru daného brokera, a naopak.

Otázkou zůstává, zda existuje nějaký všeobecně vhodný čas serveru, na kterém by většina indikátorů vykazovala dlouhodobě lepší výsledky, než na jiných časových zónách? Dle mého názoru to je ten mezi obchodníky nejpoužívanější.

A jaký čas v platformě používáte vy? Vyzkoušeli jste různá časová pásma?

Adam Dulovec
Tým Purple Trading

info@purple-trading.com
+420 228 882 352

Representative office: Revoluční 7, Staré Město, Praha 1


www.purple-trading.com/cs

Pro více informací o rizicích v tradingu prosím navštivte stránku zde.

Obchodování na devizovém a CFD trhu s marží obnáší velkou míru rizika a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s vysokou pákou může fungovat jak ve Váš prospěch, tak i proti Vám. Předtím, než se rozhodnete obchodovat na devizovém trhu, pečlivě zvažte své investiční cíle, množství zkušeností a ochotu riskovat. Existuje možnost, že utrpíte ztrátu části nebo celé výchozí investice, a proto není vhodné investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. Měl/a byste si být vědom/a všech rizik spojených s obchodováním na devizovém trhu a v případě jakýchkoliv pochybností vyhledat radu od nezávislého finančního poradce.

Všechny názory, novinky, výzkumy, analýzy, ceny nebo jiné informace obsažené na webových stránkách jsou poskytovány jako obecný komentář k trhu a nepředstavují investiční poradenství. L.F. Investment Limited. nenese žádnou odpovědnost za ztrátu nebo škodu, zahrnující mimo jiné ušlý zisk, která může vzejít přímo nebo nepřímo z použití nebo spoléhání se na takové informace.

P.M. Purple Trading je obchodní značka, vlastněná a provozovaná společností L.F. Investment Limited., 11, Louki Akrita, CY-4044 Limassol, Cyprus, licencovaný obchodník s cennými papíry, regulovaný CySEC, číslo licence 271/15.

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Detaily někdy rozhodují
    Ve chvíli, kdy se člověk v tom, co dělá, dostane na určitou úroveň, tak zjistí, že mnohdy i drobnosti dokážou rozhodnout o tom, jestli výsledek jeho práce je jen dobrý, nebo vynikající.
  • Devalvace v přímém přenosu
    Zatímco euro vůči americkému dolaru oslabuje a po téměř 20 letech se dostalo v dnešních ranních hodinách na paritu, najdou se i měny, vůči kterým si společná evropská měna připisuje nemalé zisky.
  • Dialogy s brejk-auťákem
    V tomto příspěvku bych chtěl trpělivým čtenářům (trpělivost je jedna z vlastností, která ctí tradera) přiblížit svůj život s breakouty a taky trochu narušit tu myšlenku, že kdo má AOSka, nemusí nic řešit co se týče psychologie obchodování. Ujišťuju všechny, že jsem zcela duševně zdráv, nicméně pro účely tohoto článečku si zahraju na rozdvojenou osobnost a ukážu pár dialogů sebe sama s mým druhým já – kovaným a zoceleným statistickým brejk-auťákem (dále jen „BA“).
  • Diamantový EUR/GBP
    V dnešním blogu technické analýzy se spolu podíváme na měnový pár EUR/GBP. Nezačnu ničím menším, než je měsíční graf, na kterém se může zakreslit pattern Diamant. Budu se samozřejmě věnovat i možným obchodním příležitostem vycházejících z týdenního a denního grafu. Aby toho nebylo málo nastíním také možnou intradenní obchodní příležitost pro případ, že k nám bude nedělní otevírací cena přívětivá.
  • Dieta z kuchyně ČNB
    Česká národní banka (ČNB) je zcela jistě ctihodná instituce, ve které pracuje mnoho erudovaných ekonomů. Každý z nich by dokázal odříkat základní pravidla ekonomie ve tři hodiny ráno, pokud by je někdo probudil, stejně jako vyjmenovaná slova po "B". Jenomže potom je ve stejné České národní bance ještě orgán, který se nazývá bankovní rada.
  • Digitální zlato?
    Ohromně mě baví všechno okolo Bitcoinu. Každý o mně ví, že to mu nerozumím, no jak je v takovém případě obvyklé, o to víc mě o tom baví mudrovat. I když je na druhou stranu pravda, že kamarádi, kteří Bitcoinem žijí, se mě snaží edukovat jak jen to jde.
  • Digitálny Juan na ZOH 2022?
    Čína chce umožnit zahraničním sportovcům a návštěvníkům používat digitální měnu během zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022.
  • Diktátoři po celém světě hledají peníze pro tyranii v kryptoměnách
    Být diktátorem, který se dožije vysokého věku, není levné. Výdaje jsou nejen za vlastní luxus, ale také za osobní stráž a armádu přisluhovačů. Jak se ale dostat k penězům, když sankce ze strany EU či USA potápí vaši vlastní měnu? Odpověď najdeme v digitálním světě, konkrétně v digitálních měnách.
  • Dílčí vítězství pro býky, index S&P 500 vzrostl o necelé procento
    Čtvrtý lednový týden opět naznačil, že rok 2022 bude úplně jiný než ten loňský. Intradenní rozpětí byla opět široká, díky pátečnímu vzepětí ale index S&P 500 dokázal napravit část letošních zpráv a získat 0,77 %.
  • Díl druhý: Rajčata z Bruselu I
    Uplynula krátká doba, na tržišti už jsme znova. Těšíme se jako malí kluci, dnes jde se mnou žena, synci, vnuci. Počítáme naše kroky, připadaj nám jako roky, které dělí naše jsoucna, od procházky do budoucna. Nepřehlédnem žádný detail, nejsme přeci žádný retail. Dnes to vezmem od podlahy. Dost už bylo marné snahy, tvořit strohé básně, dneska se nám udělalo krásně.
  • Díl první: Představení
    Nehlučte milé děti více, zhasněte světlo Vaší svíce. Povím Vám tajuplný příběh, o tržnici a zajímavých lidech. Bude to příběh ze života, kde v hlavní roli hraje likvidita. Ve vedlejších rolích v tomto mraveništi, zahrají si všichni, co kdy byli na tržišti. Už bez dalších okolků, teď zasedněte ke stolkům. Vidíte! Jde Vám to výtečně. Ať tento příběh nebyl psaný zbytečně.
  • Díl třetí: Rajčata z Bruselu II
    Pokračování rajčatové ságy.
  • Dimenzování na základě vývoje otevřené pozice (postupné dimenzování) – 2. část
    V předchozím článku („Různé způsoby dimenzování pozice v závislosti na riziku“) jste se mohli seznámit se základními informacemi o dimenzování pozic a o tom, jak může dimenzování ovlivňovat konečný zůstatek traderova obchodního účtu.
  • Disciplína v praxi
    Často mluvím o základních a vlastně i jednoduchých vlastnostech, které by měl trader mít. Možná je to někdy i otrava, ale věřte mi, že trading vlastně otrava je. Takže toto opakování je pouze připomenutím jednoho podstatného atributu. Nic víc, nic méně.
  • Diskrečně či mechanicky
    Pro někoho se může tento problém zdát nepodstatným, ale pro forex tradery, kteří se obchodováním zabývají roky, toto může představovat velké dilema.
  • Dispoziční efekt a jeho vliv na váš trading
    Podobně jako averze ke ztrátě je dispoziční efekt způsoben směsí strachu a naděje. Obchodníci se bojí, že přijdou o minimální vydělaný zisk a doufají, že se cena s narůstajícími ztrátami otočí. Toto zkreslení způsobí, že investoři opouštějí úspěšné pozice, aby si velmi rychle zajistili zisk, stejně tak jako příliš dlouho visí na neúspěšných pozicích a čekají, až se cena změní.
  • Divergence MACD k ceně na denním grafu AUD/USD
    AUDUSD divergence MACD k ceně
  • Divergence na GBPUSD a EURUSD
    Často slýchám a čtu, že divergence jsou silný nástroj. Tak jsem se rozhodl je testovat. Tento týden se vytvořily dvě pěkné divergence na GBPUSD i EURUSD. Timeframe H4.
  • Divergencie a dôležité supporty nám ukazujú ďalšie obchodné signály
    V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
  • Dividendové akcie - investování s nádechem pasivního příjmu
    Co jsou dividendové akcie a kolik si můžete vydělat na dividendách. To a mnohem více v našem průvodci Investování do dividendových akcií.
  •  


    Diskuse ke článku

    Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
    Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Dukascopy new