Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Měnový pár AUD/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Praktická ukázka: Napínavý short
Mám takový pocit, že trh jde stále více-méně do strany. Tedy alespoň na páru EUR/USD. A tak pořád zůstává živá strategie, která, jak se v čase ukázalo, je stavěna především pro tato období. V dobách, kdy trh větší volatilitu má, sice nedosahuje ohromující výkonnosti, ale v obdobích jako je toto, celkem dobře přežívá.

Trading analýza: Long na CHF/JPY ukončen a čekání na kávu
Včera nám do cíle dorazil další ze zde avizovaných a reálně obchodovaných setupů a to opravdu přímo učebnicový bullflag (býčí vlajka) na měnovém páru CHF/JPY (denní graf).

EUR / USD : hurá dolů nebo možná později ?!
Na první pohled vývoj v trhu od 15.10. začíná spíše ukazovat, že EUR/USD se hodlá vydat k Jižnímu pólu.

Trump zverejnil návrh rozpočtu
Donald Trump v pondelok zverejnil návrh amerického rozpočtu na rok 2019, ktorí začne v októbri. Ako tento návrh vyzerá? Ráta s výstavbou plotu, novými protibalistickými raketami aj znížením výdavkou na sociálnu oblasť.

Opravdu potřebujeme na obchodování většího počtu lotů miliony na účtu?
Zdravím, dnes píši blog kratší, chci Vám jen ukázat co je vše možné provádět na grafu. Ukážu Vám, že není potřeba mít na účtu miliony, abyste si mohl dovolit otevřít klidně 2 loty na účtu kde máte klidně jen 800 USD/EUR...

Bude růst cen ropy a benzínu pokračovat?
Ropa, podobně jako řada dalších komodit, prožívá v posledních měsících bouřlivé období. Od konce června její cena vzrostla skoro o 20 % a přehoupla se přes 80 USD za barel. Může ale toto rally pokračovat, nebo nás čeká obrat a nová minima? XTB si na toto téma připravilo živý komentář analytika Jiřího Tylečka a tradera Vojtěcha Slováka, který proběhne dnes 2.8. od 16:15 přímo na YouTube kanálu XTB.

Koruně nic nebrání v rozletu
Česká koruna si od začátku roku připsala oproti euru zhruba 10 haléřů, což se vzhledem k její minimální volatilitě dá považovat za úspěch. Klidně by ale mohla posílit i více, během ledna se totiž kumulují faktory, které jsou pro kurz koruny pozitivní.

Riziko si hraje s měnami
Hrozba rozšíření pandemie s dalekosáhlými důsledky pro globální ekonomiku a poptávku po průmyslových komoditách stále obchází finanční trhy. Situace v ohnisku v centrální Číně se sice začala stabilizovat, ale nová nakažení po desítkách hlásí Jižní Korea i Itálie a země začaly ihned situaci řešit omezením pohybu osob.

Investiční rady od Warrena Buffetta
Warren Buffett - šéf a ředitel investiční společnosti Berkshire Hathaway - je jeden z nejlepších investorů současné doby. Jeho zaměřením jsou dlouhodobé investice do podhodnocených společností, které mají "dobrý produkt nebo službu" a zároveň k tomu i konkurenční výhodu ve svém sektoru. Díky těmto pravidlům dokázal Buffet dlouhodobě překonávat benchmark SP500.

Přichází cenové dno na zemním plynu?
Zatímco v Evropě stále přetrvávají obavy o nedostatečném zásobení plynem před nadcházející topnou sezónou, ve Spojených státech řeší opačný problém – plynu je příliš mnoho. Obrovské investice v letech 2021-22 přinesly růst těžby, která se však nyní nepotkává s poptávkou. Topná sezóna byla mírná, průmysl stagnuje a další LNG terminály, kterými by USA navýšily exporty, jsou teprve ve výstavbě.

Mírná ztráta indexu S&P 500 nemění situaci, býci mají stále navrch
Americký akciový index S&P 500 ještě v pondělí posunul historické maximum a poprvé uzavřel nad 4 700. Po dvou ztrátových dnech přišly dvě další obchodní seance "nápravného" protipohybu, i tak ale benchmark uzavřel po delší době týden ve ztrátě, konkrétně 0,31 %.

Top 3 nejobchodovanější komodity
Likvidita a volatilita činí z komodit atraktivní aktiva pro téměř každého obchodníka a investora. Čtěte více o nejobchodovanějších komoditách...

GBP/USD: Tiskne víc peněz Londýn nebo Washington?
Dnes se v rámci fundamentálního okénka podíváme na atraktivní měnový pár libry k dolaru, tzv. cable, který během léta slušně vyrostl. Co za tímto růstem stojí a jakých pohybů se na GBP/USD můžeme dočkat?

Eurodolar narazil na strop. Dočkáme se pádu?
Americká ekonomika s podporou daňových škrtů nabírá rychlost, na což se chystá Fed reagovat rychlejším růstem úrokových sazeb. Eurozóna se naopak prozatím plácá v záporných úrokových sazbách a na splnění inflačního cíle může ještě delší dobu zapomenout.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 17.6.2013
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Praktická ukázka: Staré dobré koleje
Minulý týden se odehrál v takovém pěkném poklidu. Situace se vrátila do zaběhaných kolejí, ve kterých je vždy každému dobře. Žádná překvapení a nic velkého jak ve směru zisků a ztrát, tak ve směru mnoha či mála obchodů. Prostě takové pěkný klidný týden s docela rozumným výsledkem. A proto mám to obchodování tak rád.

Kde hledat klíč ke konci propadu ropy
Ropa od začátku října rekordně ztrácí poté, co se podívala na svá nová letošní minima a zároveň nejvyšší úrovně z roku 2016. Silný medvědí trh zasáhl již celý svět od obchodníků s dluhopisy po politické vůdce. Všichni aktivní, ale také pasivní účastníci na trhu nyní budou hledat záchytné body, které budou klíčové pro budoucnost ropného trhu. Faktorů, které působí na vývoj ceny ropy je hned několik, my se však podívá na pár nejdůležitějších a to podle jejich aktuální relevance pro trhy.

Co může příští týden hýbat trhy? Fundamentálni analýza 13.01-17.01.2020
V mnoha ekonomických kalendářích se data na příští týden zdají převratné. Nám se naopak zdá, že většina z nich však obrovský dopad mít nebude.

Rusko: fundament vs. politika
Nepředvídatelnou situaci na hranicích Ruska a Ukrajiny doprovázenou řinčením zbraní musí samozřejmě vnímat i obchodníci na finančních trzích. Riziko velmi tvrdých ekonomických sankcí, které by mohly zamezit Rusku přijímat a odesílat platby v amerických dolarech a britských librách, se odrážejí na výprodeji ruských aktiv.