Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Měnový pár AUD/NZD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/NZD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

JP Morgan a First Republic Bank: Jak silný hráč se stal ještě silnějším
Probíhající výsledková sezona v USA je nesmírně zajímavá. Od března 2022 americká ekonomika vstoupila do režimu utahování měnové politiky, a tento trend trvá už více než rok. Nyní se již s jistotou setkáváme s prvními projevy zdražení peněz.

Euro, Fed a inflace
Pozornost investorů směřuje tento týden do Jackson Hole, kde probíhá tradiční sympózium s vystoupením centrálních bankéřů. Ten nejvíce očekávaný projev guvernéra americké centrální banky (Fed) má přijít dnes k večeru. Na druhou stranu velká očekávání o oznámení změny měnové politiky nepanují. Neměl by se tak opakovat rok 2013, kdy na stejném místě oznámil tehdejší šéf Fedu Ben Bernanke „tapering“, tj. snižování tempa nákupů dluhopisů v rámci kvantitativního uvolňování.

Index S&P 500 mírně klesl, je ale nad důležitým supportem
Index S&P 500 v týdnu opět testoval hladinu 4 000 bodů, nakonec ale uzavřel pod ní a celkově odepsal 0,69 %.


Emoce - Skrytí zabijáci tradingových účtů
Dnešní uspěchaný svět je plný emocí, se kterými se ne každý dokáže patřičně vypořádat a výjimkou bohužel není ani náš oblíbený svět tradingu. Proto dnešní téma, jak už i název napovídá, se zase pro jednou bude týkat psychologie, zvláště pak různých typů emocí, které pokud se obchodníci opravdu nenaučí ovládat, či s nimi správně pracovat, tak nakonec bývají při tradingu takovým rizikem, jež si pak často vybírá svou nelítostnou daň. Strach, chamtivost a několik dalších aspektů, tak to je to, čím se tu dnes budeme zabývat.

S&P 500: Kde se Fed zastaví?
Americká centrální banka (Fed) minulý týden poprvé od propuknutí pandemie zvýšila úrokové sazby. Koridor hlavního úroku posunula u 0,00-0,25 % na 0,25-0,50 %. K tomu centrální bankéři signalizovali, že jsou připraveni zvedat úrok na každém dalším měnovém zasedání. Do konce roku by tak měli sazbu zvýšit ještě 6krát na alespoň 1,75-2,00 %. Není totiž vyloučeno, že na některém zasedání dojde ke zvýšení o 50 bps místo klasických 25 bps. Ostatně pro takový dvojnásobný „hike“ hlasoval minulou středu vlivný šéf Fedu ze St. Louis James Bullard.

Multitimeframe analýza: 14.7.2022 akcie Porsche
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Měnový pár EUR/CAD: Anylýzy více časových rámců (W1 až H1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/CAD a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Trhy ožívají. Pozitivní zprávy ohledně cel podpořily růst
Pozitivní zprávy o clech mají trhy rády. Jenže jak dlouho jejich růst vydrží? Stěžejní je v tomto ohledu datum 2.4.2025. Proč? To si povíme v dnešní analýze.

Jak (ne)vyhořet v tradingu?
Obchodování na finančních trzích může být dost psychicky náročné. Neustálý tlak na dosažení zisku, sledování trhů a zvládání rizik může vést k vyhoření. Pojďme se podívat na zásadní tipy, jak zvládat stres, udržet emocionální rovnováhu a vyhnout se vyhoření v náročném prostředí obchodování.

USD/JPY - další anomálie
Japonský jen během března prudce oslabuje, měnový pár USD/JPY za poslední 4 týdny vzrostl ze 115 na 124 jenů za dolar. To je překvapivě prudká volatilita kurzu mezi dvěma „majors“ měnami. A překvapivý je také směr pohybu. Není už japonský jen ten bezpečný přístav, který má tendenci v době krizí posilovat? A neměla by nízká inflace v Japonsku (0,9 %) místní měnu spíše podpořit, když v ostatních vyspělých zemích rostou ceny po desetiletí nevídaný tempem?

Purple Bands indikátor: Vyhodnocení obchodního týdne 20.8. – 24.8.2018
Přinášíme vám exkluzivní, týdenní, vyhodnocení reakcí trhu na třech hlavních měnových párech na náš jedinečný Purple Bands indikátor. Vyhodnocení jednotlivých reakcí níže můžete vidět za poslední uplynulý obchodní týden od 20.8.2018 do 24.8.2018.

Politická nestabilita v Gabonu jako investiční příležitost
Legenda mezi burzovními spekulanty, André Kostolany, tvrdil, že nejlepší příležitostí k nákupu akcií je v období revoluce. Sám uváděl příklad, když Němci obsadili Paříž během druhé světové války a pařížská burza klesla. Kostolany však neváhal a začal nakupovat akcie. Jeho motivací bylo pochopení, že ať už je povaha politických změn jakákoliv, ekonomika se nakonec vrátí na svých kolejí, aby kapitalistický systém mohl pokračovat. Nikdo nemá skutečný zájem na selhání kapitalistického mechanismu. Toto tvrzení se nyní dá ověřit v Gabonu.

Úskalí, která přináší maximální využití „vysoké“ finanční páky
Přestože o pákovém efektu již bylo napsáno mnoho odborných publikací, v nichž se můžeme dočíst o tom, jak pákový efekt funguje, co přináší nebo jaká jsou jeho rizika, tak i přes to se v kruzích tradingu najde neustále mnoho traderů, kteří jako by si tato rizika vůbec nepřipouštěli. Co více, svou neschopnost správně pracovat s pákovým efektem často tito obchodníci mohou přenést i na další, mnohdy začínající, obchodníky.

Koruně nic nebrání v rozletu
Česká koruna si od začátku roku připsala oproti euru zhruba 10 haléřů, což se vzhledem k její minimální volatilitě dá považovat za úspěch. Klidně by ale mohla posílit i více, během ledna se totiž kumulují faktory, které jsou pro kurz koruny pozitivní.



Past na býky
Ani přes zvýšení úrokových sazeb hlavními centrálními bankami nebo varování jejich představitelů, že inflační epizoda zdaleka není za námi, se investoři hrnou do nákupů rizikových aktiv jako v období, kdy byly úroky nulové. Základní poučka akciových trhů říká: „Nebojuj s Fedem!“ Pokud americká centrální banka pro své cíle potřebuje zchladit sentiment a poslat ceny aktiv níže, tak na to má dostatek nástrojů, aby se tak ve finále stalo.

Kryptomenoví influenceri (2. časť)
Dnes tu máme pre vás druhú časť toho, ktoré kryptomenové profily by mal sledovať každý, kto sa v tomto sektore nachádza. Samozrejme, že ide iba o zopár osobností, ktoré majú veľmi zaujímavé pohľady na kryptomenový svet. To ale neznamená, že títo predstavitelia sú tými najpodstatnejšími kryptomenovými influencermi, no ich názory a obsah, ktorý vytvárajú, určite stoja za pozornosť. Rovnako treba dodať ešte jeden malý disclaimer, že pokiaľ sa v prvej časti nachádzalo viac technologických a kryptografických expertov, dnešná časť bude skôr o obchodníkoch, analytikoch či investoroch. Opäť však pôjde iba o zopár z nich, keďže v kryptomenovom svete sa ich nachádza nespočetné množstvo.