Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Takto vypadají masivní intervence
Proti inflaci centrální banky bojují především zvyšováním úrokových sazeb nebo prodejem cenných papírů ze své rozvahy, tzv. kvantitativním utahováním (QT). Ti šťastnější centrální bankéři, kteří měli z minulosti našetřen dostatek devizových rezerv, mohou růst cen krotit i devizovými intervencemi, při kterých prodávají zahraniční měnu za svou domácí, kterou tím uměle posílají na silnější úrovně.

Kam až spadnou komoditní měny?
Kanadský a australský dolar jako hlavní reprezentanti komoditních měn jsou zasaženy poklesem cen komodit a v posledních týdnech a měsících vůči americkému dolaru trendově ztrácí. Tento pokles navíc nemusí být u konce – aktuálně jsou totiž komoditní měny ceněné díky vysokým úrokovým sazbám ve srovnání s USD, tento pozitivní faktor však časem vyprší a ztráty na měnovém poli se prohloubí. A jak vypadají CAD a AUD vzhledem k vývoji cen jejich hlavních vývozních artiklů?

Ethereum 2.0 bude pokračovať bez meškania - spustenie už o týždeň!
Druhá najväčšia kryptomena, Ethereum, má pred sebou veľmi zaujímavé obdobie, na ktoré sa pritom pripravuje už istý čas. Prechod na Ethereum 2.0, kde príde ku zmenu z Proof -of-Work konsenzus protokolu na Proof-of-Stake konsenzus protokol je jednou z najťažších technologických úloh, na ktorých sa aktuálne v kryptomenovom svete pracuje. Aj preto je tento proces pomerne ostro sledovaný, pretože v prípade neúspechu môže znamenať výrazné problémy pre celú kryptomenu. Na druhú stranu, v prípade úspechu, sa dá očakávať, že sa Ethereum výrazne posunie vpred. Prvý krok k tomu už bol spravený.

INVESTIČNÍ GLOSA: Trump vymetl s Kamalou a trh to zase věděl jako první. Historikům navzdory
Republikán Donald Trump jasně ovládl prezidentské volby v USA a v lednu se vrátí do Bílého domu. Zatímco pro miliony lidí po celém světě šlo o překvapivou zprávu, trh takový vývoj indikoval už několik měsíců. Třebaže se letos trochu muselo zapomenout na historické poučky.



INVESTIČNÍ GLOSA: Měď bude kovem zelené budoucnosti. Na burze si došla pro all-time high
Investoři do drahých kovů letos sčítají úctyhodné zisky – daří se ale i lidem, kteří vsadili na méně okázalé jedince z periodické soustavy prvků. Paradoxně zlaté časy totiž prožívá měď. A rozhodně to nebude jen krátkodobě investiční vzplanutí. Proč?

Co se můžeme naučit z historie výkonnosti indexu S&P 500
Investoři rádi hledí do budoucna a snaží se odhadnout, kam se trhy vydají a která akcie bude příští Nvidia, která jenom za letošní rok 2023 nadělila investorům výnos skoro 340 %. Někdy ale není od věci podívat se do historie a podívat se třeba na to, jak si vedl americký akciový index S&P 500. Historická data nám prozradí velmi zajímavé věci, které mohou zejména méně zkušeným investorům pomoci v jejich vlastním investování.

Praktická ukázka: Když do trhu vstoupí adrenalin...
...tak by se pro moji strategii nemělo nic měnit. Jak jsem už říkal, moje strategie by měla být připravená na volatilitu malou i na volatilitu velkou. A co mě zatím baví je to, že to funguje. Někdo řekne „nic moc“, já říkám, strategie, která žije několik roků má něco do sebe.

Ropa jako utržená ze řetězu
Americká ropa WTI od léta výrazně zdražila. Kdo ji nakoupil na začátku července, už může počítat 30 % zisky. Ani rezistence na 55 dolarech za barel nezabránila aktuálnímu býčímu trendu. Situace na Blízkém východě se znovu stává rizikovější. Jsou na místě obavy z dalšího růstu cen benzínu?

Praktická ukázka: Skoro to vyšlo
Znáte to určitě z fotbalu. Zápas se odehrává dobře, vámi podporované mužstvo tlačí a šance se střídají jedna za druhou. Jeden gól, druhý, potom tyčka a už se všichni těšíme na pěkný výprask pro soupeře. Jenže ne vždy to dopadne podle našich neskromných očekávání. Na konec je to s odřenýma ušima 2:1 a k tomu si ještě odnášíme červenou kartu. Asi jako moje strategie v minulém týdnu.

Trumpův tweet šokoval trhy
Americký prezident si o víkendu zahrál na nervy všech, kteří věří v konec obchodní války Spojených států a Číny. S platností od pátku totiž nařídil zvýšit clo na cca dvě pětiny dováženého zboží z Číny z 10 na 25 %. Prý je potřeba na druhou světovou velmoc zatlačit, protože vyjednávání o nové obchodní dohodě pokračují moc pomalu.

S&P 500 - čekání na Fed a informace z Číny
Ve zkráceném obchodním týdnu americký akciový index S&P 500 vzrostl o 2,07 %, zůstal ale v rozpětí 1 870 až 1 990 (2 000).


Analýza Dow Jones, S&P 500, EUR/USD: Silný trh práce ohrožuje tempo snižování sazeb
Trhy prožívají mírně volatilní období, ke kterému kromě napětí na Blízkém východě paradoxně přispěla i zpráva z amerického trhu práce, která byla pro investory velkým překvapením. Silná data totiž naznačují, že Fed by mohl tempo snižování sazeb poněkud utlumit. Z tohoto vývoje pak těžil americký dolar, který zaznamenal silný růstový týden.

Závislost měn na forexu
V tomto článku bych chtěl odkrýt především začátečníkům, ale i mnoha dlouhodobým traderům, tajemství mezi-tržních vztahů, které ovlivňují jednotlivé měny. Cenové pohyby měnových párů se totiž neodvíjejí pouze na základě vztahu jedné měny k druhé, ale je zde i třetí faktor, který není součástí daného obchodu. Závislost na tomto třetím faktoru vysvětluje různý pohyb amerického dolaru v rámci různých měnových párů. Tento článek by vám měl přinést pochopení základních vztahů a následně umožnit odpovídajícím způsobem zajistit své pozice pomocí různých obchodních nástrojů.

Tradingová stratégia pre trpezlivých ľudí
Považujem sa skôr za swingového/pozičného obchodníka, ktorý sa snaží vstúpiť iba do tých najlepších obchodných príležitostí. Väčšinou vidím iba protitrendové signály, no ak nájdem vstup do trendu, s malým stop-lossom a ešte sú aj swapy na mojej strane, tak tomu sa hovorí to pravé orechové.

Bitcoin prekonal 60 000 USD, toto ešte nie je koniec
Minulý týždeň bol na kryptomenovom trhu pomerne nudný. Na mysli tým máme ale hlavne novinky či rôzne oznámenia, ktorých sa neudialo ani zďaleka tak veľa, ako v iných týždňoch. Naopak ceny kryptomien určite potešili takmer všetkých fanúšikov, keďže väčšina z popredných kryptomien spravila za posledných 7 dní pekné zisky. Reč je pritom najmä o Bitcoine, Ethereu, Litecoine či Binance Coine, ktorým sa podarilo pripísať si na hodnote dvojciferné čísla (v percentách). Skvelo sa darilo aj altcoinom ako Theta, Terra či Chiliz, ktoré si pripísali až trojciferné zisky. Bitcoin do toho všetkého prekonal hranicu 60 000 dolárov a pripísal si opäť nové ATH. Tu však pravdepodobne ani zďaleka nekončíme.

Na euro přichází recese
Dnešní čerstvé indexy nákupních manažerů (PMI) ukazují na další zpomalení hospodářské aktivity v eurozóně. Služby se v červenci ještě stále držely v lehce expanzivním teritoriu na 51,1 bodu, průmysl však už zažívá náraz poklesem na 42,7 bodu, což značí silnou kontrakci.

Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 41. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA.