Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Jak začít investovat na burze
Jak začít investovat na burze pokud nemáte žádné zkušenosti ani znalosti finančního trhu? To a mnohem více zjistíte v našem průvodci pro začínající obchodníky...

Medvědi měli navrch, index S&P 500 klesl pod 200denní průměr
Americký akciový index S&P 500 po krátkém nadechnutí opět zamířil níže. V úterý došlo k obratu a od středy do pátku trh výrazně ztrácel. Výsledkem je červená týdenní svíčka s hodnotou -2,39 % a pokles několik bodů pod 200denní klouzavý průměr.

Michael Burry koupil balík akcií Alibaby, drží ho stále?
Investorskou legendu Michael Burryho není třeba dlouze představovat. Kdo ho ještě nezná, může shlédnout dokukomedii Sázka na nejistotu (The Big Short) z roku 2015, který se inspiruje zatím nejznámější akcí tohoto investora. Burry patří k velmi netypickým investorům už jen z toho důvodu, že je specialista v neurologii. Investice vnímal jako vedlejší zábavu při práci. Avšak z tohoto náročného koníčka se stal hlavní zdroj jeho obživy. A Burry překonal mnoho profesionálů v oboru.

Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/CAD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Ropa bude zdražovat
Sankce na ruský ropný sektor teprve začínají. Jestliže se v březnu loňského roku trhy bály nedostatku ropy a barel Brent se prodával za více než 130 USD, jsou komoditní tradeři nyní až překvapivě klidní i při ceně okolo 85 USD za barel.

Mají ropné společnosti budoucnost?
Dřevo bylo nahrazeno uhlím, uhlí předalo štafetu ropě a ropa? Tu může nahradit vodík, obnovitelné zdroje, částečně jádro, nebo také v dohledné době nic. Pro společnost těžící ropu, jako je BP, Shell, Exxon a jiní jde ale o velmi důležitou otázku. Budou schopni tito energetičtí giganti udržet aktuální zisky ještě 10, 20 nebo 30 let?

Analýza měnového páru EUR/USD Daily (indikátor SDPF)
Aktuální analýza EUR/USD (Daily) podle ukazatele poměru supply/demand (SDPF) trhu...

Fed, euro a německé volby
Středeční zasedání americké centrální banky (Fed) pomohlo dolaru. Zdá se, že představitelé Fedu se začínají klonit spíše k přístupu naší tuzemské ČNB, která v tváří v tvář vysoké inflaci nechce nechat nic náhodě. Utažení měnové politiky ve Spojených státech tak zřejmě předběhne předchozí odhady i jakékoliv symbolické kroky stejným směrem z dílny Evropské centrální banky (ECB).


Co o EUR/USD říkají vládní dluhopisy?
Říjnová korekce na americkém dolaru jde ruku v ruce s obavami, že kvůli globálním ekonomickým rizikům a nižší inflaci bude americká centrální banka i nadále držet mimořádně uvolněnou měnovou politiku. Byly to totiž především spekulace na brzké zvýšení sazeb v USA, které podpořily jedinečnou rally na dolaru během srpna a září. Jak ale můžeme vidět na výnosech, které nesou americké 10leté dluhopisy, očekávání prudkého růstu úrokových sazeb v posledních dnech opadla a výnosy klesly na 14měsíční minimum.

Test Stochastic Expert Advisor
Dnes vás seznámíme s robotem, který je založený na signálech standardního matematického indikátoru. Stochastic Expert Advisor (EA) je algoritmus, který využívá překoupené a přeprodané oblasti indikátoru se stejným názvem. Má však originální nádech.

Míří ropa na 70 nebo 90 dolarů?
Zasedání kartelu OPEC má tradičně obrovský vliv na trh s ropou. Kartel má pod palcem přibližně 40 % celosvětové produkce ropy a až 80 % známých rezerv. Mnohdy tak není nouze o překvapení. To do jisté míry přišlo i tentokrát. Míří tak ropa zpět na 90 dolarů za barel, nebo se pod hrozbou globální recese opět vrátí pod 70 dolarů?

Anagramy - jak vnímat skryté informace
Jak při přípravě obchodní strategie, její realizaci, tak i při vyhodnocování její funkčnosti, musí Trader vyhledávat a zpracovávat velké množství dat, která obsahují jak ty potřebné informace, tak i ty zavádějící. Skvělým způsobem, jak trénovat schopnost vyhledávání kvalitních informací je luštění anagramů.

LTC dosahuje ročních maxim, BTC se pohybuje okolo 60 tisíc dolarů a banky dominují trhy
Bitcoin (BTC) a ethereum (ETH) se tento týden přiblížili k historicky nejvyšším úrovním. Trh se zdá být na rozcestí. Vypadá to, že obchodníci si nejsou jistí, jakou cestou se teď kryptoměnový trh vydá.

Jak mi telefonovali
V úterý se mi stala taková zajímavá věc. No vlastně ona sama o sobě zase tak moc zajímavá nebyla, ale tím, že se ve středu opakovala, mě přiměla k pozastavení. Stalo se, že mi volali zástupci dvou obchodníků s komoditami, jestli si u nich nechci otevřít účet. Jména už si asi nepamatuji, ale povím vám o tom zážitku. Myslím, že na pointu se vyplatí vytrvat až do konce.

JPY se uklidnil a je zpět v normálu
V dnešní analytickém článku se blíže podíváme na japonský jen (JPY). Měnové zemětřesení, které Japonsko zažilo na přelomu let 2012 - 2013, bylo bezprecedentní.

Buy the rumor, sell the news v realite
Možno ste už niekedy počuli ako návod na úspech na burze vetu “Buy the rumor, sell the news” ale nevedeli ste si úplne predstaviť, ako to môže v praxi vyzerať. V tomto článku si povieme niečo bližšie o tom ako to funguje, čo sa môže a čo nie a na jednej konkrétnej firme vám ukážem, ako by taký obchod mohol vyzerať.

Můj první rok na FX (díl 5.)
Jak jsem si půjčil systém. Vzhledem k tomu, že mé papírové testování mnou sestavených systémů nebylo korunováno ziskem na konci, rozhodl jsem se trochu ponořit do již funkčního a zavedeného systému. Před tím, jsem ale opět doplnil svůj účet o dalších 20 %. Takto vysokou částku jsem poslal na účet,jelikož jsem si byl jistý, že už budu dodržovat nějaká pravidla mnou vybraného systému a tak by se úspěch mohl dostavit.

Praktická ukázka: Dva falešné průrazy
Stále se patlám v těch prázdninách. Nedá se nic dělat, musím to zkrátka vydržet. V každém případě jsem udělal v minulém týdnu malou změnu, kterou jsem nasadil do tohoto týdne. O tom ale až příště. Teď se mrkneme, co se to vlastně děje.

Prvá CBDC banka!
Ani Čína, ani Amerika, ani Japonsko alebo Švédsko. Napriek obrovskej snahe všetkých týchto štátov, a mnohých ďalších, o vytvorenie svojich prvých digitálnych mien centrálnych bánk (CBDC- central bank digital currencies), ani jeden z týchto štátov nebol tým, ktorému sa to podarilo ako prvému. Víťazom v týchto pretekoch sa oficiálne od včerajška stávajú Bahamy!